Staré hry a časopisy, Retrogaming

 
Staré hry :: DJ OldGames
Zahrajte si svoje staré hry online priamo v prehliadači alebo mobile...

Old games :: Staré hry na stiahnutie, Abandonware, Retro, Časopisy

Hobbit, The
Hobbit, The

Amberstar, príbehy z Lyramionu (1)

DJ - Character generationZačať hru je nutné vygenerovaním svojho hrdinu, a to spustením súboru MAKECHAR.EXE. Je tu možnosť výberu obrázku xichtu, mena, pohlavia a samotné (takmer náhodné) generovanie parametrov, reprezentované kockami. Po pár minútach (pätnástich) klikania na kocky mi padá číalo 60 na silu (STR) a keďže plánujem hrať za bojovníka, ďalej neklikám. Padlo mi tiež 60 na inteligenciu (INT), čo dáva tušiť, že môj hrdina nebude vyzerať tak sprosto ako bežný bojovník. Škoda nízkeho parametra rýchlosť (SPE), ktorý je dôležitý pre iniciatívu v súbojoch. Môj vek generátor odhadol na 18 rokov, hmm to už bolo dávno. Vyberám teda vhodný bradatý face, zadávam meno a poďme na to...

Dojímavá scéna. Stojím na cintoríne nad hrobom ochoch svojich rodičov. Zabili ich zákerný Orkovia, ktorý prepadli dostavník v ktorom sa viezli. Prečo som len nebol s nimi? (asi by som bol mŕtvy). V ruke zvieram kúsok šatky, jedinú vec čo mi zostala po matke, ležal  na kraji cesty, pravdepodobne sa jej odtrhol počas boja. Je na čase opustiť hrob, rodný dom a možno aj toto mesto.
Zatlačím slzu a moje prvé kroky vedú ku krypte na cintoríne. Dá sa vojsť aj dnu, ale od miestnosti čo sa tu nachádza nemám kľúč. Skúsim sa tu mrknúť ešte aj večer, možno tu straší...
Opúšťam cintorín a ocitám sa v meste Twinlake, ktoré by som mal dobre poznať, keďže som tu žil spolu s rodičmi. Ale pravda je iná, netuším kde som, zrejme ťažko znášam stratu rodičov, ešte že mám po ruke automapu.

A preto som prvé chvíle svojho putovania venoval dôkladnému zmapovaniu celého mesta Twinlake, snáď moja mapka pomôže aj ostatným podobne postihnutým sirotám...

Neďaleko nachádzam vchod do mestskej stoky, našťastie je zamknutý, ešte by tam mohol nejaký blbec vojsť. Náhoda chcela, že prvé otvorené dvere sú dvere do krčmy. Tož, kuknem čo tu čapujú. Nič. Taverna sa volá u Tancujúceho Draka, nachádzam tu množstvo rôznych indivíduí a s každým si náležite pokecám (ústna ikonka). Ja som to tušil! Hneď prvý opilec mi hovorí historku o duchovi, čo straší na miestnom cintoríne o polnoci v hrobke Sira Marilliona, a tvrdí že by som tam nemal chodiť ak ešte nechcem zomrieť. To sa ešte uvidí!
Jeden chlapík menom Silk sa mi zdôveril že hľadá cech zlodejov, a že by radšej išiel so mnou, ako tu sedel na zadku a dával zarábať miestnemu krčmárovi. Jeho prístup sa mi pozdáva, takže ho beriem do partie. V krátkosti si prezriem jeho parametre: človek, o rok starši ako ja, výborné čísla v parametroch ako hľadanie pascí, deaktivovanie pascí, páčenie zámkov, čo ho predurčuje na kariéru zlodeja, a preto mu tú jeho gildu pomôžem nájsť.

