Staré hry a časopisy, Retrogaming

 
Staré hry :: DJ OldGames
Zahrajte si svoje staré hry online priamo v prehliadači alebo mobile...

Old games :: Staré hry na stiahnutie, Abandonware, Retro, Časopisy

Harvester
Harvester

DJ's Dungeon Mapper

www.oldgames.sk/dungeon-mapper/

 

Kreslenie máp k dungeon-crawlerom, alebo všeobecne k RPG hrám bola vždy moja obľúbená činnosť. Najčastejšie používanými nástrojmi pri mapovaní sú u mňa zrejme ceruzka a štvorčekovaný papier, predovšetkým preto, že to bolo najjednoduchšie a zároveň prehlbovalo atmosféru blúdenia zatuchlými kobkami vytváraním niečoho hmatateľného. Takýchto fyzických pripomienok svojich virtuálnych zážitkov mám plný šuflík. Problémom mapovania v takejto forme bola jednoznačne editovateľnosť. Pri potrebe niečo zmeniť, prípadne opraviť chybu mi časom pod rukami vznikali neprehľadné mazanice a nutnosť v neskorších fázach mapu nanovo prekresliť.


Už len ten problém na samotnom začiatku, predo mnou na počítači nová kobka, na stole čistý štvorčekovaný papier formátu A4. Po rozvážnom zanalyzovaní možného rozloženia mapy zapichujem ceruzku niekde do stredu a ako tak postupujem, je mi jasné, že som trafil zrovna nejaký okraj a mapa bude pokračovať na druhej strane papiera. Grrrr...

 

Ale nie o tom som chcel, bude to tu o kreslení virtuálnych máp na počítači a nástrojov k tomu používaných.

Pri vytváraní máp vo virtuálnej podobe som vyskúšal už množstvo softvéru, bohužiaľ žiadny mi zatiaľ "nesadol" a nakoniec som aj tak skončil vo fotošope, kde som nebol ničím obmedzený. Nutne dodávam, že mapy som v tomto grafickom programe robil už z pripravených podkladov, či už z máp urobených na papier, z "nedokonalých" automáp v hre (Evil's Doom), alebo vytváraním mapy sveta spájaním obrázkov z hry (Dragonflight).

 

V príslušnej téme v diskusii sme taktiež riešili rôzne nástroje, množstvo hráčov vytvára mapy v tabuľkovom procesore - Exceli a vôbec to nevyzerá zle (viď mapy od Quida), ale ja som si na to proste zvyknúť nemohol. V poslednej dobe som skúšal Grid Cartographer Pro, ale tiež som to vzdal. Na webe sa už pár rokov vyskytuje celkom praktický nástroj Dungeon Crawl Map Editor, pre kreslenie máp priamo v browseri. Veľkou výhodou je jeho nenáročnosť, dá sa prakticky použiť pri mapovaní, ale chýba mi tam možnosť poznámkovať a viac funkcií. Týmto programom som sa aj inšpiroval pri návrhu toho vlastného:

 

Dungeon Mapper

Tož to je to, čomu sa v posledných dňoch voľnočasovo venujem. Snažím sa vytvoriť niečo praktického, použiteľného pre všetkých, čo si radi vytvárajú vlastné mapy k dungeonom a predovšetkých chcem, aby tie výsledné produkty dobre vyzerali.

 

Aktuálnu verziu nájdete na: www.oldgames.sk/dungeon-mapper/

 

Mapa by mala mať svoj jednoduchý a prehľadný, schématický štýl, jedným z cieľov je aj to, aby dobre vyzerala v čierno-bielych farbách, prípadne vytlačená na čb tlačiarni. Ďalšou dôležitou vecou bola možnosť poznámkovania mapy aspoň dvoma typmi značiek a automatické vytváranie legendy. Jedna značka pre poznámku je teda klasické koliesko s viditeľným ľubovoľným dvojznakových označením a ďalšia je "excelovského typu" teda malý červený štvorček v rohu tak aby neprekážal značkám na danom políčku. Poznámky sú samozrejme viditeľné aj ako tooltipy nad kurzorom.

