Staré hry a časopisy, Retrogaming

 
Staré hry :: DJ OldGames
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Old games :: Staré hry na stiahnutie, Abandonware, Retro, Časopisy

Microsoft Flight Simulator 5.1
Microsoft Flight Simulator 5.1
Old Games

Na poli samotného hrania a prezentovania starých hier, obzvlášť niečoho unikátneho čo by tu na ďalšie desiatky rokov vyčnievalo z bežného priemeru (ako napríklad súťaž o prejdenie Vzbury Dónskych Rytierov v roku 2013) , sa toho za minulý rok z mojej strany bohužiaľ veľa neudialo. Napriek tomu som rád aj za tých zopár kúskov, ktoré sa mi podarilo napriek časovej tiesni zahrať.

Vrátenie sa takmer po dvoch rokoch (aspoň na čas) k hraniu, mapovaniu a denníku Dragonflight považujem za achievement hodný pripomenutia. K tomu sa viaže aj výroba interaktívnej mapy v spolupráci s Chetom z blogu cRPGAddict (dodal polohy niekoľkých dôležitých miest - POI), ktorý hru vtedy práve prešiel.

 

Dragonflight

 

Nebudem tu otravovať s číslami a klišoidným bilancovaním, preto spomeniem len jednu štatistiku a to počet starých hier zapísaných do databázy OldGames.sk v roku 2014 = 29 = nič moc. Ničmenej k už pridaným hrám sa od užívateľov dostalo do databázy veľké množstvo unikátnych materiálov ako sú kvalitne oskenované manuály, mapy, vlastné návody a recenzie.

 

Čo sa týka návštevnosti webu, tá sa oproti minulému obdobiu mierne znížila, čo malo za následok okrem nezanedbateľne nižšieho trafficu aj vyššiu stabilitu servera, takže už nám toľko nepadal :-)

 

Vo Vašich zbierkach starých hier som zaznamenal úctyhodný prírastok, za rok 2014 to je doslova niekoľko stoviek prehľadne zaradených a nafotených krabičiek, už tam s väčším počtom konečne nesvietim len ja ale aj ďalší z Vás, menovite: carHrozny, Miso (halo123), Klokan, MickTheMage, Richmond, Ringo, Wlkus.

 

So zaujímavých článkov urodivších sa na OldGames.sk v roku 2014 musím spomenúť predovšetkým skvelé rozhovory s Mariánom Ferkom a Pierre Gilhodesom za ktoré bol zodpovedný Jofree autor časopisu Bubliny venujúceho sa prevažne komixom. Obzvlášť výživná bola jeho spolupráca s Pierre Gilhodesom (duchovný otec a grafik série hier Goblins), ktorá naďalej trvá, v aktuálnom čísle Bublín jofree vydal Pierrov pôvodný komix predchádzajúci hre Gobliins preložený do angličtiny, čo mi pripomína aby som ho niekde na webe umiestnil.

 

The Prince Bouffon

 

Mapy

Moja kartograférska mánia sa prejavila naplno v roku 2014, keď som si konečne po rokoch naprogramoval jednoduchý editor využívajúci rozhranie Google Maps v3 a je tak možné po vytvorení patričných mapových podkladov vyrábať interaktívne mapy hier využívajúc túto technológiu. Rozhodol som sa že ak už sa takto do vytvárania nejakej mapy pustím, urobím projektu aj jednoduchú vlastnú stránku v rámci domény oldgames.sk, kde okrem máp prihodím aj ďalšie zoznamy a tabuľky, ktoré osobne pri hraní využívam. A vznikli tieto miniprojekty:

Každý z nich (okrem MM) umožňuje aj Vám, užívateľom oldgames.sk pridávať si a editovať miesta na mape. Stále mám v pláne z toho urobiť aj niečo viac, editor návodov, questov, naviazaných na mapy, vlastné užívateľské poznámky, ich zdieľanie a podobne, ale ako sa hovorí bude to "otázka času" ;-)

Upozorniť chcem hlavne na ten posledný projekt pre Grimrock II, ktorý som patlal ihneď po dohraní hry. Je to teda ten najaktuálnejší, obsahuje najviac značiek s vlastnými ikonami (1356) a zároveň ich vyhľadávač s možnosťou filtrovania cez kategórie, úrovne a užívateľov.

