Staré hry a časopisy, Retrogaming

 
Staré hry :: DJ OldGames

Téma   Lands of Lore - Denník hráča (carHrozny)

vytvoril: carHrozny, 04.07.2013, 23:36
modifikoval: dj, 26.05.2016, 17:02
Tento denník je trochu iný. Všetci poznáte príbeh hry Lands of Lore ale mňa vždy zaujímalo, aké by to bolo, keby som bol súčasťou toho príbehu čiže dej si ohýbam sám podľa seba. Je to ako keď si prečítate knihu, ale keď podľa nej urobia film, vždy je to iné. Ten kto prežíva dej si ohýba dielo podľa toho ako mu to vyhovuje alebo sa mu páči. A presne takto som to urobil aj ja. Základ a podstata hry sa nemenia, ale pridal som množstvo mnou vymyslených udalostí, ktoré sa nikdy nestali. Ale mohli sa stať resp. čo si myslíte keby ste tam boli vy?

Lands of Lore - Boxart Lands of Lore

Od dávnych vekov panovala v kraji Gladstone rovnováha medzi bielou a čiernou mágiou. Kým bielu mágiu predstavoval prsteň pravdy, v ktorom bol vložený rubín pravdy, čiernu mágiu ovládal prsteň zvaný maska. Celé generácie všetkých živých bytostí bojovali o tieto prstene. Poslední vlastníci prsteňov, kráľ Richard a Draracla, chceli ukončiť tieto boje a preto sa rozhodli oba prstene schovať.

Kým Draracla ho schoval do Urbisových baní a zabezpečil nepreniknuteľným štítom, Richard ho schoval do svojej ťažko dobytnej pokladnice. Ľudská chamtivosť ale nepozná hraníc a tak po pokuse ukradnúť znovu prsteň pravdy, kráľ Richard sa rozhodol vybrať rubín a poslal ho svojmu najlepšiemu priateľovi Rolandovi. Vybudoval bielu armádu a tá mala zabezpečiť, že sa nikto nepokúsi získať obe časti prsteňa. Roky bol pokoj ale len zdanlivo. Scotia dlho rozmýšľala ako získať masku a tak vytvorila temnú armádu. Tá jej pomohla odstrániť štít a získať ju.


Tým, že ju získala porušila rovnováhu a mohla mágiou ovládnuť celý Gladstone. Preto len čo sa to kráľ Richard dopočul, potreboval rubín naspať aby bola ochrana voči maske účinná. Ale biela armáda nebola schopná rýchlo splniť túto úlohu a preto kráľ zavolal štyroch hrdinov z blízkeho okolia aby ten najlepší z nich priniesol znovu rovnováhu do Gladstonu.

 

-- carHrozny

 
Hry súvisiace s touto témou (1)


Počet príspevkov : 50 / 73
Zoradené   
 zobrazených: 50 [ 1-50/73 ]   «predchádzajúce 01 nasledujúce»
carHrozny carHrozny   | 53.časť:Hrad 2 : vstup 2 26.10.2013, 17:27:42     Odpovedať   edit   delete
Pád cez dve poschodia nám síce neurobil žiadnu trvalú ujmu na zdraví ale utrpelo hlavne moje ego.
Ešteže som to tlačítko nestlačil ja - ozval sa Paulson keď sa oprašoval a pozrel sa na mňa - inak by ste mi to tu hneď vyhodili na oči.
Ale má to aj pozitívny efekt - skonštatoval Baccata náš pád - môžeme sa pozrieť či ten kľúč nepasuje do zamknutých dverí na prvom podlaží Cimmerie.No ako sa neskôr ukázalo,pozitívny efekt to nemalo pretože kľúč k dverám nepasoval.A to som musel ešte prehryznúť fakt,že som musel prechádzať znovu cez gilotínové dvere.
Tak potom nám už neostáva nič iné ako sa vrátiť na miesto pádu na druhom podlaží - poznamenal Baccata.S tým sa nedalo nesúhlasiť.Ovšem prevedenie nebolo zase až také jednoduché pretože na druhom podlaží na nás zase čakali naši kamaráti ozubenci.Našťastie ešte nestihli dorovnať svoje šiky a tak ich bolo len zopár.
Keď už ideme okolo,pozrieme sa či ten čierny kľúč nepasuje do jedného z dvoch zámkov čo sme nedokázali otvoriť so šperhákmi - ozval som sa po chvíli tichého blúdenia po chodbách,čo sme už pár krát prešli.A ako sa ukázalo,hneď do prvých dverí pasoval.
Vo vnútri nič nie je - skonštatoval Paulson pri rýchlej obhliadke - ale je tu aspoň nejaké tlačítko na stene.To si ale stlačte vy - ukázal na nás s Baccatom - ja už nič nestláčam.
To je ale rečí okolo jedného tlačítka,uhni - odsotil ma Baccata skôr ako som otvoril ústa a stlačil tlačítko.
Teleportovali sme sa niekam do stredu druhého podlažia.Po otvorení dverí nás poctili návštevou pavúkoškorpioni a ozubenci ale poradili sme si s nimi vďaka častému oddychu za zatvorenými dverami.
Je zvláštne,že si tie potvory nevedia dvere otvoriť a predsa sú tu - hútal som nahlas počas oddychovania.
Buď rád - odvetil mi Baccata - inak by sme už boli všetci traja tvrdí.
Prípadne by sme viseli v mučiarni ako tie kostry čo sú tam - dodal Paulson.Myšlienku na to som však zahnal po otvorení druhých dverí.Tam boli totižto schody na tretie poschodie.
Paráda ale ako sa vrátime nazad - ustarane som sa zatvátil - ešte máme na druhom pár neobjavených miest.
To ma vôbec netrápi - mávol rukou Baccata.Podstatné je že sme čoraz bližšie ku Scothii a samozrejme aj kráľovi Richardovi.To je jediné čo ma momentálne zaujíma.
S tým sme vykročili po schodoch hore.
carHrozny carHrozny   | 52.časť:Hrad 2 : vstup 1 14.09.2013, 15:31:24     Odpovedať   edit   delete
Nikdy v živote som tak rád nebežal hore schodmi ako v tomto prípade v hrade Cimmeria.Tam sme sa na chvíľu zastavili,oddýchli si a vyliečili naše boľavé nohy z toho nekonečného blúdenia bez zázračného atlasu.
Sakra a toto je čo za čudo - vykríkol som sotva sme urobili prvé kroky na druhom poschodí.Vyrútila sa na nás príšera ako ozubené koleso s okom.
Treba ju rýchlo zlikvidovať lebo sa môže stať,že rozpíli brnenie a to určite nechceme - poznamenal Baccata v zápale boja.Našťastie ju obaja parťáci zložili bez ujmy na zdraví.
Inak mohli sme ju zložiť aj tým tlačitkom na stene - ozval sa Paulson - po stlačení na nás vylietavajú firebaly z tamtej diery v stene.
Mal si to oznámiť skôr,ty rozumbrada - zasmial som sa.
Ale úsmev mi zamrzol hneď za odbočkou kde nový nepriateľ,nejaký predpotopný pavúk krížený so škorpionom,jediným úderom poslal Baccatu do bezvedomia a tak sme ho museli zabiť my dvaja s Paulsonom.Za jeho mrtvolou bola plošinka s miznúcou stenou a tam miestnosť s prázdnym výklenkom.Skúsil som tam len tak zo srandy dať jeden z dračích štítov čo som mal v batohu a ten výklenok ho zlupol jak malinu ale očividne nič iné sa nestalo.
Pekne - hodil mi to do tváre Paulson - ešteže ten štít nepotrebujeme.Hneď vzápätí sa vykotúľal z vedľajšej chodby ozubenec a my sme prišli na to,že najlepšie sa do neho seká keď je otočený okom k nám.Tak sme ho rýchlo "upratali".Jeho kamarátov sme sa postupne tiež takto zbavili keď sme si ich vylákali do miestnosti kde mi výklenok zožral dračí štít.
Po ceste sme našli aj truhlicu kde bol okrem dvoch kúzelných kariet pekne zdobený chránič na ruku.Dal som ho Baccatovi keďže zvyšoval obranu viac ako tie čo momentálne používame a on má najnižšiu.
Ako vidím,má tu Scothia malú mučiareň - ukazujem na kostru pripútanú na stene a na zemi ťažkú guľu s okovami,ktorú sme objavili vo vedľajšej miestnosti.
Len aby sme tak neskončili aj my - zdvihol varovný prst Baccata.Keďže pri mrtvole nič nebolo pobrali sme sa ďalej.V tomto prípade vlastne nazad pretože magický atlas ukázal dve tlačítka čo sme obišli tak sa reku idem pozrieť čo tam bude.Prvé otvorilo výklenok s trojzubcom Plague ale aj tak skončil v batohu lebo všetci mali lepšie zbrane.Druhé tlačítko nespravilo nič,teda podľa zvuku sa niečo otvorilo ale neviem čo.V blízkosti magický atlas nič nedetekoval.

Tak aspoň sme našli truhlicu v nezmapovanej uličke.Ale podľa jej obsahu by sa nič nestalo aj keby sme ju minuli.
Palica a dýka? - neveriacky krútim hlavou.To sú dobré veci tak na zahodenie alebo predaj v kamennej hlave v močiaroch.No tak ďaleko už momentálne nemám chuť putovať.
Prišli sme k zamknutým dverám.Nažhavil som moje šikovné prstíky a odomkol som šperhákmi.
Paráda,ďalšia prázdna zamknutá miestnosť - spustil som komentár keď moja snaha vyšla navnivoč.
A čo by si chcel? - spýtal sa ma Baccata.Aby v každej miestnosti boli stále lepšie veci?
V každej nie ale snáď v zamknutej by mohlo niečo byť.Načo to potom zamkýnali? - podotkol som.
Možno je dôležitý ten výklenok - ukázal do rohu Paulson - skús tam dať ten druhý dračí štít.Ak zožerie aj ten tak si pomyslím,že ich Scothia zbiera - zasmial sa.
Zjavne nezbiera - odpovedal som keď štít zostal vo výklenku.A iné veci tam rozhodne dávať nemienim.
V tom prípade sa tu nezdržujme - zavelil Baccata a opustili sme miestnosť.Neďaleko boli ďalšie zamknuté dvere.
Dúfam,že námaha nebude znovu zbytočná - mrmlal som si pre seba keď som sa trápil šperhákmi pri ich odomkýňaní.Našťastie nebola.Pred nosom som uvidel veľké tlačidlo,ktoré priam kričalo"stlač ma".Odmena za stlačenie bola sladká.Našli sme tretiu sošku,tentoraz jednorožca.Asi sa stanem zberateľom sošiek.
Po tomto úspechu sme našli trojo dverí,z toho ľavé a stredné viedli len k ďalším dverám ale tie sa nijako nedali otvoriť.Tretie,pravé,po otvorení ukázali chodby plné pavúkoškorpionov.Rozdávali pekne tvrdé údery,občas vyradili Baccatu z boja a tak som ich ničil hlavne ja,svojim firebalom.Na doplnenie energie sme vyspávali za rohom.Keď sme väčšinu z nich sprovodili z tohoto sveta preskúmali sme dve chodby.V tej naľavo sa nachádzali tie dvere čo sme nemohli otvoriť ale z tejto strany boli prístupné.Takže sme prepojili cesty.Posledné dvere ale vyžadovali kľúč,šperháky nepomohli,tak si poznamenám toto miesto.Pravá chodba nás zaviedla k plošinkám na zemi,vystreľujúce ostnaté gule po stúpení na ne.Trochu sme tými guľami pošteklili nepriateľov valiacich sa na nás ale aj tak sme s nimi museli bojovať.Bolo ich priveľa.Aj tu sme našli dvere,ktoré som nevedel otvoriť.Šperháky nezabrali a kľúč sme nemali.
Tak sme ich nechali zamknuté a pokračovali chodbou.Po zaujímavej finte keď tlačítko na dverách otváralo dvere za chrbtom sme navštívili ďalšie Scothine mučiarne.Pravou stranou sme sa dostali až do miestnosti kde vo výklenku ležal čierny kľúč.Lenže po jeho zobratí nás dvere nechceli pustiť von.
Daj tam náhradný kľúč - rozkázal Baccata.Našťastie som behaním po schodoch od knowlesov zobral ten ebonitový,ten bol očividne nanič,tak som ho tam šupol.
Nás Scothia len tak neogabe - zasmial som sa keď sa dvere dali otvoriť ale po pár krokoch keď som stlačil tlačítko na konci chodby sa mi to vrátilo.Prepadli sme sa o dve poschodia až do sveta kde sme pomáhali knowlesom.
carHrozny carHrozny   | 51.časť:Hrad 1 : vstup 1 29.08.2013, 18:26:55     Odpovedať   edit   delete
Tam na nás čakalo prekvapenie.Rozhodne som nečakal,že svet,ktorý obývajú knowlesovia je vlastne podzemie hradu Cimmeria.To nám hodne uľahčí našu púť za nájdením kráľa Richarda.
Výborne,dúfam,že čoskoro nájdeme Richarda a vyliečime ho elixírom - povedal som svojim spolubojovníkom pri obzeraní stien hradu.
V to dúfam aj ja - potvrdil Baccata.Ale naše predsavzatie hneď utrpelo keď pri prvých zatvorených dverách čo sme našli vystúpili zo stien duchovia temnej armády.
Scothii už nestačia živí už ovláda aj mrtvych - posmešne som ukázal na troch čo chceli našu smrť.Ale valeánska kocka ich telá rozpustila a pridala energiu mne.Vzápatí sa priplichtili aj nejaké nevideteľné tvory so sekerami.Keďže sme videli aspoň tie sekery,Baccata s Paulsonom ich dokázali zneškodniť.Za dverami v miestnosti bola malá sklenená guľa a tam sme našli uväznenú Dawn.
Je to naozaj ona? - opýtal som sa.
To netuším,skúsme to nejak rozbiť - poradil Paulson.
A čím asi? - podal som mu svoj batoh.Pozri sa sám,čo z toho čo tam je by sme mohli využiť.
Čo tak ten diamant? - ukázal prstom Baccata keď Paulson vysypal všetky tie rárohy z batoha na zem - predsa dokáže rozrezať sklo tak by si mal poradiť so sklenenou guľou.Chcel som namietnuť,že jeho predaj by bol vhodnejší ale v záujme záchrany Dawn som nakoniec predsa len súhlasil.
A ako vždy Baccata mal pravdu.Guľa sa rozsypala ako domček z karát a Dawn bola na slobode.
Trochu drahá sloboda - zašomral som si popod nos keď môj diamant zmizol do nenávratna.Dawn nám poďakovala a hoci sa chcela pridať nepotreboval som ďalšieho do party.

Oddýchni si,my zatiaľ preskúmame toto podlažie - odvetil som jej a s tým sme ju tam nechali relaxovať.Skúmanie chodieb sa ukázalo vcelku zdlhavé pretože všade boli zatvorené dvere,ktoré nikam neviedli a ani za nimi nič nebolo.Za zmienku stojí snáď len nejaký zátaras vo forme priehľadných dverí ale tam sme sa nevedeli dostať.Zo zabitých duchov vypadávali reálne veci,dračie štíty a tiché sandály.
Ktohovie či tie sandály na niečo slúžia - zaujímalo ma keď som si ich obul.Jedny som dal aj Baccatovi.
Možno váš dupot nebudú tí duchovia počuť - smial sa na nás Paulson.Chcel som ho aj ja trochu podpichnúť ale vtom sa stena za nami zavrela.Vypínačom sme si síce otvorili najbližšie dvere ale naspäť sa aj tak nedalo dostať.Tam nás napadli aj neviditeľní so sekerami ale aj keď trafiť ich fyzicky bolo pre Baccatu s Paulsonom dosť namáhavé nakoniec som im pomohol kúzlom freeze.Občas sa ukázali aj duchovia temnej armády ale to asi len preto aby mi doplnili moju
minutú psychickú energiu.Konečne útoky prestali a my sme sa pohli ďalej.V uličke s tlačidlom uprostred steny sme objavili sošku kobry.Ako som si ju obzeral,urobil som znovu krok do prázdna a zase sme sa prepadli o poschodie nižšie čiže rovno do sveta knowlesov.Dúfam,že cesta nazad nebude problém.
Našťastie schody do hradu Cimmeria neboli ďaleko takže sme to rýchlo prebehli.
Teraz aspoň môžeme vyskúšať druhú cestu - ukázal Baccata na chodbu vľavo.A tak sme sa dali na skúmanie opačnej chodby lemovanej ďalšími dverami,za ktorými bolo to čo predtým.Nič.Vlastne okrem jedných dverí,tam bol na zemi malý kľúč.
Blúdenie po chodbách kde nič nie je,je frustrujúce - poznamenal po chvíli tichého kráčania Paulson.Trochu nám to preto spestril privoláním neviditeľných so sekerami keď stlačil prvé tlačidlo na stene,čo uvidel.
Ďakujeme za bojovú vložku - osopil som sa na neho keď sme porazili húf sekajúcich sekier.
Veď aj tak by ste ho stlačili,no nie? - nedal sa Paulson.
Samozrejme,že nie - odvrkol som mu s nazlosteným výrazom v tvári.Nechali by sme ho nech si pekne oddychuje na stene.
Istéé - smial sa Baccata až sa chytal za brucho.
Tak ste sa pobavili na môj účet,je na čase pokračovať - odul sa Paulson a zanechal nás za sebou.Museli sme ho dobehnúť.Ešte,že neútočili tí sekeráci.
Prišli sme ku nejakým gilotínu pripomínajúcim dverám.Akurát,že necvakali zvrchu ale z bokov.
Ja tadiaľ nejdem - chytil som depresiu z rýchlo sa pohybujúcich sa čepelí.Poďme radšej vedľajšou cestou.
Aj tak tade musíme prejsť - oznámil Baccata ale keďže sme nemali ešte preskúmanú vedľajšiu cestu,ukecal som ho.Onedlho sme sa ocitli na mieste kde sme našli sošku kobry.Stena nás opäť dostala,zavrela sa za nami,tak nám nezostávalo nič iné ako znovu vyskúšať koľko znesú nohy pri dopade z niekoľko metrovej výšky o podlažie nižšie.
Trochu mi to pripomína bielu vežu - poznamenal som keď sme bežali po druhý krát ku schodom na prvé poschodie hradu Cimmeria.Snáď tadiaľto bežíme naposledy.
Ku gilotínovým dverám sme prebehli ako vždy,veľmi rýchlo.Tam som znova dostal triašku do nôh,ani za boha som tadiaľ nechcel ísť.
Nedá sa to nejako vypnúť? - uvažoval som nahlas.Ešte šťastie,že zázračný atlas je inteligentný a našiel za rohom tlačítko,ktorým sa tá hnusoba dala vypnúť.Radosť ale trvala snáď sekundu a gilotína sa znova rozbehla.Nezostávalo nič iné ako využiť krátky okamžik na prebehnutie.Síce s nevôľou ale nakoniec som sa nechal prehovoriť a prešmykol som sa na druhú stranu.Tam bol konečne vypínač,ktorý vypol tie gilotínové dvere nadobro.Za nimi sa nachádzali zamknuté dvere na kľúč a keďže sme mali len jeden a ten doň nepasoval,mohli sme sa rovno vrátiť na miesta,kde sme si predtým nevedeli rady.Ale aj tak sme nevyriešili ani problém zaseknutých dvier a ani dvojo priehľadných dvier.
Možno keby sme mali teraz kušu,možho by šíp prešiel tými mrežami na druhú stranu - povedal Baccata ale bolo to aj tak jedno pretože sme strelné zbrane nemali.Zato magický atlas ukázal neďaleké skryté tlačidlo,ktoré sme si prvý krát nevšimli.To nám otvorilo teleport.
Momentálne niet kam inam ísť - oznámil som obom po kontrole zázračného atlasu - tak môžeme kľudne vojsť do teleportu.