 

Zopár technických: pre tento editor značne využívam jQuery a jQuery UI, samotná oblasť mapy je tvorená kockami (html elementmi typu span) celkovo v ôsmych vrstvách nad sebou, čo znamená, že pri väčších mapách to môže trošku zlenivieť. Každé políčko môže mať svoj obrázok, pre ktorý využívam background-image v CSS.  Nie som schopný zistiť, prečo prehliadač Google Chrome nevie zobraziť viac obrázkových pozadí v elemetoch "nad sebou", a preto zatiaľ v Chome nevidno čo je nakreslené (aj keď to tam je) - používajte teda Firefox a Explorer. Podporuje všetky moderné prehliadače.

Vrstvy - layers: snažil som sa ich urobiť tak, aby sa dali jednotlivé prvky kombinovať a jednoducho tak vytvoriť nové s použitím čo najmenšieho počtu nástrojov, príklad - ak chcem nakresliť dvere priechodzie jedným smerom, použijem v jednej vrstve ikonku dverí a v druhej šípku, podobne pri jednosmernej stene, nie je potrebné mať pre každý typ vlastný nástroj.

Viditeľných vrstiev je 6, zoradené od najspodnejšej:

  • GRID - podklad, mriežka mapy, mám tam zatiaľ zopár farebných možností
  • FLOOR - pre kreslenie podkladov v zmysle celého "hrubého" štvorcového políčka
  • FLOOR MARKERS - značky nad vrstvou FLOOR, teda v zmysle štvorca
  • WALL - podklad v zmysle "tenkej jednorozmernej" steny, využíva sa aj pre ohraničovanie štvorcových stien, čo vyzerá pekne
  • WALL MARKERS - značky nad vrstvou WALL, teda v zmysle čiary
  • NOTES - poznámky

Export / Import (save/load pre lokálne použitie): mapa aj s poznámkami sa uchováva ako textový reťazec, drobnou nevýhodou je nutnosť nepoužívať v texte poznámok niektoré špeciálne znaky - oddeľovače (^ | ;), uložíte si ju teda systémom copy-paste do akéhokoľvek textového súboru v notepade. Neskôr pribudne možnosť uloženia na server a prepojenie mapy priamo s hrou na stránkach OldGames.sk, ale dôležité je v prvom rade to, aby editor fungoval aj offline.

Ovládanie myšou: zatiaľ využívam dve tlačidlá - ľavým sa kreslí vybraným nástrojom (umožňuje aj držanie a pohyb), stlačenie pravého tlačidla znamená zmazanie políčka v aktuálnej vrstve (neumožňuje držanie a pohyb).

Osi a číslovanie políčok: toto bol často problém ostatných editorov, ktoré políčka nečíslujú vôbec, alebo majú osi napevno. Väčšina dungeonov má pritom interne sieť mapy fixne očíslovanú a niektoré to dokážu hráčom presne povedať na akom políčku sa nachádza (MM1 a kúzlo Locate). Pridal som teda možnosť nastaviť si číslovanie oboch osí od ľubovoľného čísla a tiež reverzne.

 

 » Download - Dungeon Mapper Offline verzia (zip)

 

Tak teda skúšajte, testujte (dúfam že je ovládanie dostatočne intuitívne) a pripomienkujte v diskusii, snáď sa mi z toho podarí vytvoriť zmysluplný Dungeon Mapper ;-)

Nástroje v toolbare tiež budem dopĺňať, takže nech sa páči, sem s návrhmi, ktoré by som mal ešte nakresliť...

 

Update 4/2021: Po dlhom čase som opäť nakukol do pravekých zdrojákov a pridal do programu niekoľko nových funkcií. Za zmienku stojí napríklad možnosť vybrať akúkoľvek obdĺžnikovú časť mapy a presúvať ju so všetkými vrstvami aj poznámkami. Tiež mi neustále chýbali ďalšie grafické prvky / nástroje a preto som namiesto kreslenia nových pixelových ikoniek využil dostupnú free knižnicu FontAwesome. Už to síce nie je pixel-perfect ale ikony fungujú ako fonty, čo prináša veľa nových možností, vrátanie zmeny farby, alebo zapnutia animácie - rotácie. Ikoniek je veľká hromada - aktuálne niečo cez 1600 a používam všetky čo sú free, teda aj brandové, preto je pri výbere aj možnosť vyľadávať podľa classname, ktorý sa zobrazuje v tooltipe...

