Staré hry a časopisy, Retrogaming

 
Staré hry :: DJ OldGames
Zahrajte si svoje staré hry online priamo v prehliadači alebo mobile...

Old games :: Staré hry na stiahnutie, Abandonware, Retro, Časopisy

Prehistorik
Prehistorik

DJ's Dungeon Mapper

www.oldgames.sk/dungeon-mapper/

 

Kreslenie máp k dungeon-crawlerom, alebo všeobecne k RPG hrám bola vždy moja obľúbená činnosť. Najčastejšie používanými nástrojmi pri mapovaní sú u mňa zrejme ceruzka a štvorčekovaný papier, predovšetkým preto, že to bolo najjednoduchšie a zároveň prehlbovalo atmosféru blúdenia zatuchlými kobkami vytváraním niečoho hmatateľného. Takýchto fyzických pripomienok svojich virtuálnych zážitkov mám plný šuflík. Problémom mapovania v takejto forme bola jednoznačne editovateľnosť. Pri potrebe niečo zmeniť, prípadne opraviť chybu mi časom pod rukami vznikali neprehľadné mazanice a nutnosť v neskorších fázach mapu nanovo prekresliť.


Už len ten problém na samotnom začiatku, predo mnou na počítači nová kobka, na stole čistý štvorčekovaný papier formátu A4. Po rozvážnom zanalyzovaní možného rozloženia mapy zapichujem ceruzku niekde do stredu a ako tak postupujem, je mi jasné, že som trafil zrovna nejaký okraj a mapa bude pokračovať na druhej strane papiera. Grrrr...

 

Ale nie o tom som chcel, bude to tu o kreslení virtuálnych máp na počítači a nástrojov k tomu používaných.

Pri vytváraní máp vo virtuálnej podobe som vyskúšal už množstvo softvéru, bohužiaľ žiadny mi zatiaľ "nesadol" a nakoniec som aj tak skončil vo fotošope, kde som nebol ničím obmedzený. Nutne dodávam, že mapy som v tomto grafickom programe robil už z pripravených podkladov, či už z máp urobených na papier, z "nedokonalých" automáp v hre (Evil's Doom), alebo vytváraním mapy sveta spájaním obrázkov z hry (Dragonflight).

 

V príslušnej téme v diskusii sme taktiež riešili rôzne nástroje, množstvo hráčov vytvára mapy v tabuľkovom procesore - Exceli a vôbec to nevyzerá zle (viď mapy od Quida), ale ja som si na to proste zvyknúť nemohol. V poslednej dobe som skúšal Grid Cartographer Pro, ale tiež som to vzdal. Na webe sa už pár rokov vyskytuje celkom praktický nástroj Dungeon Crawl Map Editor, pre kreslenie máp priamo v browseri. Veľkou výhodou je jeho nenáročnosť, dá sa prakticky použiť pri mapovaní, ale chýba mi tam možnosť poznámkovať a viac funkcií. Týmto programom som sa aj inšpiroval pri návrhu toho vlastného:

 

Dungeon Mapper

Tož to je to, čomu sa v posledných dňoch voľnočasovo venujem. Snažím sa vytvoriť niečo praktického, použiteľného pre všetkých, čo si radi vytvárajú vlastné mapy k dungeonom a predovšetkých chcem, aby tie výsledné produkty dobre vyzerali.

 

Aktuálnu verziu nájdete na: www.oldgames.sk/dungeon-mapper/

 

Mapa by mala mať svoj jednoduchý a prehľadný, schématický štýl, jedným z cieľov je aj to, aby dobre vyzerala v čierno-bielych farbách, prípadne vytlačená na čb tlačiarni. Ďalšou dôležitou vecou bola možnosť poznámkovania mapy aspoň dvoma typmi značiek a automatické vytváranie legendy. Jedna značka pre poznámku je teda klasické koliesko s viditeľným ľubovoľným dvojznakových označením a ďalšia je "excelovského typu" teda malý červený štvorček v rohu tak aby neprekážal značkám na danom políčku. Poznámky sú samozrejme viditeľné aj ako tooltipy nad kurzorom.