Počítal som s tým,že nás ten teleport vyhodí niekde na druhom podlaží ale ten nás poslal len niekde do neznámych miest prvého.No a tam začalo také menšie peklo.Ani nie tak bojové ako pamäťové.Síce sme stretli mnoho neviditeľných nepriateľov so sekerami,na tých som používal firebalové paličky a kapali ako muchy ale po vstupe do chodby so štyrmi vypínačmi keď za nami zapadli dvere bez možnosti návratu mi zmizol z rúk zázračný atlas a tak začal súboj mojej pamäte a prostredia hradu Cimmeria.V obrovskej miestnosti plnej dier sme museli nájsť štyri plošinky a zaťažiť ich predmetmi.Občas nás neviditeľný teleport poslal na začiatok chodby medzi sekerami mávajúcich kamarátov a asi dvakrát sme sa dokonca prepadli až niekde ku knowlesom.Tu nastalo naozajstné blúdenie keďže som sa vždy spoľahol na zázračný atlas a nerobil som si žiadne poznámky po ceste,no po jeho zmiznutí sme putovali vyložene len podľa mojej pamäti.
Našťastie ešte mi pamäť dobre slúži - skonštatoval som keď sme sa vymotali z knowleského väzenia a znova a znova sa pokúšali nájsť a zaťažiť všetky štyri plošinky.Podarilo sa.Pred nami som uvidel stenu s tlačidlom.Za ňou sme objavili vo výklenku sošku draka.A o niekoľko krokov ďalej bola priechodzia stena,ktorú sme našli až po stave skorozúfalstva keď sme bez zázračného atlasu prešmejdili snáď všetko na prvom podlaží hradu Cimmeria kde sme získali aj vstup do priehľadných dverí.To sa nám podarilo keď som v stave depresie z blúdenia hodil tú sprostú sošku draka do dverí a ona preletela mrežami a zapla spínač.Aj tak okrem meča doom tam nič nebolo,o druhých nehovoriac.
No a po prejdení tej priechodzaj steny sa mi znovu zjavil v rukách zázračný atlas a tie schody nahor mi vliali novú chuť pokračovať v tomto dobrodružstve.
jan jan   | hands of fate 09.08.2013, 22:29:29     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od carHrozny:
Smaragdove mece, akokolvek neucinne pri beznych potvorach, maju zvacsenu ucinnost pri duchoch. Bohuzial, netyka sa to pravdepodobnosti zasahu, iba odcitanych HP. Tak ale napriklad, co som si vsimol, tak s jednym smaragdovym nebol problem "zakvacit" aj 133 - 200 HP jedinym sekom, ak si sa trafil. U totho je zaujimave, ze zasahy prichadzali castejsie, ked duchovia boli bud tesne pred utokom alebo po nom. Tiez pokial som kluckoval a oni kracali, ale boli v dosahu. Tam som triafal. Ked som stal na mieste a sekal, tak som sa mozno trafil tak 1-2 / 10. Cize nic moc.
Baccata ma ocividne talent. Mal istejsie zasahy a s 2 smaragdovymi mecmi bezne okolo 266 - 380 HP. To by teda zabilo aj vola :D

Este dam par postrehov:
* gorkovia z mociara ta volaju pan, tym sa mysli, ze ti davaju obchodnici v mociari zlavu. Oplati sa pockat s obchodmi prave az do momentu vratenia masky.
* ak si chces trocha zarobit, tak spat v opinwoode ci gladstone, pred cestou, kedy ti viktor da mec, zober si so sebou co najviac skal, dyk alebo roztrhanych kosiel. Mozes ich neskor vyhodne predat.
* zbran do replikatora som ani po opakovanom hrani nenasiel vhodnejsiu, nez je kusa "valkyrie". Ty brdo, tak kusa fakt nema chybu. Nie len ze garantuje 100% zasah, ale este k tomu aj celkom dobre berie HP. Ak si ju rozmnozis, mozes dat akshelovi aj palusonovi po 1 kuse. Tak budu mat obaja 100% zasah. Este som si vsimol, ze s vyssou urovnou rogue / zlodej, dava vyssie rany. Take barany v lese skoli na 2-3 zasahy na urovni rogue 6. Neskor baccatovi dat luk "gemini" a este daku dobru kusu. Toto zrejme ocenis pri subojoch vo "vazeniach" a v hrade, kde su obzvlast nechutne (aj brnenia leptajuce) potvory.
* zo stupajucou urovnou rogue sa zvacsuje damage. Valkyrie kusa ma 100% zasah a na urovni rogue 6 a viac je to celkom zaujimave.
* mozes si kupit sperkovanu dyku, kym sa da u viktora. Po suboji uz sa neda. Ta dyka sice stoji vela, ale aj slabsie postavy nez baccata mozu lahko sekat 75 HP. Ma o daco malo presnejsie zasahy.
* xeobovia ta sice budu volat pan, ale to ti moze byt... :D. Podstatne je, ze ziskas uroven bojovnika pre kazdeho. Nie zeby to zvlast pomahalo triafat prisery, ale viac HP sa zide. K tomu este je zisk HP pri levelovani nahodny. Knowlesovia, ako teraz hras, ti zasa zvysia uroven magie. Co tiez potesi...
* na zvysenie talentu / rogue staci dat si jantarovy nahrdelnik a pre sperhakovanie este tusim jednu sekeru master. Tak si mozes zvysit rogue az o 2 levely.
* pred hradom odporucam trochu powergamingu a nalevelovat kazdeho aspon este o 1 level na vsetkych skilloch. Extra HP sa ti bude hodit.
carHrozny carHrozny   | 50.časť:Väzenia : vstup 1 09.08.2013, 13:32:59     Odpovedať   edit   delete
Ouuu,prr počkať - zastavil som svoj vstup do sveta Knowlesov.Najprv rozhodne ideme predať nepotrebné smeti čo mám v batohu a hlavne nakúpiť magické firebalové paličky.
To sa ti chce vracať takú diaľku? - spýtal sa ma Baccata.
Nie je to len otázka chcenia ale aj prežitia.Takže žiadne námietky,ano?Spoločníci stíchli a tak sme sa najprv zastavili v močiaroch u kamennej hlavy na predaj a následne u šamana na nákup.Celá operácia trvala tak desať minút takže myslím,že sme o nič neprišli,naopak sme získali.
A teraz už môžeme smelo do sveta knowlesov - zavelil som a vstúpili sme do teleportu.
Ocitli sme sa v nejakých červených priestoroch,ktoré magický atlas vyhodnotil ako väzenie.Ovšem ten teleport majú urobený hlúpo pretože nás hodil naverímboha ako ho napadlo uprostred chodby.Tak sme sa námatkou vybrali pravou stranou.A netrvalo dlho prví dvaja nepriateľskí xeobovia sa objavili na scéne.Skúsil som na nich najnovšie kúzlo mist of dead ale smrť ich zjavne nedostala.
Na oplátku mi jeden z tých blbcov rozleptal moje fajnové brnenie.
No skvele - rozčúlene som skonštatoval keď sme ich konečne dorazili - rovno si môžete vyzliecť svoje brnenia.Zrovna to moje dwarwišské pancierové mi museli zlikvidovať,potvory smradľavé.Tak sa Baccata aj Paulson vyzliekli do pol tela,dúfam,že to v boji nebude moc poznať inak neviem,neviem.
Zatiaľ po prvých dvoch xeoboch žiadna výhra.Po pravej strane sme dorazili k nejakému teleportu ale v tomto rannom štádiu je privčas ho skúsiť použiť.Tak sme sa otočili a hľadali ďalšie obete v radoch xeobov.Našli sme ich pri nejakých zamknutých dverách.Chudákovi Paulsonovi bez jeho brnenia berú hodne energie.Ako za starých časov keď bol viac v bezvedomí ako bojaschopný.
Teda ale bez tých brnení je to ozaj dosť o hubu - znechutene pokyvujem hlavou.Už aj ja som pár krát bol v bezvedomí čo až na pár prípadov nebolo bežné.Je načase vytiahnuť magické paličky firebalu.Ale ani to na týchto čudných tvorov nebolo bohviečo.Hlavne keď sme po chvíli objavili ich brloh za priechodzou stenou a tam to teda bolo na smrť.Jediné čo fakt pomohlo bol štvrtý stupeň kúzla mist of dead a potom úprk za neďaleký kamenný pilier.Tam som nariadil spánok a znova nazad do boja.Takto som to urobil niekoľko krát až kým som konečne všetkých v tom brlohu nevykynožil.Mali tam perfetnú truhlicu kde mi vrátili aspoň čiastočne moje rozleptané brnenie.Skladovali si tam galenianske pancierové brnenie.Slabšie ako moje bývalé ale keď neprší aspoň nech kvapká.Na opačnej strane ich brlohu je vypínač tak juknem čo tam bude.
Ale pozrimeže - prekvapene čumím do výklenku - to je Nathanielov kľúč.Ako je možné,že ho majú? - nešlo mi do hlavy.
Dúfam,že tu niekde neleží jeho mrtvola - poznamenal Paulson - to by nebolo dobré.
Práve som dostal impulz zlosti - precedil som pomedzi zuby.Všetci tu vykapú to sľubujem.Cestou z brlohu xeobov som najpv našiel na zemi zlatý kľúč a kúsok od neho truhlicu.Šperháky zapracovali a po otvorení som získal pár mečov v guli,oceľové chrániče a kúzlo na karte eso záhrobia.To som už raz mal a minul som ho na bleskošoka.Nadarmo nutno poznamenať.
Chrániče mi zvýšili obranu o niekoľko čísel takže vcelku radosť.

Ďalšie putovanie musím konzultovať s magickým atlasom.Je to hodne rozvetvené a žiadne záchytné body.Hoci postupujeme po pravej strane občas odbočíme a teraz sme objavili dvojo dverí vedľa seba.V prvých nebolo nič v druhých truhlica a vnútri bol nejaký veľký diamant.
Paráda - tešil som sa ako malé dieťa - keď sa vrátim domov uložím si ho do trezora.Kompletizovaním mapky tohoto väzenia sme prišli pred nejakú plošinku.Po stúpnutí na ňu vyletelo na nás nejaké nepekné kúzlo.Ale keďže sa znovu objavili xeobovia tak som im dal ochutnať z ich medicíny.Postúpal som niekoľko krát na plošinku a zopár rán dostali.Málo platné boli dosť odolní.A dokonca som musel použiť dva meče
v guli lebo mi tieklo do topánok a skoro sme exli.
Pekná zbraň - pochválil som si meč v guli - jedným sekom smrť.
Lepšie ako mist of dead - uznanlivo pokýval hlavou Baccata.Škoda,že ich nemáme viac.Po plošinke sme po smrti xeobov zablúdili až pred zamknuté dvere kde na nás číhali ďalší dvaja nepriatelia.Dostali čo chceli.Vedľa dverí bola truhlica ale to som nečakal,že ju nikto z nás nedokáže otvoriť.Že to nedokázal Paulson tak to viem pochopiť lebo má len druhý level talentu.Ale my s Baccatom sme v štvrtom a nič.Niekoľko minútová drina a výsledok nula.
Skúsme sa sem vrátiť neskôr - ozval sa Paulson keď videl ako sa obaja bezvýsledne trápime zo zámkom truhlice.Tak sme aspoň odomkli dvere zlatým kľúčom.
No niečo tak zbytočné sme tu ešte snáď ani nemali - ukazuje Baccata úplne prázdnu miestnosť.
Zbytočne minutý kľúč,super - znechutene vychádzam von z miestnosti.S dlhým nosom sme opustili aj truhlicu.Bola nad naše sily.Chvíľu som si myslel,že ju predsa otvoríme,to keď sme pokračovali v putovaní a na zemi sme objavili medený kľúč.Ale po návrate k truhlici to nebol správny kľúč takže zrejme definitívne nezdar.Nie prvý ani posledný.
Znovu sme pokračovali kde sme prestali a magický atlas objavil priechodziu stenu a tam tlačítko.Po objavení výklenku a zistení,že je tam len liečivý kalich naše nadšenie opadlo.Mám tri plné tak teraz štvrtý.

Práve teraz páni stojíme na mieste kde sme sa objavili po teleporte - oznámil Paulson.Čo značí,že sme to celé obehli.Nezmapované ešte zostáva v strede.
Tak sme vyrazili na druhé kolo.Najprv cez priechodziu stenu,kde sa ukrývali ďalší xeobovia.Ich skalpy sa mi už hongajú na opasku.Skúsili sme použiť ten prvý teleport.Viedol von z väzenia resp. ríše knowlesov.Dobré vedieť,že tu nie sme zavretí vydaní napospas nepriateĺom.Druhý bol kúsok od prvého za zamknutými dverami.Tie sme odomkli medeným kľúčom.Zaniesol nás k vodcovi knowlesov ale ten nám odmenu odmietol dať.Vraj ešte pár zlých xeobov majú vo svojom svete.
Aspoň vieme kam si ísť po odmenu - povedal Baccata keď sme sa vrátili nazad pred teleport.Čo nám iného zostávalo ako ísť hľadať tých zlých rozleptávačov brnení.
A máme tu zase dva kusy - ukázal Paulson na pomaly sa pohybujúcich xeobov.Opasok Baccatu dostal nový prírastok.A aj moje srdce sa potešilo.V neďalekej truhlici za dverami bolo rovnaké brnenie o aké má tí šmejdi pripravili.Okrem neho dve fľaštičky tekutej manny a trozubec mandible.
Tak konečne sme na konci - ukazuje Baccata na magický atlas.Zostalo už len týchto šesť dverí.
Výborne - pochvalne som súhlasil - začneme s prvými.Bola v nich truhlica s nepodstatnými vecami.Asi ako ťažítko na tie plošinky na zemi,čo sme uvideli po zapnutí vypínača na stene.Síce po ich zaťažení nám vletel rovno na naše odhalené hrudníky fireball ale tomu sa smejem už nejaký ten deň.Prejdením tejto pasce v posledných z troch dvier čo tam bolo na nás čakal meč v guli.Takže lepšie ako truhlica.
Vrátili sme sa do chodby zo šiestimi dverami.Druhé ukrývali novú truhlicu ale pri pokuse ju otvoriť v nej bol asi teleport lebo sme sa zrazu ocitli v úplne inej miestnosti.Ale bolo to dobre lebo sa tam ukrývali ďalší dvaja xeobovia.Mečom v guli som obom dal najavo,že ich druh o chvíľu skončí v červenej knihe ohrozených druhov.V tej krvavej melase som vyhrabal ebonitový kľúč.Ale ani som ho nepotreboval.
Zlikvidoval som tých xeobov čo tam ešte postávali a šperhákmi som odomkol ich únikové dvere s teleportom do chodby so šiestimi dvermi.Takže celkovo nám zostali posledné dvere pretože z jedných sme vyšli teleportom a druhé viedli len do prázdnej miestnosti.Tie ale zostali zamknuté.
Ebonitový kľúč sem očividne nepasuje a šperháky to neotvoria - vysvetlil som situáciu obom parťákom keď som nedokázal odomknúť tie poondené dvere.
Ten kľúč bude asi v tej zamknutej zruhlici pretože už nemá kde inde byť - nahlas rozmýšľal Baccata.Ale na to som kašľal.
Nebudeme sa trápiť nad somarinami.Vyzerá,že úloha vyvraždenia druhu xeobov je ukončená,poďme si po odmenu - rozhodol som sa vyskúšať šťastie u vodcu knowlesov.
A naozaj.Po odteleportovaní k vodcovi knowlesov nám bolo oznámené,že úloha je splnená a dostali sme malý darček.Všetci sme postúpili v mágii o level vyššie.Radosť pre mňa,pre bojovného Baccatu až taká nie ale obaja partneri vyzerali spokojní.Lepšie boli veci čo nám zostali na mieste teleportu.
Knowleský kľúč,ktorý zrejme pôjde do tých neodomknutých dverí a hlavne valeánska kocka.
Vynikajúce - vykrikujem nadšením - na ľavej ruke Ferdorova rukavica osudu a v pravej valeánska kocka.Čo si želať viac.Ešte sme prebehli pozostatky nejakého kostlivca,ktorý asi nemal také šťastie ako my a vypadli sme k zamknutým dverám.
Tam som po otvorení dverí z batohu konečne vyhodil všetky kľúče,čo som nevyužil v bielej veži aj ten ebonitový plus niektoré nezmyselne nosené veci a hurá hore po schodoch.
carHrozny carHrozny   | 49.časť:Mačacie jaskyne 2 : vstup 1 06.08.2013, 14:18:52     Odpovedať   edit   delete
Tak nakoniec sa záhada okolo replikácie vyriešila.Stala sa taká vec,že kým som špekuloval okolo toho stroja s Baccatom,Paulson sa mi hrabal v batohu a položil na ten výklenok lístok z odkazom.No a teraz mám ten lístok dvakrát.Najprv som myslel,že si zo mňa strieľa ale keď mi ten lístok ukázal dvojmo nevedel som či sa mám smiať alebo plakať.
Ale asi smiať,aj tak som tam nemal čo také zaujímavé dať aby to bolo zdvojené.Nevadí,život ide ďalej.V tomto prípade o podlažie nižšie.Ale po krátkom chodení som zistil,že je to len jedna miestnosť a nikde žiadne tlačítko.
Ešte zostávajú tie diery v zemi pri vypínačoch - podotkol Baccata.
Správne - súhlasil som s ním ale keď sme prišli a prepadli sa,zase sme boli v koncoch.Boli tam síce dvere aj tlačítko vedľa nich ale za nič na svete sme sa nevedeli dostať cez ne ďalej,hoci som videl popod prah ako tam nejaká bytosť pochoduje.
No nič,nebudeme tu plytvať drahocenným časom - ozval som sa po niekoľkých márnych pokusoch dostať sa dovnútra.Kráľ Richard je prednejší ako nejaké hádanky z ktorých aj tak nič užitočné nevzíde.A tak sme sa blízkym teleportom vrátili nazad na prvé podlažie mačacích jaskýň.Tam sme prebehli veľmi dlhou chodbou až k priechodzej stene a objavili sme sa pred dverami s dvojzámkom.
Jeden zámok sme už odomkli minule tak teraz by to malo ísť žltým kľúčom - utvrdil som sa vo svojom postupe a odomkol som dvere.Za nimi som stretol príslušníkov dvoch zvláštnych rás bojujúcich proti sebe.Knowlesov a Xeobov.
Obe rasy mi prisľúbili dary za zničenie toho druhého.Nechali ma o tom premýšľať a odišli do svojich svetov.
Isté je len jedno - poznamenal Baccata - toto nás riadne zdrží.
Najradšej by som ich vyvraždil všetkých a vzal si tie odmeny ale zjavne to tak nepôjde - rozmýšľal som nahlas.
Tak čo urobíme? - opýtali sa ma obaja moji spolubojovníci.
Hmm,Xeobovia mi pripadajú ako hnusnejšie tvory.Bude lepšie keď ich druh nebude sužovať túto zem.
Ale mohli ti hovoriť pán Akshel - zabrdol do mňa Paulson.
Už gorkhovia nám hovoria hrdinovia močiara a čo z toho máme - štuchol som plecom do Baccatu.
Máš pravdu - potvrdil mi - vyzerá,že nič.
Tak je rozhodnuté - zbalil som svoje fidlátka a šup ho zlikvidovať Xeobov.
carHrozny carHrozny   | 48.časť:Mačacie jaskyne 1 : vstup 1 06.08.2013, 13:50:32     Odpovedať   edit   delete
Paulson zapálil olejovú lampu pri zostúpení do podzemia Yvelu ale tam sa to už hemžilo vojakmi temnej armády.Cabal warriors sa na nás vrhli vo zvýšenom počte asi dostali ponuku za naše mrtve telá.A keďže sme boli rozhodne proti tomu tak sme im uštedrili lekciu správneho boja.Dokonca aj Paulson postúpil o level vyššie v bojovnosti tak už dúfam ukáže konečne svoju silu.Pomaly sme sa pohybovali vpred pretože nás neustále napádali nepriatelia kráľa Richarda až sme objavili ich hlavný stan.Veliteľ temnej armády Frendor,odetý v zlatej zbroji,nám ponúkol aby sme k nemu pridali.
Ako vidím Viktor sa k tebe pridal - neveriacky krútim hlavou.Ale aspoň viem kto vydal Gladstone.
Boli to úbožiaci - začal obhajobu svojej zrady Viktor - vôbec ma nevedeli doceniť.Ale temná armáda vie.Teraz som vrchný kováč impéria.
Myslím,že nie na dlho - zdvihol svoju zbraň Paulson.Odhoďte všetci zbrane a nepriečte sa.
Ak sa nepridáte zomriete.Zabite ich - zreval mohutným hlasom Frendor a všetci okrem Viktora sa na nás vrhli.Postupne jeden po druhom padali mrtvy k zemi až zostal len Frendor.Bol naozaj dobre vycvičený.Jeho úhybné manévre a bleskové protiútoky nám dlhšiu dobu robili problémy ale nakoniec podľahol.Tak ako všetci čo sa proti nám doposiaľ postavili.Po jeho smrti sme u neho našli ukradnutý Geronov kľúč,nejakú sošku a super rukavicu čo ovládala kúzlo hands of fate ovšem bez použitia čo i len minimálnej psychickej energie.
To je niečo pre mňa - zaradoval som sa a hneď som si ju natiahol na ruku.