Beggar Silk
 

Ďalšie postavy v hostinci, čo majú nejaký problém sú Breth, ktorého trápi nebezpečný sliz vo vínnej pivnici, Oldamiel, ktorý stratil svoj starý prsteň a jedna mačka, ktorá čisto teoreticky ani žiadny problém mať nemusí, ale zatiaľ s ňou neviem nadviazať rozhovor. V hostinci sa dá samozrejme za poplatok aj prespať a ako súčasť pobytu all inclusive na jednu noc je v cene aj ľudový liečiteľ. Niečo mi hovorí že tu pár nocí ešte strávim. No dosť bolo zábavy, ide sa späť do ulíc, hľadať vlastný dom.
Našli sme ho v severozápadnej časti mesta. Neďaleko od vchodu sme stretli malé dievča menom Sunny, stratil sa jej kocúrik Felix, a podľa toho čo hovorí ho večer uniesla zubatá príšera. Vchod do rodičovského domu je zamknutý, ale čisto náhodou mám u seba kľúč, takže odomykám, pozývam dnu aj Silka a do očí sa mi tlačia slzy. Vo svojej izbe nachádzam truhlicu a v nej kabát a zopár faklí. Lepšie je na tom truhlica môjho otca, kde je krúžková košľa, meč, štít, šípy a nejaké fľaštičky. Brnenie ani meč a štít zatiaľ neviem na seba navliecť, ževraj nie som bojovník, no s tým musím dačo urobiť. Zaujímavou vecičkou je magický obraz, keď som ho použil, hneď je mi jasné ako je na tom slnko s mesiacom, teda či je Noc alebo Deň. V kuchyni je teritórium psa menom Spike, jeho štekot bolo počuť po celom dome, zrejme nemá rád Silka. Akoby mi chcel niečo naznačiť, ale ja mu nerozumiem ani štek. Nič ďalšie sme tu už nenašli, takže znova do ulíc.

Sunny Family House
 

Po chvíli nachádzam cech bojovníkov, ale guildmaster tvrdí že nemám ani jednu skúsenosť z boja, tak ma nemôže prihlásiť. Škoda. Nachádzam obchod s potravinami a aj miestny hypermarket "zmiešaný tovar" so 14 položkami na predaj. Samozrejme nakúpim zopár faklí, v partii zatiaľ žiadneho Gandalfa nemáme a preto musíme byť pripravený posvietiť si v tme aj menej sofistikovaným spôsobom. V potravinách nakupujem jedlo, neviem teda, koľko toho Silk skonzumuje, ale 10 kúskov by malo zatiaľ stačiť. Je tu aj obchod s Raftami, tu skočím keď pôjdeme splavovať miestne divoké rieky. Nakoniec sme našli obydlie šéfa miestnych politických štruktúr, Lorda Karwaina. Ten nám dal za úlohu vyčistiť mestské stoky od obrovských potkanov. OK, toto bude pre nás začiatočníkov to pravé na získanie sebavedomia, beriem si od Karwaina kľúč od stoky a ide sa deratizovať.
Keďže sa zotmelo skočíme prv na cintorín omrknúť toho ducha v krypte. Našli sme tam ducha samotného sira Marilliona, bývalého paladina. Spomenul som mu meno jeho lásky Gwendolyn, a on mi dal kľúč od svojej hrobky, kde sa nachádza brnenie a obojručný meč pre paladina, ktoré však zatiaľ nevyužijeme.

Lord Karwain Graveyard
 

Quest: Mestské Stoky

Po odomknutí a vstupe do stoky sme ešte vybrakovali jeden sud, zobrali z neho nejaké fakle a zliezli po rebríku do toho smradu. Prekvapila nás čiernočierna tma. Ešte že máme tie fakle. Pre poriadok ešte krátky pohľad do inventára, vyzbrojím sa kuchynským nožom, Silk má svoj obušok a nahádžeme na seba čo sa dá, teda kabáty a topánky. Po pár krokoch v stokách už vidíme prvého prerasteného potkana a zahájime krátky frontálny ťahový útok. Neviem čo je so Silkom (či nemá náhodou v gatiach), lebo ani raz sa netrafil, nakoniec som musel potkana doraziť sám drastickým úderom noža za 4LP ( za 4 LP by to bol smrteľný úder aj pre nás so Silkom, keďže máme obaja po 4 životy). O kúsok ďalej nás čakal ďalší súboj, tentokrát vyrovnanejší, proti 2 veľkým potkanom. No a Silk sa opäť zdržal akéhokoľvek zásahu, snáď nemá niečo s očami. Ku cti nám môže slúžiť aj to, že nás zatiaľ vôbec nezasiahli. Sme obratný a rýchly ako hadove nohy, teda hlavne Silk.

Giant Rat First Fight!
 