 

Zopár technických: pre tento editor značne využívam jQuery a jQuery UI, samotná oblasť mapy je tvorená kockami (html elementmi typu span) celkovo v ôsmych vrstvách nad sebou, čo znamená, že pri väčších mapách to môže trošku zlenivieť. Každé políčko môže mať svoj obrázok, pre ktorý využívam background-image v CSS.  Nie som schopný zistiť, prečo prehliadač Google Chrome nevie zobraziť viac obrázkových pozadí v elemetoch "nad sebou", a preto zatiaľ v Chome nevidno čo je nakreslené (aj keď to tam je) - používajte teda Firefox a Explorer. Podporuje všetky moderné prehliadače.

Vrstvy - layers: snažil som sa ich urobiť tak, aby sa dali jednotlivé prvky kombinovať a jednoducho tak vytvoriť nové s použitím čo najmenšieho počtu nástrojov, príklad - ak chcem nakresliť dvere priechodzie jedným smerom, použijem v jednej vrstve ikonku dverí a v druhej šípku, podobne pri jednosmernej stene, nie je potrebné mať pre každý typ vlastný nástroj.

Viditeľných vrstiev je 6, zoradené od najspodnejšej:

  • GRID - podklad, mriežka mapy, mám tam zatiaľ zopár farebných možností
  • FLOOR - pre kreslenie podkladov v zmysle celého "hrubého" štvorcového políčka
  • FLOOR MARKERS - značky nad vrstvou FLOOR, teda v zmysle štvorca
  • WALL - podklad v zmysle "tenkej jednorozmernej" steny, využíva sa aj pre ohraničovanie štvorcových stien, čo vyzerá pekne
  • WALL MARKERS - značky nad vrstvou WALL, teda v zmysle čiary
  • NOTES - poznámky

Export / Import (save/load pre lokálne použitie): mapa aj s poznámkami sa uchováva ako textový reťazec, drobnou nevýhodou je nutnosť nepoužívať v texte poznámok niektoré špeciálne znaky - oddeľovače (^ | ;), uložíte si ju teda systémom copy-paste do akéhokoľvek textového súboru v notepade. Neskôr pribudne možnosť uloženia na server a prepojenie mapy priamo s hrou na stránkach OldGames.sk, ale dôležité je v prvom rade to, aby editor fungoval aj offline.

Ovládanie myšou: zatiaľ využívam dve tlačidlá - ľavým sa kreslí vybraným nástrojom (umožňuje aj držanie a pohyb), stlačenie pravého tlačidla znamená zmazanie políčka v aktuálnej vrstve (neumožňuje držanie a pohyb).

Osi a číslovanie políčok: toto bol často problém ostatných editorov, ktoré políčka nečíslujú vôbec, alebo majú osi napevno. Väčšina dungeonov má pritom interne sieť mapy fixne očíslovanú a niektoré to dokážu hráčom presne povedať na akom políčku sa nachádza (MM1 a kúzlo Locate). Pridal som teda možnosť nastaviť si číslovanie oboch osí od ľubovoľného čísla a tiež reverzne.

 

 » Download - Dungeon Mapper Offline verzia (zip)

 

Tak teda skúšajte, testujte (dúfam že je ovládanie dostatočne intuitívne) a pripomienkujte v diskusii, snáď sa mi z toho podarí vytvoriť zmysluplný Dungeon Mapper ;-)

Nástroje v toolbare tiež budem dopĺňať, takže nech sa páči, sem s návrhmi, ktoré by som mal ešte nakresliť...

 

Update 4/2021: Po dlhom čase som opäť nakukol do pravekých zdrojákov a pridal do programu niekoľko nových funkcií. Za zmienku stojí napríklad možnosť vybrať akúkoľvek obdĺžnikovú časť mapy a presúvať ju so všetkými vrstvami aj poznámkami. Tiež mi neustále chýbali ďalšie grafické prvky / nástroje a preto som namiesto kreslenia nových pixelových ikoniek využil dostupnú free knižnicu FontAwesome. Už to síce nie je pixel-perfect ale ikony fungujú ako fonty, čo prináša veľa nových možností, vrátanie zmeny farby, alebo zapnutia animácie - rotácie. Ikoniek je veľká hromada - aktuálne niečo cez 1600 a používam všetky čo sú free, teda aj brandové, preto je pri výbere aj možnosť vyľadávať podľa classname, ktorý sa zobrazuje v tooltipe...