A teraz sa porátame s Viktorom - zavelil Baccata.Samozrejme ten zbabelec nečakal ako súboj dopadne a vzal nohy na plecia.Hlavný štáb bol prázdny.Všetkých sme poslali na pravdu božiu.Preto sme si pre istotu obehli celé podzemie a objavili sme tri veci,ktoré mali nejaký význam.Odtlačok rukavice na stene blízko hlavného štábu,uvolnený kameň na východe a podstavec na sošku na západe.
Dobre,vyskúšame to postupne - navrhol som - najprv ten kameň.Po stlačení sa otvoril tajný otvor v stene kde bol liečivý nápoj.
Teraz je na rade soška - ozval sa Baccata a vložil ju na podstavec.Sprístupnila sa tým nejaká miestnosť s dvoma zámkami.Ako inak šperhákmi otvoriť nešlo tak zostávala už len tá ruka na stene.
Dúfam,že tam tá rukavica nezostane prilepená,rozhodne si ju chcem nechať - obával som sa o svoj nový objav.Zbytočne.Stena sa len otvorila a my sme šli ďalej.Vzápätí sa za nami aj zavrela.
Nič nové pod slnkom - skonštatoval Baccata.Už nám to takto spravilo asi tretí krát.Ale po pár krokoch sme uvideli ďalšie dve miesta s rukou na stene.
Skúsim najprv tú vpravo - oznámil som svojim kamarátom.Samozrejme len čo sme spravili krok stena sa za nami zavrela.Potom sa objavil problém.Najaký neviditeľný tvor nám bleskami bral psychickú energiu a my sme ho naopak ničím nevedeli zabiť.Aspoň som ho odtlačil rukavicou a ušli sme pred ním za dvere ovládané plošinkou.Keďže druhá tie dvere zatvorila,myslel som,že je po probléme.Kdeže prišiel nový tvor a tak som na ňom všetko vyskúšal až kým som ho nezabil beskom.
Dáva šoky bleskom a sám umrie keď mu ich vrátia - zdokumentoval náš objav Baccata.
Pokračovali sme v mapovaní podzemia ale čoskoro som musel chodiť len s magickým atlasom v rukách pretože všade boli nastražené pasce typu "otoč ma kde nechcem" a naviac to komplikovalo množstvo priechodzích stien.Uvidíme kam nás to zavedie.
Teda to je chaos - konštatujem po desiatich minútach.Niektoré steny sú priechodzie obojsmerne iné len z jednej strany.Napriek tomu sme sa dopracovali k nejakému teleportu.
No hurá - potešil som sa - konečne nejaký progres.Ale po vstúpení do neho nás to vrátilo na začiatok takže to bola predčasná radosť.
Tak znova - povedal sklamane Baccata.Tentoraz sme ale išli na konci bludiska do opačnej priechodzej steny.Tam na nás už čakali Frendorovi posluhovači zrejme chceli pomstiť jeho smrť.Nepomstili a ich duchovia môžu putovať rovno do bielej veže.Ak sa im náhodou nezapáči iný miestny brloh.
Na konci chodby som zase otváral dvere rukavicou osudu.Tam nás čakali noví cabal warriors.Baccata s Paulsonom im ale dali zabrať a keď minuli svoj cieľ použil som rukavicu na ich potlačenie dozadu.
Naozaj výborná vecička táto rukavica - voľkám si a s radosťou si ju hladkám.Pekne nepriateľov posuniem kam potrebujem bez štipky námahy.
Až na to,že sa nijak nezlepšuješ - ozval sa Baccata.
To mi už v tejto fáze moc nevadí - odpovedal som mu a pokračovali sme v prieskume podzemia a likvidácii cabal warriors,ktorí neustále vychádzali z temných chodieb.
Neviem síce čo hľadáme ale snáď to nájdeme - okomentoval som situáciu nekonečného blúdenia po chodbách,zapínaniu plošiniek na zemi aby sme si otvorili dvere a zabili ďalších bojovníkov temnej strany.Konečne mal jeden z nich modrý kľúč.Najprv som si pomyslel,že bude od tých dverí s dvojzámkom ale chyba lávky.Bol od truhlice čo sme našli o chvíľu.Boli v nej pekné veci,teda okrem sekery master.Tá bola úplne odveci,slabá aj na Paulsona.Inak zvláštny meč v guli,malý kľúč a hlavne dve fľaštičky tekutej manny.
Podľa zázračného atlasu sme blízko pri tých dverách s dvojzámkom.Stačí prejsť tamtú priechodziu stenu - ukázal mi Baccata.
Výborne - pochválil som ho a malým kľúčom som odomkol pravý zámok.

Druhý kľúč bude asi cestou kde bola vytlačená ruka na ľavej stene - mudroval Paulson.Nechcel som mu kaziť radosť z premýšľania,že na niečo prišiel.Už som to dávno vedel.A tak sme aj urobili.Prebehli sme okolo hlavného stanu,otvorili rukavicou dva krát stenu a zabili ďalších cabal warriors.Po otvorení dvier čo tam boli na nás vybehol zase jeden z tých "bleskom útoč bleskom umri".Za ním sme riešili podobnú situáciu ako v Draraclovej jaskyni.Vypínanie dier v správnom poradí.
Nepozrieme sa čo je o poschodie nižšie? - spýtal sa Baccata.
Možno keď dokončíme prieskum tohoto podlažia - odpovedal som.Už toho veľa nechýba.Aspoň som si to myslel.Cestou sme stretli dvoch bleskošokov ale hneď som ich zlikvidoval štvrtým stupňom kúzla freeze.Postúpili sme až do miestnosti s dvoma teleportami.Tlačítko na stene a plošinky na zemi premiestňujú tie teleporty.Či sa zmení aj ich účel musíme len vyskúšať.
Ten vľavo bol nakoniec zbytočný,po chvíli skúšania sme nič zaujímavého neobjavili.Tak sme použili pravý a s tým sa dalo po zapnutí páky pokračovať ďalej.Pokračujúc po pravej strane sme našli truhlicu a tam boli fakt zaujímavé veci.Georgov dračí štít,zvitok kúzla mist of dead,fľaštička s tekutou mannou a žltý kľúč.Ostatné veci boli aspoň podľa mňa nezmysly.
Našu ďalšiu cestu by som nazval utrpením.Prišli sme totiž pred nejaké zariadenie kde ležal lístok aktivuj a replikuj.Aktivovať sme mali tri bleskozariadenia čo sme našli v chodbách.Ako to viem?
Paulson čo hovoríš na tie kovové časti na bokoch stien? - smejem sa.
Ani mi to nespomínaj,ešte teraz mám strpnutú ruku od tej rany bleskom čo som dostal keď som sa toho dotkol - šúchal si ruku Paulson.Takže som si domyslel,že ich treba aktivovať.Lenže všetka naša snaha zapnúť tie zariadenia prišla navnivoč.Dokonca sme tam nalákali tých bleskošokov čo nám neustále dávali šoky a keď sa zdalo,že máme vyhraté a všetky tri zariadenia boli plné tých čudných tvorov,zatlačil som ich tam rukavicou osudu,nakoniec sa nič nestalo a žiadna replikácia nenastala.Alebo som to nerobil správne.Nuž čo,pozrieme sa o podlažie nižšie,hneď kúsok odtiaľto sú schody vedúce dole,možno prídem na iné myšlienky.
carHrozny carHrozny   | hands of fate 06.08.2013, 12:21:05     Odpovedať   edit   delete
Takto aby sme predišli dezinformáciám.Kúzlo hands of fate v slabej forme t.j.prvý a druhý stupeň nepriateľa len posunie o políčko dozadu čo v podstate nič nerieši.Leda tak získanie času na ťah spolubojovníkov.Tretí a štvrtý stupeň nepriateľa zabíja ale povedzme si pravdu,koľko asi tých stupňov môžeš použiť.Jeden maximálne dva a je po manne.A keď si zase doplňaš mannu kockou načo používať hands of fate keď kocka rieši všetko.
Inak teraz som to len tak vyskúšal ako to ide s tou rukavicou od Fendora,ktorá neberie ani štipku energie.Tak tá ich len odsunie a nezabije.Takže zbytočnosť.Pokiaľ teda človek nechce vykapať medzi duchmi.

Inak zaujímavé,že som ich zabíjal normálnymi zbraňami,tak načo smaragdové meče?
Maros S Maros S   | Preklady 06.08.2013, 11:59:23     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od carHrozny:
Tak to uz si vybral prave extremne FAILy, ale na Tolkiena maju Slovenske vydania naozaj extremnu smolu. Co viem tak niektora edicia (mozno aj vsetky neviem) Hobita ich mala prelozenych ako "skriatkovia" co uz je IMO riadne dementne.

Ovsem "Ohyzd" to je fakt na pocuranie trenirok, akoze naozaj mimoriadne brutalna hovadina. :-)

Ale nechcem byt uz moc OT, ale trochu to s LoL suvisi v ramci temy preklad.

Ovsem co ma velmi zaujalo je informacia "Skúsil som kúzlo hands of fate ale to na duchov vôbec neplatilo." Ja osobne som to sice nikdy neskusal, ale je hrozne vela komentarov od vela ludi, ktori jasne pisu toto kuzlo ma byt nejako velmi ucinne na tych duchov tak teraz som z toho volajaky zmateny.
carHrozny carHrozny   |  06.08.2013, 01:02:29     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
A vieš,že tu mi to vôbec nevadí?Ale napríklad v pánovi prsteňov tie slovné názvy rás: orc,goblin´= škřet = ohyzd (anglicky,česky,slovensky) to je mi fakt do plaču.

Maros S Maros S   | 47.časť:Mesto Yvel : vstup 3 06.08.2013, 00:01:34     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od carHrozny:
Catwalk Caves = Macacie jaskyne?

EHM, v takychto chvilach som stastny ze som nikdy LoL nehral so Slovenskym prekladom.

carHrozny carHrozny   | 47.časť:Mesto Yvel : vstup 3 04.08.2013, 13:36:30     Odpovedať   edit   delete
Yvel bol pri našom príchode rovnako tichý ako keď sme z neho odchádzali.Great orcs na nás neútočili asi čakali na ďalšie povely od Scothie.
Ideme najprv k Viktorovi predať tých pár tretiek čo sme po ceste našli alebo rovno za Geronom? - spýtal sa ma Paulson.
Ku Geronovi - rozhodol som.Už som mal pripravenú reč ako mu to pekne osolím ale keď som sa ocitol pred radou nebol čas ju aplikovať do praxe.
Obrana Yvelu podľahla - oznámil mi.Teraz je na vás mesto ubrániť.
Pekne - skonštatoval som keď sme sa pripravovali na boj - všetci sa na to vykašľali a nechali to na troch ľuďoch.
Dvoch - podotkol Baccata - ja som thomgog.
To je jedno - mávol som rukou.Podstatné je,že máme zastaviť útok temnej armády len my traja.Tak sa pripravte.Zrejme to nebude prechádzka po ružovej záhrade.Po chvíli sa objavili.Elita temnej armády cabal warriors v spoločnosti great orcs.Vbehli sme do malej uličky s jedným východom.Je lepšie čeliť hordám nepriateľov z jednej strany ako z dvoch prípadne viac.Aj za cenu možného ohrozenia smrti.Ale to by nemalo nastať.Mám totiž dosť magických paličiek na obranu.