Aktuálne články  
Ultima V: Warriors of Destiny - Denník hráča
Muž nespokojený s lidstvem a jeho chováním na Zemi přemýšlí na procházce lesem o lepším světě, když jeho pozornost upoutá zvláštní medailon ležící na podivné mýtině obrostlé duby. Medailon zvedne, ten se rozzáří a na mýtině se objeví nějaký portál. Muž do něj vstupuje a rázem se ocitá ve zcela jiném světě. Jeho zjevení překvapí místního obyvatele, kácejícího stromy a ten se v tomto šoku zraní sekyrou. Překvapivě si však zranění zhojí nějakou nadpřirozenou silou, představí se jako Shamino a jme se vyslýchat cizince, jak se zde objevil a odkud pochází. Když mu muž odvětí, že je z Cambridge z Britských ostrovů, pojmenuje jej místní muž Britishem...
Ultima Underworld: Denník hráča - Ringo
 autor: dj 04.09.2020   
Ultimu Underworld jsem dávno před léty dohrál a nedávno jsem se rozhodl, že si nutně tuto hru musím zopakovat, protože má pro mě několik nej jako Struktura úrovní, Grafika, Atmosféra a jeskyně plná života, Hudba (podrobněji v textu článku). Tyhle nej vyšvihly Ultimu Underworld na třetí příčku mého TOP 10 PC RPG her a zastavilo ji jen jediné. Akčnější soubojový systém, s kterým se nedá vyhrát tolik jako například v tahových soubojích ve Wizardry VII, která mému TOP 10 kraluje...
Diskmag online - Kelt
 autor: dj 07.04.2020   
KELT online interactive, alebo ako som z DOSového diskmagu Kelt pôvodnému originálu vernú rekonštrukciu pre browser urobil. A za tú kôpku programátorských detailov sa vopred sa ospravedlňujem... Aktuálne mám hotové čísla 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11.
Najnovšie pridané hry:
Dragon Breed
70% / 75% ( pridaná: 26.07.2021 )  
 
1989, Irem   [ Action ]
Dragon Breed (Doragon Burīdo) je arkádová strieľačka s horizontálnym scrollingom od firmy Irem, vydaná v roku 1989 pre arkádové automaty, neskôr portovaná firmou Activision aj pre domáce počítače. Hra na prvý pohľad vyzerá ako klon ich vlastného arkádového hitu R-Type, avšak rozdielom je práve hlavný hrdina a jeho možnosť osedlať a ovládať veľkého draka s originálnymi vlastnosťami. Hráč joystickom ovláda postavu Kinga Kayusa ozbrojeného dopredo strieľajúcou kušou a jazdiaceho na nezničiteľnom drakovi menom Bahamoot. Drak je imúnny voči všetkým nepriateľským útokom, je možné ho použiť aj ako flexibilný štít, alebo jeho hadovitým telom ničiť nepriateľov. Hra obsahuje v arkádovej verzii 6 úrovní...
Sharkey's 3D Pool
60% / 0% ( pridaná: 23.07.2021 )  
 
1989, Aardvark Software   [ Sport ]
Sharkey’s 3D Pool (Maltese Joe's Pool Challenge) je simulátor gulečníka vytvorený firmou Aardwark pre domáce 8 a 16-bitové počítače. Hra využíva skutočne plne 3D vektorové prostredie s možnosťou ľubovoľného otáčania stola, približovania alebo odďaľovania. K dispozícii sú hry s 8 a 9 guľami s možnosťou hrania proti druhému človeku, počítaču s rôznymi úrovňami obtiažnosti, alebo sa snažiť o napodobenie niekoľkých trick-shotov zahraných skutočnými profesionálmi v tomto športe.
Titanic
50% / 75% ( pridaná: 22.07.2021 )  
 
1988, Topo Soft   [ Action ]
Titanic je akčná hra s 2D scrollingom vytvorená Španielskymi vývojármi z Topo Soft v roku 1988 pre domáce 8-bity ZX Spectrum, Amstrad CPC a MSX. Neskôr (v roku 1991) bol vytvorený aj port pre PC DOS vylepšený o ďalšie dve extra úrovne, peknú VGA grafiku a podporu zvukoviek AdLib. Hráč je v úlohe potápača, ktorého cieľom je v prvej časti nájsť cestu k vraku potopenej lode Titanic, niekde v podmorskom jaskynnom bludisku. V druhej časti je možné vplávať do útrob samotnej lode, prehľadávať všetky jej kajuty a nájsť spôsob ako otvoriť trezor s pokladmi...
Terminator, The
60% / 85% ( pridaná: 02.06.2021 )  
 
