Staré hry a časopisy, Retrogaming

 
Staré hry :: DJ OldGames

Téma   Diskusia o počítačových hrách, všeobecne

vytvoril: dj, 08.03.2009, 10:31
modifikoval: dj, 07.11.2012, 20:50
Všeobecná diskusia prevažne o starých počítačových hrách a videohrách, na ktoré si radi zaspomínate...
Všeobecná diskusia prevažne o starých (ale aj nových) počítačových hrách a videohrách, na ktoré si radi zaspomínate, alebo ktoré práve hráte. Prosím o zapísanie názvu hry do políčka Predmet!
Hry súvisiace s touto témou (0)


Počet príspevkov : 50 / 753
Zoradené   
 zobrazených: 50 [ 1-50/753 ]   «predchádzajúce 0123456789101112131415 nasledujúce»
Karol Karol   |  21.10.2020, 21:01:11     Odpovedať   edit   delete
Ah Might and Magic II, ten nesklame :)
Zas ale musím príznať, že pri novších hrách si tajne želám, aby ma hry vyslovene "neviedli za ruku", a keď v Grimoire vlastne nemám žiaden "main quest" (ťahám key-words z obyvateľov Crowl-u), a skôr je to o "free exploration", neviem si rýchlo zvyknúť na jemné "chodenie po ľade", a dbať na najmenší detajl (Inak nechtiac zabijem kľúčovú NPC postavu, alebo mi ujde kľúčové slovo/hint). Pritom tak veľa tých postáv tam nie je. Hra dokonca ponúka šikovné kúzla - Wizard Eye, Locate Item a Locate Person. Druhá chyba, čo som spravil, bolo nastavenie častých encounters a tak som často pohltený bojmi a liečením, či navštevovaním Smithersa a predávaním. Leveli pribúdajú pomaly, a staffs/scrolls sa rýchlo míňajú. Aspoň že som našiel Lýru čo bardovi umožäuje používať Cone of Cold. Nie že by to mágovia nemali, ale bard ide v boji výrazne skoršie oproti casterom. Tým som zas už našiel 2x Ring of Pro Magic /spell regen/. Tiež nechápem, že aj keď si zvyšujem Arcana skill, Arcana kúzla sa neviem naučiť /mám knihu s nejakým Rainbow Ray, či čo a vyzerá to fajne kúzlo, ale ani jedna postava nie a nie si to nascribovať, aj ked si kúzlim Read Magic/. Tiež ma teší quick travel možnosť. Ale všeho všudy ma asi viac baví rozmanitosť (aj obtiažnosť) bojov, než samotný dej. Aj keď tie freskové výjavy zobrazujúce rytiera ako svojou kŕmi príšeru vo mne vyvolali smäd dozvedieť sa viac. Celkovo Grimoire beriem ako procedurálny generátor súbojov. Kde ma celkom vie rozhodiť nesymetria XP odmien. Aj keď Rockworms sú husté a vedia kyselinou zničiť obyčajné zbrane, s inými nepriateľmi sa natrápim viac, tak nechápem ten obrovský skok z 1600 XP za červy ale len 30-100 XP za bandu lúpežníkov, alebo 370XP za bandu dwarfov (miners-durrendil), a trpajzlíci si ešte castuju armorplate, invisibility a robia tiež riadny DMG. Jasné, keby mi šlo dej, vypnem si Encounter rate úplne, ale ako aj vo Wizardry, aj tu ma práve tie boje veľmi bavia. Ohľadom bojov, mám pocit že veľmi pomaly stúpajú levels, mám už tisíce zárezou na pažbe/porysku sekery, cez 100K turnov a pohybujem sa okolo levelu 7-8. Aspoň chápem prečo návody odporúčali meniť povolanie tak skoro ako to ide /level 3-4/.
Keď som už spomínal procedurálne generované hry, tak celkom ma chytil Low Magic Age, a nedávno vydaný (beta) D20 Dungeons. Oproti napr. Maj'Ejal sú to oddychovky. A už celkom obohranému D&D som verný aj vďaka pre mňa nestarnúcemu Temple of Elemental Evil (Oproti ranným M&M alebo Wizardry hrám je to síce novinka...), ktorý som oprášil vďaka modulom Temple+ a Circle of Eight. Tam mi zas chýba viac procedurálnosti. Potešil ma aj modul The Keep on the Borderlands.
Ale späť ku skutočným starinkám. Teším sa na "denník hráča" ;)
Petr Levák Petr Levák   | Grimoire - lebo inak su suchody 20.10.2020, 22:41:40     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Karol:
Bez pomoci to na počátku nedal podle mě nikdo (snad každý se na něčem zasekl a ty zákysy byly díky tomu rychle provařené). Co si vybavuji, tak Felipe si rovnou čile dopisoval s Clevem. Jako nemožné to asi není, ale mě třeba vadilo to, že 95% věcí se dělá takto a 5% věcí vyžaduje trochu jinou posloupnost akcí. Člověk by na to časem asi přišel, ale je to postavené na hlavu. Za obě verze, co jsem hrál, to přitom Cleve nikdy neopravil. To okno zbrojnice jsem kupodivu dal, ale byla to jaksi náhoda :) U Wizardry 7 jsem si na to pak vzpomněl u jiné události, která taky souvisela s otevřeným oknem. Můj první zákys v Grimoire začal hned v podzemí toho úvodního města, protože mi chyběla jedna dovednost, která mi měla cosi odhalit. O několik hodin později jsem na to dojel. Pak jsem tam měl ještě něco, ale jak jsem opustil první 1/4 hry, tak už to bylo z pohledu puzzlů/hádanek v pohodě. Nejhorší byl ten začátek. Jednak jsem do toho musel proniknout a pak to je část, kdy musíš sledovat myšlenkové pochody Cleva, jak on si představoval, že se to bude řešit (proto je taky první čtvrtina hry čistě lineární). Legrace je právě v tom, že když už znáš řešení, tak ti vlastně přijde logické, jenom bys to prostě na místě Cleva implementoval jinak :D