Aktuálne články  
Prokletí Eridenu: Denník hráča - Mortarion
Prokletí Eridenu - klasické akčné RPG typu dungeon-crawler s pohybom po štvorcoch a súbojmi v reálnom čase od českých vývojárov z Napalm Soft. Hráč ovláda jednu postavu, pričom na začiatku má možnosť vybrať si z deviatich dostupných a každá má tri základné atribúty - silu, manu, zdravie. Podobne ako v Dungeon Masterovi, aj tu je nutné strarať sa o hlad a smäd svojho zverenca. Príbeh sa odohráva v ruinách tajomného, zakliateho mesta Eriden, v ktorého podzemných kobkách musí hlavný hrdina zničiť štyri kúzelné zrkadlá...
Ultima V: Warriors of Destiny - Denník hráča
Muž nespokojený s lidstvem a jeho chováním na Zemi přemýšlí na procházce lesem o lepším světě, když jeho pozornost upoutá zvláštní medailon ležící na podivné mýtině obrostlé duby. Medailon zvedne, ten se rozzáří a na mýtině se objeví nějaký portál. Muž do něj vstupuje a rázem se ocitá ve zcela jiném světě. Jeho zjevení překvapí místního obyvatele, kácejícího stromy a ten se v tomto šoku zraní sekyrou. Překvapivě si však zranění zhojí nějakou nadpřirozenou silou, představí se jako Shamino a jme se vyslýchat cizince, jak se zde objevil a odkud pochází. Když mu muž odvětí, že je z Cambridge z Britských ostrovů, pojmenuje jej místní muž Britishem...
Ultima Underworld: Denník hráča - Ringo
 autor: dj 04.09.2020   
Ultimu Underworld jsem dávno před léty dohrál a nedávno jsem se rozhodl, že si nutně tuto hru musím zopakovat, protože má pro mě několik nej jako Struktura úrovní, Grafika, Atmosféra a jeskyně plná života, Hudba (podrobněji v textu článku). Tyhle nej vyšvihly Ultimu Underworld na třetí příčku mého TOP 10 PC RPG her a zastavilo ji jen jediné. Akčnější soubojový systém, s kterým se nedá vyhrát tolik jako například v tahových soubojích ve Wizardry VII, která mému TOP 10 kraluje...
Najnovšie pridané hry:
RoboCop
73% / 0% ( pridaná: 08.11.2021 )  
 
1988, Data East   [ Action ]
RoboCop je akčná plošinovka typu beat 'em up/run-and-gun vyvinutá a publikovaná spoločnosťou Data East pre arkádové automaty v roku 1988 na základe rovnomenného sci-fi filmu z roku 1987. V roku 1989 boli vytvorené aj porty pre domáce 16-bitové počítače. Hráč ovláda cyborga RoboCopa (Alex Murphy) s cieľom vyčistiť ulice mesta Detroit od generických zločincov. Nechýbajú tu ani súboje s bossmi ako nebezpečný mech ED-209, alebo tréning na strelnici v FPS pohľade.
Castlevania: Dracula X
68% / 0% ( pridaná: 06.11.2021 )  
 
1995, Konami Industry Co. Ltd.   [ Action ]
Castlevania: Dracula X (v Európe vyšla pod titulom Castlevania: Vampire's Kiss) je pokračovaním úspešných akčných plošinoviek inšpirovaných dielom Brama Stokera a jeho Drákulu, vytvorená a vydaná firmou Konami pre konzolu SNES v roku 1995. Ide o remake pôvodného titulu Castlevania: Rondo of Blood z roku 1993 vydaného v japonsku pre konzolu PC Engine Super CD-ROM² System od dizajnéra Toru Hagihara.
Second Samurai
80% / 77% ( pridaná: 17.10.2021 )  
 
1993, Vivid Image   [ Action ]
Second Samurai je pokračovaním úspešnej akčnej plošinovky so samurajom v hlavnej úlohe - First Samurai od dizajnéra Raffale Cecco z Vivid Image, vydaná v roku 1993 pre počítače Amiga a konzoly Sega Mega Drive / Genesis. Demon King na konci predchádzajúcej časti uteká časom späť do starovekého feudálneho Japonska a náš hrdine ho samozrejme nasleduje. Okrem toho hra ponúka úrovne aj v iných časových obdobiach ako prehistorický alebo futuristický level. Second Samurai umožňuje aj hru pre dvoch hráčov súčasne, v Amiga verzii je to mužský protagonista v zelenom oblečení, zatiaľ čo vo verzii pre Genesis je druhým hráčom ženská samurajka v bielom kimone...
Mario Teaches Typing
75% / 80% ( pridaná: 11.10.2021 )  
 