1992, Probe Software Ltd.   [ Action ]
The Terminator od Probe Software (dnes súčasťou Acclaim) je akčná plošinovka podľa rovnomenného sci-fi filmu vydaná firmou Virgin Games v roku 1992 na domáce konzoly od Segy. Hlavnou postavou je Kyle Reese s ktorým hráč prechádza úrovne inšpirované filmom, úvodný level sa odohráva v budúcnosti a Kyle má k dispozícii zbrane ako ručné granáty, časované bomby a guľomet. V ďalších úrovniach sa dostane do súčasnosti, kde je jeho primárnou zbraňou brokovnica. Záverečný level sa odohráva v interiéri továrne Cyberdyne, kde Kyle bojuje proti samotnému Terminátorovi a jeho cieľom je dostať ho do zariadenia ktoré ho dokáže zničiť...
Star Wars (Namco)
68% / 67% ( pridaná: 12.05.2021 )  
 
1987, Namcot   [ Action ]
Star Wars je akčná plošinovka podľa rovnomenného sci-fi filmu, vytvorená a vydaná firmou Namco exkluzívne pre Japonský trh v roku 1987 na domáce herné konzoly Famicom (NES). Hráč je v úlohe Luka Skywalkera (zaujímavosťou sú jeho čierne vlasy) na ceste za záchranou princezny Lei a pridaniu sa k Rebelom v boji proti Imperiu. Luke používa už od začiatku na Tatooine svoj svetelný meč ako primárnu zbraň a tiež Silu v podobe lietania, zrýchľovania a zastavovania času. Na svojej ceste navštívi aj ďalšie planéty Kessell, Iscalon, Hoth, Hviezdu Smrti aj Yavin IV. V medzihre pri cestovaní hráč ovláda slávnu loď Hana Sola - Millennium Falcon v ktorej kokpite bojuje proti Imperiálnym TIE Fighterom...
Star Wars
62% / 68% ( pridaná: 10.05.2021 )  
 
1983, Atari, Inc.   [ Action ]
Star Wars je arkádová strieľačka typu rail-shooter vytvorená a vydaná firmou Atari pre mincové automaty v roku 1983, založená na slávnej záverečnej scéne z prvého filmu Georgea Lucasa z roku 1977. Hra využíva jednoduchú farebnú vektorovú 3D grafiku, simuluje útok na Hviezdu Smrti vo filme a hráč je samozrejme v úlohe Luka Skywalkera ako pilota stíhačky X-Wing.
Miracle Warriors: Seal of the Dark Lord
50% / 75% ( pridaná: 04.05.2021 )  
 
1986, Kogado Software Products   [ RPG ]
Miracle Warriors: Seal of the Dark Lord (Haja no Fūin) je typické japonské RPG s ťahovými súbojmi od vývojárov z Kogado Software, vydané najskôr v Japonsku pre domáce počítače PC-88 v roku 1986. Neskôr bola hra portovaná aj na ďalšie počítače a konzoly, vrátane verzie pre Master System od Segy, ktorá ako jediná vyšla na Americkom trhu v angličtine.
Najnovšie prílohy: (20)
Download, Commodore 64 (d64) | 26.07.2021
 Dragon Breed
Download, Atari ST (st, stx) | 26.07.2021
 Dragon Breed
Download, Amiga (adf) | 26.07.2021
 Dragon Breed
Covers, Amstrad CPC | 26.07.2021
 Dragon Breed
Maps, Arcade (png) | 26.07.2021
 Dragon Breed
Video, ZX Spectrum | 26.07.2021
 Dragon Breed
Covers, ZX Spectrum | 26.07.2021
 Dragon Breed
Manual, Home computers (txt) | 26.07.2021
 Dragon Breed
Manual, Home computers (pdf) | 26.07.2021
 Dragon Breed
Video, Arcade | 26.07.2021
 Dragon Breed
Arcade Flyers | 26.07.2021
 Dragon Breed
Manual, Arcade (pdf) | 26.07.2021
 Dragon Breed
Covers, Commodore 64 | 23.07.2021
 Sharkey's 3D Pool
Video, DOS - Gameplay | 23.07.2021
 Sharkey's 3D Pool
Instructions, 8-bits (txt) | 23.07.2021
 Sharkey's 3D Pool
Covers, ZX Spectrum | 23.07.2021
 Sharkey's 3D Pool
Download, Commodore 64 (t64) | 23.07.2021
 Sharkey's 3D Pool
Download, Atari ST (st) | 23.07.2021
 Sharkey's 3D Pool
Download, Amiga (adf) | 23.07.2021
 Sharkey's 3D Pool
Manual, 16-bits (pdf) | 23.07.2021
 Sharkey's 3D Pool
Najnovšie originálky v zbierkach: (20)
Wlkus | 01.07.2021
 dark seed 2 (1995)
kloki38 | 21.06.2021
 The Dame Was Loaded (1996)
mrazikcomp | 17.06.2021
 harpoon classic 97 (1997)
Ringo | 18.05.2021
 Reunion (1994)
Ringo | 07.05.2021
 Ascendancy (1995)
Ringo | 30.04.2021
 The Chaos Engine (1993)
Swampy | 30.04.2021
 R-Type (1987)
Swampy | 30.04.2021
 Wonder Boy (1987)
Swampy | 30.04.2021
 Ghosts 'n Goblins (1985)
wlkus | 15.04.2021
 Prisoner of Ice (1995)
vvasha | 14.04.2021
 Cyberia 2: Resurrection (1995)
Ringo | 13.04.2021
 Cadaver (1990)
Swampy | 12.04.2021
 Treasure Island Dizzy (1988)
kloki38 | 15.03.2021
 Ecstatica (1994)
kloki38 | 24.02.2021
 Darker (1995)

