Comments in discussion by Liso

Account login » login?
 
DJ OldGames
Liso

Liso

Juraj

Staré hry alebo porno? Milovník starých hier, občasný zberateľ hokejových kartičiek, notorický hráč HEROES 3 In the Wake of Gods a začínajúci someliér v Mrva & Stanko.

Juraj joined the OldGames.sk from: 01.07.2006
last logged in: 13.03.2015

Comments in Discussion by Liso

List of comments (96)
Sorted by
Results: 40 [ 1-40/96 ]   «previous 012 next»
Vidíš a ja som tú diskusiu o LOG 2 nemohol nájsť. Tak som veľmi zvedavý, zatiaľ ma hra baví, uvidíme ako to pôjde ďalej. BTW: Ak dám do vyhľadávania v názvoch hier, nájde len Grimrock 1, Grimrock 2 sa vo výsledkoch nenachádza. Ale pritom hra vlastnú stránku má: http://www.oldgames.sk/game/legend-of-grimrock-2/
Včera som sa pustil do Grimrocku II, asi ste ho už aj dohrali, aké sú vaše dojmy? Ja zatiaľ pokukujem po pláži a zdolal som prvú výzvu, bolo to len krátke večerné hranie. No asi mám jeden problém, moja partia sa skladá z Knight/BatleMage Wizard/Knight (chcel som alchymistu), neviem ako sa mi to podarilo, budem mať problém pri ďalšom postupe?
Dlhšie som tu nebol, rozdielov bolo 21 a účasť rovnako veľmi slušná :) Uvidíme sa pri ďalšej.
Môžno ste zaregistrovali že UbiSoft už zajtra vydá HD verziu Heroes 3. Veľa ľudí ju odsudzuje (a viem samozrejme prečo, ale tak to je na samostatný článok), iní ju vítajú s rozkročenou náručou a taký ako ja, sú radi že sa okolo tejto legendárnej ťahovky niečo deje a rozhodol som sa preto spraviť súťaž o jednu kópiu tejto hry, teda o STEAM kľúč (ušetrím na poštovnom :D). Súťaž spočíva v hľadaní a zakreslení rozdielov medzi dvom obrázkami, bez registrácie, odošlete a ste v hre. Súťažný obrázok nájdete aj v prílohe. Veľa šťastia. Tu je odkaz: http://heroes3wog.net/sutaz-o-heroes-3-hd-edition-steam-kluc/
28.01.2015, 12:42 
Tak DJ, prajem všetko dobré do roku 2015 (áno viem ,že je koniec januára). Ďalšie nové staré hry, články, skeny a tiež som zvedavý na tú EoB minihru. A ak herný boh dá, dokončím denník hráča k Dungeon Master 2 :)
 
19.10.2014, 21:41 
Ojój, už sa teším, navnadený po MMX :) ale ešte dokončím Risen 3 a pôjdem do toho, možno už bude o takom čase v akcii :)
Ja si tiež nemyslím že hrdinovia boli nejako extra ťažký, keď tak pri tom 10 minútovom obmedzení testu mohol poslúžiť ujo google :). Čo sa pridania vojsk na mape týka, v tomto ti absolútne neviem poradiť, ak tak určite skús fórum heroescommunity.com tam sú borci čo ti určite poradia.
Momentálne je tam iba jedna 100% odpoveď od Wolfa, takže ešte stále je o čo súťažiť :) Musím sa ešte doe-mailovať DJovi, či by nehodil odkaz na FB.
Zatiaľ určite nie :D Ale priateľka má dve sestry :D
Maros, absolútne nie je potrebné hrať kampaň, nie je tam žiadna otázka týkajúca sa kampane. Ani ja som ju veľmi nehral, je to skôr v štýle, ktorá jednotka je na obrázku, ktorý hrdina, usporiadaj jednotky podľa úrovne atď. A registrácia nie je potrebná :)
68% je slušný výkon :) Áno na WoGu sa pracuje, respektíve, stabilný systém ktorý už WoG obsahuje sa volá ERA II. Funguje veľmi dobre a hlavne nepadá. Rusi práve dnes ohlásili že v nasledujúcich dňoch bude vydaná Horn of the Abyss 1.3.3 verzia, to bude paráda.