Boj trval dosť dlho.Najlepšie si počínal Baccata.Jeho presné údery brali nepriateľom hodne energie alebo ich rovno posielali pod drn.Ja som používal heal inak samozrejme v prípade potreby fireball z magických paličiek.A Paulson?Ten chlap je vážne priemerný.Kúzlenie slabé a sekanie v podstate tiež.Ale občas sa trafil.Zrazu sa ozval zvuk trúby a temná armáda začala ustupovať.
Sláva - zakričali sme a podorážali zbytok cabal warriors čo sa ešte tmolili okolo nás.Rýchlo sme chceli informovať Gerona a našom víťazstve ale ten sviniar zatarasil dvere a s celou radou buď ušiel alebo sa tam ukryl.Zbabelec.Aspoň,že nechal informáciu na lístku napichnutom na dverách.
Niekto mi ukradol môj kľúč,zlodej sa ukrýva v mačacích jaskyniach pod Brunovou putykou - prečítal nahlas obsah lístku Paulson.
Nech sa mi už neukazuje na oči lebo mu vykrútim krk - zastrájal som sa cestou k putyke.
Aspoň si ovlažím hrdlo pivom - riekol Paulson ale v putyke nikto nebol.Ovšem všimol si otvorené dvere do skladu tak sme vošli dúfajúc,že tam nájdeme krčmára.Omyl,žiadny krčmár ale great orcs.Obstáli nás z oboch strán ale aj za cenu malých tržných rán sme ich pomlátili.
Zdá sa,že z týchto poskokov Scothie nikto nie je zlodej kľúča - povedal som po dôkladnej prehliadke ich mrtvol.Pozrel som na magický atlas a ten ukázal skrytý vypínač v rohu miestnosti.
To budú zrejme tie mačacie jaskyne - ozval sa Baccata po zmiznutí steny.Tak hor sa za zlodejom.
carHrozny carHrozny   | 46.časť:Opinwood : vstup 3 03.08.2013, 22:24:30     Odpovedať   edit   delete
Zázrak.Pred jaskyňou sme stretli Dawn.
Zabili mi vodiča - povedala bez smútku a pokračovala - preto potrebujem svoj aj Nathanielov kľúč.Prižmúril som oči a blesklo mi hlavou,že ten kľúč ani nemám.Ale napriek tomu som tie kľúče nechcel Dawn dať.Aj preto,že som sa riadne nadrel kým som ich získal.
My sme prelievali svoju krv kým ty si oddychovala.Preto ti nedám nič a sám dokončím čo som začal - vrela vo mne ešte krv od stretnutia s Geronom a teraz toto.Ale čo nasledovalo potom mi úplne vyrazilo dych.Dawn sa premenila na Lizarda a tým vlastne ukázala,že je to Scothia zmenená maskou.Prebehol ľúty boj,Scothia sa nám snažila neustále vyrážať zbrane a zbroj z rúk počas boja takže ak som chcel ustáť všetci sme zbierali veci čo nám padali na zem a sekali do nej koľko sa dalo.Občas som stratil vedomie takže nie vždy som vedel priebeh bitky.Ale,že sme vychľastali všetky fľaštičky s tekutou mannou to som si všimol hneď.Nakoniec sa Scothia rozhodla rezignovať premenila sa na vranu a odletela.
Fuj - odfúkol som si - to bola celkom ťažká bitva.Ale ešte som si nestihol ani popraviť brnenie a už nás mydlili great orcs.Ale odvtedy ako nám dali na frak pretieklo už veľa vody takže tentokrát sme ťahali za dlhší koniec my.
Vyzabíjali sme všetkých na okolí a potom si oddýchli.Posilnení dobrým spánkom sme vyrazili za skutočnou Dawn.
Cez jaskyňu do starých lesov horného Opinwoodu sme sa pohodlne dostali k urbisovým baniam.Popri nich sme prešli až do Opinwoodu.Miesto kde sme nechali toho idiota pohoniča samého s Dawn sme našli rýchlo ale bolo jasné,že keď premenená Scothia vedela o ňom tak nebude všetko s kostolným poriadkom.
No čo som vravel - poznamenal som keď sme prišli a ten pohonič mlel z posledného s oštepom vrazeným do chrbta.
Nechať ju tu s idiotom bol nezmysel - pokračoval som - a to nepriatelia ani nepotrebovali rubín pravdy.Čo teraz urobíme?
Nuž,môžeme sa rovno vrátiť za Geronom ale z tejto správy nadšený nebude - ozval sa Baccata.
Iné nám aj tak neostáva - potvrdil Paulson a tak sme sa otočili o 180 stupňov a šli nazad do Yvelu.
carHrozny carHrozny   | 45.časť:Mesto Yvel : vstup 2 03.08.2013, 21:01:24     Odpovedať   edit   delete
Pri vstupe do mesta Yvel som hodil očkom na zázračný atlas a čo nevidím.Neďaleko od Viktorovej vyhne máme nezmapované územie.Treba to ihneď napraviť.Tak to bola prvá vec čo sme urobili skôr ako sme šli navštíviť Gerona.A oplatilo sa.V dome boli až dve truhlice.
Očividne tu bývali bohatší občania Yvelu.Hodili sa mi chrániče,ako menej potrebné som považoval tiché sandále a fľaštičky s olejom do lampy.No a ako úplne nepotrebné žulový kameň.
Preboha,ľudia už nevedia čím majú vyplniť obsah truhlíc tak si tam ládujú kamene.
Možno je cenný - zazubil sa Paulson.
Leda tak na hod susedovi do okna alebo do hlavy - riekol som posmešne.
Vypadli sme z toho príbytku lebo nás čakala dôležitejšia úloha.Priniesť elixír Geronovi a s jeho radami nájsť kráľa Richarda.Prerátal som sa.Geron prijal správu o elixíre chladne a tretí kľúč odmietol vydať.
Choďte za Dawn - odporučil nás - a pohnite si.Nemôžem všetko robiť ja.
Skoro som ho zabil.Chytili ma také nervy,že mať poruke ten žulový kameň,hodím mu ho do jeho ksichtu.Baccata ma ako obvykle zadržal.
Mal som ho naozaj usmažiť - nazlostene som buchol päsťou po stene keď sme opustili úkryt rady.
Na všetko je čas - chlácholil ma Baccata - svoje výlevy zlosti smeruj na Scothiu,tam to bude potrebné.Teraz ideme rýchlo za Dawn.
Si si istý,že je stále vo voze toho tupého pohoniča? - pýtam sa.
Neviem,snáď nás tam nečaká nejaké nemilé prekvapenie - uzavrel celú konverzáciu Baccata a vybrali sme sa do Opinwoodu.
carHrozny carHrozny   | 44.časť:Veža 3 : vstup 3 03.08.2013, 20:01:49     Odpovedať   edit   delete
Vyzbrojili sme sa na stret s duchmi.Baccata s Paulsonom si vzali do ruky smaragdový meč a ja som chcel vyskúšať nové kúzlo hands of fate.Tentokrát som mal zázračný atlas v rukách ja a spoliehal sa na oboch mojich kamarátov.
Doslova sme prefičali ako víchor až k oným dverám,čo mali obsahovať nejaké tajomstvo.Ani ducha sme nestretli.Hlava sochy zabrala a dvere nás láskavo pustili dnu.Tam boli dve truhlice.Skúsil som otvoriť tú naľavo odo mňa.Bolo tam dwarwišské brnenie,meč talon a hviezdica.Čiže pre mňa vlastne odpad.
Tak kvôli odpadu sa sem trepeme - nervozne som zaškriekal.Čo je v tej druhej?
No,tak tá zmizla - ukázal prázdne miesto Baccata.Čo ale nezmizlo sú duchovia.Našli nás tu a tak Baccata s Paulsonom mali robotu.Smaragdovými mečmi prečistili cestu hoci od chrbta som dostal pekný zásah vypusteným kúzlom hada.
Skúsil som kúzlo hands of fate ale to na duchov vôbec neplatilo.
Utekajme rýchlo k diere - zakričal som a popri tom používal kúzlo heal na našu záchranu.Podarilo sa aj keď o chlp.
Moja nenažranosť by nado mnou nemala takto vyhrávať - poznamenal som.Nič tam nebolo a skoro sme prišli o život.
A to ťa ešte môže hrýzť fakt,že nevieš čo bolo v tej druhej truhlici - zasmial sa Baccata.Čo ak tam bol lepší výber?
Tá myšlienka ma bude ešte asi dlho trýzniť - prikývol som a pobrali sme sa smerom von z bielej veže.Geron už určite čaká na elixír.
carHrozny carHrozny   | 43.časť:Veža 1 : vstup 2 03.08.2013, 19:48:00     Odpovedať   edit   delete
Dúfam,že je každému jasné,že ideme predať to harampádie,ktorého mám plný batoh ku kamennej hlave v močiaroch - ozval som sa a moji parťáci radšej mlčky súhlasili.Protest by im aj tak nepomohol.
Takže plán je takýto - ukazujem na náš mapovač - močiare,biela veža kde na prízemí dokončíme elixír,ďalej skúsime to tretie poschodie k tým dverám s chýbajúcou vierou a nakoniec nazad do Yvelu za Geronom.
A keď sa nepresekáme cez duchov? - ustarane sa spýtal Paulson.
Tak odtiaľ čo najrýchlejšie vypadneme.
Ak sa bude dať,že - dodal Baccata.
Všetko je v božích rukách - poznamenal som a vyrazili sme.Yvelský les sme prešli bez stretnutia s great orcs ale určite na nás niekde číhali v kroví.Za jaskyňou nás síce obťažovalo pár giant hornets ale čo čakať od hmyzu,že.Baccata by iste povedal,že zomreli so cťou ale podľa mňa žiadnu nemali.Dorazili sme do močiarov kde som sa už ani neunúval chodiť za predajcom lukov ani za šamanom.Načo aj.Čo nekúpil Viktor nekúpi nikto.Nie sú takí hlúpi.A magických paličiek mám dosť.Takže som v kamennej hlave predal čo mi zavadzalo a vybrali sme sa do bielej veže.Tentokrát bez nepríjemného hmyzu v lese.
Vo veži nás na prízemí nemalo čo prekvapiť.Amazonky boli definitívne mrtve tak ma pri oltári aspoň nikto nevyrušoval.Prach z matky zeme bola posledná ingrediencia.
Sláva - zvolal som - konečne máme elixír.Teraz už len nájsť kráľa Richarda.
Nezabudni,že ešte potrebujeme dva kľúče na odstránenie štítu čo ho chráni - rýpol do mňa Paulson.
Dúfam,že tretí má Geron a keď mu ukážeme elixír tak nám ho dá.Inak ho namôjdušu usmažím ako rybu na panvici - odvetil som.
Ideme sa teda pozrieť na to tretie poschodie - skúsil nadhodiť Baccata.
Ano - potvrdil som - chcem totiž vedieť čo je také strašne dôležité za tými dverami keď k tomu nutne potrebujeme vieru.
carHrozny carHrozny   | 42.časť:Mesto Yvel : vstup 1 03.08.2013, 19:38:31     Odpovedať   edit   delete
S prekvapením som zistil,že mesto Yvel je vcelku opustené.Nikde nikoho.Ľudia buď odišli alebo sú skrytí vo svojich domoch.Dokonca som nevidel ani mestské stráže a to už je čo povedať.
Keby teraz Scothia zaútočila tak nemá problém mesto obsadiť - neveriacky krútim hlavou.
Musíme nájsť starostu a mestskú radu - odporučil nám Baccata.
Ale kde? - doširoka som roztiahol ruky.
Začnime hneď tu vpravo - pridal svoj nápad Paulson.Tak sme začali preskúmavať domy s hnedými dverami.Len tam sa totižto dalo vojsť.Ostatné dvere sú zamknuté alebo majú pribité dosky čo značí,že jeho obyvatelia v dohľadnej dobe určite neprídu.A keď náhodou aj nie je zamknuté,ako teraz v tomto prípade,tak sa pohybujeme po úplne prázdnom vybielenom dome.Sem tam sa niečo nájde čo miestni obyvatelia v tej rýchlosti nevzali zo sebou ale poväčšine sa jedná o nezaujímavé veci.
V prvom dome sme našli napríklad roztrhanú košeľu aj aj jednorazové kúzlo eso záhrobia.Skúšame aj či sa nedajú dosky uvoľniť ale to sa stáva len výnimočne.
Aha,tieto sa dajú uvoľniť - víťazoslávne vykríkol Paulson.
Toto bude dom nejakého mága - poznamenal som lebo na zemi ležal zvitok s kúzlom hands of fate.S radosťou som si ho zaradil do svojho magického albumu.A ešte tam bol škvrnitý kľúč.
Dobre už tu nič nie je - ozval sa Baccata - vypadnime odtiaľto.Pripadám si ako rabovač.Ak nás tu chytia mestské stráže pôjdeme do väzenia.Napriek tomu šiel s nami aj do ďalšieho nezamknutého domu.Tam sa zase povaľovalo na zemi dwarwišské pancierové brnenie.
To si rýchlo oblečiem aby tie stráže,ktoré nikde nevidím,nepovedali,že som ho ukradol.A keď je už na mne je moje,nech mi dokážu opak - zazubil som sa.
Ale nie všetky domy sú prázdne.Niektorí obchodníci ešte márne dúfajú,že niečo predajú tak zostávajú.Na naše šťastie aj miestna liečiteľka Sandi zostala a dokonca mi dala zadarmo poslednú zložku elixíru.Prach matky zeme.

Ostatné veci čo predávala ma nejak neoslovili najmä nie lekárska prehliadka za 50 korún.Ale to pivo čo mala na stole mi narobilo chute,dokonca aj Baccatovi a Paulsonovi ale to nechcela predať.Vraj nech si idem kúpiť do Brunovej putiky.
Skôr ako putiku sme našli opustený dom nejakého lučištníka.Okrem jeho smradľavých sandálov tam zabudol kušu Redemption.No a konečne sme našli aj radu Yvelu.Síce náhodné skontrolované dvere ale oplatilo sa nazrieť.Okrem radcu Gerona tam bolo ďalších šesť ľudí zrejme nájomní bojovníci a asi dvaja kupci súdiac,že používali cudzokrajný jazyk,ktorému som nerozumel.Geron sa ale nezaprel svojej povesti a arogantne nás v podstate vyhodil.
Pokiaľ nemáte elixír tak ma neotravujte - odvrkol.Ani z ostatných prísediacich som žiadne informácie nevytiahol tak nám neostáva nič iné ako ísť s poslednou ingredienciou do bielej veže.Najprv sa tu ale poriadne poobzeráme.
Už sme sa doobzerali - povedal Paulson a ukázal Brunovu putiku.
Konečne,som smädný ako ťava - poznamenal som.Dali sme si každý asi tri pivá,medzitým nám Bruno hovoril miestne drby a dokonca pri pulte sedí aj ten žobrák čo som mu dal päť korún.
No nehovoril som,že to prepije? - ukazujem Baccatovi žobráka.Ale ten nás prijal s úsmevom a dal nám aj darček.Nejakú neznámu,tichú košeľu.Vraj s ňou budem ťažko počuteľný.Pri pulte ešte sedel pedstaviteľ Baccatovej rasy,thomgog a ten pil to pivo za celú krčmu.Jeden krígeľ som mu kúpil aby nepovedal,že som lakomec.Zato tomu po jeho pravej strane som nekúpil nič.Ten mal tak podrezaný jazyk,že táral dve na tri o rubíne pravdy.Filozof jeden.
Dobre - vstal som od stola - je nám tu síce fajn ale musíme ísť ďalej.Máme niečo na prácu.Ak bude čas,ešte sa zastavíme.

Poračujeme v preskúmavaní mesta.Neďaleko od mestskej rady sme objavili zamknuté dvere.S mojou šikovnosťou boli odomknuté rýchlo a promtne šperhákmi.Vnútri ležali na zemi dve halapartne sever a widow.
Nádhera - zašvihal nimi Baccata vzduchom - hneď cítim ten nárast sily.Ale zároveň cítim,že by sme sa mali odtiaľto rýchlo odpratať.
Neodpatali sme sa ale bohvieako ďaleko,len do susedného domu.Aj keď bolo zamknuté a ja som si zo zámkom neporadil,švrnitý kľúč už áno.Tam bol na zemi ďalší,tentoraz kľúč s kameňom.Zároveň sme našli aj kompletnú výbavu nejakého bojovníka.Dračí štít,pancierové brnenie a veľkú helmu.Nastalo prerozdelenie v mojej skupine pričom ja som si ukoristil najlepšie kusy výstroja.Holt najviac potrebujem ochranu na to moje slabé úbohé telíčko.
Teda je tu domov ako maku - ozval sa po krátkej pauze mlčania Baccata.
A skoro v každom niečo domáci zabudli - poznamenal som - už sa mi aj batoh znova naplnil.
Keby si nezbieral všetky somariny čo nájdeme .... podpichol ma Paulson.No čo už.Niektoré menej cenné veci som vyhodil a nahradil ich helmami Aegis.
Konečne obchodník - zaradoval som sa keď nás po otvorení nejakých hnedých dverí privítal predajca lukov a kuší.Ale radosť dlho netrvala pretože nič okrem toho nepredával,ešte k tomu šialene draho a kúpiť chcel až priveľmi lacno.Napriek tomu kušu Remdetion som predal za 500 korún.Nech si hovorí kto chce čo chce ale bol to dobrý obchod.Aj tak mi bola k ničomu.Ešte ho zaujalo pár vecí ale inak slabota.Skúsim sa ešte prozhliadnuť po prípadných ďalších predajcoch.
Toho sme našli až ku koncu prehľadávania mesta a bol ním kováč Viktor.Tam som predal halapartňu a kúpil meč justice za 550 korún.Smaragdové meče Viktor nechcel kúpiť.
Pre mňa je to bezcenné - tvrdil mi - tuším,že sú vhodné na likvidovanie duchov.Ale kto už by stretol ducha a chcel ho zabiť - smial sa ďalej.Pozrel som sa na Baccatu.
O tom by sme vedeli hovoriť celé hodiny - pomyslel som si a myslím,že nám tie meče môžu pomôcť pri návrate bo bielej veže.Radšej si ich teda ponechám.Tým pádom tú smaragdovú dýku čo mal Viktor zavesenú na dverách asi tiež možno použiť na duchov.Ale chcel za ňu 3000 korún.Za tie prachy by som kúpil sto dýk.Jednak som tie peniaze nemal a jednak rátam,že tie dva meče by mali stačiť na rýchle vybehnutie na tretie poschodie a otvorenie dverí kde nám chýbala viera.
Rozlúčili sme sa teda a ja s mojimi spoločníkmi sme dokončili prieskum mesta.V hnedých dverách boli aj tak len samé zbytočnosti,zaujali ma len dve kúzelné karty,ktoré som našiel a zamknuté dvere,ktoré nás po otvorení kľúčom zaviedli do domu kde vôbec nič nebolo.
No to sú mi ľudia - zavrtel som hlavou.Všade nechali čo to a tu nič.A tak sme sa pobrali s prázdnymi rukami preč z domu a následne aj z mesta.
Tomas Dzamko Tomas Dzamko   | Viera 30.07.2013, 20:18:12     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
Mozno to znie neuveritelne, ale kocku som pouzil iba na cervene bariery. Cele tretie poschodie White Tower som vymlatil (doslova) pomocou double emerald sword a zvysne dve postavy healovali. Nebolo to jednoduche, ale dalo sa to a bolo by to viac v pohode keby tam nebola ta blbost s utocenim zo steny ked ja na ducha nemozem.
Maros S Maros S   | Viera 30.07.2013, 15:28:13     Odpovedať   edit   delete
Hmm, tak si si to skomplikoval. Som zvedavy ako to dopadne ked sa pokusis opat ist k dveram s hlavou bez kocky. :-).

Ale je tam "iba" loot takze povinne to nie je.
carHrozny carHrozny   | 41.časť:Yvelské lesy : vstup 2 28.07.2013, 12:47:46     Odpovedať   edit   delete
V Yvelskom lese bolo zase ticho.Po great orcs ani chýru ani slychu asi ich Scothia stiahla alebo niekde čakajú na znamenie.Už sme boli takmer pri červenej bariére keď ma zrazu napadlo,že ja mám predsa narvaný batoh k prasknutiu.
Najprv ideme do močiarov predať tovar - rozhodol som za všetkých.Ale bola to veľmi rýchla cesta.Ako sa hovorí jedna noha tam a druhá sem.Predal som vzácne meče predavačovi lukov,dokonca som sa zbavil aj tej jeho slávnej kuše,jej kúpa bola zbytočná.
Ostatné veci mi vykešovala kamenná hlava.A nakoniec som u šamana získal nový prísun magických paličiek.Presne šesť kusov.
Trvalo to len chvíľu a stojíme znova pred bariérou ale s chechtákmi v kešeni a prázdym batohom.To je úľava.
Idem na to - informujem kamarátov a zakúzlim valeánskou kockou na bariéru.Po druhom zakúzlení sa kocka rozpustila a spoza stromov na nás vybehli great orcs.Obetoval som jednu magickú paličku ale zbavili sme sa ich.Idúc po pravej strane našli sme pník so zámkom.
Majstrovsky som šperhákmi otvoril zámok a vo vnútri sa skrýval tajomný štít a kuša equalizer.Štít putoval k Baccatovi a kuša zatiaľ do batoha.
A ľaľa,cez stromy vidím nejaké mesto - ukazujem prstom svoj objav.
To je Yvel - odvetil Paulson.Konečne si dám pivo.Tentoraz som s ním súhlasil nielen ja ale aj Baccata.
carHrozny carHrozny   | 40.časť:Veža podzemie : vstup 1 28.07.2013, 00:47:41     Odpovedať   edit   delete
Odtiaĺ sme došprintovali cez priechodziu stenu k dieram v podlahe a zase sme sa rýchlo premiestnili o poschodie nižšie.Tam sme už len pohodlne dokráčali k zamknutým dverám,posledným o ktorých informuje zázračný atlas.Slonovinový Kľúč dvere odomkol a my sme zišli schodmi do suterénu bielej veže.
Hneď na úvod nás privítal nejaký ženský jekot,veľa nechýbalo a skoro som dostal infarkt.
Stráň sa svojej pažravosti - prečítal text na stene Paulson.Na zemi som videl dokola sa pohybujúce predmety tak som ich nechal tak.V tom som sa z ničoho nič objavil medzi duchmi.Ešteže bola po ruke valeánska kocka.Za stenou bol teleport nazad do suterénu.
Asi sme tie predmety predsa len mali zodvihnúť - hútal Baccata.
Zrejme ich treba dať do tých výklenkov - ukazujem a zároveň zdvíham veci zo zeme.Po umiestnení všetkých štyroch predmetov zmizli a objavili sa v prvej miestnosti.
Teraz si ich už akože môžeme zobrať? - opýtal sa Paulson.
Pri odchode si ich vezmeme - odpovedal som mu a šli sme sa skúsiť pozrieť na miesto odkiaľ nás poslal teleport medzi duchov.Tentoraz sa žiadne prekvapenie nekonalo.Boli tam dvere a tie som odomkol modrým mystickým kľúčom.
Zrazu sa objavila nejaká starenka a vypýtala si heslo z mojich dokumentov dodaných Gladstonom.Oznámil som čo chcela a okrem hlavy kde namiešam elixír som získal aj toľko potrebnú vieru.
Takže sa ideme rovno pozrieť čo je za tými dverami kde chcelo odo mňa vieru.