Najnovšie komentáre: (10)  
DJ | 28.07.2021, 19:13
 Prokletí Eridenu
Marek: Ahoj, som rad ze si sa do toho pustil, neveril som ze niekto zvladne prejst co i len prvy level, takze gratulujem! :-) Po prvom sejvnuti som to netestoval takze o tomto probleme som netusil, skusim sa na to pozriet, ked sa dostanem k svojmu ol...
Marek | 28.07.2021, 18:52
 Prokletí Eridenu
Napadlo mě nafotit k této hře mapy. Bohužel k této české hře není žádný návod, hra má celkem 8 pater, tak aspoň aby lidé měli nějakou představu, jak ta patra vypadají. První patro jsem už kompletně prolezl (každý čtvereček) a poslal jsem screenshot t...
Marek | 27.07.2021, 11:14
 Prokletí Eridenu
Dotaz na DJ: Tak jsem se pustil do hraní tohoto dungeon crawleru, ale ten dosbox balíček pod windows 10 dělá neplechu. Hra po prvním spuštění běží parádně, ale pokud ji člověk uloží (save) a vypne, tak zapnout už nejde - píše to pak, že jde o ilegáln...
Ringo | 22.07.2021, 20:25
 Ve stínu magie
Přirovnání k Black Cryptu mě neskutečně navnadilo a to jsem spíše tu hru přehlížel do teď jako béčko. Ale já mám prostě rád tu čistě zapuzzlovanou kobku bez nějakých dalších příkras, které později hráči vyžadovali.
Tak jsem dohral i Ve Stinu magie, nejaky how to play kecy jsou v jeho diskuzi.. Jinak ta debata fakt nikam nevedla z my strany, radsi jsem neco hral, protoze kdyz nekdo nekceptuje argumenty nejaky strany ve smyslu, ze mohou vubec takovy existovat, ...
RuThaN van den Naar | 21.07.2021, 16:06
 Ve stínu magie
Tak dohrano, uz to nechci videt. Hrajte to jen pokud jste milovniky Black Cryptu, tohle je strasne podobny, podstate zadny pribeh a jen boj s priserama, pruchozima stenama, teleportama a tlacitkama. Obtiznost je casto velmi nevyrovnana casto brutalni...
2 Ruthan - tak každopádně je super, že jsi přišel aspoň na nějakou formu, jak si tu hru moci zahrát a dohrát. btw ten rýpanec teda být nemusel, to, že jsme se neshodli u mě na blogu v diskusi na něčem přeci neznamená, že ti zakazuji si myslet, co si...
Ja hral snad demo a plnou verzi jsem mel vzdycky problem neinstalovat i z free balicku, s mistnim balickem to jde. Zajimalo by me jestli to nekdo dohral, rad to slo, je jestli se nepletu byl problem sileny cekani mezi jednotlivymi utoky, ktery me ...
RuThaN van den Naar | 16.07.2021, 12:53
 Ve stínu magie
Tak jsem to zacal hrat, je tady sice ten Denik z hrani, kde jsou nejaky rady: https://www.oldgames.sk/disc/ve-stinu-magie-denik-hrace Ktery vam muze pomoct, ale navod co se tyce puzzlu a ubezpeceni v tom, ze se divny veci nedejou jen na vasem monit...
2Ringo: Dik, porad toho mas dohrano vic v tyhle kategorii, byt dostupne doplnuju, nez abych u tebe diskutoval o tom, jestli si muzu myslet, to co si myslim, to nikam nevede :( Dokonce jsem zacal delat seznam, toho co jsem dohral - uz se blizim 300,...
Najnovšie príspevky v diskusii: (10)  
| Denik skvelej, jen mozna malo navodovej, kdyby se nekdo zasek, taky by me zajimalo jak hrdinove vypadali na konci. Ja se do toho pustil taky (dohrano), ty problemy s vodou jsem nemel, jelikoz lahvicky a kouzlo lesni pramen, ale stejne je to boj. Skor...
Happy B-day | Opožděně se připojuji ke gratulacím. Vše nejlepší to DJ.
Happy B-day | Pripajam sa, vsetko najlepsie a vela odohranych oldschool hier
Happy B-day | Velky sef ma dnes narodky, takze mily nas DJ, vsetko najlepsie, vela zdravia, stastia, lasky; a ostatne si kupis ;-)
| Citat tie riadky vo mne prebudza demona.. Cistokrvna Nostalgia
Zmínka od cRPGAddicta ohledně Abandoned Places 2 :-) | Super, díky moc, je to tam zpět.
Hry od SSI | Znacku SSI a vsetky prava na ich sotware prednedavnom kupila firma Forthright Entertainment, Inc. Samozrejme som uz riesil pozdrav od ich pravneho zastupcu ;-) Takze vsetci dufame ze sa ich portfolio objavi coskoro na GOG.com a ja tu pridam linky...
Vliv Hubáčkových knih | Taky se přimlouvám za sérii Great Naval Battles. Taky mi tady docela chybí. A pak bych uvítal dvojici simulátorů od Dynamix: Aces of the Pacific Aces Over Europe
Zmínka od cRPGAddicta ohledně Abandoned Places 2 :-) | Prispevok som v databaze nasiel, nezmazal sa, nejakym nedopatrenim sa zapisal do ineho vlakna (inej diskusie), dal som to spat, urob si kontrolu. Ak by sa taketo daco stalo neboj zalohy mam vzdy 14 dni dozadu, takze to viem po upozorneni vytiahnut...
Vliv Hubáčkových knih | TF 1942 není na Gogu, tam je 1942 Pacific Air War. Na GNB si počkám až ho tam dají.