:) odkážem priateľke, ani som ju nemusel veľmi nútiť aby sa odfotila :D
Tak a je to tu zase, dúfam že novú súťaž si všimnete :) Tento raz žiadne hry, ale tričká, konečne sa mi ich podarilo dať vyrobiť za rozumnú cenu. 4ks idú hneď do súťaže, ktorej sa samozrejme môžete zúčastniť. Tentokrát ide o kvíz s otázkami zo sveta Heroes of Might and Magic 3. Otázok je 25, súčet bodov za otázky je 100 a časový interval na kvíz je 10 minút. Viac info o súťaži: <a href="http://heroes3wog.net/sutaz-o-brutalne-tricko-heroes-might-magic-3/" target="_blank">http://heroes3wog.net/sutaz-o-brutalne-tricko-heroes-might-magic-3/</a> Vstup priamo do kvízu: <a href="http://heroes3wog.net/heroes-of-might-and-magic-3-info/kviz/" target="_blank">http://heroes3wog.net/heroes-of-might-and-magic-3-info/kviz/</a> (treba byť ale prihlásený, lebo inak Vás systém nezaradí do tabuľky) Veľa šťastia :)
nevadí, ešte nejaká súťaž určite bude :)
25.02.2014, 14:12 
Práve som to chcel napísať, ten kurzor, neviem si naňho zvyknúť. Prihováram sa za otočenie :).
 
25.02.2014, 10:38 
Wow, ako kebz som videl Dungeon Mastera, dnes by som rád otestoval popri tom ako sa dosťahuje 10 GB update pre Might and Magic X. Je možnosť nejako prispieť k projektu, finančne napr.?
Tak som zase na webe zorganizoval menšiu súťaž, bude rád ak sa retrogameri zapoja. Ako ceny sú zaujímavé originálky, hlavne Diablo 2. (Hádam Dj nebude nadávať keď hodím info o súťaži aj sem.) O čo ide? - v osemsmerovke sa nachádza 38 názvov jednotiek z Heroes 3 Complete - nájdi minimálne 28 - pošli ich e-mailom na sutaz.heroes3wog@gmail.com - hotovo, vybavené, už len počkať do 1.2. 2014 na výsledky [img]http://heroes3wog.net/wp-content/uploads/2014/01/sutaz.jpg[/img]
 
29.12.2013, 21:38 
[b]Jofre[/b] a [b]DJ[/b], vďaka za rozhovor. Vždy ma zaujímalo ako herný časopis v dávnejších dobách vznikal. Dobre sa číta, hneď som si musel niečo vygoogliť o Stratenom Ostrove, našiel som rozhovor z roku 2000 http://gamesweb.sk/811/rozhovory/strateny-ostrov.html
Myslím že recenzia sa nachádzala v Score, čislo 50 (Sledge bud vedieť). 1. Ja viem, bude znieť divno, ale nebol plánovaný aj druhý diel? 2. Ako dopadla hra Tlon? Viem že bolo vyvíjaná po Vzbure Dónskych Rytierov a to je asi všetko, plus niekoľko obrázkov zo Score. 3. Rovnaká otázka, kto hru testoval (lepšie povedané, kto ju mal testovať), pretože nebyť tých strašných bojov, mohli sa stať Rytieri na Slovensku hernou klasikou.
Tak teraz si zaslúžiš gratuláciu, ten kuchár bol nočná mora, ale je pravda že som nikdy nevedel ako sa bojuje, keďže nikdy po ruke nebol manuál. Upútavku na plnú hru si dobre pamätám... Cez víkend, alebo možno už zajtra sa do toho pustím.