1992, Interplay Entertainment Corp.   [ Logic ]
Mario Teaches Typing je akčná edukatívna hra so slávnou postavičkou v hlavnej úlohe navrhnutá tak, aby sa deti mohli zábavnou formou učiť správne písať na klávesnici. Bola vytvorená a vydaná firmou Interplay v roku 1992 pre počítače o MS-DOS a neskôr aj pre Macintosh. Vyšla v disketovej aj CD-ROM verzii, kde bol Mario prvý krát nahovorený hercom Charlesom Andre Martinetom, ktorý ho neskôr daboval aj v ďalších hrách. Hráči si môžu vybrať jednu zo štyroch hier s pribúdajúcou obtiažnosťou (ako Mario, Luigi alebo princezná Peach): Mario's Smash & Dash, Mario's Wet World Challenge, Mario's Tunnel Of Doom, Mario's Expert Express.
Super Star Wars: Return of the Jedi
70% / 71% ( pridaná: 24.09.2021 )  
 
1994, LucasArts   [ Action ]
Super Star Wars: Return of the Jedi je akčná plošinovka vydaná v roku 1994 pre konzoly Super Nintendo Entertainment System, založená na pokračovaní filmu Hviezdne Vojny: Jediho Návrat z roku 1983. Hra si udržuje štandard stanovený predchádzajúcimi dvoma hrami zo série Super Star Wars, pričom sa vracajú aj voliteľné postavy (v niektorých úrovniach) pseudo-3D sekvencie (Mode 7) ako jazda na speedroch alebo pilotovanie vesmírnych stíhačiek. Príbeh hry kopíruje dej filmovej predlohy s niektorými pridanými scénami, ako napríklad Luke Skywalker, ktorý sa musí prebojovať cez Hviezdu smrti, aby sa dostal k Imperátorovi Palpatinemu. Hrateľnými postavami sú Luke Skywalker, Han Solo, Chewbacca, princezná Leia a Wicket. Ako záverečný bossovia sa objavia Jabba Hutt, príšera Rancor, Darth Vader a samozrejme Imperátor Palpatine...
Super Star Wars: The Empire Strikes Back
70% / 80% ( pridaná: 23.09.2021 )  
 
1993, LucasArts   [ Action ]
Super Star Wars: The Empire Strikes Back je akčná plošinovka vydaná v roku 1993 pre konzoly Super Nintendo Entertainment System, založená na pokračovaní filmu Hviezdne Vojny: Impérium vracia úder z roku 1980. Ide o druhú časť trilógie Super Star Wars postavenej na rovnakom hernom engine s možnosťou hry za viacero postáv a niekoľkými pseudo-3D (Mode 7) sekvenciami ako je pilotovanie lodí X-Wing, Millennium Falcon, alebo omotávanie obrovských AT-AT lanom zo snežného skútra. Hrateľnými postavami sú Luke Skywalker, Han Solo a Chewbacca pričom každý môže používať primárnu aj sekundárnu zbraň. Ako finálny boss sa tu objaví samozrejme sithský lord Darth Vader...
Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II
90% / 89% ( pridaná: 15.09.2021 )  
 