Skôr ako sme vyrazili zase medzi útočiacich duchov sme sa zastavili pri oltáriku a ja som umiestnil hlavu na podstavec.V rámci uvoľňovania miesta v batohu som vložil tri zložky čo sme krvopotne získali do hlavy sochy.
A teraz dokončiť tretie poschodie - vyhlásil Bacccata.
Aké bolo však naše sklamanie keď som prišiel k dverám na treťom poschodí a znova mi zahlásilo,že nemám vieru.
Mňa z toho porazí - rozčuľoval som sa.Tak starena mi dá tú sochu hlavy a povie,že mám vieru,bežíme sem ako zmyslov zbavení a naraz nič?
Hmmm - poškrabal sa Baccata za uchom - lenže my sme tú hlavu nechali pri oltári.
Je to jasné - ozval sa Paulson - keď zoženieme poslednú zložku,prídeme sem aj s hlavou tej sochy a už by nás tie dvere mali vpustiť.
No to je paráda a teraz čo? - pýtam sa na ďalší postup.
Tu už nič,ideme k červenej bariére - povedal Baccata.
Ale keď tam použijem kocku a tá sa rozpadne ako sa dostaneme cez tých hnusných duchov až sem? - prestarávam sa.
Snáď dovtedy niečo vymyslíme - skončil debatu Baccata a vydali sme sa na cestu von z bielej veže.
carHrozny carHrozny   | 39.časť:Veža 3 vstup 2 28.07.2013, 00:29:26     Odpovedať   edit   delete
Cestou po treťom podlaží sme si prešli aj tie dvere,ktoré sme prvý krát minuli inou voľbou dvier.Nič by sa nestalo keby sme ich aj minuli pretože tam boli len prázdne miestnosti.Zrejme za účelom čo najviac zdržať návštevníkov a tým im privodiť smrť.Veľmi rýchlo sme prebehli až k osudnej diere kde som nedával pozor.Vzadu bolo vidieť vypínač na stene tak som tak hodil dýku z batohu.Diera nezmizla.
Zázračný atlas ukazuje za naším chrbátom novoobjavené tlačítko - hlásil ihneď Baccata.Po jeho stlačení sa konečne diera zacelila.
Aha tu je truhlica - ukazuje Paulson ale nič podstatné v nej nebolo.Až v tej ďalšej za priechodzou stenou som našiel modrý mystický kľúč a jedny fungl nové topánky.
Obuj si ich - podávam ich Paulsonovi - už ti tak páchnu nohy,že to cítim až sem.
Škoda,že to necítia tí duchovia - dodal Baccata - možno by sa rozplynuli.
Len si robte ďalej srandu a zobudíte sa aj vy ako duchovia - pohladil Thunder kladivo a my sme radšej stíchli a začali sa znovu venovať prehliadke miestností a chodieb.Po ľavej strane sme sa dostali na chodbu s dvoma zamknutými dverami.Jedny som otvoril šperhákmi a zase zbytočne,prázdna miestnosť.
Druhé odomkol jeden z mystyckých kľúčov a tam vo výklenku na nás čakal slonovinový kľúč.
Výborne.Ten bude asi od dverí na prízemí lebo je to úplne iný typ ako tie ostatné zámky - ukazujem ho parťákom.Len čo dokončíme toto podlažie vyskúšam či bude pasovať k posledným zamknutým dverám na prízemí.Zatiaľ ale bojujeme s kopiacimi sa duchmi čím ideme ďalej tých viac ich pribúda.
NEMAŠ VIERU - ozval sa zvláštny hlas keď sme chceli otvoriť posledné dvere na tomto úseku.
Ja vieru mám - kričal som na tie dvere ale zjavne to nepomohlo.
Radšej vypadnime lebo nebudeme mať ani život nie ešte vieru - potiahol ma za rukáv Baccata a z môjho premýšľania prečo nemám vieru ma dostala až truhlica so zaujímavým obsahom.
Tekutá mana - ukazujem spolubojovníkom fľaštičku s modrým obsahom.Boli tam dve a magická palička bleskov.Aj za iluzornou stenou bolo pár vecí na zemi.
Myslím,že okrem viery už máme všetko splnené - ukazuje mi Baccata zázračný atlas vyplnený kompletnou mapkou tohoto podlažia.
Fajn - odpovedám - vypadnime čo najrýchlejšie odtiaľto preč.
Najlepšie by sa bolo prepadnúť,to je najrýchlejší spôsob zmiznutia z tadeto - poradil Paulson.
V tom prípade najbližšie prepadlisko je kde sme kvôli Akshelovi spadli k minotaurovi - potvrdil Baccata.Tam stačí zapnúť tlačítko na aktivovanie diery a sme z toho von.
Dobrý nápad,poďme - schválil som radu Baccatu a čoskoro sme boli na starom známom cintoríne minotaurových obetí.
carHrozny carHrozny   | 38.časť:Veža 2 : vstup 2 27.07.2013, 18:13:41     Odpovedať   edit   delete
Tak tu sme ešte neboli - povedal Baccata keď sa rozhliadol okolo seba a kontaktoval zázračný atlas.
To je miestnosť,ktorú sme sa pokúšali tými štyrmi tlačítkami sprístupniť - vysvetľoval Paulson.
Tak si pozrieme čo pred nami chceli obyvateľia bielej veže ukryť - dodal som ja ale to už som čumel na obrovského chlpatého tvora konzumujúceho ostatky nejakej bytosti.
Minotaur - vykríkol Baccata.
Môj ďalší pokrm - zrúkol minotaur a zahnal sa svojim gigantickým kladivom.Zásah dostal Baccata a jeho vidieť v bezvedomí,no to sa naozaj nestáva často.Tak sme museli boj prispôsobiť štýlu boja tej mýtickej obludy,o ktorej som čítaval ešte ako malý chlapec v bájach.
Kúzlami som mu moc nebral ale fyzický boj neznášal a čoskoro otrčil kopytá.
Hurá - zarevali sme bojovým tonom.Mali by sme si tu vytesať tabuľku,že tu odpočíva minotaur zabitý hrdinami Akshelom,Baccatom a Paulsonom.
A čo tí ostatní čo tu odpočívajú? - ukázal na množstvo kostier okolo nás.Tí ma až tak nezaujímali skôr to čo netvor nechal po sebe.Jeho Thunder kladivo si vzal Paulson a roh poslúžil na otvorenie steny.
Teraz sa môžeme znovu vrátiť na tretie poschodie - pokračujúc vo svojom putovaní.Ale plán celkom nevyšiel keďže sme si nezapamätali,ktorá plošinka je ilúzia a ktorá reálna a tak sme sa prepadli až na prízemie bielej veže.
Keď už sme tu skúsme či niektorý z mystiských kľúčov nebude pasovať do zamknutých dverí - navrhol Baccata.
Pasoval.Bola to malá obradná miestnosť kde očividne niečo chýbalo.
Asi tu budeme miešať elixír - hovorí mi Baccata a pritom ukazuje na sviečky a oltár.
Takže ideme k červenej bariére? - spýtal sa Paulson.
Ešte nie,najskôr dokončíme prieskum tretieho podlažia - odpovedal som mu - po zničení valeánskej kocky sa tam už nemusíme tak ľahko pohybovať.
carHrozny carHrozny   | 37.časť:Veža 3 vstup 1 27.07.2013, 18:02:25     Odpovedať   edit   delete
Ledva som nohou stúpil na posledný schod zjavil sa nejaký duch a varoval nás.
Takých varovaní už bolo - mávol som rukou hoci Baccata vystríhal pred nadmerným sebavedomím.Aj Paulson nemal žiadny strach tak ideme ďalej.Vidím pred sebou dvojo dverí.V prvých nezamknutých je na zemi taká čudná dlaždica.Zmačknutím sa otvoril výklenok s novým mystickým kľúčom.Ten pasoval hneď do tých druhých dverí.Po ich otvorení sa však zrazu z nich vyplazil nejaký had,zjavne kúzlo a Paulson mal hneď menej energie.
Čo je zase toto? - pýtam sa obzerajúc okolo seba keď vtom zo steny vystúpil duch a chcel nás zabiť.Vzal som do rúk valeánsku kocku a skúsil mu ublížiť.Šlo to perfektne.Kocka brala duchovi spirituálnu energiu a ja som si ju mohol pridávať do svojej.
Takže takto to funguje - naradostnene ukazujem kocku svojim priateľom.To potom stačí kúzlom heal liečiť všetkých naraz a kockou odsávať energiu duchom.
Uvidíme či to bude takto fungovať - dodal Baccata a ideme to vyskúšať na ďalších spirituálnych obyvateľov bielej veže.Zo začiatku nič moc ale postupne som prevzal iniciatívu a bojoval som s nimi len sám.A teda bolo sa čo oháňať.Snáď milion duchov sa rojilo a ja som ich likvidoval valeánskou kockou.
Sem tam sa stalo,že som dostal taký úder od hada,že ma musel kriesiť Baccata z bezvedomia.Musím si preto dávať veľký pozor inak príde smrť raz dva.Po ceste som stihol otvoriť aj truhlicu kde bola nejaká dýka a roztok zdravia.Pekný úlovok sa podaril keď zo zabitého ducha vypadol veľký meč a pridal silu Baccatovi o štyri čísla.Tuhý boj sa odohrával v štvorcovej miestnosti kde som sa neustále točil dokola až kým mi Baccata nevzal z mojich rúk zázračný atlas.
Budem ťa navigovať kadiaľ môžeme ísť,ty sa venuj boju - odvetil a stlačil tlačítko na stene,ktoré otvorilo stenu za nami.Tam bolo,okrem enormného množstva duchov,trojo dverí.Ľavé sme otvorili pákou a prešli iluzornou stenou.Tam bola ďalšia truhlica a v nej meč protector.Dal som ho Paulsonovi aj keď bol slabší ako to kladivo čo používal.Možno ho trošku ochráni.
Ďalšími výpadmi na duchov sme sa prebíjali cez chodbu a keďže som nemal dostatočnú pozornosť nevšimol som si pred sebou dieru v podlahe.Spadol som o poschodie nižšie a Baccata s Paulsonom za mnou museli chtiac nechtiac skočiť tiež pretože kocka bola v mojich rukách.Bez nej by medzi duchmi zahynuli.
carHrozny carHrozny   | 36.časť:Veža 2 : vstup 1 27.07.2013, 17:34:19     Odpovedať   edit   delete
Na druhom poschodí nás čakali zamknuté dvere.Ale posledne nájdený mystický kľúč ich otvoril.
Je to tu dosť veľké - obzeral som sa okolo seba.Prebehnime to najprv len tak bez vchádzania do dverí.Moji bojovníci súhlasili a tak sme sa poobzerali po chodbách.Bolo tam niekoľko dverí,zopár aj zamknutých.Objavili sme aj živočícha,ktorý mi fušoval do remesla a hádzal po nás firebaly.Baccata mu pristrihol krídelká.
Vráťme sa na začiatok a skúsme ísť po jednotlivých dverách - ozval sa po chvíli Paulson.
Dobre - súhlasili sme.Začali sme obhliadku pravou stranou.Prvé dvere boli zamurované.Druhé skrývali nejakú skúšku.Plošinky na zemi spúšťali firebaly dokonca aj niektoré čo sme zaťažili predmetmi z batohu.
Asi tu bude niečo chránené - riekol som a mal som pravdu.V miestnosti boli dva výklenky.V prvom bol zvitok na fireball,ktorý som už mal tak moja radosť,že sa naučím niečo nové vyšla na psí tridsiatok.V druhom bol ďalší mystický kľúč.Viac tu nič nebolo a tak sme išli k tretím dverám.Tie boli síce zamknuté ale práve posledný kľúč ich otvoril.

Hmmmm,to je cesta na tretie poschodie - podotkol Baccata.Tam pôjdeme nakoniec.
Takže nasledujú štvrté dvere - otváram ich ale skôr som urobil krok ako moje oči stihli zareagovať a buchol som čelom do muriva.
Zase zamurované? - prekvapene si šúcham hrču na čele.Kým som si na ňu prikladal studený meč Baccata skontroloval dvere hneď oproti.
Nič tam nie je - skonštatoval - iba prázdna chodba.Tým pádom zostali už len šieste dvere zamknuté a siedme voľne prístupné.Tak sme skúsili najprv tie.
Temná miestnosť - prečítal som nápis na stene.Zázračný atlas mi ukázal skryté tlačítko.Stlačil som ho a za zvuku otvárajúcich stien sme získali nový mystický kľúč.Inak nič.
Tak poďme na tie zamknuté dvere - kývol rukou Baccata.Tie som bez problémov otvoril šperhákmi a zočil som samé diery v zemi.
Zase to bude nejaká čertovina - kývem hlavou a vchádzame opatrne dnu.Nič platné,dvere sa s rachotom zavreli.
Niekoho to asi baví,robiť takého finty na návštevníkov - pridáva svoj názor aj Paulson.
Ale je tu nejaký zámok - ukázal Baccata.Podobná situácia ako v baniach pri piadimužíkoch a ich zamknutej stene.Ja som medzitým prehrabal batoh a vytiahol kandidáta na odomknutie.Zabralo to a dvere sa otvorili.
A čo teraz? - pýtam sa a ukázal som na diery v zemi.
Niektoré budú asi iluzorne - odvetil Baccata.Tá prvá nebola a razom sme spadli o podlažie nižšie.Tam bola nejaká malá miestnosť kde meditovala jedna amazonka.Asi netušila nič o vyvraždení jej kmeňa ale nemohol som ju tam len tak nechať.Nechcem aby jej potomok prišiel za mnou o dvadsať rokov a aby sa mi pomstil za smrť vládkyne.
Utekajme znova hore - zakričal som a šli sme na svoje posledné pozície.Situácia sa znova opakovala tentoraz po prvej iluzornej jame bola rovno za ňou reálna a tak sme zase skončili pádom dolu.Malo to však aj pozitívny efekt.
Zrovna to bola miestnosť,ktorá sa dala otvoriť len zvnútra a tak sme sa tam dostali vlastne so šťastím.
Paráda,truhlica - ukázal som s nadšením.Bol v nej zelený náhrdelník vylepšujúci talent,ten som dal Baccatovi a dwarwišská vylepšená helma.Šup na moju hlavu.
Tak si dáme repete na predchodzie naše pozície - rozdávam staronové príkazy spolubojovníkom a zase utekáme hore.Na tretí krát sa nám v tomto dierovom bludisku fiktívnych a reálnych dier podarilo dostať do rohu pre ďalší mystický kľúč,momentálne ich mám v batohu štyri kusy,ovšem každý inej farby.A zase nasledoval pád,našťastie do miestnosti kde sme sa tiež nemohli dostať lebo bolo zamknuté zvnútra.Ale aj tak tam nič nebolo,teda keď nerátam úplne poslednú amazonku a jej zaleného miláčika archer sluga.A po nich prišiel zase starý známy beh hore schodmi.
Ešte pár takýchto vybehnutí a aj moje nohy postúpia do vyššieho levelu - okomentoval som túto opakujúcu sa činnosť s vyplazeným jazykom.
A moje pľúca tiež - pridal sa Baccata.
A moje snáď nie ? - spýtal sa Paulson.
Ty nás v leveloch nedobehneš ani keby si nám bežal oproti - vyprskol som smiechom a aj Baccata sa dobre zabavil na mojej vtipnej poznámke.Len Paulson bol nejaký zarazený asi sa urazil.Ale do smiechu nám prestalo byť keď sme sa ešte zopár krát poprepádali kým ma napadlo pozrieť do zázračného atlasu a ten nám poradil s dvoma skrytými vypínačmi dier a konečne sme sa dostali ďalej cez priechodziu stenu.Na konci ležal meč talon ale jediné na čo je dobrý je tak akurát do úst kamennej hlavy v močiaroch.Dvere čo tam boli ukrývali niekoľko lietajúcich príšer háďžucich firebaly no kúzlo freeze im zobralo vietor z plachiet.
To ste nečakali čo? - kopem zúrivo do ich stuhnutých tiel,kým ma Baccata nezastavil.
Nechaj ich tak - chytil ma za plece - majme úctu k mrtvym nepriateľom.Nechal som ich teda na pokoji ale tí živí nechceli nechať na pokoji nás.Bola ich tam hromada ale freeze je spoľahlivé kúzlo na týchto ohnivých tvorov.Za nimi sme nič nenašli a ani snaha kombinovať štyri skryté tlačítka čo boli vo vedľajšej chodbe ovocie nepriniesla a tak sme s dlhým nosom opustili druhé poschodie.
carHrozny carHrozny   | 35.časť:Veža 1 : vstup 1 27.07.2013, 11:08:18     Odpovedať   edit   delete
Poriadne sme si schrupli a tým doplnili naše sily.Je pravda,že v yvelských lesoch som sa vyspal snáď viac ako za celý svoj život.Keďže sme takticky utiekli pred nepriateľmi do bielej veže aspoň sa tu porozhliadneme.Nie je na škodu zistiť
čo nás tu vlastne čaká.Zatiaľ to vyzerá ako veľmi ponuré miesto.Všade okolo biele steny a podozrivé ticho.V tejto hale sme našli okrem meča na zemi,volal sa talon ale bol slabý na naše kvalitné zbrane,ešte výklenok v stene.
Prístup na prsteň - čítam lístok čo tam bol.Ale oba moje prstene čo používam nič neurobili.
Máme na výber dvoje dvere - ukázal Paulson.Ja som bol najbližšie k ľavým tak som skúsil nakuknúť čo tam je.
Alééé,pozrimeže máme tu hostí - ozval sa predomnou nejaký ženský hlas.Po chvíli som uvidel pred sebou niekoľko bojovníčok zvaných amazonky.Obstali nás a čudne zazerali.
Čo tu chcete muži - štekla na mňa jedna z nich.Ešte som ani nič nestihol povedať a hneď sa začala okolo mňa druhá obšmietať.
Nechceš so mnou zdieľať moje lože? - zamrkala na mňa.
Prepáčte ale určite nie - odmietol som zaujímavý návrh čo však asi ostatné amazonky urazilo.
Keď nie tak v tom prípade ste tu zbytoční.Zabite ich - zavelila jedna z nich a vrhli sa na nás.Našťastie používali len kopance a päste takže sme si s nimi ľahko poradili.Niektorej z nich vypadol zvláštny mystický kľúč.
Keby som bol vedel,že to takto dopadne obetoval by som sa - skonštatoval som zbytočnú smrť amazoniek.
Aj tak by ťa zabili - poklepal ma po pleci Baccata - amazonky po akte vždy samcov zabijú.
To sú teda pekné vyhliadky,potvory jedny - zavrčal Paulson a pobrali sme sa k tým druhým dverám.Za nimi bolo nejaké tlačítko na stene,ktoré Paulson stlačil bez mojho príkazu a hneď oproti nám vyletelo nejaké likvidačné kúzlo.Utiekli sme pred jeho účinkom nazad do vstupnej haly.
Skôr ako niečo stlačíš,buď tej lásky a pred tým mi to oznám - zasyčal som mu do tváre.
V poriadku,netreba sa zlostiť - súhlasil Paulson a znova naše kroky viedli do chodby.Ďalšie dve tlačítka čo tam boli otvárali dvere do horných poschodí preto sme pokračovali v skúmaní prízemia bielej veže.
Na pravej strane bolo trojo dverí z toho jedny zo zámkom.Ale nestihol som ani vyskúšať či tam ten kľúč pasuje alebo nie lebo z druhých sa na nás vyhrnuli ďalšie nakrknuté amazonky.Už z diaľky na nás hádzali nejaké ostré predmety,zblízka si ale moc nezabojovali a hrdinsky padli v boji.
Po tej blondíne zostal na zemi meč - upozornil ma Paulson.Gnarl ale ani ten nebol nič extra.A ako som si ho tak obzeral,nejaký zelený živočích sa snažil nebadane priplaziť až k nám.Baccata ho jedným rýchlym sekom rozflákol až z neho krv postriekala tú peknú bielu stenu.
Archer slugs - pozerám do bestiára Gladsonu.Potom hodím okom na tú zakrvavenú stenu.
Keď to takto pôjde ďalej,budú musieť znova vymaľovať - zavtipkoval som a aspoň som na chvíľu zhodil to bojové napätie z mojich parťákov.Za druhými dverami nebolo nič až na nového Archer sluga a jeho krvi na ďalšej stene.
Vidím,že plíživá verbež ti ide zabíjať od ruky - pochválil Baccatu aj Paulson.Tretie dvere som vyskúšal otvoriť šperhákmi a úspešne.Ovšem nebol som rád keď sa na nás doslova vyrojili ako včely amazonky.Asi tucet.Ale očividne neboli také silné ako great orcs takže nedopadli priaznivo.
Tie zrejme Scothia neoživí - konštatujem nad ich telami bez života.Posledná mala u seba svetlý mystický kľúč.
Ten kľúč bude asi od tých mrežovaných dverí - informoval ma Baccata keď sme okolo nich prešli.Poslúchol som a vložil ho do zámku.Síce zapadol ale dvere sa neotvorili.
Čo sa deje? - pýtam sa ale prv ako mi niekto odpovie rýchla kontrola zázračného atlasu.A rafinovane skryté tlačítko bolo odhalené.Tým pádom sa dvere otvorili.Nečakal som však,že pod týmto dvojitým zabezpečením je väzenie kde sme našli zlodeja Gladstonu.