Kto by mal chuť (a peniaze), môže podporiť port Brán Skeldalu na Android a iOS na obdobe Kickstarteru: https://www.startovac.cz/projekty/brany-skeldalu-mobile/
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/04/Liso_skull_043.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/04/Liso_skull_044.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/04/Liso_skull_113.png[/img] 01. Štyri kľúče štyroch klanov Skullkeepu sú zozbierané. Každý z hrdinov vložil jeden kus do obrazca a vstup bol voľný. Nasledoval nákup lepších zbraní a to sekier Vorax, mečov Excsymyr, ktorý pridáva 10 many a Blue Steele, krásny meč s modrou čepeľou. 02. Strážne oko. Akonáhle spozoruje skupinu z niektorej svetovej strany ich zasiahne ohnivá guľa a tým to aj pre niektorých členov končí. Našťastie toto oko reaguje na pohyb len raz a druhý krát už je bez ohnivého kúpeľa. 03. Trochu nervov na začiatku pevnosti. V strede a na stranách stien sú tlačidlá, ktoré musia byť stlačené v správnom poradí aby postupne otvorili dvere a družina sa dostala až na koniec chodby. Je dobre vyčarovať auru rýchlosti popritom pozerať na mape, kedy sa otvoria prvé dvere a rýchlo cúvať cez chodbu. Niekedy sa to podarí prejsť na prvý, inokedy na desiatykrát.
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/04/Liso_skull_040.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/04/Liso_skull_041.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/04/Liso_skull_042.png[/img] 01. Kľúče štyroch klanov Skullkeepu sú zozbierané, už len treba nájsť cestu späť k pevnosti. 02. Po krátkom kľučkovaní pred jamami je družina konečne vonku, ako by to nestačilo, zo zeme sa popri nepríjemnom drkotaní kostí vynárajú kostlivci s mačetami. Ich kosti ale veľa nevydržali, rozleteli sa po pár presných úderoch sekerou. Zase začína pršať, v pozadí je počuť už známi žblnkot fontány. Na [b]Torhamovo[/b] prekvapenie z nej netiekla voda ale červená tekutina, dosť podobná krvi, čo mu ale nezabránilo prehľadať jej dno. Vyplatilo sa. Našiel červený drahokam a fľaštičku so znakom ohňa [b]Ful[/b]. Skúška na kostlivcovi odhalila, že ide o silno výbušnú zmes, ktorá je v jej vnútri namiešaná a vybuchuje akonáhle sa o niečo rozbije, takže opatrne. 03. V tejto časti krajiny sa nachádza ďalší kúzelník, tento je špecialista hlavne na predmety s magickým účinkom. Hlavne rôzne náhrdelníky a magické palice.
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/04/Liso_skull_037.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/04/Liso_skull_038.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/04/Liso_skull_039.png[/img] 01. Za dverami sa nachádzala dlhá chodba, kde pri ľavej strane bola v stene socha, ničím zvláštna. [b]Torham[/b] si ale nevšimol plošinku pod nohami na ktorú stupil a v tom sa socha na stene odsunula a spoza nej vybehla múmia. Našťastie už musela byť dobre spráchnivená, pretože po dobre mierenej ohnivej guli z nej zostal len popol. Takýchto múmií tu bolo niekoľko, ale o všetky sa postarala [b]Tohamova[/b] sekera. 02. Na konci chodieb sa nachádzala miestnosť s tapetou za ktorou bol skrytý ďalší kľúč, zrejme od druhých dverí v miestnosti s pohyblivými dierami, meč Fury, ktorý dokáže metať po nepriateľoch ohnivé gule a ďalšie cennosti. 03. [b]Het[/b] berie u výklenku ďalší kľúč a skupina sa poberá precvičiť hybnosť a reflexy do miestnosti s pohyblivými jamami v ktorej sa nachádzajú druhé dvere. Niekoľko pádov do podzemia, kde mimochodom [b]Torham[/b] zozbieral celkom schopné brnenie sa družina dostala do neveľkej miestnosti v ktorej strede sa nachádzal stolík. Po zaostrení [b]Anders[/b] zisťuje, že sa na ňom nachádza posledná časť kľúča. V snahe zobrať ho sa vždy kľúč presunie na opačnú stranu, asi po pol hodine zbytočného krúženia okolo stolíka si [b]Seri[/b] všimla, že rovnaký stolík videla už o obchodníkov v okolí. Preto položila na stôl medenú mincu, čuduj sa svete, zjavuje sa duch obchodníka, ktorý prijíma ponuku a otáča stôl s kľúčom smerom k družine. [b]Seri[/b] ho rýchlo skrýva do vaku a jemne buchla do [b]Andersa[/b], ktorý chcel dať na stolík jediný modrý diamant, ktorý doteraz získali.