1997, LucasArts   [ 3D-Action / FPS ]
Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II je pokračovaním úspešnej FPS z univerza Hviezdnych Vojen - Dark Forces, vydaná v roku 1997 firmou LucasArts pre počítače s OS Windows. Príbeh sa odohráva rok po udalostiach z filmu Jediho Návrat a sleduje hlavného hrdinu Kyle Katarna - pôvodne žoldniera pracujúceho pre Novú Republiku - ktorý objavuje svoje napojenie na Silu (The Force) a Údolie Jediov. Potom, ako bol jeho otec zavraždený temným Jedi Jerecom a jeho nasledovníkmi v súvislosti s umiestnením tohto Údolia, sa Katarn vydáva na cestu, aby sa postavil zabijakom svojho otca a našiel Údolie skôr, ako oni. Jedi Knight oproti svojmu predchodcovi prináša niekoľko technických a herných vylepšení. Využíva výkonnejší herný engine - Sith Engine, ktorý podporuje 3D akceleráciu...
Najnovšie prílohy: (20)
Video, PC DOS | 08.11.2021
 RoboCop
Video, Arcade | 08.11.2021
 RoboCop
Maps, Arcade (png) | 08.11.2021
 RoboCop
Manual, 16-bit computers (pdf) | 08.11.2021
 RoboCop
Download, Atari ST (st) | 08.11.2021
 RoboCop
Download, Amiga (adf) | 08.11.2021
 RoboCop
Covers, PC DOS | 08.11.2021
 RoboCop
Download, PC DOS (zip) | 08.11.2021
 RoboCop
Installation and Service Manual, Arcade (pdf) | 08.11.2021
 RoboCop
Arcade Flyers | 08.11.2021
 RoboCop
Download, PC DOS - DEMO (zip) | 07.11.2021
 Little Big Adventure: Twinsen's Adventure
Covers, SEGA Genesis | 07.11.2021
 Sensible Soccer
Video, SNES - Playthrough | 07.11.2021
 Castlevania: Dracula X
Manual: Castlevania - Dracula X (pdf) | 06.11.2021
 Castlevania: Dracula X
Covers, SNES | 06.11.2021
 Castlevania: Dracula X
Manual: Castlevania - Vampire's Kiss (pdf) | 06.11.2021
 Castlevania: Dracula X
Covers, Amstrad CPC | 24.10.2021
 Strider
Covers, SEGA Master System | 23.10.2021
 Strider
Covers, SEGA Genesis | 23.10.2021
 Strider
Arcade Flyers | 23.10.2021
 Strider
Najnovšie originálky v zbierkach: (20)
Ringo | 30.11.2021
 Stronghold (1993)
Ringo | 14.11.2021
 Genesia (1993)
halo123 | 11.11.2021
 Veil of Darkness (1993)
halo123 | 11.11.2021
 Ressurection Rise 2 (1996)
wlkus | 28.10.2021
 DooMsday:lost echoes (2016)
wlkus | 28.10.2021
 Guild of thieves (1987)
wlkus | 28.10.2021
 Mechwarrior 2 (1995)
kloki38 | 04.10.2021
 NAM (1998)
kloki38 | 21.09.2021
 Star Wars: Dark Forces (1995)
Ringo | 01.09.2021
 ShadowCaster (1993)
dj | 30.07.2021
 SlamTilt Resurrection [DE] (1999)
dj | 30.07.2021
 Kohan: Immortal Sovereigns [DE] (2001)
dj | 30.07.2021
 Europa Universalis II [CZ] (2001)
dj | 30.07.2021
 Ultimate Golf Simulation [DE] (2000)
Wlkus | 01.07.2021
 dark seed 2 (1995)
kloki38 | 21.06.2021
 The Dame Was Loaded (1996)
mrazikcomp | 17.06.2021
 harpoon classic 97 (1997)