Prechádzame ďalšie zákruty v kanáloch a v jednej rúre s vytekajúcou vodou nachádzame cenné veci, menovite strieborný prsteň, starý prsteň, náhrdelník a ručičkové hodinky. Strieborný prsteň si nasadzujem, zvyšuje obranné číslo. Ručičkové hodiny po použití miznú a pridávajú digitálny merač času na hlavnú obrazovku, zaujímavá to forma mágie. Teraz už vieme okrem dňa aj noci aj presný čas, takže nás už nebudú vyhadzovať z obchodov, mimo otváracích hodín do nich nepolezieme. Pomaly prechádzame kanálmi, pálime ďalšie fakle a v jednej z chodieb nachádzame vedľa mŕtveho tela nejaké predmety: sekera, kožená vesta, luk, šípy a pakľúče, ktoré si hneď berie Silk. Pozerám do automapy, čoskoro objavíme aj posledné čierne miesto na mape a vykynožíme populáciu kanálových potkanov raz a navždy.

Sewers below Twinlake Map
 

Vchádzame cez kovové dvere do ďalšej miestnosti, kde sa nám naskytne hrôzostrašný obraz: samotný hovoriaci Kráľ Veľkých Potkanov sa chystá na oltári rituálne zavraždiť čiernu mačku. To musí byť Sunnin Félix. S bojovým pokrikom "za Fééélixááá" sa obaja vrháme na Rat Kinga a jeho troch strážcov. Tento súboj však vôbec neprebieha podľa našich predpokladov. Z kráľa potkanov sa vykľuje inteligentný a v magických kúzlach sa vyznajúci sviniar. Nie že by som chcel ukazovať prstom, ale Silk schytal plnú dávku, je absolutne vytuhnutý (Stunned) a navyše otrávený (Poisoned), takže jeho "obratnosť" je nám už naprt, a moje šance na vyhratie súboja to značne znižuje. Netrvá to dlho a môj spolubojovník padá mŕtvy na zem po sérii presných 3 bodových zásahov potkanov. Ako na potvoru, aj Kráľ sa triafa a úderom za 5 LP ma posiela do večných lovíšť bohyne Bala, ktorá nám otvára bránu...

Rat King Death
 

V hre sa dá samozrejme ukladať pozícia, škoda že iba jedna (avšak nie je problém po uložení v hre zabaliť celý adresár s hrou a uložiť si ho ako pozíciu). Takže Load a ide sa znova, ale teraz sa ešte pred záverečným súbojom v stokách vrátim do mesta.
 


30.9.2008, DJ

Aktuálne články  
HráCZSKé Archívy
 autor: dj 08.03.2022   
Youtube kanál - archiv starých her, kde naleznete Longplaye her s buď již profesionální češtinou/slovenštinou, nebo fanoušky přidanou. Na začátku her naleznete vždy krátkou slovní recenzi, a poté se už můžete jen ponořit do vod nostalgie a užívat si průchod hrou bez mluveného komentáře :) (textový komentář lze vypnout nebo zapnout u samotného videa)...
Prokletí Eridenu: Denník hráča - Mortarion
Prokletí Eridenu - klasické akčné RPG typu dungeon-crawler s pohybom po štvorcoch a súbojmi v reálnom čase od českých vývojárov z Napalm Soft. Hráč ovláda jednu postavu, pričom na začiatku má možnosť vybrať si z deviatich dostupných a každá má tri základné atribúty - silu, manu, zdravie. Podobne ako v Dungeon Masterovi, aj tu je nutné strarať sa o hlad a smäd svojho zverenca. Príbeh sa odohráva v ruinách tajomného, zakliateho mesta Eriden, v ktorého podzemných kobkách musí hlavný hrdina zničiť štyri kúzelné zrkadlá...
Ultima V: Warriors of Destiny - Denník hráča
Muž nespokojený s lidstvem a jeho chováním na Zemi přemýšlí na procházce lesem o lepším světě, když jeho pozornost upoutá zvláštní medailon ležící na podivné mýtině obrostlé duby. Medailon zvedne, ten se rozzáří a na mýtině se objeví nějaký portál. Muž do něj vstupuje a rázem se ocitá ve zcela jiném světě. Jeho zjevení překvapí místního obyvatele, kácejícího stromy a ten se v tomto šoku zraní sekyrou. Překvapivě si však zranění zhojí nějakou nadpřirozenou silou, představí se jako Shamino a jme se vyslýchat cizince, jak se zde objevil a odkud pochází. Když mu muž odvětí, že je z Cambridge z Britských ostrovů, pojmenuje jej místní muž Britishem...
Najnovšie pridané hry:
Metal Gear
65% / 0% ( pridaná: 18.10.2022 )  
 