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/04/Liso_skull_095.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/04/Liso_skull_096.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/04/Liso_skull_099.png[/img] 01. Menšia miestnosť s prepadliskami. Otvárajú sa náhodne, treba cez ne chodiť veľmi opatrne. Prepadnutím sa parta dostane do podzemia v ktorom sú nepríjemný duchovia. Najlepšie je sa im vyhnúť rýchlou chôdzou. 02. Niekde v týchto miestach by sa mala nachádzať posledná, štvrtá časť modrého kľúča. Problém je v tom, že po miestnosti sa pohybujú dve prepadliská, ktoré sa snažia dostať po nohy našich hrdinov a tým ich poslať o jedno poschodie nižšie. V tomto prípade [b]Seri[/b] kúzli auru rýchlosti [b]Oh Ir Ros[/b], bez tohto kúzla si v tejto miestnosti ani neškrtli. 03. V miestnosti s pohyblivými dierami sa nachádza dvojica dverí. Do prvých dverí našiel [b]Anders[/b] kľúč hneď pri prepadliskách za tajnou stenou. Druhý kľúč by sa mal logicky nachádzať niekde v týchto miestach. Po štvrtom modrom kľúči od Skullkeepu ani stopy.
áha, dobrý nápad v hre, ale, využili ste ju niekedy niekto na tento účel?
super ďakujem, už na ňom makám, a kto by chcel hrať DMII bez Torhama, nech vyskúša: http://dmweb.free.fr/files/DMII-Misc-No_torham.rar
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_Liso_skull_05vn0.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_Liso_skull_05v0.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_Liso_skull_03v6.png[/img] 01. Východ z cintorína do ďalšej časti tiež nevyzerá slnečno. Kúsok za týmto prechodom na pravej strane sa nachádza ďalšia huba, ktorá sa dá odtrhnúť a má magický účinok, je to [i]Spirit Cap[/i], ako prvý ju stihol zjesť [b]Anders[/b] čím sa zvýšila jeho schopnosť kúzelníka o dve úrovne, ale jeho vitalita klesla o 20 bodov. 02. V tejto oblasti sa nachádza veľa stromov, ale narozdiel od tých na ktoré družina natrafila doteraz, tieto sú živé a dokážu spôsobiť početné poškodenia. [b]Seri[/b] je názoru, že zem je tu presiaknutá manou a niektoré stromy jednoducho ožili a evidentne sa idú pomstiť všetkým čo držia v ruke sekeru. 03. [b]Torham[/b] zavelil na ústup, stromov je tu priveľa a obyčajné sekery, ktoré majú k dispozícii sú neefektívne. Vrátia sa sem neskôr, zima sa už blíži, treba pripraviť zásoby dreva. Na vchod do ďalšej časti dozerajú veľké sochy kamenných chrličov po oboch stranách. Pozývajú dovnútra... [b]BTW[/b]: Kto postrehol odkaz na známy seriál od HBO??? :)
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_033.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_034.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_035.png[/img] 01.V hustom daždi a bleskoch družina narazila na ďalšieho ducha, ale zmizol ešte rýchlejšie, ako by ste povedali "blesk". 02. Blesk... 03. ...neudrie na to isté miesto dvakrát... ([i]Čo teda neplatí o okolí Skullkeepu, čas nahrať poslednú uloženú pozíciu.[/i])
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_032.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_036.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_037.png[/img] 01. Kľúč od obrov pasoval do ďalšieho monolitu a brána do novej časti dobrodružstva je otvorená. Už chýba iba posledná štvrtá časť modrého kľúča klanov a pevnosť Skullkeep bude otvorená. Pri vstupe do ďalšej časti [b]Torham[/b] v kríkoch zahliadol zvláštny meč s pokrútenou čepeľou, je to [i]Vorpal Blade[/i], jediný meč s ktorým sa dá bojovať proti nehmotným bytostiam. Ak tu bol len tak položený, určite sa zíde. Posledná časť kľúča nemôže byť ďaleko. 02. Vchod do ďalšej časti nevyzerá veľmi vábne. 03. Partia sa nachádza na cintoríne, podľa sôch na hroboch patrí obchodníkom ([i]asi mali vysoké ceny[/i]). [b]Seri[/b] cestou k hrobom našla na zemi magickú palicu nápadne pripomínajúcu hada, ktorá v sebe obsahuje obranné kúzla a útočné kúzlo proti nemateriálnym bytostiam. [b]Seri[/b] aj [b]Anders[/b] si ch zapisujú na neskoršie použitie. Akonáhle družina pristúpila k jednému z hrobov, dvere cintorínu sa zatvorili a zjavil sa duch, ktorý veľmi efektne dokázal pôsobiť zranenia všetkým členom družiny. Vorpal Blade a niekoľko kúziel tento boj vyriešili. Spustil sa hustý dážď s bleskami...