Najnovšie komentáre: (10)  
HAMS | 01.12.2021, 00:06
 Blue Ice
Link na stiahnutie ripnutej verzie nefunguje...
Figomor | 28.11.2021, 19:45
 Anvil of Dawn
Nie je to zďaleka také zlé, ako to Andrej opísal v recenzii. Hru som dohral cez Gog, a celkom som sa pri nej bavil.
Jeden z najťažších záverečných bossov v akčných hrách. Inak, skvelá zábava...
Image na download su zle prelinkovane... CD1 je na Dracula Unleashed a CD3 na CD2...
HAMS | 28.11.2021, 01:29
 Slipstream 5000
Slipstream 5000 bol recenzovany v Score c. 18, chyba na to odkaz medzi Casopismi rovnako tak pri stranke s recenziou v Score chyba odkaz na hru...
hypnos | 27.11.2021, 20:07
 Deus Ex
Má tu někdo nějakou zkušenost s mdoy pro Deus Ex? Koukal jsem na moddb, ale nějak nevím, co vybrat. Zaujaly mě GMDX, New Vision, Revision, Nihilum, Enhanced, 2027, Shifter. Nihilum a 2027 jsou totální konverze, které obsahují i vlastní kampaň, ty byc...
Joachym Vonter | 19.11.2021, 02:47
 RoboCop
Tady musím opět přidat navíc pár nostalgických procent, protože Robocopa jsem chodil často hrát do pojízdného autobusu s hracími automaty, který v osmdesátkách pravidelně parkoval u metra Kosmonautů na pražském Jižáku. V té době jsem u kámoše viděl j...
HAMS | 13.11.2021, 21:04
 Ultima III: Exodus
Maps by Artran v Dokumenty sa nedaju stiahnut...
Swampy | 12.11.2021, 12:02
 RoboCop
Tato Data East/Ocean verzia bola oproti 8-bitovej podstatne lahsia. Myslim ze prvy a druhy level je prehodeny. Na Amige som to prechadzal 3 kolecka v kuse a potom vypol...na C64, kde to robil Ocean sam, som sa dostal max do 4 levelu, navyse bol v o...
Ďalšia chybka sa objavila - v Dokumentoch pdf-ko Procedures Manual sa neda stiahnut...
Najnovšie príspevky v diskusii: (10)  
Labůžo 32 - Herní Archeolog UgraUgra | Herní Archeolog UgraUgra v Nekonečným Labůžu č. 32: ...
| Zdravíčko :) Zde přidávám popis některých kouzel, které mi moc a moc pomohli. Začal jsem natáčel Longplaye z Českých a Slovenských her zde https://www.youtube.com/channel/UCIVuAyNFXmEZSiy_Oh_cO2g s podporou Dj Oldgames, a budu rád, pokud moje videa ...
jcbio11 | 05.11.2021, 14:01
 Hľadám...
Hladam hru Pacho 98 | Ahoj Dreamy, dakujem ti za odpoved. Suhlas sa mi podarilo ziskat. Neviem, ci si kontrolujes spravy. Pisal som ti spravu na tejto stranke aj s mojim emailom.
Might and Magic 6 7 8 "Merge mod" , KeeperFX | Zdravím hoši :) Dlouho sem tu nebyl, tak nevím jestli to tu již někde je , ale pokud neznáte, vřele musím doporučit tenhle "mod". Jedná se o spojení všech Might and Magic her do jednoho společného světa v enginu MM8. Samo podpora fullHD, mouse look...
Veil of Darkness zvuk | Diky za skvelý tip na hudbozvuk k tejto hre. Pridám to potom priamo tam. A ináč som teda rád že si vyliezol zo svojich temných kobiek (naplnených až po plafon bigboxami) a hodil tu po viac ako roku nejaký príspevok :-) ~ retru zdar
Veil of Darkness zvuk | Mam zaujimavy postreh k hre Veil of Darkness ohladom zvukov. !!!!Postreh je na original zelezo ziaden emulator!!!! Ak chcete v hre efekty a hudbu tak mne to funguje nasledovne.... i486 dx2 66 8mb edo s3 trio 64v+ 1mb SB CT2290 cize sb16 setup...
Startovac - Level archiv | https://www.startovac.cz/projekty/level/ - paradoxne ma najviac zaujali az dodatocne ciele - knihy zatial som prispel ciastkou za knihy Rozhovory a Retro, nad Historiou ceskych hier este premyslam. mozno keby slo o ceskoslovensku tvorbu... ;)
Lands of Lore | Moc děkuji, funguje. Jdu zpět do hry.
Lands of Lore | Musíš si ho zobrať do kurzora a potom pravým tlačítkom kliknúť na portrét tej postavy, na ktorú chceš ten potion použiť.
Lands of Lore | Zdravím. Potřebuji poradit. Hraju Lands of Lore přes ScummVM na mobilu. Mám připojenou myš přes BT. Nemohu přijít na to jak se používají ty červené lahvičky. Určitě doplňují zdraví ale nemohu přijít na to jak to vypít. Nebo to není na zdraví? Děk...

Najnovšie pridané časopisy a coverdisky: (10/343)
speccy.cz | 22.07.2021
 Fifo 4 [36]
speccy.cz | 22.07.2021
 Fifo 3 [36]
speccy.cz | 20.07.2021
 Fifo 2 [36]
CGW Museum | 14.03.2021
 Computer Gaming World 25 [50]
? | 23.12.2020
 Score 48 [132]
Archiarian | 01.12.2020
 GameStar 6/99 [100]
speccy.cz | 20.09.2020
 Fifo 1 [36]
DJ | 18.09.2020
 Excalibur CD 59 [2]
DJ | 14.09.2020
 Score CD 47 [40]
DJ | 14.09.2020
 Score CD 46 [34]
Najnovšie pridané diskmagy: (10/96)
DJ | 26.04.2021
 Kelt 9 [52]
DJ | 06.07.2020
 Kelt 8 [48]
DJ | 12.05.2020
 Kelt 7 [64]
DJ | 10.05.2020
 Kelt 4 [44]
DJ | 14.04.2020
 Kelt 3 [42]
DJ | 12.04.2020
 Kelt 2 [53]
DJ | 03.04.2020
 Kelt 1 [43]
DJ | 02.04.2020
 Guru 17 #2/93 [48]
DJ | 02.04.2020
 Guru 16 #1/93 [3]
DJ | 01.04.2020
 Guru 15 #7/92 [43]