 

Dungeon Mapper

Okrem týchto projektov založených na Google Mapách sme nezaháľali ani pri využívaní Dungeon Mappera určeného pre klasické štvorčekované dungeony a vzniklo tam v roku 2014 niečo cez 100 máp. Okrem mojich výtvorov je to mapríklad pokus Tomasa Dzamka o obrovské mapy pre Fate: Gates of Dawn vrátane vonkajšej 120x120, Pyromancerove mapy hradu Killbragant pre hru Elvira: Mistress of the Dark, alebo Ringove pekne vyfarbené mapy misií pre Captive s detailnými poznámkami.

Aj keď je z mojej strany stále na editore čo zlepšovať, myslím si že už ide o použiteľný nástroj pre každého hráča dungeonov. A nielen dungeonov. Dobre sa mi tam tiež kreslili mapky pre adventúry, alebo iné typy hier ako Shadow of the Devil vrátane obrázkov všekých lokalít, Legend of Kyrandia a mapa bludiska Serpent's Grotto, Edna - prvá úroveň plošinovky, Indiana Jones 3 - Castle Brunwald.

 

Takže z mojej strany sa rok 2014 vo vzťahu k starým hrám niesol prevažne v znamení mapovania, což je možno divné, ale podobne ako pred 20 rokmi stále zábavné. Podobne ako Richmond v komentároch u Wizardry 3 sa môžem podpísať pod Chetov výrok. Vytváranie vlastnej mapy k dungeonu je vpodstate riešením jednej veľkej hádanky, je to neopísateľný pocit, keď sa Vám podarí nakresliť kompletnú mapu tak, ako to pri dizajnovaní hry navrhol jej autor.

 

New Games

Nikto z nás nežije iba minulosťou a nostalgiou preto viem, že podobne ako ja si občas radi zahráte aj niečo nové. Neviem čím to je, ale rok 2014 bol v tomto výnimočný, nepamätám sa že by som za posledných 15 rokov hral (a dohral) toľko aktuálne vydaných hier. Neodpustím si teda stručné zhrnutie z toho čo som si zahral a čo može byť aj takým doporučením pre tých čo majú rovnaký vkus ako ja.

 

Might & Magic X: Legacy - hneď na úvod roka vyšla táto pocta klasickým krokovacím dungeonom zo série Might & Magic s ťahovými súbojmi. Napriek svojim chybám som to Ubisoftu zhltol a zažil nejaký ten týždeň kvalitného hrania. Že som sa do toho zažral svedčí aj výroba interaktívnej mapy hry a ďalších pomôcok.

 

Wolfenstein: The New Order - hral som na doporučenie a neoľutoval. Po dlhých rokoch konečne poriadne FPS (ktoré síce nemusím ale občas zahrám) s kvalitnou hrateľnosťou pripomínajúcou tituly spred 15 rokov. Béčkový príbeh nijak nenarušuje dobrú akciu a pocit zo strieľania po nacistoch až do záveru. Navyše bonus v podobe levelu z klasického Wolfenstein 3D vrátane pôvodných sprajtov!

 

Alien: Isolation - ďalšie FPS čo sa mi dostalo do rúk, ničmenej tentoraz vytvérajúce atmosféru úplne inak, ako frenetickou akciou. Jeden nezničiteľný nepriateľ ovládaný AI a sem-tam skriptom, v hlavnej úlohe slabá žena, dcéra Ripleyovej, hodiny skrývania sa a zadržiavania dychu. Jedna z najlepších herných hudieb, ktorej sa spolu s grafikou a nevídaným spôsobom hrateľnosti darí budovať správnu hororovú atmosféru. Vynikajúca pocta prvému filmovému votrelcovi Ridleyho Scota. Pre každého fanúšika tohto filmu (ako som aj ja) jasné doporučenie, strach, stres a priposrané vypínanie hry v nočných hodinách zaručené.

 

Divinity: Original Sin - obrovské prekvapenie úspešného projektu z Kickstarteru. RPG Gameplay dovedená takmer do dokonalosti, perfektné taktické ťahové súboje, bohaté a vtipné rozhovory, príjemný svet. Pre mňa v súčasnej dobe až moc veľké. Nedohrané, dám si to znova po vydaní patchu a češtiny :-)

 

Wasteland 2 - ďalší úspešný Kicksterter, tentoraz od Briana Farga. Nachádzam tam presne to čo autor chcel a kôli čomu som ho podporil. Skvelé pokračovanie, ktoré dlhé roky plánoval a nakoniec sa mu ho s pomocou crowdfundingu podarilo zrealizovať. Pozor! V žiadnom prípade nejde o pokračovanie Falloutu, svet Wastelandu je nehostinný, občas krutý, často šialený a nepochopiteľný, hrateľnosť veľmi špecifická zakladajúca sa na pôvodnej hre, často zabugovaná. Momentálne si ju nechávam odležať a vrátim sa k nej keď "patchmi" dozreje.