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_dm-1.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_dm-2.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_dm-3.png[/img] 01. Po poslednom súboji s obrami, kde len o chlp utiekli pred ich sekerami, Torham navrhol precvičiť si bojovnícke remeslo. Partia sa zavrela do štvorcovej miestnosti a začala hádzať všetko čo jej prišlo pod ruky, náramne sa hodili dosky z rozbitého stola. Takýmto spôsobom je možné s postavou, ktorá nemá žiadnu, alebo len základnú úroveň ninja, prísť rýchlo k niekoľkým úrovniam. Pomedzi hádzanie predmetov je dobré ešte kúzliť na zdokonalenie mágie. 02. Za územím s obrami sa nachádza menšia oblasť v ktorej sú obchodníci, takisto tu rastie aj zvláštne ovocie menom [i]Palmapple[/i] s magickými účinkami. Po zjedení sa postave zvýši o jeden stupeň schopnosť bojovníka. 03. Nový obchodníci ponúkajú veľmi zaujímavý tovar. [b]Anders[/b] si práve kupuje celkom nové brnenie [b]Ra Sar[/b], ktoré zvyšuje zásobu many o 20 bodov. Oplatí sa navštíviť aj obchodníka so zbraňami, má v ponuke výbornú sekeru Vorax s ničivým útokom Berzerk. U tohto obchodníka nie je vhodné predávať sekery od obrov, vykupuje ich strašne lacno.
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_092.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_093.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_030.png[/img] 01. Kúsok od vlčej oblasti je brána so symbolom mesiaca, takže vstup do ďalšej oblasti je voľný. Teraz sa o otvorenie brány uchádza [b]Het[/b], gentlemansky je jej to dovolené. V diaľke je už vidieť známa červená brada zlodeja, dokonca sa ich tu potuluje viac a majú tu aj svoju skrýšu do ktorej nosia ukradnuté veci členov družiny. V oblasti sa nachádza ešte jedno zaujímavé miesto, je tu na zemi rovnaký obrazec s červeným stredom, ako pri obchodníkoch, ešte k tomu je na ňom položený veľký štít v ktorom pulzuje mágia. Ujal sa ho [b]Anders[/b]. V štíte je uložené kúzlo na odrážanie mágie a kúzlo teleportácie, ktoré ihneď vyskúšal. Nefungovalo. Je potrebné sa najprv postaviť na obrazec a v tom momente bola celá družina premiestnená do oblasti s obchodníkmi. 02. Kúsok od obrazca na teleportáciu je ďalšia oblasť v ktorej je z diaľky vidieť veľké mohutné postavy a blištivými sekerami v rukách. Všetkým v partii je jasné, že cesta za ďalším kľúčom vedie cez nich. Asi v strede neveľkého priestranstva sa nachádza ďalší z kamenných podstavcov na ktorom sú už zdiaľky vidieť tak potrebné kľúče. Obri sú viac než zdatní súperi. Po likvidácii dvoch z nich zostali na zemi sekery, ktoré sú výbornou náhradou za palicu obitú klincami. V tomto momente Het berie rýchlo z podstavca kľúče a partia uteká z miesta preč. Obrov tam bolo príliš veľa na rozumný súboj a [b]Torham[/b] si všimol, že okrem sekania sa mu jeden z obrov snažil vytrhnúť zbraň z ruky. Za obrami sa podľa všetkého nachádza ešte ďalšia oblasť, ale teraz nie je čas na jej prieskum. 03. Sekery sú dosť silné zbrane a dajú sa aj dobre predať. Obrov bude v oblasti stále dostatok a tak môžete zbierať sekery ktoré po nich zostanú a predávať ich obchodníkovi, ktorý za ne veľmi rád zaplatí nemalú sumu.