Já teď zrovna hraji EA Baldur's Gate 3, ale je to trochu jak na houpačce. Bokem mám rozehrané Vaporum 2 ... primárně bych však měl pokračovat v Might and Magic II, což je nyní prvořadý cíl letošního podzimu :D
Karol Karol   | Grimoire - lebo inak su suchody 19.10.2020, 16:16:59     Odpovedať   edit   delete
vraciam sa trocha nechtiac ku kontroverznému Grimoire - Heralds of Winged Exemplar. Teraz je to V3, ale ako spomínal Petr, žiaden rozdiel to nerobí. Veď aj sam Cleve písal že skoro všetkz procesné aspekty sú hard-coded, takže balance alebo niečo podobné nehrozí. Mňa skôr mrzí, že po už niekoľko rokoch, ani oficiálny manuál, ani Steam Guides ani Wiki /Wiki sa viac-menej stotožňuje s Guides/, skrátka nikde nie sú podrobné popisy kúziel, skillov. Alebo tak elementárne veci ako to-hit, či fizzle. Viem že kedysi nebolo vzykom tieto údaje do manuálov písať, ale to bolo v časoch W7. Dnes už by som čakal že aspon fan-made manuál bude detajlný. Sú skrátka hry, ako práve Grimoire, kde klasické "objavovanie" herného sveta nie je zábavné / nie je to plnehodnotná súčasť hry. Z tých mnohých kombinácii rás a povolaní, len niektoré sú efektivné, a z toho niektore "early game" iné zas "late game". A tak prísť do Prison s náhodne/intuitívne vygenerovanou partičkou končí čoskoro re-loadom. Čo sa týka riddles, questov, interakcie s NPC... aj keď som sa vyzbrojil trpezlivosťou, ceruzkou a papierom a zapisoval som si všetko a skúmal čo sa dalo, po čase beznádeje som sa musel s hanbou obrátiť na návody. A to aj keď som si aktivoval "Hint System" a stratil 20% XP. Už niektoré early-game nuancy, typu : "ja som plagát čo ťa informuje o XY, a ty ako hráč sa máš otočiť a kliknúť do okna.". Aj keď spätne mi to už príde logické, ja som len búšil do dverí, skúšal som použiť seahorse ring, hodiť ten ring do dverí... a to ani nevravím že som potom behal po Crowl-e a clickal do ostatných okien /nemusím asi spomínať, že zbytočne/. Viem že Wizardry (aj VII) bol ťažký, a niektoré questy boli fakt oriešky, ale vyslovene nelogický nebol. Ak je tu niekto, kto Grimoire zvládol bez návodu /mňa ako hráča by v živote nenapadlo že HUMAN bude najhorší spell-user, a Drow ako druhý najhorší, naopak Rhattu bude v TOP 3).
Skutočne smutné avšak je, že napriek BG3 alebo nižšie spomínanom W3 a iným titulom, ktoré by mali byť vlajkonosičmi PC RPG zábavy v pochmúrnom Októbri 2020, sa so sklonenou hlavou vraciam k už odloženému Grimoire. Tak som skončil s vylievaním si svojho zroneného RPG-ľúbiaceho srdca, prahnucom po RPG povyrazení.
BTW, celom vkusne zastúpili v ťažkých časoch mobile RPG: Moonshades a Andor's Trail. Na Steame zas JP Wizardry 'klony' ako Operation Babel, Operation Babyss, či novinka CRPG: Stone Shard. GoG popsúšťal a dokonca dal aj do zľiav mnohé remastered klasiky (Baldurs Gate, Icewind Dale..) ale recenzie ma úplne odstrašili.. Spomínané pochmúrne počasie si vyslovene pýta nejaký herný kanón, no zatiaľ ledva niečo sa nájde a pozerám len s deťmi Harryho Pottera... ah jaj. Celé zle.
Marek Marek   | Wasteland 3 31.08.2020, 16:15:15     Odpovedať   edit   delete
Tak problém s municí do odstřelovací pušky úspěšně vyřešen. Ve městečku Colorado Springs prodávají speciální munici do sniperky dva obchodníci, celkem mají pod dvě stovky nábojů dohromady, tak nějaký čas, by to mělo vydržet :-) . Ono je to i logické, v pustinách se nebude tak vzácná munice povalovat na ledacjakém místě. Snajperka je totiž ultimátní zbraň, která podobně jako v reálu na jeden výstřel prakticky do jakékoliv části těla zabije člověka. Munice není ale zase až tak levná záležitost, za jeden náboj do snajperky si účtují obchodníci 5 dolarů, za dva už pak 11 :-), a tak to roste, vyplatí se proto kupovat náboje vždy po jednom a máte to za stejnou cenu 5 dolarů. Nájezdníky ve Wastelandu trojce většinou vyřídí snajper na jeden jediný výstřel. Totéž i střelba ze samopalu dávkou nebo z útočné pušky dávkou vyřídí prakticky kohokoliv za jeden tah. Do útočných pušek a samopalů lze nábojů nalézt ve světě dost, nemusí se kupovat.

Podle wikiny to vypadá zatím na 80+ hodin hru. Hra by měla obsahovat 109 Questů + tutoriál a na průzkum je prý připraveno 68 lokací. Zatím to vypadá, že největší zrůdy v tomto díle budou lidé a ne nějací mutanti nebo roboti. Na to už i upozorňuje intro, že největší monstrem na planetě je člověk a nikdo jiný. Jsem celkem zvědavý jak se bude dále vyvíjet děj, nechci tady příliš spojlerovat.
Marek Marek   | Wasteland 3 30.08.2020, 00:31:36     Odpovedať   edit   delete
Hrajete už někdo Wasteland trojku? Po pár hodinách a několika prvních lokacích musím říct, že to vypadá na parádní zážitek (minimálně se to vyrovná dvojce, možná ji i předčí, zatím je brzo na odhad). Hra je opravdu krvák (což může na druhou stranu někoho odradit), přirovnal bych boje k Falloutu, kdy si vyberete perk krvák, tedy kdy vidíte umírat nepřátele tím opravdu nejbrutálnějším způsobem. Příběh se točí okolo příjezdu padesátky rangerů z Arizony do věčnou radioaktivní zimou zmítaného Koloráda. Pokud jste hráli dvojku, tak určitě víte, co se na konci stalo, děj přímo navazuje tam kde končí dvojka, takže vlivem událostí z dvojky musíte hledat azyl v Kolorádu, kde vám tajemný Patriarcha nabídl zřídit novou základnu rangerů a dal vám příslib zásob pro lid v Arizoně výměnou za jistou službu, kdy máte přivést k rozumu jeho tři potomky, kteří usilují svrhnout patriarchát otce (dva synové a jedna dcera) a nahradit ho svou mnohem pro okolní lid děsivější vládou (např. jeho dcera by ráda udělala ze všech obyvatel Koloráda otroky a nevolníky). Zatím to vypadá, že ty dětičky Patriarchy budou pěkní sviňáci, i když pravda může být i někde jinde. A do toho ještě proroctví o krvavé potopě, která utopí celý starý svět v rudé lázni.

Dvojici startovních postav jsem zvolil velitele skupiny - tvrďáka ovládajícího samopaly a dále ženu snajpera, co si poradí s otvíráním zámků a hackováním, takovou techno rogunu :-) . Co autoři moc nedomysleli jsou náboje do snajperky v úvodní lokaci. Snajper má ze začátku jen do desíti nábojů a v úvodní lokaci najde jen jeden náboj, takže za chvíli došly náboje a snajper nemohl bojovat, tady se vývojáři fakt vyznamenali, jiné zbraně kromě granátů nemůže snajper používat, když se to nenaučí, takže po těch pár vystřílených nábojích byla odkázána na několik granátů, no a pak boj pro ní skončil, proto uvažuji, že bude lepší snajpera naučit používat pistole a brokovnice, je to dovednost na obě dvě zbraně jedna. Ani po několika lokacích zatím po nábojích do snajperky ani vidu, ani slechu :-) . Druhá věc , která tak trochu vadí je, že ve hře neexistuje pauza, když zmáčknete ESC, tak se ukáže nabídka, ale hra na pozadí jede vesele dál. Ale když se přenesete přes tyto dvě věci, tak hra se zatím hraje dobře a má spád.
Yan Yan   | Legends of Amberland: The Forgotten Crown 25.04.2020, 17:05:39     Odpovedať   edit   delete
Rozehrál někdo nebo se chystá?