 

Grimrock II - u mňa najlepšia hra roku 2014. To čo začalo komornou spomienkou na klasického Dungeon Mastera v prvom dieli, autori z Almost Human doviedli tentokrát do dokonalosti. Nejde o nič iné ako čistokrvnú hrateľnosť zamestnávajúcu všetky zmysly. Takto si predstavujem akčný dungeon a nechcem nič viac. O dôb Dungeon Mastera si mi žiadne RPG okrem Grimrocku neponúklo tie úžasné priestorové puzzle hádanky, ktorých riešenie okrem šedej kôry mozgovej vyžaduje zároveň rýchle reakcie a herný engine je na tom od základov postavený. Tvorba partie a piplanie sa s postavami je tu upozadené, do popredia sa dostáva hráč za klávesnicou, Roleplay v tomto dungeone nehľadajte. Zbytočný príbeh je tentokrát geniálne umiestnený na vedľajšiu koľaj, do rúk Dungeon Mastera - pána jaskyne ktorý pre nás túto hru na ostrove pripravil. Samostatnou kapitolou je aj vynikajúci záver, ktorý drtivá vačšina dungeonov odflákla, vrátane prvého Grimrocku, k tomu skutočnému som sa dostal až o pár dní neskôr po prejdení.

Je to hra čo ma prinútila posedieť si do skorých ranných hodín pri počítači, skúšať možnosti, opakovať a trénovať a nielen to. Niektoré puzzle som riešil dokonca mimo PC a to už je čo povedať. Prispel k tomu samozrejme aj fakt že som to hral v deň vydania a niečo ako hľadanie riešenia na webe neexistovalo, k niektorým veciam sme sa prepracovávali spolu s malou komunitou podobne postihnutých a bolo na tom niečo nostalgicky staroherne unikátne. Howgh.

 

Vaše tipy a odporúčania uvítam samozrejme v komentároch.

 

Eye of the Beholder topbar minigame

 

EOB topbar minigame

 

Niečo čo som chcel stihnúť ešte pred vianocami, vzdať hold (už znova, je to proste srdcovka) dungeonu Eye of the Beholder a pripraviť Vám na OldGames.sk novoročné prekvapenie. Ide o minihru ktorá bude súčasťou hornej lišty stránky. Celé je to spískané v javascripte, grafika priamo z pôvodnej hry. Hrateľnosťou a dizajnom z toho plánujem urobiť niečo ako kombináciu starých dungeonovských prvkov s hrou lemmings. Snaď sa mi to teda podarí v priebehu roka, zatiaľ po kliknutí ochutnávka niekoľkých interaktívnych prvkov a umelej demencie príšer.

 