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_024.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_026.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_02.PNG[/img] 01. Ďalšiu oblasť okupujú vlci, vlastne veľmi veľa vlkov a ak si nedáte pozor, jednoducho družinu obkľúčia a je vymaľované. Sú veľmi rýchli a v kombinácii s bažinatým povrchom cez ktorý sa veľmi zle pohybuje aj veľmi nebezpečný. V najhoršom prípade je dobré si odskočiť do podzemia, zregenerovať sily a vrátiť sa na povrch. Vlčia oblasť je aj veľmi dobrá na trénovanie bojovníkov, pretože sekania tu bude až-až. 02. Menšou zvláštnosťou je kosť, ktorá je položená v kríkoch. Obľúbená hračka vlkov. Stačí ju zobrať a hodiť ju medzi nich, vždy sa aspoň jeden za ňou rozbehne preč a ak si ju prinesie naspäť, tak ju vždy musí položiť na zem a to je doba za ktorú mu treba uštedriť poriadne údery. 03. Približne v strede oblasti sa nachádza ďalší kamenný podstavec na ktorom je ďalší kľúč od brány, druhá časť zo štyroch častí kľúčov klanu a vylepšená magická mapa. [b]Tip:[/b] Do tejto oblasti je sa vhodné vracať a trénovať boj aj so slabšími postavami, ktoré majú za úlohu hlavne kúzliť.
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_023.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_01.PNG[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_03.png[/img] 01. [b]Torham[/b] pomocou kľúča nedočkavo nedočkavo otvoril ďalšie dvere v šere zbadal malú ľudskú postavu, bol to malý, skoro polonahý mužíček s výraznou červenou bradou. Na výzvy nereagoval a po chvíľke behanie okolo družiny pribehol k Torhamovi a z ruky mu vytrhol zbraň a začal s ňou utekať preč. V tom momente bolo rozhodnuté o jeho osude. [b]Seri[/b] ho zneškodnila ohnivým kúzlom [b]Ful Ir[/b], ktoré si prednedávnom naštudovala. 02. V novej oblasti sa nachádzajú dve miesta, kde sa dá zozbierať aj magická huba. Jej účinok po zjedení dočasne pridá postave 20 bodov sily, ale uberie od 20 do 30 bodov vitality. 03. Fairy Cushion je magická rastlinka, ktorá sa zase dá raz za dlhší čas odtrhnúť na začiatku oblasti v ktorej sú vlci. Dá sa s ňou aj bojovať, ale jej hlavné využitie spočíva v pridaní 6 bodov many postave ktorá ho nosí.
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_019.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_020.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_021.png[/img] 01. Za územím kde sa nachádzajú mamuty je ďalšia oblasť ktorej vládne hmla, dážď a najmä blesky (ale o tých až neskôr). Približne v strede tejto oblasti sa nachádza kamenný kruh, nápadne pripomínajúci Stonehenge v ktorého strede je veľký kamenný kruhový podstavec na ktorom je umiestnených niekoľko predmetov, medzi inými aj ďalší kľúč od brány, prvá časť zo štyroch častí kľúčov klanu a nová magická mapa. 02. Kvet many je veľmi vzácny, po odtrhnutí po určitom čase zase dorastie. Dá sa dobre predať u obchodníka. 03. Tento magický vír ([i]Vortex[/i]) po skupine vrhá blesky, ktoré vždy zasiahnu všetkých členov družiny, nebezpečné hlavne pre slabšie postavy, ktoré padnú po niekoľkých ranách. S magickým vírom sa nedá bojovať obyčajnými zbraňami, ale iba kúzlami, prípadne zvláštnym mečom menom Vorpal Blade, ktorý ale nie je na začiatku dostupný. [b]Tip:[/b] Celú oblasť je dobré prejsť veľmi rýchlo a nikde sa nezdržovať, zobrať všetky veci z kamenného podstavca, odtrhnúť kvety many (v oblasti sa nachádzajú tri) a vypadnúť.