https://store.steampowered.com/app/873890/Legends_of_Amberland_The_Forgotten_Crown/
Freddie Freddie   |  13.02.2020, 17:58:30     Odpovedať   edit   delete
Hoši, české akčné RPG Kingdom Come: Deliverance je zdarma na Epic Games Store!!! Akcia trvá do 20.2. Je to verzia bez dlc, ale aj tak je o čo stáť. Hra normálne stojí bez centu 30 éčok. Tak šup registrovať sa na stránke obchodu a môžete "nakupovať". :-)
Karol Karol   | Rebricek RPG Codex 2019 14.11.2019, 15:03:39     Odpovedať   edit   delete
Neviem ci si to niekto vsimol, resp. ci uz to tu bolo postovane... ale je to aspon pre mna zaujimave si ten rebricek pozriet:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1aJ9SdqrDHU13PfLD2mwCeFhw6RoX_iMa8ZshNdZxEz4/edit#gid=238442825
Freddie Freddie   |  14.01.2019, 17:17:35     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Petr Levák:
Vďaka za odpoveď, Petr. No škoda toho balancingu. Dobrý pocit z boja a neustála výzva sú pre mňa v RPG hrách dosť podstatné. Dragon Age: Origins to mal poriešené celkom dobre, ale tam to bol zrejme level scaling. Samozrejme ide o úplné odlišné hry, takže porovnávať nemá celkom zmysel. Momentálne sa pachtím s Eschalonom I, takže Grimoire dám šancu neskôr.
Petr Levák Petr Levák   |  14.01.2019, 14:00:50     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Freddie:
Které konkrétní slabiny a v jaké podobě ve V2 zůstaly, ti nepoví asi nikdo. Kdo chtěl Grimoire odehrát, dojel ho už ve verzi V1, pro rozehrátí V2 zkrátka důvod není. Pro mě osobně bylo zajímavé rozjet začátek (dříve Act I) akorát s patchem s údajným rebalancingem, abych zjistil, že ta hra je prakticky stejná. A abych si to ještě více ověřil, tak jsem z dřívějšího save navštívil jednu pozdější pasáž hry, která je analogií Hall of Gorrors z Wizardry 7. Velký rozdíl oproti Wizardry 7 je v pocitu z bojů a z vývoje postav. Grimoire jede na univerzální taktiku a vývoj postav je celkem nedůležitý (kdo nechce přijít o rozum, tak si beztak nabere kouzelnické NPC kvůli poolu many, jelikož tvoje vlastní postavy se charakteristice NPC ani zdaleka nepřiblíží). Barbar a jeho Lethal Blow je asi to jediné, co stojí za zmínku - efekt je dokonce lepší jak u Kirijutsu z Wizardry a trénuje se to poměrně snadno. Jinak mezi jednotlivými bojovnickými povoláními nejsou větší rozdíly.

Lepší zbroje a zbraně? Magie je základ, proto to craftění nemá velký smysl. Nastavení obtížnosti nemá vliv, RNG je rozbitý. Wizardry 7 je z pohledu puzzlů vyrovnané a hlavní hádanka se proplétá celou hrou (pořád tě to drží v napětí), u Grimoire je propracovaná akorát úvodní část, pak už je to všelijaké a hlavně rozmělněné díky množství lokací (někdy i zbytečných). V puzzle/hádankách jsou občas nelogičnosti. Tohle jsou prostě věci, u nichž jsem si nevšiml, že by je Cleve ve V2 opravoval (určitě by se o tom zmínil). Naopak si dále hraje s rebalancingem, takže až rozkope univerzální taktiku při boji s bossy, tak to bude teprve legrace, což ostatně už zmínil a chystá se na to.

Lepší, než to tu popisovat bude, když si zkusíš úvodní část hry. Je to čistá lineárka na 20-25 hodin a vyzkoušíš si v ní prakticky vše, zbytek hry je to samé jen v různých obměnách, ale zase nutno dodat, že je to pak klasický openworld, kdy můžeš jít prakticky kamkoliv, což ve Wiz 7 tak úplně nešlo. Jde to právě díky tomu špatnému balancingu, kdy je družina na levelu 10 už natolik schopná, že těmi rutinnými postupy udolá prakticky vše (u Wiz 7 jsem se cítil schopněji až okolo levelu 20). Ale zase, do levelu 20 se ve Wiz 7 družina opírala více o bojovníky s podporou kouzelníků, nad level 20 teprve přišla plošná magie, Grimoire sází na magii od počátku (za jeden ze začátků to dokonce bez magie nejde vůbec a ještě hůře, nejde to bez kouzelnického NPC). Není to špatná hra, ale Wizardry 7 to prostě není.
Freddie Freddie   |  13.01.2019, 16:19:21     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Petr Levák:
Fajn, rád si to nechám vysvetliť. Je fakt, že Cleve okolo toho robí riadny hype a evidentne chce predať čo najviac kópií. Petr, čo je teda podľa teba stále najväčšou slabinou Grimoire aj vo V2? Prečo sa nevyrovná Wiz 7? Wiz 7 je totiž moja srdcovka. Za celé tie roky. Skús aspoň stručne opísať. Vďaka.
Petr Levák Petr Levák   |  13.01.2019, 11:20:47     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Freddie:
Ale to je právě to, co jsem měl víceméně na mysli, pokud je pro tebe V1 polotovar, pak V2 je polotovar taky ;) V2 obsahuje úpravy mechanik, které byly dostupné už v jednom z patchů V1 a nezměnilo se prakticky nic. Ty nové oblasti nebo obecný crafting taky nic nezmění (zrovna crafting je jen do počtu, proto to označuji za kosmetické úpravy), v té hře je to jenom proto, aby Cleve mohl psát, co všechno na hře vylepšuje a co nového přidal (namísto toho, aby upravil ty podstatné věci). Ostatně tohle jsou věci, které už ve hře původně měly být, jen nebyly funkční. Steam fórum bych jinak vůbec nebral v potaz, jednak ho Cleve silně promazává a pak z těch jeho současných hippsterů tu hru dohráli tak dva a to ještě ve verzi V1. Podle mě je to čekání na Godota, ale třeba Cleve ve verzi V3 překvapí, protože jak už je u něj zvykem, oznámení práce na V3 bude důvodem k odkladu manuálu :)
Freddie Freddie   |  12.01.2019, 15:28:55     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Petr Levák:
Nechcem sa hádať, nie som znalec tejto hry, ale pokiaľ som sa dočítal v príspevkoch na Steame, do V2 boli pridané aj nové oblasti resp. mapy a to by som celkom kozmetickou úpravou nenazýval. Navyše V1 tých pár recenzentov, čo na nete sú nazvalo skôr beta verziou a to už o niečom svedčí. Ja si určite ešte aspoň rok počkám. Nechcem hrať polotovar.
Petr Levák Petr Levák   |  12.01.2019, 00:08:00     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Freddie:
Popravdě mi není moc jasné, proč se ty verze Grimoire tolik řeší. V podstatě jde jen o sérii kosmetických úprav, samotnou hratelnost to nijak nemění. V2, V3, ... to nebude brát konce. Pokud od toho někdo čeká důstojného nástupce Wizardry VII, tak bude asi trochu zklamán. Nicméně pokud jde o ten manuál, kdo zná Wiz 6/7, tak se v Grimoire snadno zorientuje.
Freddie Freddie   |  11.01.2019, 19:14:28     Odpovedať   edit   delete
Magor je v jeho prípade slabé slovo. Tú verziu 2 síce napodiv dokončil a v 50% zľave som to kúpil aj ja, ale už nenápadne v commentoch ohlásil verziu 3. Takže snáď v pokoji na penzii sa do toho pustím.
lasice lasice   | Grimoire - skusal niekto? 08.01.2019, 20:58:13     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Spiky:
ja to koupil taky, ale jeste jsem to nehral, mam rozehranou utlimu 8
neco pise tady https://svetmightandmagic.cz/pmm/grimoire-review.php
Spiky Spiky   | Grimoire - skusal niekto? 08.01.2019, 20:34:10     Odpovedať   edit   delete
Tesne pred Vianocami Cleve nahodil na Steam V2 a 50% zlavu, tak som neodolal a tych 8€ som mu magorovi dal. Zatial som tomu vela nedal, naivne cakam na manual, kedze nejasnosti je na moj vkus az prilis vela.