Aktuálne články  
Súťaž: tvorba levelu pre Vaporum: Lockdown
 autor: MickTheMage 29.11.2019   
Možno sa vám to už donieslo, možno ešte nie, ale Fatbot Games pripravuje pokračovanie svojho dungeonu Vaporum. Hra bola v komunite hráčov dungeonov veľmi dobre prijatá. Vo Fatbot Games sa preto rozhodli, že dajú hráčom šancu pokúsiť sa navrhnúť vlastnú časť levelu pre dungeon v súťaži Lockdown Level Design Contest.
Wizardry 4: Denník hráča - Richmond
 autor: richmond 16.11.2019   
Po dohrání trilogie jsem poměrně dlouhou dobu sbíral síly na čtvrtý kultovní díl. Ač neznaje detaily, věděl jsem z mnoha zdrojů, že jde o díl jednoznačně nejobtížnější. Před dávnou dobou jsem dokonce zahlédl jednu zmapovanou úroveň (netuším kterou) a jen pohled na ni ve mně vyvolával závratě. Tohle bych tedy nechtěl hrát ani podle map, natož si hru mapovat sám! …říkal jsem si tenkrát… Jenže uběhla ta správná doba, přišel jako blesk z čistého nebe crpgaddict a najednou bylo pro mě možné podobné hry hrát s tím, že si je budu i sám mapovat. I ta grafika zčistajasna nebyla absolutně žádný problém. A tak se ke slovu po vyčerpávajícím zmapování každičkého koutu v prvním díle série Might and Magic dostalo i na slavnou sérii Wizardry...
Rozhovor: Ian Currie - Jagged Alliance
 autor: jofree 07.10.2019   
Hra Jagged Alliance z roku 1995 a jej pokračovanie s číslovkou 2 z roku 1999, 4X stratégie, nadobudli za tie dekády od svojho vzniku nepochybne kultový status a dodnes sú diskutované, či dokonca modifikované prostredníctvom ich fanúšikov. Ich licencované pokračovania, bohužiaľ nikdy nedosiahli ich kvalitu. Za originálnou sériou stojí legendárny kanadský herný dizajnér Ian Currie a jeho tím. Na hrách s ním mimo iných skvelých tvorcov spolupracovala aj istá Brenda Brathwaite (Wizardry 8), hráčom skôr známa ako súčasná žena Johna Romera (Doom)...
Najnovšie pridané hry:
Blade Runner
88% / 0% ( pridaná: 17.12.2019 )  
[ Download Blade Runner @ GOG.com (buy) ]
1997, Westwood Studios, Inc.   [ Adventure ]
Blade Runner je point-and-click adventúra vytvorená firmou Westwood Studios pre počítače s OS Windows v roku 1997. Hra nie je priamou adaptáciou kultového rovnomenného filmu Ridleyho Scotta (na motívy príbehu Philipa K. Dicka), ale rozpráva vlastný originálny príbeh odohrávajúci sa súbežne s filmovovou predlohou, pričom sa občas tieto linky stretnú. Technicky ide o real-time 3D adventúru z pohľadu tretej osoby, ktorá využívala na svoju dobu ambicióznu technológiu - predrenderované pozadia a voxelové 3D postavy, bez nutnosti využitia hardwarových akcelerátorov. Hráč je v úlohe blade runnera menom Ray McCoy v Los Angeles roku 2019, poverený vypátrať skupinu replikantov (androidov ťažko rozoznateľných od človeka), ktorých pobyt na zemi je nelegálny. Nechýbajú tu ani minihry, vrátane skvelého Voight-Kampff testu...
Computer Bismarck
50% / 0% ( pridaná: 06.12.2019 )  
[ Download Computer Bismarck for Apple II (dsk) ]
1980, Strategic Simulations, Inc. (SSI)   [ Strategy ]
Computer Bismarck je prvou oficiálne vydanou hrou firmy Strategic Simulations, Inc. (SSI), ktorú vytvorili programátor John Lyon a Joel Billings v roku 1980 pre počítače Apple II. Ide o subžáner ťahových strategických hier 'wargame'. Hra je založená na historickej skutočnosti - poslednom súboji nemeckej bojovej lode Bismarck proti britským námorným silám v roku 1941. Hráč je v úlohe veliteľa britskej flotily proti nemeckým jednotkám a lodi Bismarck, pričom tieto môžu byť kontrolované počítačom (v možnostiach ako "Otto von Computer"), alebo ďalším hráčom. Súboje sa odohrávajú na mape severného atlantického oceánu s vyznačenými jednotkami a základňami...
Monster Bash
74% / 85% ( pridaná: 10.09.2019 )  
[ Download Monster Bash @ GOG.com (buy) ]
1993, Apogee Software, Ltd.   [ Action ]
Monster Bash (počas vývoja známa ako Graveyard) je klasická plošinovková arkáda s postranným scrollingom v EGA grafike od Apogee Software, vydaná v roku 1993. Jej dizajnérom je Frank Maddin a hra je zasadená do hororovej tématiky. Hra je rozdelená na tri epizódy, prvá časť bola distribuovaná ako shareware. Celkom obsahovala 28 plošinovkových úrovní. Hlavným hrdinom je 10 ročný chlapec menom Johnny Dash ktorému hlavný záporák Count Chuck uniesol psa Texa. Ten má na svedomí aj únos ďalších domácich miláčikov. Úlohou Johnnyho bude vydať sa tajným šatníkovým portálom do podzemia, vybavený prakom s nekonečnou zásobou kamienkov bojovať s odpornými monštrami a zachránit všetky uväznené zvieratá...
Yendorian Tales: Book I
63% / 0% ( pridaná: 09.08.2019 )  
[ Download - Yendorian Tales: Book I (zip) ]