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_013.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_014.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_015.png[/img] 01. [b]Anders[/b] pomocou magickej mapy hlási, že podzemie nie je veľké, takže blúdenie sa nekoná. Ibaže sa tu nachádza nespočetne netopierov, slabú telesnú schránku si vynahradzujú jednom, na ktorý skoro doplatila Het, keď sa po boji len tak tak stihla napiť protijedu lektvaru [b]Vi Bro[/b]. Netopiere sa dajú jesť, ale teda nechutia bohvie ako, prípadne sa dajú predať za pár drobných u obchodníka. 02. Zvláštne zariadenie v podzemí, ktoré poháňa vodné koleso a je prepojené s pevnosťou Skullkeep. ([i]Možno, to som si len domyslel :), vôbec netuším na čo je.[/i]) 03. Príjemnejšia časť podzemia, v niektorých stenách sú ložiská zelených gemov, stačí si len odtrhnúť. Podzemie je v tejto chvíli už prázdne, nikde žiadny otravný netopier. Každý z družiny skúša miešať lektvar na uzdravenie. Môže sa ísť na povrch.
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_084.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_090.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_086.png[/img] 01. V hale sa nachádzal ešte jeden podivný mechanizmus, obrazec rozdelený na 4 časti, ktoré je potrebné doň vložiť, pravdepodobne aby sa otvorili dvere do pevnosti Skullkeep. 02. Seri našla vo výklenku pergamen na ktorom sa jasne píše že na otvorenie dverí je potrebná časť kľúča od každého zo štyroch klanov Skullkeepu, neostáva nič iné ako sa vydať jedinou voľnou severnou cestou. 03. Zase začalo pršať, družina prišla na väčšie priestranstvo, kde okrem pár rebríkov, ktoré zrejme viedli do podzemia pomaly kráčali obrovské mamuty ([i]Thorn Demon[/i]), ktoré však neboli veľmi agresívne, agresívny bol skôr hladný Torham, ktorý na jedného z nich zaútočil. Po dlhšom boji však padol k zemi, nebol ale sám, k zemi sa zosypal aj [b]Anders[/b] na ktorého zaútočil zozadu ďalší mamut, ktorý už bol nad ich sily, preto zliezli najbližším rebríkom do podzemia. [b]Tip:[/b] Ak majú bojovníci už málo HP, neliečte ich zranenia spánkom, ale vyrábaním liečivých modrých lektvarov [b]Vi[/b], je to efektívnejší spôsob pri ktorom neubúda jedlo a voda a ešte si pritom precvičujete schopnosť Priest.
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_082.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_009.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_010.png[/img] 01. Na proti obchodníkovi so zbraňami sa nachádza obchodník s brneniami, najlepšie kúsky sú príliš drahé, možno nabudúce. V blízkosti sa nachádzajú ešte ďalší dvaja, jeden predáva ľahšie oblečenie, ideálne pre mágov a druhý jedlo. U druhého obchodníka [b]Anders[/b] pri pokuse o zapálenie krbu našiel na drevenom stole kľúč, ktorý mal tvar slnka a nápadne pripomínal obrazec s kľúčovou dierkou na kamennom monolite, ktorý sa nachádzal napravo od vchodu, kde parta začínala dobrodružstvo. 02. Kľúč zapadol, doposiaľ zatvorená brána sa stlačením spínača otvorila. Po menšom blúdení družina narazila na ďalší vchod, teraz sa ale nad vchodom týčili štyri obrazce: Mesiac, Slnko, Mrak a Blesk. Zvedavosť je zákerná ľudská vlastnosť, ide sa dovnútra. 03. Dlhá sála so kamennými stĺpmi a veľkými svietnikmi. [b]Anders[/b] si všimol na magickej mape malú zvláštnosť za posledným svietnikom na pravej strane. Po odsunutí svietnika začalo skúmanie steny, vyzerala rovnako ako všetky ostatné až na kameň vpravo dolu, za ktorým sa nachádzal malý spínač. Po jeho cvaknutí bolo počuť tupý zvuk a vo výklenku na ľavej strane sa niečo objavilo.