Skusal to uz niekto a zaznamenal vyraznejsi progres?
MickTheMage MickTheMage   | Global Gladiators, 1993, Virgin 01.09.2017, 15:43:17     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Matěj:
Pokial su dostupne info spravne, tak to vyslo len na sytemy Amiga, Game Gear, Genesis a Master System.
Matěj Matěj   | Global Gladiators, 1993, Virgin 31.08.2017, 21:31:39     Odpovedať   edit   delete
Nevíte jestli tahle hra vyšla i pro PC? Díky
http://www.lemonamiga.com/games/details.php?id=455
Karol Karol   |  29.04.2017, 23:41:49     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
Misiu sa mi podarilo nakoniec zdolat.
Najprv som sa snazil drzat ordosov na piesku (dufajuc ze ziskam pomoc od sandworma), ale kedze ordosi maju az 4 zakladne, dlhodobo to znamenalo bud sialene preskupovanie alebo prehru.
Finalne riesenie:
harvestra poslat dalej od bojska (sandworma vyprovokovat a nechat ho nahanat moj QUAD az dalej do uzemia ordosov)
Zakladnu postavit uplne vpravo dole (juhovychodny bod) -> cim ziskam malu oblast, ktoru viem branit voci vsetkym styrom utokom mojou jednou obrannou liniou (bez preskupovania). Rafinery bezne staviam na okraj kamennej dosky - nech harvester setri cas, tentokrat si rafineriu drzim v uzkom kruhu zakladne - harvester sa viac nabeha, ale nestratit rafineriu ani raz sa dlhodobo oplati (nehovoriac o riziku ze sa to moze stat v momente, ked mozem mat menej ako 300 melanzu.)
Ordos drzi obrovsku zalohu vojsk - umenie je prist na to, ako ju vlna po vlne vylakat, a to vo vlnach, ktore dokazem odrazit s min. stratami.
Skratka hra: "tahanie za fuzy"

Sem tam sa stane, ze Ordos posle slusne mnozstvo vojst z viacerych zakladni naraz - co vzhladom na to, ze setrim a mam len jeden barraks (asi 25 vojsk), moze casto skoncit fatalne.

Misia je inak nahovado, jeden harvester - ktory mozete stratit (sandworm, ordos). Vycerpat vsetok spice z mapy je velmi obtiazne (je tam vela zdrojov spicu a este skryte deposity, tie sice AI nevie cielene aktivovat, ale su tam)

Nepreskumal som, ci je mozne vyhrat len s klasickou light infantry armadou (setri pociatocne naklady, ale aj naklady/jednotku). Ale akukolvek armadu si postavite, nesmiete len tak zautocit. Kazda zo styroch zakladni ma viac ako 25 jednotiek, takze do kazdeho z tych styroch osich hniezd treba stuchnut tak, aby vyletelo len zopar vciel(os).
Jedina silna zbran hraca je save/load.
AI utoci pasivne v malych poctoch (3-8 jednotiek) takze staci mat "mur" z Heavy Infantry (Guards) a straty su vzdy zanedbatelne.

Zaujimavosti z Dune IV:
1) Starport skratka nefunguje ako cierny trh vozidiel, ale len otvara moznost X-Center a Palace
2) Repair Facility neopravuje vojska, ale umoznuje automaticke opravovanie turretiek
3) Ornitophter aj Carryall sa ovladaju ako ostatne jednotky a vedia "stat" na jednom mieste
4) nie su ziadne mury (skoda - mal som ich celkom rad)
5) Len Super Guards, Missile Laungher a Rocket Turret vedia utocit na Ornitopther (nehovoriac ze ani Sandworm sa ich nemoze zmocnit) - su sice drahe, ale dokazu si bez zranania poradit s armadov Siege Tankov/Quadov ci obycajnych turretiek
6) Hra pocita do poctu budov aj Concrete platne. (raz som sa chcel vyhrat s budovanim, nechal som nedotknutu len zopar Windtraps, a pustil som to betonovania celej mojej platformy. Az som mal zabetonovanych tak 85% (mozno 120-150 stvorcekov) mi hra vyhlasila "unable to create more, try to construct more infantry barracks" - pritom vojsk som nemal maximum. Dokonca mi hra umoznila konstruovat dalsie ornifightery bez problemov. Ked som znicil jednu nepriatelsku windtrap, mohom postavit zas jeden betonovy stvorec.
7) X-Center znizuje ceny vyroby a zvysuje prisun melangu/harvester (mozno aj zrychluje efektivitu harvestera?)
8) Ked postavite construction yard (pomocou MEP) na betone - moze byt neviditelna (ale inak funkcna)
9) Windtrap (Wind Power Station) nie su viac nutne pre radar ani pre rocket turret, ale ak mate surplus energie, funguje to ako X-Station (+25% factories production speed, +25% harvester unload speed) Mentat spomina aj "turrets reacts slower" ak nie je dost energie, ale v praxi je ten delay celkom zanedbatelny. Kazdopadne aspon jeden Windtrap je nutny mat (otvara Rafinery ako v orginalnej hre)
10) mozete hrat za freemanov - prilis sa to nelisi, lebo technicky kradnu a aplikuju technologie od vsetkych troch ostatnych rodov. Jediny hlavny rozdiel je, ze uz v druhej missii mate pristup skoro ku kazdej budove. Paradoxne v tretej misii stracate pristup k Aviation Factory, kde prave tato chyba (nepriatel je za suvislym valom skal, ktore prejde len pechota alebo letectvo - a prave to letectvo vam bude chybat)
Maros S Maros S   |  29.04.2017, 22:51:57     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Karol:
Tak to je zlá správa pre neho - páč mi písal, že práve tú misiu nedáva kvôli tomu, že má len 1 harvester a nestíha hrabať peniaze na prežitie proti útokom.
Inými slovami, čo z toho že máš 99 max units, keď môžeš mať iba 1 harvester.... klasická ukážka blbého gamedizajnu.

carHrozny - to som písal iba ako "zaujímavé info všeobecne" nie ako riešenie jeho situácie.

Karol Karol   |  28.04.2017, 22:51:29     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od carHrozny:
V Dune IV je max pocet vojsk viditelny a da sa zvysit priamo v hre o +20 postavenim Barracks (kde produkujete obycajnych vojacikov)
V tomto konkretnom pripade slo o map-coded limit prave v tej stvrtej misii, kde mozete mat len jeden harvester. Ten rus/autor D IV sa o tom zmienuje v jeho FAQ.
Stavanim barrackov mozete dosiahnut max units == 99 (zobrazene vpravo hore)
carHrozny carHrozny   |  27.04.2017, 18:45:54     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
Síce zaujímavé info ale Sobovi to určite nepomože :D Tam zrejme platí to čo som napísal.Ale inak som o tom nevedel ale aj keby som vedel takéto akože "čítovanie" v hrách nepoužívam.
Maros S Maros S   |  26.04.2017, 23:05:56     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od carHrozny:
Nie je to tak plne úplne pravda, teda je bez úprav, ale limit jednotiek sa dá zmeniť jednoduchým prepísaním číslice v popisovom textovom súbore (každej) mapy.
Dôvod prečo bolo obmedzenie je jednoduchý - RAM, aby zabezpečili istotu, že hra pôjde stabilne bez skolabovania aj na 1MB RAM tak tam dali to obmedzenie, ale na PC s 2 či 4 MB RAM nie je problém fičať aj 30-50 jednotiek, akurát sa musia editovať popisové súbory máp a prepísať hodnotu "Maxunits".