1987, Konami Industry Co. Ltd.   [ Action ]
Metal Gear je zhora videná akčná adventúra, vytvorená a vydaná firmou Konami v roku 1987 pre počítače MSX2 v Japponsku a časti Európy. Ide o hru ktorá spopularizovala žáner stealth a zároveň prvá ktorej autorom je Hideo Kojima. Hráč ovláda agenta špeciálnej jednotky FOXHOUND menom Solid Snake, ktorý sa vydáva na samostatnú infiltračnú misiu do opevneného štátu Outer Heaven, aby zničil Metal Gear, dvojnohý kráčajúci tank schopný odpaľovať jadrové strely odkiaľkoľvek na svete a jeho úlohou je tiež zachrániť niekoľkých kolegov agentov, ktorých zajal nepriateľ. Neskôr bol vydaný aj port hry pre Famicom už bez autorskej účasti Kojimu, ktorý sa neskôr dočkal vydania na medzinárodných trhoch pre NES v priebehu nasledujúcich dvoch rokov...
Clock Tower
70% / 85% ( pridaná: 26.09.2022 )  
 
1995, Human Entertainment   [ RPG ]
Clock Tower je japonská point-and-click adventúra s prvkami survival hororu, vytvorená a publikovaná firmou Human Entertainment pre domáce konzoly Nintendo Famicom (SNES) v roku 1995. Ide o prvý diel série Clock Tower. Príbeh sleduje sirotu Jennifer Simpson krátko po tom, čo si ju spolu s ďalšími osirelými dievčatami adoptuje rodina Barrowovcov. Krátko po príchode na panstvo tejto rodiny jedno z ďalších detí zabije stalker zvaný Scissorman. Jennifer musí preskúmať celé sídlo, aby našla spôsob, ako uniknúť Scissormanovi, čo vedie k jednému z viacerých zakončení hry. Clock Tower využíva konzolové rozhranie typu point and click, kde hráč ovláda kurzor...
RoboCop 2
65% / 72% ( pridaná: 09.05.2022 )  
 
1990, Data East, Ocean   [ Action ]
RoboCop 2 je pokračovaním úspešnej akčnej strieľačky podľa rovnomenného sci-fi filmu s Petrom Wllerom, vydaná firmou Data East pre arkádové coin-op automaty v roku 1991. Firma Ocean robila konverzie pre domáce 8 a 16-bitové počítače a konzoly. Príbeh kopíruje filmovú predlohu o Detroitskom policajnom cyborgovi známom ako RoboCop, ktorý musí zastaviť distribútora drog Caina v šírení novej drogy Nuke. Hra sa riadi základnou premisou filmu, no má niekoľko zásadných sekvenčných rozdielov. Väčšinou ide o strieľačku s horizontálnym scrollingom, pričom niektoré úrovne sú v pseudo 3D (spoza RoboCopa) a poskytujú zameriavaci kríž, pomocou ktorého ničí bežných zločincov...
Ztracený ostrov
55% / 85% ( pridaná: 01.05.2022 )  
 
2000, Mayhem Studios s.r.o.   [ Adventure ]
Ztracený ostrov (Stratený ostrov) je klasická 2D kreslená point-and-click adventúra vutvorená vývojármi z Mayhem Studios (Riki Computer Games) v roku 2000 pre počítače s OS Windows 95/98. Ide o hru kombinujúcu sci-fi, pirátske dobrodružstvá a mystiku, ktorá sa nevie rozhodnúť či sa bude brať vážne alebo humorne. Hlavným protagonistom je totiž Jeľcin v dabingovom podaní skvelého českého humoristu Jiřího Lábusa, paroduje niektoré staršie adventúrne tituly ako Indiana Jones / Monkey Island a je popretkávaná viacerými popkultúrnymi odkazmi - Terminátor, David Copperfield...
Mixed-Up Mother Goose Deluxe
75% / 97% ( pridaná: 26.04.2022 )  
 