Vypočul som si jeho príbeh a pretože aj mne cudzí majetok nie je až taký cudzí,rozhodol som sa mu darovať život.A navyše som si nebol istý či ho sem zavreli pre jeho zlodejské skilly alebo za účelom rozmnožovania ženskej populácie amazoniek.
Keď zmizol,pri šmejdení vo väzení sme úplnou náhodou narazili na skrytý vypínač,ktorý nám sprístupnil tajný výklenok s jantárovým prsteňom.
Ktohovie komu ho ukradol - zaujímal sa Baccata a mne pri schovávaní prsteňa so batohu padli oči na lístok s nápisom prsteň na prístup.Šli sme to skúsiť dať do vstupnej haly do výklenku kde bol ten lístok.
Prsteň nám umožnil vstup do tajných komnát vládkyne amazoniek Jany.Jej arogancia však bola pre ňu záhubou.Hoci bola silnejšia ako ostatné vrstevníčky boli sme v prevahe a zvlášť kúzlo fireball jej sposobilo predčasný skon.Za ňou vo výklenku ležal ďalší mystický kľúč.
Vzal som ho a hneď sa otvorila nová stena do inej časti prízemia bielej veže.Tam sa promenádovala tá zelená háveď archer slugs tak sme to tam trochu poupratovali.Smrť Jany rozzúrilo ostatné amazonky a snažili sa nám zabrániť v postupe chodbami.Smola.Nepochodili a museli zomrieť.
Takto sme postupne vyčistili prízemie bielej veže od amazoniek a objavili aj pár zamknutých miestností.Dve išli otvoriť šperhákmi ale v tých aj tak nič nebolo,teda až na jeden mystický kľúč.Ten nám aj tak nepomohol.Zostali nám dva neodomknuté zámky.Jeden na mystický a druhý na nejaký iný kľúč.
Aj truhlicu sme našli ale po jej otvorení som zistil,že je úplne prázdna.
Asi tu úradoval ten zlodejíček - nadhodil som svoju domnienku.Inak si neviem vysvetliť ten prázdny obsah.To bolo posledné čo ma zaujalo pretože po vyvraždení amazoniek tu život už neexistoval.
Možeme sa pobrať preč - vykročil som k východu.
Alebo sa môžeme pozrieť na druhé poschodie - skúšal ma Baccata.
Nedbám - mykol som plecami - vonku sa aj tak potuľujú great orcs,možno sa cvičením zlepšíme.
Prípadne aspoň nájdeme miestnosť kde môžeme vyrobiť elixír pre Richarda keď budeme mať všetky zložky - dodal Paulson.
Vybehli sme schodiskom po pravej strane od vstupnej haly ale tam to bolo uzavreté.Len mystický kľúč ležal na zemi.Ten ale nepasoval do zamknutých dverí na prízemí tak sme vyrazili na druhé poschodie ľavým schodiskom.Dúfam,že sa niekam dostaneme.
carHrozny carHrozny   | 34.časť:Yvelské lesy : vstup 1 27.07.2013, 00:46:28     Odpovedať   edit   delete
Jaskyňa to nakoniec nebola.Bol to len krátky priechod do yvelských lesov.Trošku sme sa teda porozhliadli a hneď na ľavej strane bola ďalšia Scothina červená bariéra.
Som zvedavý ako sa cez tú bariéru dostaneme keď je kocka v ťahu - prestarávam sa.
Nechápem načo vyrobila druhú - čudoval sa Baccata - žeby ju okrem nás otravoval aj niekto íný?Odpovedi sa však nedočkal lebo ju nik z nás nevedel tak nám nezostávalo nič iné ako pokračovať v hľadaní nového artefaktu na zničenie bariéry.
Les bol podozrivo tichý,nikde ani živáčika.Keď tu zrazu sa z kríkov znenazdajky vynorili great orcs a začali sa problémy.Nielen že ich bolo veľa ale vydržali aj hodne zásahov.Pár mojich firebalových paličiek padlo za obeť a žiadne výrazné zlepšenie nenastalo.
Okamžitý ústup - zavelil som.Lenže tie svine nás dokonale obkľúčili tak sme sa museli presekávať a rýchlo bežať k jaskynnému priechodu.Až tam sme si mohli vydýchnuť a nabrať nové sily.Paulsonovi som dal do rúk vyskúšať tú novú kušu,boj zo sekerou mu moc nejde.Po nejakej chvíli bolo jasné,že Scothia svoju armádu vycvičila dobre.Nepohli sme sa ani o piaď a ledva sme pár great orcs zabili pred ďalšími sme museli utiecť cez priechod aby sme si mohli aspoň oddýchnuť.
Je zaujímavé - ozval som sa po chvíli stierajúc si krvavý pot z čela - že nás vôbec neprenasledujú.
Sú síce silní ale sprostí - okomentoval to Paulson.
To sa ozval ten pravý - zašomral som si pre seba.Odkedy sa Paulson zapojil do našej skupiny,je viac v bezvedomí ako v bojovej akcii.Neustále ho musím liečiť healom.
Tá kuša je o ničom,tu máš nazad sekeru - mením znovu stratégiu a vrháme sa opäť do boja.Postupne sme sa cez nepriateľov presekali až k mostu,ktorý vedie do hradu Cimmeria.
To je hrad kde Scothia väzní kráľa Richarda - ukázal na neďalekú stavbu Paulson.Ale keď sme chceli prejsť na druhú stranu great orcs preťali laná čo držali most pokope a bolo po nádeji dostať sa cez neho.

A že vraj sú sprostí - skonštatoval som nedávnu Paulsonovu myšlienku.A to nebolo všetko.Chceli sme sa vrátiť a nájsť inú cestu ale tie hnusné svine nás totálne odrezali a obkľúčili.Musel som použiť skoro všetky magické firebalové
paličky aby sme sa z toho dostali.Mrtve telá great orcs sa teraz povaľujú všade okolo nás aspoň že pri prehliadke ich mrtvol som našiel ďalšiu valeánsku kocku.
Výborne - potešil som sa - teraz už len dostať sa k tej druhej Scothinej červenej bariere.Lenže čo čert nechcel všetky cesty vedúce k bráne boli už nimi obsadené a po chvíli sa dokonca začali objavovať aj za nami.
Sakra - zanadával som - to nie je možné.Však sa tu objavujú len tak z ničoho nič.
Scothia zvyšuje svoju moc čiernej mágie.Už dokáže oživiť mrtvych great orcs a keďže ich mrtvoly sú všade okolo nás tak sme obkľúčení - vysvetlil mi Baccata.
Zmena taktiky - zavelil som.Schovali sme sa a postupne na seba lákali po jednom až dvoch až kým som neusúdil,že úniková cesta je voľná.
A teraz rýchlo utekajme - šepol som parťákom a všetci sme vzali nohy na ramená a upaľovali medzi živými nepriateľmi až k jaskyni.Chvalabohu sa podarilo aspoň to.Zostali mi už len dve firebalové paličky.Nebolo ale času na premýšľanie.
Buď použijeme kocku a bránu zničíme,pritom prídeme o tento artefakt alebo sa uchýlime do bielej veže.Nestihol som tento plán ani predostrieť svojim spolubojovníkom a great orcs nás znova napadli a zatlačili nás až k bielej veži.
Niet nad čím rozmýšľať - ozval sa Baccata - ideme dnu.Tam sa porozhliadneme a oddýchneme si.Ukázal som teda našim prenasledovateľom dlhý nos,vyplazil na nich jazyk a všetci traja sme vbehli do bielej veže.
carHrozny carHrozny   | 33.časť:Horný Opinwood : vstup 2 20.07.2013, 18:35:02     Odpovedať   edit   delete
Je nepríjemné zistiť,že ľudí do partie síce pribúda ale batoh sa nejak nezväčšuje.Každý si prinesie zo sebou všetku tú veteš čo má niekde v tajnej miestnosti a ja aby som rozmýšľal čo s tým.Ale našťastie existuje jedno riešenie.
Viete ako sa toho zbavím? - pýtam sa sám seba a zároveň si odpovedám - predám to v kamennej hlave v močiaroch.A presne toto chcem urobiť minimálne s polovicou Paulsonových vecí plus tie čo sme s Baccatom pozbierali po celých urbisových
baniach.A ďalšia vec.Sotva sme vyrazili,Paulson si doplnil výbavu ale hoci vyzerá ako mohutný chlap,sám sa pochválil,že je v piatom leveli bojovníka,tak jeho bojové pohyby sú žalostné.Prebehli sme celý horný Opinwood keď sme putovali
k močiarom ale tie jeho švihy boli na smiech.Vôbec nič netrafil.
V močiaroch sme sa museli najprv informovať u predajcu lukov na hodnotu vecí čo máme aby som neprerobil.To som ale nečakal,že po Baccatovej spiacej vložke aj Paulson si dá z močiarneho smradu šlofíka.Dokonca v jednej chvíli zaspali obaja.
No ja vás na chrbte oboch nosiť nemienim - riekol som a počkal kým sa prebudí aspoň jeden z nich.Ten potom môže odniesť toho druhého.Ja som sa už Baccatu nanosil dosť.
U obchodníka som toho moc nepredal,aspoň vidno,že všetko čo sa kade tade povaľuje je vačšinou bezcenné.Kúpil som však pre istotu jednu kušu za 125 korún.Predavač mi ju ponúkol ako najlepšiu na sklade.Určite to je fake ale možno sa bude hodiť.
Vrátili sme sa z obchodu ku kamennej hlave a tu som začal všetko predávať.Paulsonovi sa až doširoka oči otvorili.
S týmto tu by som mohol zdvihnúť ekonomiku Gladstonu - začal sa zastrájať Paulson.
Skôr by si spustil riadnu inflačnú špirálu - vstúpil mu do jeho plánov Baccata.
Dobre vy mudrlanti - zavelil som - ideme za šamanom.Tam som za utržené peniaze nakúpil nové magické firebalové paličky.A takto pekne vybavení ideme vyskúšať valeánsku kocku k červenej beriére.Pri ňu sme sa dostali len s občasnými výpadmi
giant hornets.Tam som použil kocku a tá fungovala.Znamená to,že Scothia vykúzlila nejakú spirituálnu bránu,zrejme to dokáže pomocou získanej čiernej mágie z masky.Ale nič nie je jednoduché.Jej kúzlo bolo také silné,že sa mi kocka v rukách doslova rozpustila.
Škoda - smutne som si povzdychol - vyzeral to byť mocný artefakt.
Hlavné je,že je brána preč - chlácholil ma Baccata.Teraz sa poobzeráme či tu ešte stále má scothia ten snem či jednanie alebo čo to spomínala.
To má v yvelskom lese - poopravil som Baccatu.V každom prípade som tu už nič iné nevidel len tamtú jaskyňu.Prehliadneme si ju.
carHrozny carHrozny   | 32.časť:Bane 4 : vstup 2 20.07.2013, 16:52:06     Odpovedať   edit   delete
Teleport nás ako už pár krát odniesol na úplne horné podlažie pri naše odložené veci.Baccata si dal oddych a ja som listoval v zázračnom atlase.Po chvíli som logicky prišiel na to,že ligotavý kľúč čo mám v batohu je od druhých dverí v štvrtej štôlni.
Už máme všetko prezreté - hovorím mu - tak toto je jediná možnosť.
Ešte máme jednu možnosť.Neskúšali sme ľavé koleso v prvej štôlni.
Nechcem točiť kolesom keď neviem kde ma pošle - odpovedám mu.Teraz je to dobre nastavené a možme behom chvíľky byť pri dverách s dvojzámkom.
No ale otočiť s ním musíme tak ako tak.Teraz je totiž nastavené na druhú štôlňu a my musíme do tretej - prízvukoval mi Baccata.
Inými slovami zase medzi hadov,ktorým sme otvorili prístupovú cestu k teleportu - zamyslel som sa.No čo už,nič s tým nenarobíme.Zbalili sme si teda svojich päť slivák a vyrazili.Najpv sme vrátili pravé koleso do povodneho stavu,nechali sa dva krát prepadnúť a priechodzou stenou sme sa dostali až k môjmu obľúbenému banskému vozíku.
Odtiaľ to už bola rovná cesta až pred dvere s dvoma zámkami.Jeden sme už mali otvorený tak snáď otvoríme aj druhý.
Podarilo sa.Odomkol som a vbehli sme dnu,že reku pozriem sa čo tu je tak dokonale chránené.Ale tam bola len ďalšia pasca,dokonca dvojpasca.V pravidelných intervaloch vylietavajúci fireball a ešte nás aj dobre potočilo aby sme si to kúzlo vychutnali keď nebudeme vedieť odkiaľ priletí.
Mňa ale nikto neogabe a zacúvaním som s pascou vypiekol.
Konečne sme na konci chodby a naraz mi spadla sánka.Paulson.Tak on si tu pekne sedí,ničím nerušený píše na pergamen a my môžeme aj skapať.A to ešte s takým drzým tonom sa ozval,že vitajte kamaráti kde sa túlate.
Tak my ťa hľadáme po všetkých možných štôlňach a ty si tu drepíš? - vybuchol som až ma musel Baccata ukľudňovať.
Prepáčte - ospravedlnil sa nám Paulson - mal som ešte čosi nevyhnuté na prácu.Ale teraz už mám všetko hotové a možem sa pridať k vám.A navyše,tu mám svoj kľúč od Richardovho štítu.Chvíľu som ešte penil ale potom sme si s Paulsonom podali ruky.
Začali sme sa vracať nazad ale ešte sme navštívili Paulsonovu tajnú skrýšu.Mal tam pár zaujímavých vecí a nejaké blbosti.Najzaujímavejšou bola valeánska kocka.
Valeriánska kocka slúži na zlikvidovanie všetkých spirituálne zameraných vecí ako sú duchovia a podobne - informoval nás o sile tohoto artefaktu.
Mohlo by to zničiť Scothinu červenú bariéru? - spýtal som sa ho.
Musíme vyskúšať.Nevidel som jej bariéru a teda neviem z čoho je - odvetil mi.
Fajn,tak sa tam pojdeme pozrieť a vyskúšať to.Ale najprv vypadneme z týchto baní a predáme tú záťaž navyše - okomentoval som Paulsonovu informáciu.
Tou záťažou nemyslíme teba - zasmial sa Baccata nechápavému výrazu v Paulsonovej tvári - to si len Akshel urobil bokovku ako získať peniaze takmer zadarmo.A podal mu vysvetlujúci komentár k mojmu správaniu.
Tak potom tam môžeme rovno vyraziť.Kľúč od dverí s rýchlym východom von je v mojom vlastníctve.Môžeme ho ísť rovno použiť - ukázal Paulson na posledné zamknuté dvere čo sme nevedeli otvoriť.Za nimi boli tri teleporty ale Paulson nám povedal,že ľavý je cestou von z baní.
carHrozny carHrozny   | 31.časť:Bane 3 : vstup 3 20.07.2013, 16:13:24     Odpovedať   edit   delete
Presne sme to urobili ako som povedal.Teraz dokončíme masaker týchto zlých chichotavých tvorov a ich kamarátov iron glazerov.Hoci sme mali kľúč od dverí zamknutých hneď pri vstupe do brlohu piadimužíkov,najprv sme sa rozhodli vysporiadať sa s nimi.Obehli sme celú ľavú stranu kde nás nečakali a tam ležalo pár vecí na zemi po mrtvom hrdinovi.No pár.Vlastne len smaragdový meč a ďalší kľúč.Jeden z tých dvoch banských sa určite bude dať použiť v tom ich pelechu kde nás nechcelo pustiť von zo steny - naznačil som smer ďalšej cesty.
Jasne,že tam pojdeme ale ešte skontrolujme poslednú priechodziu stenu čo tu zostala.Tam okrem chichotavých mrňúsov bol aj ich malý poklad.Truhlica.V nej kladivo hammerhead čo Baccata hneď skonfiškoval a liečivá kazajka,tú som zase skonfiškoval ja.Nie že by som si ju chcel obliecť.Zatiaľ nemám dôvod.
Pred samotným vstupom do ich pasce zo zámkom sa odohrali ťažké boje,ktoré sme doviedli do víťazného konca.Nepomohlo.Síce sme sa tam dostali aj kľúč sme použili na odomknutie steny ale tú jamu čo nám bránila pokračovať ďalej sme nijako nevedeli vypnúť.A tak plní frustrácie som otvoril dvere s banským kľúčom 2,nachádzajúce sa hneď pri vstupe do štôlne.Čo sa stalo potom bolo neskutočné.
Otočil som kolesom a zrazu sme sa prepadli niekam kde bola len plošinka.Zaťažil som ju lebkou Geoffa čo som nosil pri sebe ako talizman a ďalší pád nás poslal presne medzi hadov.
To je to hniezdo divých hadov čo spomínal ten maník v skrýši - skríkol Baccata ale ja som ich už mädlil hlava nehlava magickými paličkami.Minul som tri ale ostala po nich len hrba spálených tiel.Tajným vypínačom sme zrušili stenu kde bol ako posledný mohykán zabudnutý tvor kameňák.
Tak tvoji bratia sú už v kamennom nebi,choď sa za nimi pozrieť - pohladil som ho freezom a viac ho nebolo.Zato noví divokí hadi sa hrnuli z miestnosti kde sme sa čakanom nájdeným pri ďalšom mrtvom hrdinovi,prekopali.Likvidovali sme ich síce pekne ale pekne ubúdalo aj mojich ťažko nahonobených paličiek firebalu.Prieskum ukázal,že sa tu okrem hadov a nejakých fľaštičiek oleja do lampy vlasne ani nič nenachádza a tak po prebojovaní sa chodbami,nám zázračný atlas ukázal cestu z tohoto pelechu.
Keď sme odstránili stenu tlačítkom už som spoznával okolie.
Tu sme už boli - víťazoslávne som ukázal známy teleport uprostred.
Som rád,že nemaš alzheimera ale vypadnime kým sme ešte celí - nervozne mi odvrkol Baccata.Stačí sa pozrieť za seba.Pozrel som sa.Ďalší a ďalší príval divých hadov si to štrádoval rovno k nám.
Ideme ale týchto tu najprv usmažím - dokonal som moje kúzlenie magickou paličkou.
carHrozny carHrozny   | 30 časť:Bane 2 : vstup 2 20.07.2013, 15:47:23     Odpovedať   edit   delete
Vynikajúco - zvolal som šťastím bez seba keď som zistil,že teleport nás poslal rovno na začiatok neďaleko stroja,ktorý sme chceli použiť na odčerpanie vody z tretej šachty.Obliekli sme si brnenia,ja svoje dwarvišské z reťazí a Baccata to čo našiel v batohu.
Obručové.Nič moc ale lepšie ako keby chodil polonahý.Upratal som svoj batoh a šli sme k stroju.
Koľko dáme uhlia? - pýtam sa Baccatu.
Zatiaľ dajme tri kusy snáď to stihneme - odpovedal mi.
A keď to nestihneme tak s tými dvoma si už možme vieš čo - upozornil som ho na možný problém.
Dobre - dal mi za pravdu - nesmieme sa nikde zdržovať a dúfam,že sa tam nebudeme musieť vracať inak máme smolu.S tým som nahádzal všetkých päť kusov uhlia do kotla toho stroja.
No to je rámus - ohodnotil som zvuk čerpadla.Ak nás doteraz nachádzalo málo nepriateľov tak toto ich určite priláka viac.
Na filozofovanie nemáme čas - schmatol ma Baccata a ozlomkrky sme bežali dolu schodmi.
V štolách na prvom podlaží sme mali nastavený teleport presne do druhého takže zatiaľ prebiehalo všetko hladko.Ešte sme boli aj správne nastavení.Rovno.Ovšem medúzy s nami nejak nezdielali našu túžbu po rýchlom dobehnutí k zatopenej časti štôlne a zavadzali.
Zrovna keď sa ponáhľame tu musíte oxidovať - rozčúlene hádžem firebaly okolo seba.Netrvalo dlho a stáli sme pred teraz už vypumpovanou štôlňou.Zbehli sme dole schodmi a na prekvapenie tam bola len malá pár metrová miestnosť.Samozrejme
ten čo tu bol zrejme naposledy sa chcel ešte pobaviť na náš účet a prichystal pre nás otáčací moment prekvapenia.A kvoli čomu?Bolo tam len maličké tlačítko čo odhalilo výklenok s ligotavým kľúčom.
Perfektné - nadskočil som od radosti a hneď som kontroloval kde ešte nemáme použitý kľúč.V batohu máme ešte jeden.Banský 2.Prelistovanie v zázračnom atlase ma utvrdilo,že momentálne musíme znovu k piadimužíkom čo je hneď za rohom.Len dva krát hore schodmi a sme tam.
A nezabudni - zdvihol som prst k Baccatovi - len čo sa ocitneme v brlohu piadimužíkov musíme vyzliecť brnenia.
carHrozny carHrozny   | 29.časť:Bane 1 : vstup 3 20.07.2013, 15:22:50     Odpovedať   edit   delete
Sme pred zamknutými dverami ale nemáme už žiadny kľúč.Zato máme spoločnosť.Ten chichot okolo nás ma upozornil,že sa nachádzame niekde v brlohu piadimužíkov.Začali do nás dobiedzať a až keď otrávili Baccatu som sa naštval a upiekol som ich za živa pár firebalmi.Vstup do toho ich brlohu lemoval nápis Odložte všetky zbrane.
Ano,už ich aj odkladám len čakajte - ozval sa Baccata.Najprv ich všetých vysekáme a potom možno zbrane odložím - dodal.
Tak poďme na vec - nažhavil som magickú paličku,Baccata vytasil obe zbrane a šli sme na lov piadimužíkov.Likvidovali sme všetko živé na čo sme narazili.Očkom som sledoval zázračný atlas,ktorý odhaľoval všetky ich tajné miestnosti.
Ovšem nepríjemná situácia nastala v jednej z miestostí keď iron glazer kyselinou rozleptal Baccatovi brnenie.To ma prinútilo svoje vyzliecť aby som aj ja o neho neprišiel.
Druhá nepríjemná vec nastala keď sme vošli do jednej z tajných skrytých miestností piadimužíkov a tí bastardi tam mali zámok takže sme sa nemohli ani cez stenu vrátiť nazad.Našťastie kľúč 2 bol hneď za prvou dierou,ktorú sme síce vypli ale
znova sa aktivovala len čo som kľúč zobral do ruky.
Svine piadimužícke - zanadával som.Pekne to na nás narafičili.Nezostávalo nič iné len skočiť dolu.V nižšom podlaží bol poruke teleport ale ktohovie kde nás zanesie.
Ešteže sme neodložili všetky zbrane na zem ako nám kázal ten text inak by sme boli nahratí - pochvaľoval si svoje múdre rozhodnutie Baccata.Uvidíme kam nás to hodí a vstúpili sme do neprebádaného priestoru.
carHrozny carHrozny   | 28.časť:Bane 2 : vstup 1 20.07.2013, 11:25:51     Odpovedať   edit   delete
Rýchlo sme prebehli bez boja pravú cestu prvej štôlne až ku kolesám.Diera pred nami sa zavrela a je načase vyskúšať druhú voľbu.
Tak ľavá či pravá? - opýtal sa ma Baccata.
Neviem,skús pravú - tipol som si.
Baccata otočil pravým kolesom a ja som zapol tlačítko na stene.Objavil sa za nami teleport.
Chvalabohu - potešil som sa - konečne kultivované cestovanie a nie len pády do neznámych hlbok.Vzápetí som to ale dementoval.Teleport nás poslal do nejakého hnusného točenia a len vďaka tomu,že som už dlhšiu
dobu nič nejedol,nezistil Baccata obsah mojho žalúdka ako sa to stalo v jaskyniach pri oslobodení Lory.
Prechválil som to,toto má ďaleko ku kultivovanému cestovaniu - okomentoval som ten kolotoč ale Baccata sa len usmieval a nič nevravel.