Problém je, že tieto popisové súbory sú zapakované v jednom súbore, takže človek si musí najprv naprogramovať softík, ktorý odpakuje/zapakuje balík súborov do herného súboru. Našťastie je to jednoduché, pretože každý balík má na začiatku popis súborov v balíku.

Takto sa dala napr. zmeniť veľkosť hry z cca 5MB na nejaké 2,2MB vymazaním zvukových a obrazových súborov intra (akurát sa tam museli ponechať cca. 3 prvé súbory intra a reálne v hre mačkať ESC aby intro nepokračovalo lebo by to kvôli absencii súborov zamrzlo), alebo sa dali vymeniť sample mentata za Harkonnenské pre všetky rody (v hre hovoril Harkonnenský hlas aj za Atreidov/Ordosov).

Sám som mal takúto 2,5MB verziu s Harkonnenským hlasom pre všetky rody a chvíľu som experimentoval aj s editáciou "Scenario popis file". Myslím (na 99,99%), že takto je robená aj tá Superdune 2 verzia hry. Niekomu sa chcelo srať s editáciou všetkých popisových súborov máp.

Sranda je, že rovnako sa dala zredukovať veľkosť gigantického kolosu Lands of Lore z nejakých cca 18MB na tuším 12MB vymazaním intra (a asi aj outra).
Westwood používal rovnaký systém súborov.
carHrozny carHrozny   |  22.04.2017, 18:48:25     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Sob:
V Dune 2 je počet jednotiek limitovaný takže keď dosiahneš maximum,nové ti nedá.Pravdepodobne už máš maximum a keď postavíš rafineriu tak ti logicky nemôže dať harvester.Iný dôvod nevidím leda nejaký bug.
Sob Sob   |  22.04.2017, 14:07:27     Odpovedať   edit   delete
Dune II - neviete niekto poradit, ze preco ked postavim druhu rafinerku, tak nedostanem aj dalsi harvester?

Dakujem

sobrudolph@gmail.com
carHrozny carHrozny   | Konec DotEmu 19.03.2017, 21:07:09     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Richmond:
Ja tam mám pár kúpených hier ale až na Metal mutant,Abuse a Maupiti island tam nemám nič také za čím by som ľutoval.Takže síce bez DRM ale vačšínou sú tam len predražené hry.Na GOG ich zoženiete určite lacnejšie.
Richmond Richmond   | Konec DotEmu 19.03.2017, 09:27:47     Odpovedať   edit   delete
K 1.6. konci DotEmu, poslední digi obchod s hrama bez DRM (kromě Gogu). Kdo má účet, určitě stahujte koupené hry.
Karol Karol   |  18.03.2017, 20:10:38     Odpovedať   edit   delete
Aj ked som osobne nepovazoval grafiku za pivotny atribut hier, nemozem povedat ze by prave grafika nedokazala potvrdit stare zname "raz vidiet ako sto krat pocut"
Len velmi povrchne som zachytil evoluciu Spiderweb hier

https://drive.google.com/drive/folders/0B9vYqsX3zcBdNm1MR3hSdXZEdXM?usp=sharing

1) Exile III -> na svoje casy velmi pekna, avsak skor ucelova ako umelecka (dnes by znova mohla byt plne akceptovana ako hra na mobilne zariadenia)
2) Nethergate -> ked developer migroval na W95 a W98, zmenil pohlad na izometricky a zacal pridavat plasticke/3D prvky
3) GeneForge -> novy svet, ale engine Nethergatu
4) Avernum -> jemny navrat k Exile, s uz opakovane overenym a akceptovanym enginom Nethergate
5) Avadon 2 -> ked si dany screenshot zvacsite, mozte rozoznat jednotlive zbrane a brnenia rozmiestnene ako dekoraciu po koridoroch. Koberce, tepeseria, detajly vseobecne. Kym Exile by nam taketo detajly musel priblizit formou pop-up textu (ktore su stale aj v Avadone, ale skor doplnaju atmosferu, ako plnia funkciu "rozpravaca-opisovaca")
6) G200 -> jedna z in-game statickych vizualizacii, ktore su uz pri hranici umenia, teda minimalne mozeme povedat ze su fakt pekne a detajlne. Nie ze by predosle hry podobne 2D obrazky nemali, ale aj tu je zjavne zlepsenie (asi spolupraca s lepsim vytvarnikom, alebo ten povodny sa riadne zdokonalil)