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_006.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_007.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_081.png[/img] 01. [b]Torham[/b] už predtým navrhol nákup zbraní, síce [b]Seri[/b] zašomrala ničo o nových šatách, bola ignorovaná. V chodbe vedúcej k obchodníkovi postával zvláštny tvor, ktorý družinu sledoval počas celých nákupov. Je to obchodníkov strážca, akonáhle mu hrozí nebezpečenstvo a narušiteľov nezasiahnu obranné ohnivé kúzla je na rade on. [i](Má 1000 HP na začiatku partu vykosí behom chvíľky, ale po jeho porazení už nie je možné obchodovať) [/i] 02. Momentálne ešte skromný inventár [b]Het Farvil[/b], ktorý časom naberie na váhe a cennosti. V pravo indikátor smädu a hladu, dolu pod ním je ukazovateľ zaťaženia. Het bude s Torhamom v prvej línii, keď že nemá ani potuchy ako sa drží meč, bude musieť dlho trénovať. 03. Obchodník je fajn, niekedy dá tovar o čosi lacnejšie, treba rozumieť jeho gestám. Ideálnou zbraňou do začiatku je lacná ale účinná palica obitá klincami, ktorá má veľmi dobrý útok [i]Bludgeon[/i] a dokáže s ním spôsobiť nemalé zranenia príšerám hlavne v začiatkoch hry. Takže do každej ruky jedna.
[img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_005.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_079.png[/img] [img]http://www.oldgames.sk/discussion/att/2013/03/Liso_skull_080.png[/img] 01. Pri skúmaní okolia je možné nájsť aj zaujímavé predmety, bez rozumného využitia, aspoň mne sa na žiadny nepodarilo prísť, tak ako je aj táto tyrkysová mušľa, ktorá sa dá vytvoriť kúzlom [b]Ya Ew[/b], nevadí [b]Seri[/b] si ju skryla do batohu ako talizman. [i](Mimochodom ak by niekto vedel normálne využitie dajte vedieť.)[/i] 02. Nikto to nečakal, ale vyzerá to tak, že sa na blízku nachádzajú aj obchodníci, čomu sa potešili hlavne [b]Het[/b] a [b]Seri[/b], ktorá nosí pri sebe pokladničku s peniazmi a drahokamami. Zdá sa že v okolí Skullkeepu sa dá nájsť až šesť druhov platidla, od medených mincí až po nádherné modré gemy. 03. [b]Torham[/b] si zatiaľ ovlažuje tvár po boji vo fontánke v ktorej našiel niekoľko mincí, najvyšší čas navštíviť obchodníka predávajúceho zbrane, určite narazia aj na tuhšie potvory, ako bol sliz.
Results: 40 [ 1-40/96 ]   «previous 012 next»


PILLARS OF ETERNITY: HERO EDITION
 search game by title
 search in magazines
 search everywhere
 last added games
 Xargon, 07.03.2015
 Super Mario Land, 09.02.2015
 Spelljammer: Pirates of Realmspace, 21.01.2015
 Frontier: Elite II, 18.12.2014
 Fantasy World Dizzy, 09.12.2014
 Světák Bob, 03.12.2014
 Teenage Mutant Ninja Turtles, 27.11.2014
 North & South, 22.11.2014
 Dungeon Heroes, 21.11.2014
 Legend of Grimrock 2, 16.10.2014
[ more games ]
 new galleries
 Legend of Grimrock 2 [8], 10.03.2015
 Fix-It Felix Jr. [5], 08.03.2015
 Xargon [10], 07.03.2015
 Blues Brothers, The [9], 04.03.2015
 Ys I: Ancient Ys Vanished (Ancient Land of Ys) [13], 25.02.2015
 Super Mario Land [3], 30.01.2015
[ more galleries ]
 diskmags
 Narsil
 Pařeniště
 KLAN
 PC Engine
 Bonus
 follow / sharing
 facebook
 stats
 Games :: 1121
 Extras :: 8022
 Comments :: 6620
Copyright © 2014 DJ, design & code by DJ
| DJ OldGames| Online Games | Magazines | Discussion forum | Game Galleries | Extras | PC Games | Sitemap | Links | Contacts |
| RSS-games | RSS-comments | RSS-discussion | RSS-magazines | RSS-extras | Facebook | Twitter |
 | DOSBox | Albion | Bomberman | Dune 2000 | Road Rash | Monkey Island | Doom | Wolfenstein | Daggerfall | Wizardry | Dangerous Dave