Komentáre k obrázkom / stránkam časopisov: (10)
Richmond | 07.08.2021, 09:35
 Dopisy čtenářů
Excalibur 17 | Teď po 30 letech si prohlížím inzerece a dopisy čtenářů a vidím, že jsem tenkrát chodil měnit hry i ke "gamesníku&q...
Richmond | 06.08.2021, 21:20
 Inzercia
Excalibur 11 | Koukám v inzerci i Jindřich Skeldal/Napoleno Rohlík! A nabízí skvělé hry dle seznamu :)...
DJ | 26.07.2021, 15:27
 RPG
Excalibur 18 | Richmond: no on ma este druhy diel v cisle 21 (/mag/excalibur-21/page/45/) a tam je nicnehovoriaci pseudonym T.D.T from ...
Richmond | 25.07.2021, 14:51
 RPG
Excalibur 18 | Je vůbec známo, kdo tenhle článek psal? Když si vezmu, o jakých crpg hrách se v Excaliburu psalo, tak hry zde uvedené do...
Peter Krajčovič | 20.05.2021, 22:06
 BiT - Koniec
Excalibur 41 | Toto bol -luis-...
Swampy | 07.05.2021, 15:41
 Zak MC Kracken
Excalibur 9 | Presne ten isty obrazok (Zak) ako v Bite 10/91. Nahoda?...
Adam | 03.04.2021, 12:07
 BiT - Koniec
Excalibur 41 | -yves- Ďakujeme ...
Score 32 | Ak by to niekoho zaujímalo, tak tie screenshoty zo Shadow Warriora pochádzajú z alpha verzie z 8. septembra 1995. http...
Kloki38 | 02.04.2021, 13:05
 Heretic
Riki 7 | Vidím, že s obrázkami sa moc nebabrali. Tie prvé tri obrázky hore sú propagačné screenshoty z nikdy nepublikovanej beta ...
Swampy | 07.02.2021, 18:10
 Inzeráty
Excalibur 8 | Haha, tak tu to Riki dobre schytal. V strede, dole....
Najnovšie obrázky pridané užívateľmi: (11)
Odlet do orientu za dalším dobrodružstvím
Happy End
Inventář
Statistiky ke konci hry
Sídlo hlavního banditky
V pevnosti lupičů
Doma u baby Yagy
Tudy cesta zjevně nepovede
Erasmova chaotická hra
Erasmův dům
Na kopci Sídlo kouzelníka Erasma


Retrogaming merch - HV 1701.cz
Myst
 možnosti podpory
🍺 Buy me a beer
 hľadaj v časopisoch
 hľadaj všade
 posledne pridané hry
RoboCop, 08.11.2021
Castlevania: Dracula X, 06.11.2021
Second Samurai, 17.10.2021
Mario Teaches Typing, 11.10.2021
Super Star Wars: Return of the Jedi, 24.09.2021
Super Star Wars: The Empire Strikes Back, 23.09.2021
Star Wars Jedi Knight: Dark Forces II, 15.09.2021
Star Wars (1991), 13.09.2021
Super Star Wars, 10.09.2021
Princess Maker, 06.09.2021
[ viac ]
 diskmagy
 Narsil
 Pařeniště
 KLAN
 PC Engine
 Bonus
 follow / sharing
 štatistiky
 Hry :: 1253
 Prílohy :: 8102
 Komentáre :: 7630
[ viac ]
Copyright © 2018 DJ, design & code by DJ
| OldGames | Online Hry | Časopisy | Diskmagy | Zberateľstvo | Diskusné fórum | Galérie obrázkov | Prílohy | PC hry | Mapa stránok | Odkazy | Kontakty |
| RSS-všetko | RSS-hry | RSS České hry | RSS-komentáre | RSS-diskusia | RSS-časopisy | RSS-prílohy | Facebook | Twitter |
 | Divinity: Original Sin | The Bard's Tale | Might & Magic X: Legacy | Legend of Grimrock II | King's Bounty: The Legend | Dune 2000 | Fix-It Felix Jr. online | DOSBox