BTW, pop-up texty -> tych je stale neurekom aj v Avadone. Pribeh sa skratka neda povedat len obrazom :D
Stale je ale fakt, ze povodne hry boli rozsiahlejsie a viac akoby interktivna kniha odhalujuca zauzleny pribeh v uplne originalnom svete. Napadlo ma, ze Spiderweb, aj ked sa snaziaci zostat verny svojim fanusikom a svojej "legacy", sa zaroven sledujuci trendy a vyvoj hracskej komunity -> ktore vykazuje znamky "tuzby po akcii". Kym v Exile ste mohli bezcielne pobehovat po prvej mapke a otvarat dvere a hrabkat plaste/sandale z neuzamknutych truhlic, Avadon na vas neuprosne caka ako puma, aby po vas hodil akciu, dramaticnost (ktora logicky skracuje celu hru)
Tomas Dzamko Tomas Dzamko   |  18.03.2017, 15:42:27     Odpovedať   edit   delete
Avadon mam tiez lebo som kupil nejaky megapack kde su vsetky Avernum diely aj stare verzie aj nova verzia a aj ten Avadon. Nehral som to, ale tieto popupy a encountery ci ako to nazvat ma v Avernum velmi bavili. Ak to je dizajnovane tak ako popisujes tak to musi byt pecka potom.
Karol Karol   | ESCHALON: BOOK I na GoG.com free ešte asi 3 dni (2-5.3.2017) 18.03.2017, 14:17:41     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Richmond:
Ano, je pravda aj to, ze po niektorych strankach je Avernum (a dokonca aj starucky Exile) bohatsi oproti Avadon. Avsak je nepopieratelne evidentne, ako sa developer casom rozvija, zdokonaluje a tym obohacuje aj hraca. Avadon ako globalne cestovanie pouziva len mapku, cim ubera zo "stvorcekoveho" sveta, po ktorom sa v starsich verziach hrac mohol promenadovat. Samotnych lokacii je tiez asi len 12-13 (ak sa nepocitaju mestecka/hrady/dungeony) a kazda z tychto lokacii (les/prales/pust..) ja sama o sebe vacsinou jednoducha a poctom stvorcekov po ktorych sa vieme pohybovat chudobnejsia.
Tu avsak vstupuje do deja novy rozmer -> lokality "ozviaju" a morfuju sa podla vasich rozhodnuti a vasho/hracskeho postupu hlavnym dejom. Ale uz aj pri prvej navsteve su omnoho bohatsie na "triggers", a dejove vstupy. V Avadone mozete prejst 20 stvorcekov a spustit pleadu dialogov, bojov, pasci, NPC interakcii.. kym v starsich verziach sa "triggers" skor sustredili na tutorial pop-ups a zopar informacii dokereslujucich svet/okolie.
Dej v hrach od Spiderwebu nebol nikdy chudobni, akoby vzdy mali skoro az kniznu predlohu, svet vykresleny v romane, nie horsom ako su komercne pecky (Pan Prstenov..), a pixel po pixliatku predostreny hracovi. Avsak co je v Avadone na oko chudobnejsie, je "wall-of-text", a je to sposobene tym, co je vlastne omnoho bohatsie -> chronologicky nezavisla interakcia medzi questami/dejom/NPC postavami, ktore akoby vsetky "zili svoj zivot" a nie len cakali na hraca kym ich "objavi" a porazi/zachrani alebo im odpovie na otazku odpovedou A/B/C, pricom ani jedna nebude mat vyrazny dopad na dalsi postup v hre. Avadon sa snazi pred ocami hraca ozit. Vstupom bohatsej grafiky boli mnohe "wall-of-text" zbytocne, nebolo treba opisovat velkolepost/krasu/farebnost toho, co uz je krasne nakreslene a viditelne na obrazovke. Je ale omnoho dolezitejsie, ako rozhodnutia spravime, lebo nas tym, ci onym sposobom zarucene dobehnu. V Exile a Avernum skor len sa rozhodlo ci nejaku extra zbran/kuzlo dostaneme/nedostaneme. A koniec.
Chapem, ze na Avadon su reakcie typu "chudobnejsi oproti predoslim". A aj ja som mal tento dojem.
Musim ale pridat, ze aj samotny Avadon sa rozvija a dvojka je oproti jednotke znova o nieco sirsia aj hlbsia, pricom sa drzi svojich inovacii.
Ja napriklad som si nekupil Avadon III, lebo som este ani dvojku nepresiel. Co by sa mi nemohlo stat, keby dvojka bola co i len trosicku jednoducha/linearna/chudobna.
Richmond Richmond   | ESCHALON: BOOK I na GoG.com free ešte asi 3 dni (2-5.3.2017) 10.03.2017, 20:05:17     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Karol:
Jsem docela překvapen, že se tu chválí Avadon, protože podle řady lidí je to hodně okleštěné Avernum a ti, co Avernum hráli na Avadon pohlíží jako na chudšího brášku. Ale nevím, jak jsou na tom další díly, osobně vlastním první díl, který mě až tolik nezaujal jako třeba to úplně původní Avernum.
Tomas Dzamko Tomas Dzamko   |  10.03.2017, 13:32:08     Odpovedať   edit   delete
Ja som presiel Avernum 1 asi pred 3 rokmi. Hral som to povodne nie remake. Lepsie RPGcko som odvtedy nehral, ani Grimrock nebol lepsi. Pochybujem, ze by tu hru nieco prekonalo z komercnych hier. Mozno nejaka RPG saga od aziatov alebo od nejakeho sikovneho indie timu, ale pochybujem.

A to hovorim o hre kde grafika bola skutocne len na rozoznanie toho najnutnejsieho, ked si pozrieme remake s naozaj skvelou rucne kreslenou grafikou tak je ta kvalita este vyssia.
Karol Karol   | ESCHALON: BOOK I na GoG.com free ešte asi 3 dni (2-5.3.2017) 09.03.2017, 16:47:05     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Laco Wolf:
Ja si Spiderweb Software vzdy budem spajat s ich este starsim titulom Avernum (remake Avernum ma zatial 2 deily, a spoznat remake sa da tak, ze po Avernum nasleduje dvojbodka a este pridany text, napriklad Avernum: Escape from the pit. Pozor, nemylit si s Blades of Avernum, co je zas volna prerabka Blades of Exile)... ale spat k remarkable moment: v jednom z tych origos Avernum, s partickou sa konecne premlatite dost daleko aby ste uz to skratka nechceli vzdat... a v tom najdete miesnost: pascu, skladajucu sa z asi 100 zrkadiel (ci uz to bolo 20x30, 30x30, 30x40... to uz mi moja trauma nedovoli presne kvantifikovat...stale mam z tych cias cierne pred ocami)
A tato "zahrada" zrkadiel bola plna laserovych lucov, z ktorych niektore boli permanente, ine sa sem tam vypinali/zapinali.
A kedze particka styroch sa taha za sebou (styl Albion - ten vlacik charakterov kde jedneho ovladate a ostatni cupkaju za nim v "zavese) -> problem bol ze aj ked ste niekedy prisli na to ktore zrkadlo ako otocit, mohli ste si zabit jedneho z tych troch, ktorych ste nevedeli priamo ovladat (priamo im urcit kam sa maju pohnut)

Nebol to ani zdaleka najhorsi/najtazsi hlavolam v hernom svete, ale vzhladom ze bezne hlavolamy boli na urovni "zamknute dvere : srkyty gombik 3 kroky od nich" a zrazu zrkadlova sien kde ste mali asi tak 300 kombinacii (nastastie nie vsetky zrkadla boli otocitelne, ale kombinacii bolo stale privela)

Tiez si ich navzdy zapamatam pre ich originalnu postavo-tvorbu. Tak ako mal Fallout moznost vybrat si az dva traity, ktore nieco brali a nieco davali, tak mal aj Stary Avernum a Blades moznost vyskladat si cely zoznam negativnych vlastnosti: ktore bud znizovali XP-for-next-level, alebo umoznovali si naopak nalozit viac unikatnych a vzacnejsich pozitivnych perkov. Tvorba postavy bola omnoho zaujimavjsia a umoznovala az neuveritelnu specializaciu.
Ich remaky uz tuto zabavnu zlozku nemaju, co je mozno dobre, lebo dnesny hrac vie zostat velmi rychlo confused a potom nahnevany a davajuci zle recenzie alebo youtube reviews.
Laco Wolf Laco Wolf   | ESCHALON: BOOK I na GoG.com free ešte asi 3 dni (2-5.3.2017) 09.03.2017, 16:21:13     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Karol:
Nieco taketo som potreboval pocut. Momentalne mam opuch na oku a do pocitaca kukam radsej len v robote, ale az raz budem OK, asi sa pustim do serie Avernum. Kupil som si ju uz davno, ale nejak som sa do toho nevedel pustit.
Karol Karol   | ESCHALON: BOOK I na GoG.com free ešte asi 3 dni (2-5.3.2017) 09.03.2017, 13:58:51     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Avendersor:
Spiderweb software je podla mna velmi spolahlivy developer. Este od cias Exile (dnes to maju n stranke zadara s tym, nech ich netoravujeme ak to nevieme spustit :D bolo to robene pre W 3.11 a neskorsie verzie pre W95/98)
Ohladom ich hier, Avernum na Steame su ich prerabky povodnej serie, s lepsou grafikou, tym istym pribehom.
Geneforge rovnako prerabka, ale plynulejsia
Avadon (1,2,3) je ich nova seria, ktora vzala vsetko dobre z predosleho a pridala zopar novych ( a vsetko uspesnych ) atributov. Je to pozoruhodne takto sledovat, ako sa developer zlepsuje a zdokonaluje.
Rovnako zaujimave bolo sledovat ich blogy, kde pisali ako sa comu venuju/nevenuju, ako zhanaju grafikov ale aj komponentov (ale grafiky potrebovali nepomerne viac)