1995, Sierra On‑Line, Inc.   [ Adventure ]
Mixed-Up Mother Goose Deluxe je ďalšou vylepšenou verziou pôvodnej hry z roku 1987, vydaná firmou Sierra On Line pre platformy Macintosh, Windows 3.x a Windows 95 v roku 1995 na CD nosičoch. Obsahuje novú SVGA grafiku v rozlíšení 640x480 (256 farieb) a bonusové audio CD s prerobeným soundtrackom, ktorý obsahuje všetky detské riekanky hrané v rôznych hudobných štýloch...
Ax Battler: A Legend of Golden Axe
50% / 90% ( pridaná: 23.04.2022 )  
 
1992, SEGA Enterprises Ltd.   [ Action ]
Axe Battler: A Legend of Golden Axe je kombináciou akčnej adventúrý a plošinovky ako spin-off populárnej série Golden Axe, vydaná na handheld Sega Game Gear v roku 1991. Hlavným hrdinom je Axe Battler, mužská barbarská postava z pôvodnej hry Golden Axe. Hlavný záporák série, Death Adder, oblieha celý svet, pričom ukradne zlatú sekeru, magickú zbraň, ktorá jej držiteľovi poskytuje nepredstaviteľnú silu. Aby zabránil Death Adderovi použiť svoje sily na zničenie sveta, kráľ hradu Firewood si zavolá na pomoc svojho najsilnejšieho bojovníka: Ax Battlera. Počas svojej cesty sa musí hrdina prebojovať cez oblasti ako sú: Spooky Cave, Peninsula Tower, Turtle's Back, Death Pyramid, Evil Cave, Maze Wood, Gayn Mountain, Eagle's Back, Ice Cliffs a nakoniec hrad Death Addera...
Gun.Smoke
70% / 75% ( pridaná: 28.03.2022 )  
 
1985, Capcom Co., Ltd.   [ Action ]
Gun.Smoke je arkádová strieľačka typu run-and-gun s vertikálnym scrollingom vydaná pre herné automaty firmou Capcom v roku 1985. Túto hru s westernovou tematikou navrhol dizajnér Yoshiki Okamoto. Hráč ovláda postavu pištoľníka a lovca odmien menom Billy Bob, ktorý hľadá zločincov z Divokého západu. V Gunsmoke sa obrazovka automaticky posúva nahor a hráči majú len tri spôsoby streľby pomocou troch tlačidiel vľavo, vpravo a na stred, pričom je možné zmeniť spôsob, akým strelec strieľa pomocou kombinácií tlačidiel. Cestou Billy nachádza aj rôzne bonusy, ako topánky pre rýchlejší pohyb, náboje pre rýchlejšiu streľbu, pušku s väčším dostrelom alebo koňa, ktorý vpodstate pridáva život navyše...
Najnovšie prílohy: (20)
Covers, NES | 20.10.2022
 Metal Gear
Download, DOS (zip) | 20.10.2022
 Metal Gear
Covers, MSX | 18.10.2022
 Metal Gear
Covers, SNES | 26.09.2022
 Clock Tower
Manual, SNES (pdf) [jp] | 26.09.2022
 Clock Tower
Covers, Amiga CD32 | 04.09.2022
 Magic Island: The Secret Of Stones
Covers, Commodore 64 | 16.05.2022
 Kenny Dalglish Soccer Manager
Covers, Apple II | 15.05.2022
 Karateka
Covers, Game Boy | 15.05.2022
 Karateka
Covers, Commodore 64 | 15.05.2022
 Karateka
Maps, Arcade (png) | 12.05.2022
 RoboCop 2
Download, Atari ST (st) | 12.05.2022
 RoboCop 2
Covers, Game Boy | 12.05.2022
 RoboCop 2
Covers, NES | 12.05.2022
 RoboCop 2
Covers, Commodore 64 | 12.05.2022
 RoboCop 2
Manual, Arcade cabinet [jp] (pdf) | 12.05.2022
 RoboCop 2
Download PC EGA (zip) | 11.05.2022
 Loom
Covers, PC DOS | 09.05.2022
 Oregon Trail, The
Download, Amiga (adf) | 09.05.2022
 RoboCop 2
Manual, Amiga + Atari ST (pdf) | 09.05.2022
 RoboCop 2
Najnovšie originálky v zbierkach: (20)
kloki38 | 29.12.2022
 Gene Machine, The (1996)
kloki38 | 07.12.2022
 Wizardry 8 (2002)
kloki38 | 01.12.2022
 Bram Stoker's Dracula (1993)
Swampy | 28.11.2022
 Legend of Kyrandia, The (1992)
Ringo | 08.08.2022
 Powermonger (1990)
Ringo | 11.07.2022
 Dune 2000 (1998)
Wlkus | 28.05.2022
 Daedalus Encounter, The (1995)
Wlkus | 28.05.2022
 Mission Critical (1995)
Wlkus | 28.05.2022
 Heart of China (1991)
Clous | 04.05.2022
 Armred Fist 2 - M1A2 Abrams (1997)
Ringo | 27.04.2022
 System Shock (1994)
deadly | 26.04.2022
 Gloom (1995)
kloki38 | 12.04.2022
 Ishar Trilogy (1995)