1994, SmithWare   [ RPG ]
Yendorian Tales Book I je skupinové fantasy RPG spracované v izometrickom pohľade zhora, podobne ako v hrách Faery Tale Adventure alebo Ultima 6. Hráč si vytvára partiu až šiestich postáv pričom na výber má zhruba 15 povolaní. Súboje prebiehajú na ťahy na samostatnej obrazovke, interakcia s NPC postavami je riešená priamym písaním konverzačných tém ako v Ultimách. Príbej pojednáva o ochrane ťažby vzácnej magickej rudy v baniach krajiny Yendor, ktorú začínajú ohrozovať stále početnejšie nájazdy monštier. Preto sa vládcovia Yendoru rozhodnú vyhľadať pomoc zdatnej skupiny dobrodruhov, ktorých úlohou bude bojovať proti príšerám napádajúcich baníkov...
Excalibur: Sword of Kings
50% / 70% ( pridaná: 10.05.2019 )  
[ Excalibur: Sword of Kings - ZX Spectrum (z80) ]
1987, Ian Smith, Shaun G. McClure   [ Adventure ]
Excalibur: Sword of Kings je textová advetura doplněná o barevné obrázky. Parser rozpoznává dvouslovné příkazy. V Excaliburu je možné prozkoumat 29 obrazovek. Hra vyšla původně pro ZX Spectrum a v roce 2019 byla předělána pro HTML5 a doplněna o tutoriál. Zlá čarodějka Crania pátrala po Merlinovy, aby pohltila jeho moc. Při svém pátrání dorazila na Kamelot a setkala se s králem Artušem. Když nebyla spokojená s tím co se dozvěděla, tak Artuše kletbou uspala. Tvým úkolem, hrdino, je vstoupit do Kamelotu, získat Excalibur a porazit zlou čarodějku...
Home Alone 2: Lost in New York
60% / 46% ( pridaná: 05.02.2019 )  
[ Download Home Alone 2 for DOS (zip) ]
1992, Manley and Associates, Inc.   [ Action ]
Kevin je opět sám, tentokrát se píše rok 1992 a ocitáme se v New Yorku. Hra bohužel oproti prvnímu dílu nepřináší žádné velké inovace. Stejně jako v prvním díle musíte utíkat před zloději Harrym a Marvem a přitom nastražit různé pasti, aby jste je zastavili. Hra obsahuje čtyři úrovně, z toho dvě jsou vnitřní (Hotel, dům strýčka) a dvě venkovní (Central Park, ulice New Yorku)...
Icewind Dale II
85% / 90% ( pridaná: 03.01.2019 )  
[ Download Icewind Dale 2 Complete @ GOG.com (Buy) ]
2002, Black Isle Studios   [ RPG ]
Icewind Dale II je pokračovaním akčne ladeného fantasy RPG v izometrickom pohľade, vytvorenom v Infinity Engine od štúdia Black Isle. Podobne ako prvý diel, odohráva sa aj tento vo svete Forgotten Realms na kontinente Faerûn a využíva pravidlá tretej edície D&D. Hráč má pod kontrolou skupinku až šiestich nájomných žoldnierov z Luskanu, začínajúcich svoje dobrodružstvo v meste Targos. Hra sa opäť odohráva na 'Hřbetu světa', kde je 'Desetiměstí' ohrozované hordami nepriateľov a skupina navštívi známe miesta ako Kuldahar, Dračie oko, Useknutú ruku, Šengarnský brod, Kláštor Čierneho havrana...
Najnovšie prílohy: (20)
PC Windows - Longplay | 17.12.2019
 Blade Runner
Covers, Windows: UK Release | 17.12.2019
 Blade Runner
Download Blade Runner @ GOG.com (buy) | 17.12.2019
 Blade Runner
Download, CD-ROM (iso) | 16.12.2019
 Drakan: Order of the Flame
Game Maps | 16.12.2019
 Drakan: Order of the Flame
AiO Unofficial Patch, v 2.108 (9/3/2017) | 16.12.2019
 Drakan: Order of the Flame
Manual - scan (pdf) | 15.12.2019
 Castles
Manual (txt) | 15.12.2019
 Castles
Arcade Game: Pac-Man - 1980, Namco (Midway License for US release) | 14.12.2019
 Pac-Man
Recenze, Ringo 90% [cz] | 11.12.2019
 Might and Magic Book One: The Secret of the Inner Sanctum
Download The Journeyman Project 1: Pegasus Prime @ GOG.com (buy) | 10.12.2019
 Journeyman Project, The
Covers, PC Windows: Odi-Um - US Release | 08.12.2019
 Gorky 17
Manual (txt) | 07.12.2019
 Computer Bismarck
Reference Cards (jpg) | 07.12.2019
 Computer Bismarck
Setup Instructions Sheet - scan (jpg) | 07.12.2019
 Computer Bismarck
Download Computer Bismarck for Apple II (dsk) | 07.12.2019
 Computer Bismarck
Map - scan (jpg) | 06.12.2019
 Computer Bismarck
Covers, Apple II | 06.12.2019
 Computer Bismarck
Covers, PC Booter | 05.12.2019
 Alley Cat
Download, Atari ST (st) | 05.12.2019
 Aaargh!
Najnovšie originálky v zbierkach: (20)
halo123 | 22.12.2019
 Zlodej (1996)
halo123 | 22.12.2019
 Torin's Passage (1996)
halo123 | 22.12.2019
 Jagged Alliance 2 (1999)
halo123 | 10.11.2019
 Horde, The (1994)
halo123 | 10.11.2019
 Descent (1995)
halo123 | 10.11.2019
 Worms Reinforcements (1996)
halo123 | 10.11.2019
 Wizardry Gold (1996)
halo123 | 10.11.2019
 Shattered Steel (1996)
halo123 | 10.11.2019
 9 (1997)
halo123 | 10.11.2019
 POD (1997)
halo123 | 10.11.2019
 Micro Machines V3 (1998)
halo123 | 10.11.2019
 Silver (1999)
halo123 | 10.11.2019
 Total Annihilation Kingdoms (1999)
halo123 | 10.11.2019
 Darkstone Evil Reigns (1999)