Ich Exile ma zaujal viac priamociarim pribehom a pekne prepracovanym bojom (pacilo sa mi napriklad ich ponatie hybridneho kuzla: ktore nebolo cisto Area of Effect, ale nebolo ani one-target. Jedno kuzlo a dalo sa vybrat viac tercov: strategicky zaujimave)
Avernum uz zacal byt viac pribehovo rozvetveny
Geneforge mal zaujimay "pet" system
Avadon umoznuje vytvorenie jednej postavy a nasledovne najimanie ostatnych postav (tak umoznit hracovi spoznat/vyskusat sirsiu skalu skillov/talentov)
Rovnako, Avadon sa znazi umoznit pribeh nasledovat este rozvetvenejsie a uz od jednotky ponuka viac koncov (aspon 2) a vela questov oprional questov necha ovplyvnit hlavnu dejovu liniu.
Hry od Spiderweb Software osobne zaradujem do "radsej citaj vsetko", ale zaroven sa daju hrat celkom intuitivne.
Podla mna pribehom a RPG systemom sa hry od SW vyrovnaju AAA titulom - treba im dat sancu
Maros S Maros S   | The Keep - dungeon 08.03.2017, 13:15:00     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Ringo:
Popravde na Vaporum sa teším mnohonásobne viac než na konverziu Nintendo-handheldovky.
Osobne ma ten Keep príliš nezaujal. Ale nehral som, tažke môže to byť dobré no bol by som prekvapený keby sa to chytalo na supervymakaný Grimrock 2.
Ringo Ringo   | The Keep - dungeon 08.03.2017, 10:36:56     Odpovedať   edit   delete
Jak se těšíte na dungeon The Keep? U mě asi po dlouhé době nějaká věc, na kterou se fakt těším a asi si ji po vydání 16.3. hned koupím. Takhle mě nelákal ani Grimrock, tak snad nebudu zklamán :-)
Tomas Dzamko Tomas Dzamko   | ESCHALON: BOOK I na GoG.com free ešte asi 3 dni (2-5.3.2017) 03.03.2017, 12:43:24     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Avendersor:
Presiel som prve Avernum, to uplne stare so starou grafikou (nie remake). Je to fantasticka hra, strasne sa mi pacil system vyvoja postav aj to akym sposobom sa ucili kuzla, ze si musel nachadzat ranky bud v dungeonoch alebo robenim questov a tak. Pribeh bol taktiez perfektny, ale uplne najlepsi bol ten svet. Ten svet kde sa to odohrava je tak dobre urobeny, posobi strasne konzistentne neni to naplacane nezmyslami ako to byva v dnesnych hrach, vsetko ma logiku, vsetky klany, mesta, postavy vsetko to ma svoj zmysel.

Bohuzial casovo som sa nedostal k dalsim dielom hoci mam vyexportovane postavy ale mam to stale na disku az sa raz budem nudit. Rozhodne odporucam zahrat.
MickTheMage MickTheMage   | Torment: Tides of Numenera 03.03.2017, 01:52:35     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od HAMS:
Po 4 hodinach zatial pozitivne dojmy. Svet je velmi zaujimavy, a zda sa, ze i charaktery maju co povedat. Aj ked to beriem s rezervou. Co su to 4 hodiny, ze? :) Pozitivne - aspon pre mna - je, ze som za tie 4 hodiny prakticky nebojoval (ked nepocitam ten uvodny "tutorial" suboj). Co ma nesmierne tesi!!!!! Druha vec je, ze subojovy system sa netvari bohovia vedia ako komplexne. A teda to je cisty odhad. Pretoze ako som povedal, suboj som videl jedine v uvode. Ale vraj i po zacati suboja sa da z neho vykecat. Co mi pride hodne dobra vlastnost.
Avendersor Avendersor   | ESCHALON: BOOK I na GoG.com free ešte asi 3 dni (2-5.3.2017) 02.03.2017, 23:16:03     Odpovedať   edit   delete
Ahoj všeci, len chcem upozornit na akciu gog-u, ESCHALON: BOOK I (trojdielna seria) jej prvý diel je free asi ešte tri dni...
BTW: hral niekto niečo od nich? alebo hral niekto niečo od spiderwebsoftware.com? (Avernum, Avadon, Geneforge) a ak áno, aké to je? dá sa to hrat zo slovníkom v ruke? ...
HAMS HAMS   | Torment: Tides of Numenera 02.03.2017, 00:01:28     Odpovedať   edit   delete
Ľudia, už hráte niekto Torment:Tides of Numenera? Čítam si recenzie a fóra a mám taký dojem, že to napokon nedopadlo až tak dobre ako by si fanúšikovia P:T želali. Ak by som mal zhrnúť reakcie, povedal by som, že je to hra síce s fantastickým príbehom, pozoruhodným systémom príčin a následkov a určitými charakteristikami pôvodného P:T, aby sa nepovedalo, ale viac ako čokoľvek iné je to v podstate premrhaná príležitosť, ktorá utrpela strachom komerčne neupadnúť a cítiť z nej tak trochu tvorcovský kŕč, keď autori osekali pôvodný sľubovaný obsah na úkor investovania do portov na konzoly. Svrbí ma prst na myši, keď kurzor prechádza cez ikonku "buy", ale P:T je pre mňa abolútna modla a rád by som sa vyhol sklamaniu. Takže nejaký komentár tu z prvej ruky od znalcov?
Karol Karol   |  24.02.2017, 21:45:32     Odpovedať   edit   delete
Vedel by mi niekto dat akekolvek info ohladom novinky, udajne postavenej na Wizardry: Wizrogue - Labyrinth of Wizardry? [v diskusiach som sa steame uz trosku s tym oboznamil, a ma to byt v duchu Elminage Gothic, volnej vetvy Wizardry, ktora sa uspesne uchytila v Japonsku a hlavne na konzolach. Takze aj ked to ma odkaz na Wizardry s tym istym logom, ide skor o Wizardry na sposob RPG Maker hier, alebo ak uz, tak prvotiniek Wizardry. A nasiel som aj odkaz na celkom dobru kompilaciu/prehlad Wizardry hier : http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/long-live-wizardry-and-the-all-new-games-by-ex-wizardry-developers-updated-march-07-2016.105918/]

Inak musim si tu ulavit a spustit "old fart's rant" -> tie nove hry su tak naprd, ze som si bol schopny kupit na Steame len dalsiu kopiu Battlecry III. (Ze mam este Protectors, a AHatchov mod a Gog verziu... a ze som kedysi mal aj CD, to ide bokom)

Na margo novych hier, bola dost zabava posledne mesiace na forach (aj Steam ale aj vseobecne) ked sa spustil velmi skaredy (ale aj tak zabavny) flamewar medzi Digital Homicide a komunitou (a youtuberom Jim Sterlingom... ja, stara skola, asi nechapem sile ktoru youtuberi maju...) a ako bonus som sa v tom celom docital aj o dalsom (vraj) prznitelovi hier : Petrovi Molyneuxovi [https://www.youtube.com/watch?v=lGo63oAEN20] -> celkom zaujimave sledovat ako sa svet hracov pomalicky prebudza zo sna "vsetky hry su pausalne skvele, dokonca lepsie ako vsetky predosle". Aaaaj ked 80% hracskej komunity asi nikdy nema sudene sa prebudit, je to mile po rokoch zaznamenat zablesky hlbsej kritiky ku komercnym hram.