Najnovšie komentáre: (10)  
lasice | 25.01.2023, 19:26
 Wizards & Warriors
tak jsem právě pokořil toto RPG, musím říci že pecka, obrovská pecka, celkem propracované herní mechanismy, nádhernej level design, vývoj postav, rozlehlost, podvodní město:D... opravdu jsem si hru užil, 111h 22m, hrál jsem verzi GOG a žadný bug se n...
Uvidíme :) Tej straty som sa zo začiatku bál, lebo som nevedel ako často to bude robiť, ale v tejto forme je to za mňa v pohode. Momentálne som v 4. leveli a už začína prituhovať - hra už na mňa vyťahuje drakov a wightov :)
Najlepsi vesmirny simulator aky kedy bol. Tie Fighter Total Conversion postaveny na X-Wing Alliance Tie Fighter dovedeny do dokonalosti
Tak to stihneš dřív než já :) Opatrně uvažuji o přelomu jara a léta, že bych se do toho pustil s deníčkem. Ale rozsáhlé to bude až hanba. Jinak ta ztráta atributů...to je stejně otázka. Já si pořá myslím, že to je záměr a správná fičůra :)
V rámci doháňania RPG restov som sa po Ishare 2 pustil do PC verzie W5 (1,2,3 a možno aj 4 si nechám na neskôr). Vybral som si ju preto, lebo je vraj zo starej pentalógie najjednoduchšia. Kedže samozrejme nemá automapping, tak som si k nej pre lepšiu...
Kloki38 | 05.01.2023, 20:06
 Ishar 2: Messengers of Doom
Dohrané. Dvojka je rozhodne lepšia ako predchádzajúci diel - pestré prostredie, veľmi dobrý level design, originálne puzzle a to striedanie dňa a noci... jednoducho perfektné. Jediné čo ma naštvalo bol EN preklad - tyapped a sale namiesto sail v int...
Morgula zožerie aj vola, to som zistil veľmi rýchlo :D HP začali strácať hneď ako som vyšiel po pridaní z krčmy, takže phys mali plný. A nebolo to naraz ale postupne, cca každých 10 sekúnd - nepočítal som to ale interval bol podla mňa rovnaký ako u t...
Si si isty, ze nekapali od hladu? Morgula ma odolnost 1 a musi v jednom kuse zrat... Aj ked Unknown tento problem zrovna nema. Ked som mal ja partiu, co sa neznasala, tak to nikdy nerobilo toto. Len obcas pri spanku niekto zdrhol alebo pri vyhodeni c...
Som sa rozhodol prejsť nejaké RPG resty čo mám a začal som týmto Isharom. Môj celkový dojem je rozporuplný - ranné predwizardry 7 "sandbox" rpg s pomerne veľkou mapou a netradičnými hernými mechanikami. Na druhú stranu mi hra prišla dosť monotónna ...
hypnos | 01.01.2023, 00:09
 Sid Meier's Civilization
Pokud byste si chtěli zahrát Civku, doporučuji mod Caveman 2 Cosmos pro čtyřku s datadiskem Beyond the Sword. Předělané je tu skoro vše - nové jednotky, technologie (těch je tu kvadrilion), navíc se dá nastavit hafo blbinek (do těchto nastavení se čl...
Najnovšie príspevky v diskusii: (10)  
PCGamer 08 (duben 2000) | Zdravím, Tak po dlouhé době se vracím k větší aktivitě ohledně retra. Začal sem jedním přáním, které bylo na FB a naskenoval sem jeho žádaným číslem PCGamer #8 (duben 2000). https://mega.nz/file/KJo03BRB#hhIXHT6FfB-IIig7ERa8BBpUK8WvYOYDX2MuUTJ...
Dungeoncrawlers.org | Chcem dat do pozornosti stranku https://dungeoncrawlers.org/ ktora databazuje a diskutuje klasicke krokove dungeony, sucastou je aj kazdorocny vyvojarsky Dungeon Crawler Jam...
Level 99 | Mate niekto Level 99 ako pdf?
Aprilove cislo | Jasne, to je ono! :-) Diky moc, toto by som sam len tak lahko nenasiel.
Aprilove cislo | Možno máš na mysli toto? https://bit.ly/3iSxeTX strana 127 Prekvapivo, tá doména spomenutá v článku funguje https://web.archive.org/web/19991127212022/http://www.fufme.com/
Aprilove cislo | Nazdar borci, spomenul som si, ako sme sa na gympli smiali nad aprilovym cislom Score/Excaliburu/Levelu, kde bola vymyslena recenzia (alebo asi skor preview) "novej periferie" F**kYou/F**kMe :-) Nemate nahodou niekto ten casak? Stacilo by mi ofotit t...
Arielistelos | 06.12.2022, 04:25
 HráCZSKé Archívy
| Ahoj všem milovníkům starých her :) Další Longplaye už jsou na mém kanále. Chci se zeptat, zda nevíte o někom, kdo by překládal staré hry? Jinak moc děkuju všem, kteří mi poslali další hry
CZ klávesnice s diakritikou - přepíná klávesa F12 ve hře | 2jan: mimochodem nemáš ještě někde uložený ten save, co jsem ti posílal a jak jsi mi z něj odstranil ten bug, respektiver posunul partu přes schodiště za ten bug? Sice si savy z her obvykle neukládám, a tak jsem si jej samozřejmě po dohrání hry smaza...
Mrazíkovy češtiny | Mrazík žije ale už nemá čas sa venovať hrám.Sem tam odpíše,svoje češtiny už ani neaktualizuje,myslím,že bitcoin je teraz jeho hobby.A hacknutá stránka je už viac než rok....proste kašle na to.
CZ klávesnice s diakritikou - přepíná klávesa F12 ve hře | este predsa len rada. Ja by som do kradeni neinvestoval, nie je to zase az tak treba, to kradeni. Jedlo si mozno namiesat v miske. Napriklad take zasyceni. Su minimalne dve verzie, jedna co zasyti viac a druha menej a prisad coskoro nazbieras az az. ...