Najnovšie komentáre: (10)  
Freddie | 14.01.2020, 20:27
 Baldur's Gate
Tak hranie tejto zaujímavej hry som si pred rokmi dosť pokazil inštaláciou všemožných modov, ktorých k nej existuje do bludu, hlavne keď sa rozhodnete použiť tzv. Big World Project. Po čase mi začali chybne nabiehať Experience points a nakoniec odiši...
This is an excellent (and very interesting) game for Elder Scrolls fans to try out. The graphics are a little primitive and it can feel kind of clunky in some ways, but it's extremely ambitious and complex, especially for the mid 90's. You...
Na vánoční odpočinek, s hrou bez stresu a soubojů, jsem sáhl po této klasice, kterou jsem v minulosti dohrál několikrát a nikdy se neomrzí si ty lokace projít znovu, obzvláště, když po letech člověk zapomene mnohá řešen a zapojí i mozek k tomu, aby n...
Ringo | 20.12.2019, 15:06
 Dark Queen of Krynn, The
The Dark Queen of Krynn dokončen, asi jeden z nejvíce frustrujících závěrů, jaký jsem ve hrách zažil. Jinak mapy zde jsem tedy zkompletoval. Jsou tam všechny lokace. Jediné, co jsem teda nemapoval, byla pustina, tam to nemělo moc význam.
Ringo | 21.11.2019, 21:19
 Dark Queen of Krynn, The
V roce 2015 jsem popravdě nevím proč vyměkl před závěrečnou pasáží hry. Možná jsem rozehrál do toho příliš mnoho dalších her a nastala pauza, na kterou se mi čím dál více nechtělo navazovat a tak vznikla neskutečná 4 letá prodleva, jak v hraní, tak m...
Dohráno, hodně neotřelá pátrací adventura, kterou hodnotím hodně vysoko, i přes pár drobností, které mě mírně rozladily :-)
Tak jak mě Richmond nalomil na tuhle hru, tak jsem ji rozehrál taky a parádní detektivka poirotovského ražení, začal jsem si i sepisovat kdo kde co a jak a mám po pár obrazovkách napsanou pomalu knihu :-D Graficky je to parádní EGA s perfektní atmosf...
carHrozny | 26.10.2019, 00:40
 Legend of Kyrandia, The
Hint book sa k hre nikdy nedával bolo ho treba kúpiť samostatne.Čo je aj logické veď žiadne návody sa k hrám neprikladali....hráči by totiž hry dohrali veľmi rýchlo a to sa v tej dobe nejak nenosilo/dnes je to firmám jedno hlavne keď z vás budú stále...
Swampy | 20.10.2019, 12:42
 Legend of Kyrandia, The
Toto sa pise v Hint Booku, neviem ci bol pribalovany k hre, alebo sa musel dokupovat: "A flower and a gemstone of the same color will generally produce a potion of that color."
lasice | 20.10.2019, 07:37
 Legend of Kyrandia, The
Filip: nad tím jsem taky přemýšlel, no a usoudil jsem že to bude zřejmě metodou pokus omyl, ve hře je více takových míst, třeba i zvonkohra na hradě co otevírá tajnou schránku s klíčem
Najnovšie príspevky v diskusii: (10)  
Zápis #6 | CHRÁM MALÍŘE SNŮ Hned po výstupu ze schodů jsem se ocitl v husté mlze, která pokrývala úvodní "místnost" o 4 čtverečcích. Jelikož jsem začínal v samém jihozápadním rohu, tedy na políčku 0,0, zkusil jsem se vydat cestou doprava na východ. Hned na tře...
Herní časopisy | Zdravím, snažil jsem se napsat zprávu. Pokud nedošla, ozvěte se mi prosím na vojstraka (at) gmail.com
Herní časopisy | Tak škoda, možno len admin nemal čas to nahodiť, myslím, že sa netreba hneď rezignovať. Pokiaľ mi je známe skeny od ľudí sa tu skôr alebo neskôr objavili, pokiaľ boli v zodpovedajúcej kvalite.
Herní časopisy | Tak tedy nevím jak to tady chodí, ale poslal jsem oskenované kompletní nulte, tedy první číslo Excalibru a také chybějící číslo 63. Bude to již měsíc a nikde to nevidím. Takže se nebudu ani snažit o scen časopisů, Doupě dalších historických. Přeji Vá...
Aliens: A Comic Book Adventure v nemčine | Predám hru Aliens: A Comic Book Adventure v nemčine, komplet v krabici, 2 ks CD, manuál + nejaké ďalšie papier k tomu. Vo veľmi dobrom stave. Možný osobný odber v BA, alebo dobierka. Cena 10 E.
Zápis #5 | PROCHÁZKA RŮŽOVÝM MINOVÝM SADEM S jistotou uložené pozice na úplně jiném konci patra než byly schody do vyššího podlaží jsem vystoupil do nového prostoru. Přivítal mě naprosto překvapivě daleký rozhled, který mi v předchozím patře dopřán nebyl. Tady...
Zápis #4 | DEVATÉ PATRO - KATAKOMBY Ihned po vstupu do devátého (v pořadí druhého) patra se objevil nápis označující toto patro jako Katakomby s podtitulem "Kde smrt znovu ožívá". Mou jednoznačnou snahou v úvodní fázi průzkumu bylo najít pentagram, kde bych mo...
jcbio11 | 25.12.2019, 22:42
 Hľadám...
Hladam hru Pacho 98 | Ahojte, hladam staru slovensku PC hru Pacho 98 od vyvojara Kilosoft. Ked som bol maly, tak som to hral a rad by som sa k nej znova dostal. Na internete sa po tejto hre zlahla zem, da sa najst jediny screenshot - https://www.cdobaly.sk/?p=hry_zobr...
The Forgotten Realms Archives | Predám The Forgotten Realms Archives komplet krabica s pôvodným obsahom. Cena 80 Eur vrátane poštovného. https://en.wikipedia.org/wiki/The_Forgotten_Realms_Archives
Yan | 17.12.2019, 09:48
 Herné žánre: RPG, Dungeony
Grimoire | Grimoire hmm chystám se na něj. Hraješ? Jinak zkoušel někdo už Gothic? https://store.steampowered.com/app/950670/Gothic_Playable_Teaser/