Ohladom "Maros Ty si uplny transformer! V jednom vlakne chvalis DJovi kocik a v druhom vrazdis nemluvnata" --> Maros asi mal na mysli s tou prvou hlaskou "DJ, chvalim ti ten kocik, vyzera skvele na zabijanie nemluvniat" ... tzv. Kocik of toddler slaying +3 .
Laco Wolf Laco Wolf   | AMIGA 14.08.2016, 23:44:04     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od StriderCZ:
Maros Ty si uplny transformer! V jednom vlakne chvalis DJovi kocik a v druhom vrazdis nemluvnata. Cele zle :-D
Strider - ak mas ten kluc, treba ho nahrat do Hoborgovho adresara hwa/s. Pripadne vo Workbenchi do dh0:s. Pokial ho nemas a chces tazit z vyhody noveho WHDL, musis pockat na novy balicek HWA od Hoborga. On ho tam nejak implementuje, co ja ako neprogramator nechapem.
Maros S Maros S   | AMIGA 13.08.2016, 22:03:29     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od StriderCZ:
Preto treba zabijat panny a nemluvnata a modlit sa k Hoborgovi.
Nie je nad one-clik-install balicky.
StriderCZ StriderCZ   | AMIGA 13.08.2016, 21:48:15     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Daniel:
Díky za snahu a za rady. Hry mna AMIGU jsem konečně rozchodil, jen stále nechápu, jak stáhnout a kam nahrát ten WHDload klíč...
Maros S Maros S   | Free WHDload? 13.08.2016, 17:19:34     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Daniel:
Hmmm, tiež nechápem vo co gou (ako Wolfus) ja mám Hoborgov balíček nainštalovaný na W7 64bit a všetko čo som hral fičalo bez problémov.

Wolfus - kľudne obetujem niekoľko novorodeniatok, aby to vážený pán Hoborg nahodil online a v zdraví sa dožil 150 rokov.

Ono ten Hoborg balíček to WHDL nejako záhadne obsahuje bez Workbenchu a pokročilých vedomostí.
Skrátka Hoborgov samoinštalačný balíček je ideálne riešenie pre No-Brain-Noobs ako napr...... Ja :-D

Laco Wolf Laco Wolf   | AMIGA 13.08.2016, 00:11:37     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od StriderCZ:
Je divne, ze Ti balicky nechodia pod W7, ja s tym nemam najmensi problem. Skoda, pre zaciatocnika je to fakt najjednoduchsi sposob. Pokial by si to ale myslel vaznejsie, predpripravil by som Ti nejaky zakladny system ako svojho casu Marosovi, pod ktorym by si si mohol hry instalovat sam (navod mozem poskytnut). Pripadne to mozes skusit sam, podla tohoto
http://www.oldgames.sk/game/winuae/download/7582/
Nie je to ziadna veda, ked som to zvladol aj ja... :) Ak by si mal problem, nieco s tym podnikneme.

Este k tomu WHDL - vcera som o tom hodil rec s Hoborgom a vraj by sa na to mohol v septembri mrknut a updatnut HWA, co je super sprava. Samozrejme ak na to bude mat cas, tak si drzme palce. Pokial mate funkcne Workbenche, mozete si ich nainstalovat aj sami (nezabudnite na backup!), je to pomerne lahke.
Daniel Daniel   | AMIGA 12.08.2016, 18:17:20     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od StriderCZ:
Nejlépe Amiga hry lze hrát přes dva programy: WinUAE - windowsácký emulátor s rozsáhlými možnostmi nastavení, anebo FS-UAE - vycházi z WinUAE, ale je multiplatformní a hlavně jednodušší v nastavení. FS-UAE najdeš tady: https://fs-uae.net/
Ovšem v obou případech je potřeba mít ROM z Amigy, nejlépe z A500, 600 a 1200. Což jsou ROM: Kickstart v1.3, Kickstart v2.04 a Kickstart v3.1. Legálně je lze pořídit zakoupením Amiga Forever, nelegálně hledáním na netu. Pokud chceš nainstalovat AmigaOS, je také na Amiga Forever, anebo tady: http://classicwb.abime.net/classicweb/uae.htm
Jak nakonfigurovat WinUAE, nebo jak nainstalovat v něm AmigaOS najdeš tady: http://winuae.sweb.cz/nowwinuaeset.htm - informace z této stránky lze použít i v případě FS-UAE.

WHDLoad v poslední verzi 18.2 už WHDLoad.key nepotřebuje. WHDLoad se nainstaluje do AmigaOS (běžně Workbench 3.1) a hotovo.
Karol Karol   | 7 Mages- dojmy (sklamanie) 12.08.2016, 16:50:34     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Petr Levák:
Tie kvazi "auto-google-translator" texty som uz ocakaval, kedze som to skusal na mobile. Naopak, tesil som sa na klasicke mysko-klavesove ovladanie. Na radu nizsie spominanu som si ihned zvysil rychlost pohybu na "SKIP" a boje su o trosicku rychlejsie (samotny pohyb je avsak skutocne rychly)
Tesi ma velmi zjednoduseny talentovy system (styri talenty, a clovek len tukne na ten ktory chce zvysit, mohlo by oslovit aj RPG novacikov), ale tiez ten skill-learning system -> co pouzivam to sa mi zvysuje (teda ak nechcem platit u ucitelov tazke peniaze).
Napriek chybam dialogov, sa mi niektore pasaze celkom pacia... "preco by som asi tak prisiel? ... pre tvoje bezhranicne ego?... nie nie, pre nic tak dolezite, len pre chudakov v nudzi..."

Zatial som ale stretol len toho tipka, co som ho oskubal o oblecenie, dufam ze sa ku mne prida, lebo uz dlhsie cakam kedy nazbieram druzinu a stale sam :(
 zobrazených: 50 [ 1-50/753 ]   «predchádzajúce 0123456789101112131415 nasledujúce»

Baldur's Gate 3
Vaporum: Lockdown
 možnosti podpory
🍺 Buy me a beer
 hľadaj v časopisoch
 hľadaj všade
 posledne pridané hry
Sonic the Hedgehog, 01.12.2020
Gorillas, 01.12.2020
Tetris, 30.11.2020
Tetris (Sega), 30.11.2020
Tetris (1987), 30.11.2020
Street Fighter, 27.11.2020
Heads Up Action Soccer, 26.11.2020
River Raid, 26.11.2020
1941: Counter Attack, 25.11.2020
1943 Kai, 25.11.2020
[ viac ]
 diskmagy
 Narsil
 Pařeniště
 KLAN
 PC Engine
 Bonus
 follow / sharing
 štatistiky
 Hry :: 1194
 Prílohy :: 7613
 Komentáre :: 7470
[ viac ]
Copyright © 2018 DJ, design & code by DJ
| OldGames | Online Hry | Časopisy | Diskmagy | Zberateľstvo | Diskusné fórum | Galérie obrázkov | Prílohy | PC hry | Mapa stránok | Odkazy | Kontakty |
| RSS-všetko | RSS-hry | RSS České hry | RSS-komentáre | RSS-diskusia | RSS-časopisy | RSS-prílohy | Facebook | Twitter |
 | Divinity: Original Sin | The Bard's Tale | Might & Magic X: Legacy | Legend of Grimrock II | King's Bounty: The Legend | Dune 2000 | Wizardry | DOSBox