Najnovšie pridané časopisy a coverdisky: (10/346)
speccy.cz | 05.03.2022
 Fifo 7 [36]
speccy.cz | 05.03.2022
 Fifo 6 [36]
speccy.cz | 26.02.2022
 Fifo 5 [36]
speccy.cz | 22.07.2021
 Fifo 4 [36]
speccy.cz | 22.07.2021
 Fifo 3 [36]
speccy.cz | 20.07.2021
 Fifo 2 [36]
CGW Museum | 14.03.2021
 Computer Gaming World 25 [50]
? | 23.12.2020
 Score 48 [132]
Archiarian | 01.12.2020
 GameStar 6/99 [100]
speccy.cz | 20.09.2020
 Fifo 1 [36]
Najnovšie pridané diskmagy: (10/97)
Karel Ondráček | 05.06.2022
 Narsil 8 (12/94) [35]
DJ | 26.04.2021
 Kelt 9 [52]
DJ | 06.07.2020
 Kelt 8 [48]
DJ | 12.05.2020
 Kelt 7 [64]
DJ | 10.05.2020
 Kelt 4 [44]
DJ | 14.04.2020
 Kelt 3 [42]
DJ | 12.04.2020
 Kelt 2 [53]
DJ | 03.04.2020
 Kelt 1 [43]
DJ | 02.04.2020
 Guru 17 #2/93 [48]
DJ | 02.04.2020
 Guru 16 #1/93 [3]