Najnovšie pridané časopisy a coverdisky: (10/322)
DJ | 03.11.2019
 Riki 37 [64]
? | 12.09.2019
 Level 33 [116]
? | 08.09.2019
 Score 46 [132]
MickTheMage | 15.07.2019
 Hráč 3 [40]
Miloš Kaleta | 13.06.2019
 Hráč 7 [40]
DJ | 03.06.2019
 Hráč 1 [40]
? | 14.04.2019
 Riki 36 [64]
? | 07.02.2019
 Score 45 [132]
? | 29.01.2019
 Riki 35 [64]
Hellhouse99 | 19.12.2018
 Excalibur 64 [17]
Najnovšie pridané diskmagy: (10/80)
? | 03.12.2018
 PC Engine 1-94 [87]
DJ | 19.10.2018
 Narsil 20 (12/96) [36]
DJ | 19.10.2018
 Narsil 19 (10/96) [37]
Marek Olejník | 29.11.2017
 PC Engine 3-95 [40]
Marek Olejník | 13.08.2017
 PC Engine 2-95 [29]
Marek Olejník | 22.06.2017
 PC Engine 11-12/94 [28]
DJ | 12.05.2016
 PC Engine 10-94 [33]
DJ | 26.03.2016
 PC Engine 9-94 [34]
MiNH0 | 22.07.2015
 PC Engine 1-95 [56]
DJ | 16.07.2015
 PC Engine 8-94 [29]