Ocitli sme sa uzavretí štyrmi priechodzími stenami,ktoré nám ukázal zázračný atlas.Treba preskúmať všetky ale ako prvé ideme rovno za nosom ako sme sa objavili.
Aha,strieborný zámok - ukázal som stenu pred nami.
Pekné ale my nemáme žiadny kľúč - podotkol Baccata.Keďže ani šperháky nepomohli ideme do ďalšej chodby.
Ak použijeme pravidlo pravej ruky tak by sme nemali nič minúť - poradil Baccata ale ani nemusel.Zázračný atlas nám ukáže všetko čo treba.A aj tak bolo.Pred nami na stene nečitateľý nápis a dve tlačítka.Zapol som
ľavé a moj parťák pravé.Pravá chodba objavila krásne vyrezávanú truhlicu.Ovšem obsah bol maličko oneskorený.Kúzlo lighting už dlhšiu dobu používam a olej do lampy sa síce zíde ale mali sme ešte asi tri fľaštičky
tak nič extra.V tej opačnej ľavej tiež bola truhlica s jedinou dobrou vecou a tou boli chrániče.
Baccata si ich ešte ani nestačil nasadiť a už boli pri nás tvory pripomínajúce medúzy,ktoré nás hodne nepríjemne šteklili svojimi lightingami.Ja som im ukázal svoj fireball a zdá sa,že pochopili,že o ich spoločnosť
nestojíme.Teda aspoň tie mrtve určite.
A tento zmrd sa tu odkiaľ zobral? - prekvapene som skríkol keď mi čierny červ vrazil svoje ostne na chvoste do pleca.Namiesto odpovede ho Baccata rozštvrtil svojou sekerou.
Neviem čo to je - povedal mi - ale je celkom chutný.V našej krajine radi konzumujeme červy.S odporom som odvrátil tvár.
Mám radšej rastlinnú stravu - poznamenal som.
Dobre pohnime sa ďalej - oznámil keď zlopol časť červa.Na konci chodby boli znovu tri kolesá.Za chrbtom bol otvor ako vyšitý na fireball.
Musíme zrejme trafiť nejakú kombináciu - ukazujem na otvor - a pri nesprávnej sa asi nevyhneme nejakému kúzlu čo nás poškrabká po chrbáte.Našťastie nakoniec sa nič také nekonalo a Baccata poľahky nahodil kombináciu
kolies ľavá,pravá,stredná.Stena pred nami zmizla.
Potom nasledovala zaujímavá hádanka.Dvoje drevené dvere,vstupné a zadné,na zemi plošinka a na stene dve páky.Najpvr sme logicky zavreli prvé vypínačom a zapli pravú páku.Po zaťažení plošinky na zemi sme sa jednoducho dostali
k truhle s plne liečivým kalichom a dwarfskej helme,zlepšujúcej moje obranné schoponosti až na 105 jednotiek.
To bolo nejak moc jednoduché - zasmial som sa primitívnej hádanke ale o chvíľu mi úsmev zamrzol na tvári.Odchod bol trošku zložitejší.Už ani sám neviem ako sme to vyriešili.Zmätene sme pobehovali doprava doľava v snahe zavrieť
dvere kde bola truhlica.Keď sa nám to podarilo tak bolo treba zase otvoriť dvere odkiaľ sme prišli.No proste hrôza,ešte že Baccata si udržal nervy na uzde pretože moje vytiekli asi po desiatich minútach.
A to ešte sotva sa dvere otvorili už pri nich nedočkavo postávali medúzy aby mi moje nervy natiahnuté ako na šripci vyskúšali znova.Vyškolil som ich firebalmi z magickej paličky a hybaj k tretej priechodzej stene.
Neviem,nemám deja vu? - pýtam sa Baccatu.Však stena s nečitateľným nápisom a dvoma tlačítkmi po stranách tu už bola nie?
Nemáš - súhlasil.Tak si dáme repete ale teraz to skúsime po ľavej strane - dodal.
Takto sme našli miestnosť kanálov,z ktorých šľahali plamene.Plošinkami na zemi sa dali plamene vypínať ale čím viac sme špekulovali tým viac nás popálilo.
Kašlime na to - rezignoval som - proste to prebehnime a hotovo.Síce nás plamene oblizovali ale energie to až tak nezobralo.Na konci tejto kanálovo plamennej plejády bol výklenok s magickou paličkou firebalu.
Zastrčil som ju do batohu medzi ostatné a šli sme do pravej chodby.
Fuj,to si si ale riadne uľavil - chytil som si nos.
No teda pardon - urazil sa Baccata - ale to som nebol ja.
Keď nie ty tak potom je tu niekde ložisko plynu - obzerám si steny.Odrazu sa spoza rohu vyrútila na nás medúza a než mi zaplo,že je okolo plyn hodil som po nej kúzlo firebal.Nastal výbuch a stena pred nami sa rozsypala.Oprášili sme
sa od prachu a zrazu sa pred nami vynorilo snáď tucet medúz.

Len poďte vy mrchy - kričal som na ne a magickou paličkou som ich posielal do medúzieho raja.Keď sa rozpynul kúdeľ prachu ukázal sa pred nami vo výklenku strieborný kľúč 5.Skôr ako ho skúsime použiť na ten zámok prezrieme ešte poslednú,štvrtú priechodziu stenu.
Nie nemáš deja vu - zasmial sa Baccata keď uvidel tú istú scénu s nápisom a tlačítkami.
Skôr som si myslel,že za nami tie steny niekto zatvára - nechápavo krútim hlavou.Naraz sa ozval nejaký zvuk.Lampa už dohárala tam som ju dolial a vidím,že stojím na plošinke a vpredu vo výklenku je ďalší kľúč.Sotva sme sa však pohli výklenok zmizol.
Hoď na tú plošinku niečo - prikázal som Baccatovi.Dal tam fľaštičku oleja a ja som si pohodlne došiel po kľúč 4.Vo vedľajšej chodbe bola len kostra Geoffa a nič viac.
Opúšťam toto hnusné miesto - čítam z listu ležiaceho pri kostre - no zjavne ho neopustil,teda pokiaľ nemal na mysli svoju dušu.
A ano - dodal Baccata keď si prečítal odkaz aj on - kamene sú naozaj živé.Teda boli,pokiaľ sme tadiaľ neprešli my.
Po tejto vtipnej konverzácii sme sa presunuli k striebornému zámku kde som ho odomkol kľúčom 4.Steny nám odokryli zase dve chodby.Pravá končila zamknutými dverami ale bol tam zvláštny zámok tak sme sa otočili a šli do ľavej.Pred nami
som zočil schody do nižšieho podlažia ale boli po vrch zaliate vodou.
A toto ako prejdeme - nechápavo som pozrel na Baccatu - nemám výcvik v potápaní a dokonca ani neviem koľko vody je tam dole.Skúsil som dokonca dať dole svoju helmu,naberal som do nej vodu a vylieval do chodby.
To by som nevynosil ani do konca svojho života - upachtene som zahlásil.
Veru - škrabal sa Baccata na hlave - toto je oriešok.Dostaneme sa cez to len keby sme to nejak odčerpali.Poobzeral som si steny okolo a napadlo ma,že ten stroj hore by mohla byť pumpa a baníci asi chceli odčerpať tú vodu len nemali
tú časť stroja čo im chýbala.
Takže sa vrátime hore a zapneme čerpadlo.
Lenže ako keď zázračný atlas neukazuje žiadny východ odtiaľto.Teda až na ten zvláštny zámok vo vedľajšej chodbe.
Tak bude riešenie v tom zámku.A bolo to tak.Baccata skúsil kľúč 5,ktorý k tomu ani zjavne nepatril ale dvere otvoril.Vybehli sme teda hore po schodoch.
carHrozny carHrozny   | 27.časť:Urbisové bane : vstup 2 20.07.2013, 10:48:07     Odpovedať   edit   delete
Sme znova úplne na začiatku.Ten teleport nás poslal pod schody kde sme si odložili naše veci na predaj do kamennej hlavy.
Keď sme už tu,opravíme ten stroj - povedal Baccata.Nie som síce mechanik ale mág napriek tomu aj slepý by videl kam patrí tá súčiastka.Trošku sme si aj zabojovali.Naši obľúbenci s mnou zvoleným menom
aksbacc sa nás rozhodli trochu pocvičiť v hode firebalom na diaľku.
A čo palivo? - pýtam sa po zasadení súčiastky do stroja.
V batohu máme päť uhlíkov ale pokiaľ nevieme čo ten stroj robí nebudeme prikladať.Mohlo by sa totiž stať,že nám palivo vyhorí a my nemáme ďalšie - múdro uvažoval Baccata.
Máš pravdu - pritakal som - obozretnosť je na mieste.A naviac si myslím,že jeden mozoľ mi stačí - obzerám si moju ľavú ruku.Mág má jemné ruky a nemal by ťažko pracovať.
Vysypal som teda všetky kamene a uhlie čo som nadoloval pri stroj.
No a teraz nám ostali už len tie kolesá v prvej štôlni - pokračoval v radení Baccata.Aj tak sa tu nič iné nedalo robiť.
Skôr ako tam pojdeme si možeme obaja ešte potrénovať talent - nadhodil som novú tému - skúsim či ma bez toho zeleného náhrdelníku dokáže zlepšiť len hádzaním kameňov.
Baccata mal talent len na prvom leveli tak súhlasil.Nikdy nie je na škodu byť mrštnejší.Išli sme teda do jedálne kde sme na stôl položili dva kalichy zdravia a začali do nich hádzať.Po slabej hodinke som
konštatoval,že som postúpil do tretej úrovne talentu presne ako aj moj spolubojovník.Po nasadení náhrdelníka som dokonca o triedu lepší.
Presnejšie už s kameňmi triafať nebudeme - povedal mi Baccata.Ak by sme chceli ísť do vyššieho levelu zostáva už len tréning strielania kušou alebo lukom.
Keď pojdeme predať tú hrbu nepotrebných vecí pozrieme sa čo má miestny obchodník v regáloch.Snáď tam niečo zaujímavé bude mať - súhlasil som.Poďme teda do prvej štôlne.
carHrozny carHrozny   | 26.časť:Bane 3 : vstup 2 20.07.2013, 10:28:29     Odpovedať   edit   delete
Len čo sme opustili štôlňu na štvrtom podlaží skontroloval som zázračný atlas aby mi ukázal kde sme ešte neboli.
Už len ten teleport na začiatku nemáme overený - ukázal som Baccatovi mapku nášho putovania - a je tam ešte nejaká chodba,ktorú sme minuli.
Tak to poďme skontrolovať - súhlasil s mojim postupom.
Tohoto sa nikdy nenabažím - vykrikujem radosťou počas jazdy na banskom vozíku.
Rozhodne sa ešte povozíme keď pojdeme odomknúť ten druhý zámok - dodal a ďalej si vychutnával skvelú jazdu.
Zaujímavé je,že už dlho sme nestretli žiadneho nepriateľa.To sa však čoskoro može zmeniť keď som zazrel v stenách otvory vyzerajúce ako nejaké hniezda.
Postupujme opatrne - pošuškal mi Baccata.Vydýchli sme si,nič v tých chodbách nebolo len lístok s nápisom PISCATA ROSEA 4 4 5.
Z toho moc múdry nie som - kyslo som sa zatváril a Baccata tiež len zagúľal očami.
Ideme do teleportu,táto štôlňa už nemá čo ponúknuť.
carHrozny carHrozny   | 25.časť:Bane 4 : vstup 1 20.07.2013, 10:19:24     Odpovedať   edit   delete
Teleport nás odniesol do novej štôlne ale tak sme z toho boli oblbnutí,že sme neskontrolovali zázračný atlas a po vykročení vyletel zo steny pred nami fireball.Uhnúť sa nedalo nuž som utržil novú jazvu na mojej tvári.Až potom som
skontroloval moj spoľahlivý systém odhaľovania tajných tlačítiek a zdá sa,že objavil dva.Jeden vypínal tú firebalovú pascu,druhý viedol k dverám s dvojitým uzamčeným zabezpečením .Tam sme si ani neškrtli,šperhákmi to nešlo takže
ak sa chceme do tých dverí dostať potrebujeme až dva kľúče.Nechali sme zatiaľ dvere dverami a šli sme preskúmať zbytok štôlne.
Za vypnutou pascou vybehol,no vlastne pomaly vykráčal ďalší kameňák a tentoraz stálo šťastie pri nás a z toho tvora vypadol krvavý kameň.
Hurá - zakričali sme obaja naraz - máme tretiu zložku na elixír.
Na križovatke nás zase začalo točiť dokola,možno tomu majú zabrániť tie kolesá po stranách ale zatiaľ ich necháme tak a uvidíme či sú doležité.Po prvom otočení sme vošli do zavalenej chodby.Tá druhá sa zavalila akurát keď sme tadiaľ kráčali.
To sme mali šťastie - vydýchol som si.Mohlo nám to padnúť aj na hlavu.
Čo myslíš? - spýtal sa zadumane Baccata.Je to veľký zával?
Prečo ťa to zaujíma? - pýtam sa na otázku otázkou.
Pokiaľ by bol malý mohli by sme sa prekopať,čakan máme - ukázal naň ako trčí z batohu.
Možme skúsiť ale teraz budeš kopať pre zmenu ty - dodal som a rovno mu čakan dávam do rúk.A tak si Baccata trošku popracoval.Neviem či to bolo nutné lebo chodba bola slepá.
Ktohovie či tie kolesá s tým niečo nemajú - podotkol zadýchane Baccata.