Komentáre k obrázkom / stránkam časopisov: (10)
Richmond | 07.08.2021, 09:35
 Dopisy čtenářů
Excalibur 17 | Teď po 30 letech si prohlížím inzerece a dopisy čtenářů a vidím, že jsem tenkrát chodil měnit hry i ke "gamesníku&q...
Richmond | 06.08.2021, 21:20
 Inzercia
Excalibur 11 | Koukám v inzerci i Jindřich Skeldal/Napoleno Rohlík! A nabízí skvělé hry dle seznamu :)...
DJ | 26.07.2021, 15:27
 RPG
Excalibur 18 | Richmond: no on ma este druhy diel v cisle 21 (/mag/excalibur-21/page/45/) a tam je nicnehovoriaci pseudonym T.D.T from ...
Richmond | 25.07.2021, 14:51
 RPG
Excalibur 18 | Je vůbec známo, kdo tenhle článek psal? Když si vezmu, o jakých crpg hrách se v Excaliburu psalo, tak hry zde uvedené do...
Peter Krajčovič | 20.05.2021, 22:06
 BiT - Koniec
Excalibur 41 | Toto bol -luis-...
Swampy | 07.05.2021, 15:41
 Zak MC Kracken
Excalibur 9 | Presne ten isty obrazok (Zak) ako v Bite 10/91. Nahoda?...
Adam | 03.04.2021, 12:07
 BiT - Koniec
Excalibur 41 | -yves- Ďakujeme ...
Score 32 | Ak by to niekoho zaujímalo, tak tie screenshoty zo Shadow Warriora pochádzajú z alpha verzie z 8. septembra 1995. http...
Kloki38 | 02.04.2021, 13:05
 Heretic
Riki 7 | Vidím, že s obrázkami sa moc nebabrali. Tie prvé tri obrázky hore sú propagačné screenshoty z nikdy nepublikovanej beta ...
Swampy | 07.02.2021, 18:10
 Inzeráty
Excalibur 8 | Haha, tak tu to Riki dobre schytal. V strede, dole....
Najnovšie obrázky pridané užívateľmi: (11)
kloki38 | 12.12.2022, 14:18
 Bram Stoker's Dracula
PC DOS, Final Boss
kloki38 | 12.12.2022, 14:17
 Bram Stoker's Dracula
PC DOS, Level 3
Ringo | 10.11.2022, 22:35
 Heimdall
The End.
Ringo | 10.11.2022, 22:35
 Heimdall
Snad mě teda pochválí, když jim všechno donesu.
Ringo | 10.11.2022, 22:34
 Heimdall
Finále se blíží
Ringo | 10.11.2022, 22:33
 Heimdall
Tohle vylezlo z vody.
Ringo | 10.11.2022, 22:33
 Heimdall
Proč si i nezarybařit?
Ringo | 10.11.2022, 22:32
 Heimdall
A tady jako bydlí kdo?
Ringo | 10.11.2022, 22:31
 Heimdall
Ta ale vyrostla.
Ringo | 10.11.2022, 22:31
 Heimdall
Mrknu z okna.
Ringo | 10.11.2022, 22:30
 Heimdall
Láhev, ale víno v ní není.


Retrogaming merch - HV 1701.cz
 možnosti podpory
🍺 Buy me a beer
 hľadaj v časopisoch
 hľadaj všade
 posledne pridané hry
Metal Gear, 18.10.2022
Clock Tower, 26.09.2022
RoboCop 2, 09.05.2022
Ztracený ostrov, 01.05.2022
Mixed-Up Mother Goose Deluxe, 26.04.2022
Ax Battler: A Legend of Golden Axe, 23.04.2022
Gun.Smoke, 28.03.2022
Kilosoft Pacho 98, 12.03.2022
Batman Returns, 08.03.2022
Batman Returns, 06.03.2022
[ viac ]
 diskmagy
 Narsil
 Pařeniště
 KLAN
 PC Engine
 Bonus
 follow / sharing
 štatistiky
 Hry :: 1265
 Prílohy :: 8197
 Komentáre :: 7692
[ viac ]
Copyright © 2018 DJ, design & code by DJ
| OldGames | Online Hry | Časopisy | Diskmagy | Zberateľstvo | Diskusné fórum | Galérie obrázkov | Prílohy | PC hry | Mapa stránok | Odkazy | Kontakty |
| RSS-všetko | RSS-hry | RSS České hry | RSS-komentáre | RSS-diskusia | RSS-časopisy | RSS-prílohy | Facebook | Twitter |
 | Divinity: Original Sin | The Bard's Tale | Might & Magic X: Legacy | Legend of Grimrock II | King's Bounty: The Legend | Dune 2000 | Fix-It Felix Jr. online | DOSBox