Komentáre k obrázkom / stránkam časopisov: (10)
Danny | 02.01.2020, 13:33
 Command & Conquer: Red Alert
Excalibur 58 | Tento Excalibur davali dohromady az takovi noname autori, ze zde pro jistotu radeji chybi tiraz. Po vzniku Score ho vube...
Danny | 02.01.2020, 13:26
 Úvodník
Score 12 | Ten uvodnik byl podle vseho vtip, ktery mi ale z tehdejsi (ne)znalosti anglictiny usel a po teto hre jsem se pozdeji pid...
Score 42 | Ten obrazek je z Tone Rebellion....
Score 42 | Dobry postreh, na strane 21 je rovnaky. Otzka znie, ku ktorej hre patri obrazok? :-|...
Score 42 | Ovšem co je to za obrázek u Pacific General?...
Score 42 | https://www.twitch.tv/videos/522096362 - Macaw hra Tlon, inak som o tejto hre ani nevedel, na toto preview zabudol, bol...
Ringo | 30.06.2019, 14:24
 Kritická mapa (bug)
Rytíři Grálu | Bug to není, dveře se mají vyrazit, což se dělá normálním krokem kupředu směrem do dveří....
Sova | 05.02.2019, 12:57
 Shattered Steel
Level 22 | Chyba mi tu ISO z tejto hry. Bolo by možné ho dodať? ...
HAMS | 07.01.2019, 15:12
 Úvodník
Score 12 | Podľa mňa to nie je nijaká, reálne existujúca hra...to je len vtip/parafráza na vtedajšiu hru čísla Under a Killing Moon...
Bard's Tale 1 - Remaster (2018) | Aha z figuríny. Taky jsme nějaké našel a chvíli mi trvalo (přesněji než jsem se kouknul do manuálu), že je možné z nich ...
Najnovšie obrázky pridané užívateľmi: (11)
Ringo | 20.12.2019, 15:17
 Dark Queen of Krynn, The
A ti dobří draci samozřejmě vyhráli.
Ringo | 20.12.2019, 15:16
 Dark Queen of Krynn, The
Zrádní draci poraženi.
Ringo | 20.12.2019, 15:16
 Dark Queen of Krynn, The
A tohle je z úplně poslední bitvy, 24 draků celkem.
Ringo | 20.12.2019, 15:15
 Dark Queen of Krynn, The
Oslavy hrdinů, tedy mě :-)
Ringo | 20.12.2019, 15:15
 Dark Queen of Krynn, The
Král gnomů, ten pravý.
Ringo | 20.12.2019, 15:14
 Dark Queen of Krynn, The
Dobrá taktika a 5 hlavý drak je bez hlav.
Ringo | 20.12.2019, 15:14
 Dark Queen of Krynn, The
Jeden z nejtěžších soubojů ve hře, jde o to jen přežít.
Ringo | 20.12.2019, 15:13
 Dark Queen of Krynn, The
Raistlin.
Ringo | 20.12.2019, 15:12
 Dark Queen of Krynn, The
A tohle je pustina, kde trápí královna temnot Raistlina.
Ringo | 20.12.2019, 15:11
 Dark Queen of Krynn, The
A tohle je věž gnomů.
Ringo | 20.12.2019, 15:11
 Dark Queen of Krynn, The
Tak tahle věž je opravdu ohnivá


Blade Runner
 hľadaj v časopisoch
 hľadaj všade
 diskmagy
 Narsil
 Pařeniště
 KLAN
 PC Engine
 Bonus
 follow / sharing
 štatistiky
 Hry :: 1158
 Prílohy :: 7853
 Komentáre :: 7402
[ viac ]
Copyright © 2018 DJ, design & code by DJ
| OldGames | Online Hry | Časopisy | Diskmagy | Zberateľstvo | Diskusné fórum | Galérie obrázkov | Prílohy | PC hry | Mapa stránok | Odkazy | Kontakty |
| RSS-všetko | RSS-hry | RSS České hry | RSS-komentáre | RSS-diskusia | RSS-časopisy | RSS-prílohy | Facebook | Twitter |
 | Divinity: Original Sin | The Bard's Tale | Might & Magic X: Legacy | Legend of Grimrock II | King's Bounty: The Legend | Dune 2000 | Wizardry | DOSBox