Uvidíme - prikývol som - zatiaľ pozrieme vedľajšiu zavalenú chodbu.Tú som si však zase odpracoval ja.Na jej konci nás čakala kostra no keď som sa jej dotkol objavil sa duch mrtveho,ktorý čosi bľabotal o nejakom nebezpečenstve.
Vraj sme v nebezpečenstve - zasmial som sa - to viem aj bez jeho chytrých rečí.
No dúfam,že ak v baniach umrieme budeme aj my takí chytrí a poučíme tých čo prídu po nás - pokračoval vtipne Baccata.Kostru sme potom prezreli a bol tam hnedý kľúč o ktorom som si bol istý,že určite nebude od tých zamknutých dverí
s dvojzámkom.
Vrátili sme sa aby nás znovu otočilo a šli sme pozrieť čo skrýva táto chodba.A čo iné,znovu mrtvola.Čakal som,že sa objaví duch a povie nejakú tú múdrosť ale nič sa nestalo.Bol tam len lístok od Hanka,že našli chýbajúcu časť stroja.
No výborne - poskočil som od radosti keď som ju našiel v ruke toho nešťastníka - možeme spojazdniť ten stroj na hornom poschodí.
Posledná chodba po potočení nás zaviedla k dileme.Na ľavo bol teleport bohviekam a napravo zamknuté dvere s hnedým zámkom.Ale ukázalo sa,že kľúč tam nepasoval a šperháky tiež nepomohli tak sme sa išli pozrieť čo vlastne robia
tie kolesá.Po zistení,že vypínajú len to točenie ma prestali zaujímať.
Pri dverách som zažil malé prekvapenie.Hnedý kľúč totiž otváral prvý z dvoch zámkov dverí na začiatku hoci som nepredpokladal,že to tak bude.
No - zafrflal som - zdá sa,že tomu mrtvemu čo nám jeho duch dal prednášku o bezpečnosti sa darilo asi ako nám.Jeden kľúč mal a potom umrel.Dúfam,že my sa dostaneme ďalej.
Isteže dostaneme - potvrdil mi Baccata - stačí odtiaľto vypadnúť tým teleportom a už sme na tom lepšie ako on.Takže sme boli na tom lepšie lebo sme ten teleport použili no ten nás vrátil len pri schody na začiatku štvrtého
podlažia.
Pokiaľ nenájdeme nejaké ďalšie kľúče je zbytočné sem merať cestu - povedal som Baccatovi a vybrali sme sa nazad.
carHrozny carHrozny   | 24.časť:Bane 3 : vstup 1 20.07.2013, 09:47:04     Odpovedať   edit   delete
Zase sme v malej miestnosti, vo výklenku vidím kľúč,ktorý som samozrejme vzal a oproti nejaká priesvitná guľa.Na stene je zámok no snaha otvoriť ho šperhákmi bola zbytočná, tak aspoň skúsim normálne odomknúť.Išlo to.Za zmiznutou stenou bol nejaký kamenný živočích ale po jeho zabití sme mali smolu.Žiadny krvavý kameň.Škoda.Naše ďalšie putovanie som hodne konzultoval so zázračným atlasom.Chodby sú neprehľadné a v nekonečnom bludisku sa nedokážem zorientovať.Takto sme našli priechodziu stenu.Tam sa na nás vrhol nový kameňák a zlikvidovalo ho len najsilnejšie kúzlo freeze.Inak všetko málo účinné alebo vôbec.Za jeho rozsypanými kamennými blokmi sme našli truhlicu kde bol zlatý šperk od dverí nachádzajúcich sa priamo vedĺa mňa.Do otvoru pri dverách zapasoval a predo mnou stál starý drevený banský vozík.
Jééj - potešil som sa.Povozíme sa.Vozík bol ale zabrzdený tak sme vyskúšali hýbať pákami pri dverách.Tie,ako sme vzápätí zistili,prehadzovali výhybky podľa toho akú páku sme zapli.Ľavá páka nás poslala do malej miestnosti kde nič nebolo.Pravá do miestnosti kde bolo treba mať hnedý klúč,aspoň podľa farby zámku som si domyslel.
Vyskúšaj šperháky - vyzval ma Baccata - to je lepšie riešenie ako hľadať niekde nejaké kľúče.Skúsil som to teda a naozaj.Dvere sa otvorili.Ledva sme však vkročili tak sa za nami s rachotom zavreli.
Pasca - zvolal som.Ale tí dvaja kameňáci čo tam boli veľa vody nenamútili a po kúzlach freeze išli do svojho kamenného neba.Chodba viedla zase do hlbky a keďže sa nejakým spínačom otvorili tie dvere čo sa samé zatvorili
tak sme s Baccatom usúdili,že sa najprv vrátime k banskému vozíku a vyskúšame ešte zapnúť obe páky na cestu rovno.
Skvelé vozenie - vískal som počas jazdy.Aj Baccata sa dobre bavil.
Po rovnej trajektorii sme sa vozíkom dostali do štôlne kde sa ťažilo uhlie.Dostať sa priamo k žile trochu trvalo pretože na stenách boli tajné spínače,ktoré sme našli až po pozornom preštudovaní zázračného atlasu.
Tu máš čakan - podal mi Baccata do ruky pracovný nástroj - a nakop trochu uhlia.
Vyzerám ako baník alebo zberateľ kameňov? - pýtam sa ho.Načo nám to bude?
Nikdy nevieš - mykol plecami.Tak som sa teda pustil do toho.Podarilo sa mi z tej žily vykopať päť kúskov,viac sa už nedalo.Okrem toho som získal ako bonus jeden mozoľ na ľavej ruke.
Nič viac tu už nie je preto sa vrátime banským vozíkom tam kde je tá cesta do ďalšieho podzemia.
OK - súhlasil som.
Dole schodmi ale vôbec nič nebolo a ten tajný vypínač zapol len tú priesvitnú guľu o ktorej netuším čo je vlastne zač.To som ale zistil hneď ako sme s Baccatom do nej vstúpili.
Teleport - poznamenal som.
carHrozny carHrozny   | 23.časť:Bane 1 : vstup 1 20.07.2013, 09:15:54     Odpovedať   edit   delete
Zostúpili sme do štôlní.Cesta napravo je zamknutá.Nejaký kľúč máme ale najpv sme sa rozhodli preskúmať opačnú cestu.Chvíľu bolo všade ticho ale čoskoro som začul nejaké čudné zvuky.Prvý zvuk bol akoby niekto skákal alebo čo a
druhý taký zvláštny chichot.Onedlho som mal aj tú česť oboch tvorov vidieť na vlastné oči.Skákajúci bol identifikovaný ako iron grazer ten chichotavý v bestiari nebol.Vyzeral ako
nejaký piadimužík.Čo tam robili som sa ich nepýtal a firebalom som ich rovno poslal na druhý svet.Na konci chodby som našiel na zemi odkaz pre Geroma,že kamene sú živé.
Síce neviem kto je Gerom ale myslím,že to je to čo asi potrebujeme - povedal som Baccatovi a hodil očkom na zvitok hádanky.Je tam napísané krv z kameňa.
Zrejme to bude ono - prikývol Baccata.Ak áno,tak to by sme mohli zabiť dve muchy jednou ranou - pokračoval.Nájdeme Paulsona a získame okrem druhého kľúča aj tretiu ingredienciu.
Paráda - prikývol som - poďme.Ale nebolo kam ísť.Ľavá strana bola v podstate preskúmaná tak sme šli pri zamknuté dvere.Strieborný kľúč tam pasoval tak sme postupovali ďalej.Na konci chodby na nás čakala nejaká hádanka.
Dve kolesá a tlačítko na stene.
Super - poznamenal som - čo teraz?
Nenapadá ma nič iné ako pokus omyl - odpovedal Baccata.Tak sme začali skúšať.Najprv tlačítko bez kolies.Okrem z ničoho nič objaveného piadimužíka sa urobila diera do podlahy.
Skočiť alebo nie? - pýtam sa.
Zistiť to musíme - potvrdil moj parťák tak sme skočili.
Ocitli sme sa v nejakej krátkej chodbe kde na konci bolo tlačítko na stene a diera v zemi.Stlačením tlačítka sme sa prepadli rovno o podlažie nižšie.
Phoenix Phoenix   | Postreh 18.07.2013, 23:54:19     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od carHrozny:
Tak to je Valkyra výrazně rychlejší, na třetí level stačí doslova pár zásahů. Ostatními kušemi/luky jde trénovat také, ale výrazně pomaleji (podle mého závisí počet zkušeností na udíleném damage a Valkyra jej dává sakra hodně).
carHrozny carHrozny   | Postreh 18.07.2013, 23:15:55     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Phoenix:
Skúšal som hádzanie kameňmi.Slabá hodinka :-) a obaja boli v treťom leveli talentu.Ďalej to už bohužiaľ nejde takže už len kuše.
Phoenix Phoenix   | Postreh 18.07.2013, 23:11:24     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
Přesně tak, pro tréning Rogue je nejlepší Valkyra. I tak ovšem naskakují levely oproti Fighter a Mage celkem pomalu, navíc vyšší než nějaký čtvrtý nebo pátý level nemá příliš smysl (ve hře je snad jen jedna truhla, na jejíž odemčení je třeba hodně vysoký Thief level)
Tomas Dzamko Tomas Dzamko   |  17.07.2013, 17:15:00     Odpovedať   edit   delete
Len pripomeniem, ze v Draracle Cave na mieste kde sa vkladaju emerald/sapphire eye som urobil zrejme ine poradie ako carHrozny lebo som nemal tie predmety co nasiel dalej. Mal som uplne ine puzzle v dalsom leveli, iny obradny predmet atd. Celkom fajn napad:-)
Maros S Maros S   | Postreh 15.07.2013, 18:40:35     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od carHrozny:
Talent - tym myslis zlodejinu? Lebo to sa trenuje prave strelbou z tej kuse. Pri hre za Akshela je to asi najlepsia volba zbrane ta Valkyra, s mecmi je strasna lama a s tymto stale triafa.

Na orkov setri tie fireball palicky, mana potiony a healing pohare a si v pohode.
carHrozny carHrozny   | Postreh 15.07.2013, 15:42:52     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
Maros S - V tejto hre som snáď nikdy nepoužíval luky ani kuše(za Kierana som to nehral možno nabudúce) ale u mága momentálne potrebujem vysokú obranu čo najvyššiu mágiu a asi budem musieť trénovať aj talent(pri vysokom talente by postava mala dostávať menej úderov) pretože tá biela veža a aj tí veľký orcovia so sekerami je pre kúzelníka totálna smrť.Hral si to vieš aké to tam je :-)
Na vežu je jasná kocka ale na tých orcov,no uvidím.
Maros S Maros S   | Postreh 15.07.2013, 14:01:45     Odpovedať   edit   delete
carHrozny - inac ta kusa co si o nej pisal, to bola ta Valkyra? Co striela take ohnive gulicky? Ta je prave idealna zbran pre bojovne neschopneho maga. Prakticky stale zasahuje a ma aj slusny damage, ovela lepsia volba ako davat Akshelovi mece, mozno by si neprehlupil keby si si ju kupil naspat a pouzival (ak to vobec este ide urobit).
Napriklad na likvidaciu srsnov vyslovene ultra-ucinna zbran.
Tomas Dzamko Tomas Dzamko   |  15.07.2013, 00:55:26     Odpovedať   edit   delete
Lands of Lore som nikdy nehral, nejak som sa k tomu nedostal. Ale ako pozeram tak mam strasnu chut si to zahrat. Ta grafika je perfektna aj po 20tich rokoch, dennik necitam, aby som si nepokazil hranie ale skvela praca, obrazky su uzastne. Strasna skoda, ze dnes uz taketo hry nevyrabaju. Inak pozeram, ze ked clovek vie tak aj VGA staci aby hra vyzerala uchvatne aj dnes.
carHrozny carHrozny   | 22.časť:Urbisové bane : vstup 1 14.07.2013, 14:42:58     Odpovedať   edit   delete
Čo ďalej - spustil som svoj monolog len čo sme opustili močiar.Detailne sme preskúmali zázračný atlas a po zistení,že už na okolí nie je nič na objavovanie Baccata potvrdil,že už nám zostali len urbisove bane,keďže sme na červenú barieru
zatiaľ nič nenašli.
Paulson má druhý kľúč,takže ho musíme nájsť.Je to vlastne jediná možná cesta - dodal.Tak sme vyrazili cez horný Opinwood k baniam.Hoci sme stretávali giant hornets skoro vobec si neškrtli tak si Baccata aspoň zlepšil svoju mágiu a postúpil
do štvrtého levelu.Mne sa nepodarilo dostať na druhý level bojovníka a to som sa naozaj snažil.Možno po čase.
Vstúpili sme do baní ale hneď pri prvých dverách sa na nás vyrútil podivný tvor.Zatriasol zemou až nám všetko čo sme mali v rukách popadalo a nebol ani čas to zbierať.Rýchlo som na to čudo posielal svoje kúzla ale
málo platné,z mojho magického albumu naňho nič nefungovalo tak sme ušli do lesa.Aj tak som skoro skapal,Baccata ma musel oživovať.
Bez zbraní a štítov len s holým životom sme si urobili poradu ako naložiť s tým tvorom.
Fyzicky to už nepojde keďže nemáme zbrane tak už len kúzlami - povedal Baccata.
Kúzlami som mu nevzal ani kúsok života - dodal som ja.
Tak ostávajú už len tie externé.Včelí roj,firebaly z magických paličiek alebo otrava zelenou lebkou.Nakoniec som rozhodol,že ho skúsime otráviť pretože som nechcel
plytvať kúzlami zbytočne ak by to náhodou nezabralo.Vrátili sme sa do boja s novou vervou a s nadšením som sledoval ako kúzlo otravy zo zelenej lebky rozleptáva toho tvora až kým sa celý nerozložil.
Skvelá práca - povzbudili sme sa navzájom a pozbierali naše veci.
Dúfam,že za ďalšími dverami nebude nové čudo - varoval dopredu Baccata.

Nech je - pohladil som zelenú lebku - však by uvidel.Ale obavy boli zbytočné,nebolo tam ani nohy len neporiadok,zničené stoly a stoličky.
Baníci zrejme opustili tieto priestory veľmi rýchlo - povedal som Baccatovi.
Ani sa im nečudujem - odvetil - aj my sme pred chvíľou veľmi rýchlo opustili bane.Pozrieme aspoň čo tu po nich ostalo.
Chcel som povedať,že nič no v prvej miestnosti na nás z plafonu zaútočil nejaký tvor s klepetami a než som ho stačil identifikovať Baccata mu jedným úderom zrovnal safádu.V iných priestoroch sa tiež tieto tvory
nachádzali ale v Gladstonskom bestiari nie.
Keď ich nepoznajú mali by sme ich nejako pomenovať - zarozmýšľal som.
Pre mňa sú to všetko len chodiace mrtvoly - mávol rukou Baccata a hrabal sa v šuplíkoch na zničených stoloch.Tak som si ich pomenoval ja.
Aksbacc,začiatočné písmená našich mien - drgol som mu do pleca.
Skvelé - ocenil ma Baccata - a hneď máš možnosť sa zoznámiť.Otočil som sa a zrazu ich bolo v miestnosti niekoľko.Začala sa bitka mne sa dokonca podarilo jedného minúť pričom som zaťal cuter mečom do drevennej steny.
Ostal tam zasekutý tak som pomohol Baccatovi aspoň kúzlom lighting.Po boji som ho šiel vytiahnuť a uvidel som tam rafinovane ukryté tlačítko.Otvorenie tajnej steny odhalilo nejakého maníka čo viedol agendu prác v bani.
Keď Larkon obsadil vstupné dvere zostal som tu,tak som sa zabarikádoval - oznámil nám.O Paulsovi však nevedel nič.Zato spomínal nejaký brloh divých hadov a s tými by som sa nechcel stretnúť ani ja.
Keďže už nič také doležité nevedel vzali sme mu zo stola pár vecí čo nepotreboval a šli sme sa pozrieť čo ešte máme na tomto podlaží.
Všetko sme prešmejdili a oplatilo sa byť pozorný.V jednom zo šuplíkov som našiel kúzlo fireball takže radosť bola preveliká.Ostatné veci ma až tak nezaujímali ako olej do lampy prípadne liečivé koktaily.
Spozornel som až pri objavení zámku a keďže kľúč nám ten chlapík nedal tak som ho šperhákmi otvoril.Bol tam nejaký nefungujúci stroj.Hore pri remenici chýbala nejaká súčiastka ale ak by tam aj bola stroj nemal energiu
na svoju prácu.
Že by sme šli do lesa na drevo? - opýtal som sa Baccatu.
Načo chceš kúriť v kotli keď tu zjavne chýba nejaká vec - ukázal.Tak sme to zatiaľ nechali na pokoji.Ale poznačím si to.

Navštívili sme aj miestnu jedáleň.Len škoda,že už tu nikto nevaril,dal by som si nejakú dobrotu.Po stenách viseli iba príkazy pre poslušných otrokov alebo drísty na porušovanie práv menšín.
Z našich milých tvorov mnou nazvaných aksbacc sme si urobili pohyblivé terče a učili sme sa s Baccatom na nich správne používať kúzlo fireball.Naviac to bol aj dobrý tréning nato čo nás pravdepodobne čaká o podlažie nižšie.
Raz sa nám to aj vyplatilo keď sme ustúpili do jednej z miestností kde nešli otvoriť dvere ale len čo sme prvé dvere zatvorili reku aby nám sem tí šmejdi nevbehli tak druhé dvere už otvoriť šli.
Náhoda ale ráta sa - usmial som sa hlavne keď som tam uvidel truhlicu.V nej ležal strieborný kľúč a kyjak bouncer.
Ten kyjak je vhodný tak do tej tvojej kamennej hlavy - skonštatoval Baccata keď ho vzal do ruky - slabota.
Tiež si myslím - potvrdil som - a navyše inventár sa nám zaplnil novými nezmyslami ale ešte nemám chuť ísť to predať.
Tak to hoďme na zem pred vchod a keď sa budeme vracať z baní zoberieme si tie veci zo sebou.Urobili sme tak a zostúpili do nižšieho podlažia.
carHrozny carHrozny   | 21.časť:močiar : vstup 2 14.07.2013, 11:10:11     Odpovedať   edit   delete
Tomu sa hovorí presné načasovanie - natešene som ukázal Baccatovi po vstupe do močiarov neďalekú kamennú hlavu na moje peniaze.Akurát sa mi inventár zaplnil tak je načase vybrať si svoje úspory z kamennej banky.Tam som predal všetky
nezmysly čo som zbieral po ceste ako sú kamene a palice.Ostatné veci idem znovu konzultovať s predajcom lukov.U neho som si nakoniec predsa kúpil ten luk za 50 korún pretože hamižnosť u mňa vyhrala na celej čiare a chcel som
zarobiť aj 10 korun naviac,veď aj tak sa budem vracať okolo kamennej hlavy.
Dobre,kušu za 250 korún som predal - šúchal som si ruky - aj flaeyr meč aj keď len za 87 korún a teraz ideme zase k šamanovi na pár magických paličiek.Baccata sa len usmieval a neveriacky krútil hlavou.
Že ťa to baví - nechápal.
Ani nevieš ako - dodal som.Šaman nás privítal s otvorenou náručou,asi mu obchody moc nesypú a ja ho prirodzene dotujem svojimi korunami.
Aj keď vlastne sú to ich koruny,hmmm - zamyslel som sa.Kúpil som teda ďalšie štyri magické paličky,snáď to postačí na nejaké tuhšie boje.
Čo myslíš - pýtam sa Baccatu ale ako vidím starý známy problém šípkovej Ruženky sa vrátil a moj kamarát si zase trošku schrupol.Tentokrát ho však už nemá kto zobudiť lebo sme vyzabíjali všetkých nepriateľov gorkhov
tak ho nesiem ako ranené zviera na pleci kým sa chlapec neráči zobudiť.Toto posilovanie ma ale nebaví to je fakt.Baccata sa zobudil až tesne pri kamennej hlave tak aby nebol taký zbytočný dal som mu upratať moj inventár
aby bol pekne prehľadný.Ja som zatiaľ predával posledné veci čo obchodníci ocenili neuspokojivo,moja banka ich spoľahlivo vymenila slušným kurzom.
Tak to by bolo všetko - skonštatoval som keď som ukončil svoje obchody.Ešte si dáme malý oddych pred návratom do horného Opinwoodu a pokračujeme ďalej vo svojom poslaní - zachrániť kráľa Richarda a nastoliť rovnováhu
v krajine Gladstonu.
Maros S Maros S   | červená bariera 14.07.2013, 00:24:41     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od carHrozny:
Aha tak potom iba vyhodil hlasku ze nevie citat nejaky subor, s tou CP som sa pomylil. Bolo to stackerom, lebo ta ista hra prekopirovana na nekomprimovany disk potom uz isla. Ina sranda bolo backupovat 50MB na diskety :-)
carHrozny carHrozny   | červená bariera 14.07.2013, 00:07:29     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
Určite si mal vadnú hru pretože za tou červenou barierou žiadna copy protection nie je na 100%.Na piratskej verzii som to hrával a nikdy som tam problem nemal.Teraz to hram na origo a jediná ochrana je vždy pri vstupe do hradu a keď skladáš elixír v bielej veži.Inde nie je.
 zobrazených: 50 [ 1-50/73 ]   «predchádzajúce 01 nasledujúce»

Retrogaming merch - HV 1701.cz
 možnosti podpory
🍺 Buy me a beer
 hľadaj v časopisoch
 hľadaj všade
 posledne pridané hry
Tomb Raider II, 22.02.2024
Joust, 24.11.2023
Fortress of Dr. Radiaki, The, 01.10.2023
Rampage, 23.09.2023
Lost Vikings 2: Norse by Norsewest, 03.07.2023
Falcon, 03.05.2023
Metal Gear, 18.10.2022
Clock Tower, 26.09.2022
RoboCop 2, 09.05.2022
Ztracený ostrov, 01.05.2022
[ viac ]
 diskmagy
 Narsil
 Pařeniště
 KLAN
 PC Engine
 Bonus
 follow / sharing
 štatistiky
 Hry :: 1271
 Prílohy :: 8234
 Komentáre :: 7781
[ viac ]
Copyright © 2018 DJ, design & code by DJ
| OldGames | Online Hry | Časopisy | Diskmagy | Zberateľstvo | Diskusné fórum | Galérie obrázkov | Prílohy | PC hry | Mapa stránok | Odkazy | Kontakty |
| RSS-všetko | RSS-hry | RSS České hry | RSS-komentáre | RSS-diskusia | RSS-časopisy | RSS-prílohy | Facebook | Twitter |
 | Divinity: Original Sin | The Bard's Tale | Might & Magic X: Legacy | Legend of Grimrock II | King's Bounty: The Legend | Dune 2000 | Fix-It Felix Jr. online | DOSBox