Najnovšie pridané časopisy a coverdisky: (10/343)
speccy.cz | 22.07.2021
 Fifo 4 [36]
speccy.cz | 22.07.2021
 Fifo 3 [36]
speccy.cz | 20.07.2021
 Fifo 2 [36]
CGW Museum | 14.03.2021
 Computer Gaming World 25 [50]
? | 23.12.2020
 Score 48 [132]
Archiarian | 01.12.2020
 GameStar 6/99 [100]
speccy.cz | 20.09.2020
 Fifo 1 [36]
DJ | 18.09.2020
 Excalibur CD 59 [2]
DJ | 14.09.2020
 Score CD 47 [40]
DJ | 14.09.2020
 Score CD 46 [34]
Najnovšie pridané diskmagy: (10/96)
DJ | 26.04.2021
 Kelt 9 [52]
DJ | 06.07.2020
 Kelt 8 [48]
DJ | 12.05.2020
 Kelt 7 [64]
DJ | 10.05.2020
 Kelt 4 [44]
DJ | 14.04.2020
 Kelt 3 [42]
DJ | 12.04.2020
 Kelt 2 [53]
DJ | 03.04.2020
 Kelt 1 [43]
DJ | 02.04.2020
 Guru 17 #2/93 [48]
DJ | 02.04.2020
 Guru 16 #1/93 [3]
DJ | 01.04.2020
 Guru 15 #7/92 [43]

Komentáre k obrázkom / stránkam časopisov: (10)
DJ | 26.07.2021, 15:27
 RPG
Excalibur 18 | Richmond: no on ma este druhy diel v cisle 21 (/mag/excalibur-21/page/45/) a tam je nicnehovoriaci pseudonym T.D.T from ...
Richmond | 25.07.2021, 14:51
 RPG
Excalibur 18 | Je vůbec známo, kdo tenhle článek psal? Když si vezmu, o jakých crpg hrách se v Excaliburu psalo, tak hry zde uvedené do...
Peter Krajčovič | 20.05.2021, 22:06
 BiT - Koniec
Excalibur 41 | Toto bol -luis-...
Swampy | 07.05.2021, 15:41
 Zak MC Kracken
Excalibur 9 | Presne ten isty obrazok (Zak) ako v Bite 10/91. Nahoda?...
Adam | 03.04.2021, 12:07
 BiT - Koniec
Excalibur 41 | -yves- Ďakujeme ...
Score 32 | Ak by to niekoho zaujímalo, tak tie screenshoty zo Shadow Warriora pochádzajú z alpha verzie z 8. septembra 1995. http...
Kloki38 | 02.04.2021, 13:05
 Heretic
Riki 7 | Vidím, že s obrázkami sa moc nebabrali. Tie prvé tri obrázky hore sú propagačné screenshoty z nikdy nepublikovanej beta ...
Swampy | 07.02.2021, 18:10
 Inzeráty
Excalibur 8 | Haha, tak tu to Riki dobre schytal. V strede, dole....
Score 42 | Ten Tone Rebellion ma celkom mile tagy: Fantasy, Puzzle elements, RPG Elements, Real-Time, Sci-Fi / Futuristic Z 1997......
Level 11 (12/95) | "Dluzno take rici, ze Dun Darach byla jedna z prvnich her od slavnych FTL, ano, tech, kteri o dva roky pozdeji stvo...
Najnovšie obrázky pridané užívateľmi: (11)
mortarion | 28.07.2021, 18:18
 Prokletí Eridenu
kompletní mapa první patro
Ringo | 15.07.2021, 17:45
 Fantasy Empires
Moje postava po první vyhrané kampani.
Ringo | 24.05.2021, 23:00
 Cadaver
Finální text a hodnocení.
Ringo | 24.05.2021, 23:00
 Cadaver
Mám Dianosovu hlavu, mohu si jít pro odměnu.
Ringo | 24.05.2021, 22:59
 Cadaver
Bitva s Dianosem - popravdě, velmi snadná
Ringo | 24.05.2021, 22:59
 Cadaver
Jeden z posledních puzzlů
Ringo | 24.05.2021, 22:58
 Cadaver
Dostat se sem znamená výhru na dosah
Ringo | 24.05.2021, 22:57
 Cadaver
Zátiší u hradeb
Ringo | 24.05.2021, 22:57
 Cadaver
Tyhle koule po kontaktu explodují.
Ringo | 24.05.2021, 22:57
 Cadaver
Když nebudu dávat bacha, zatkne mě Dianos.
Ringo | 24.05.2021, 22:56
 Cadaver
Tak tohle je dlouhé schodiště a pod ním rozbíječ předmětů.


SKALD: Against the Black Priory - The Prologue - FREE
 možnosti podpory
🍺 Buy me a beer
 hľadaj v časopisoch
 hľadaj všade
 posledne pridané hry
Dragon Breed, 26.07.2021
Sharkey's 3D Pool, 23.07.2021
Titanic, 22.07.2021
Terminator, The, 02.06.2021
Star Wars (Namco), 12.05.2021
Star Wars, 10.05.2021
Miracle Warriors: Seal of the Dark Lord, 04.05.2021
Wonder Boy, 29.04.2021
Ghosts 'n Goblins, 27.04.2021
Curse of Monkey Island, The, 27.04.2021
[ viac ]
 diskmagy
 Narsil
 Pařeniště
 KLAN
 PC Engine
 Bonus
 follow / sharing
 štatistiky
 Hry :: 1238
 Prílohy :: 7969
 Komentáre :: 7603
[ viac ]
Copyright © 2018 DJ, design & code by DJ
| OldGames | Online Hry | Časopisy | Diskmagy | Zberateľstvo | Diskusné fórum | Galérie obrázkov | Prílohy | PC hry | Mapa stránok | Odkazy | Kontakty |
| RSS-všetko | RSS-hry | RSS České hry | RSS-komentáre | RSS-diskusia | RSS-časopisy | RSS-prílohy | Facebook | Twitter |
 | Divinity: Original Sin | The Bard's Tale | Might & Magic X: Legacy | Legend of Grimrock II | King's Bounty: The Legend | Dune 2000 | Fix-It Felix Jr. online | DOSBox