Staré hry a časopisy, Retrogaming

 
Staré hry :: DJ OldGames

Téma   Vzbura Dónskych Rytierov - SÚŤAŽ - hotovo

vytvoril: dj, 12.06.2013, 19:23
modifikoval: dj, 26.05.2016, 17:07
Už pri skúšaní demoverzie v roku 1997 ma hra celkom zaujala, hlavne preto, že ja sám som sa pokúšal robiť niečo podobné. Kreslená grafika nebola zlá, ale odradili ma tie súboje. Demo navyše pri ukončení obsahovalo upútavku na obsah z plnej hry, ktorý vyzeral úplne perfektne, bohužiaľ nikdy som sa k nemu nedopracoval a nepoznám nikoho, kto v hre urobil výraznejší progres. Verím tomu že hra má nejaký relatívne kvalitný obsah, ale schovaný pod neuveriteľne tuhou škrupinou. Aj z tohto dôvodu organizujeme súťaž o prejdenie a zdokumentovanie hry Vzbura Dónskych Rytierov, čo je myslím výzva pre každého hard-core RPG hráča, a retro-hráčov obzvlášť...

VzburaPo viacerých pokukávaniach na toto nechvalne známe Slovenské RPG, som sa konečne odhodlalal si ho poriadne zahrať. Skúšal som to od doby jeho vydania, resp. umiestnení demoverzie na Score CD 42 mnoho krát, ale vždy som skončil po pár minútach. Podobne ako mnohích ďalších, doslova ma vytočil  a odpudil nezvládnutý súbojový systém a miestami až nezmyselne navrhnuté ovládanie, vrátane interface.

Toto bude tá praktická časť videohernej archeológie, pokúsiť sa dostať k celému obsahu, prípadne dohrať zabudnutú hru, ktorú zrejme nikto nikdy neprešiel.

Súťaž!

Zároveň si dovoľujem vyhlásiť v rámci tohto archeologického vykopávania SÚŤAŽ o prejdenie a zdokumentovanie hry Vzbura Dónskych Rytierov.

Cena? 40 EUR, ktoré víťazovi pošlem na PayPal účet, prípadne si môže vybrať akúkoľvek hru (balíček hier) na GOG.com alebo STEAMe podľa vlastného výberu v tejto hodnote.

 

Výsledky súťaže:  Deň ktorý vstúpi do histórie Vzbury Dónskych Rytierov je 30.6.2013 kedy Cantra regulérne a úspešne dokončil hru na základe spoločne vydedukovaných hintov od ďalších účasníkov tejto tuhej parby - Saxona a DJa, ktorí sú týmto tiež nezmazateľne zapísaní do siene slávy. Celý priebeh intenzívneho a náročného postupu hrou trval celkovo 18 dní a je podrobne zaznamenaný v komentároch tohto článku.

Víťazom je teda oficiálne Cantra ktorému týmto putuje odmena na jeho PayPal účet. Gratulujeme!

   * Platnosť súťaže je odteraz až na veky pokiaľ neznámy hrdina hru nepokorí.

 

Nevájte a zapojte sa aj Vy, pridajte v diskusii svoju časť skladačky, dodajte obrázky, pýtajte sa, poskytujte cenné rady a skúsenosti. Dúfam, že sa takto nakoniec k víťaznému koncu niekto dopracuje. Tento článok by mal okrem týchto úvodných kecov obsahovať samozrejme niečo ako jednoduchého, informačne hodnotného sprievodcu hrou a v diskusii samotný postup hrou dopĺňaný screenshotmi.

Prečo?

Už pri skúšaní demoverzie v roku 1997 ma hra celkom zaujala, hlavne preto, že ja sám som sa pokúšal robiť niečo podobné. Kreslená grafika nebola zlá, ale odradili ma tie súboje. Demo navyše pri ukončení obsahovalo upútavku na obsah z plnej hry, ktorý vyzeral úplne perfektne, bohužiaľ nikdy som sa k nemu nedopracoval a nepoznám nikoho, kto v hre urobil výraznejší progres. Verím tomu že hra má nejaký relatívne kvalitný obsah, ale schovaný pod neuveriteľne tuhou škrupinou; je trestuhodným príkladom toho, ako hráčov odradiť hneď na začiatku.

 

Problémom je, že sa mi doteraz nepodarilo zohnať oficiálne predávanú, plnú slovenskú verziu hry, ktorá podľa všetkého vyšla aj na CD-ROM. Stále dúfam, že bola (bude) aspoň o niečo u(o)pravenejšia ako demo, alebo preložená Anglická verzia, ktoré sú obe v1.0. Podľa aktuálnych informácií od jedného z autorov (Marek Cimmermann) nebola salovenská verzia pre distribúciu nikdy vyrobená, takže sa ani nepredávala. Jedinou možnosťou ako sa k nej dopracovať bude tak Marekova pôvodná verzia niekde na jeho starom disku, z ktorého sa mu ju časom snáď podarí vydolovať.

O hre sme sa mohli prvý krát dočítať v časopise Bit (12/1994), čiže dva roky pred vydaním, kde už boli zverejnené aj prvé obrázky a distribúciu pripravovala firma Ultrasoft.

Slovenské demo pod DOSBoxom neviem rozbehnúť so zvukmi, čo však môže byť aj nejaké jeho obmedzenie, preto som si rovno zahral anglickú verziu s názvom Revolt of Don's Knights. Táto verzia je upravená cracknutá a je v nej odstránená ochrana DRM free ;-)

V rámci prípravy som z demoverzie hry previedol textový manuál z obstarožného kódovania kamenických do normálneho html a pozorne prečítal, z väčšiny textov je jasne badať, že to písal niekto hodne mladý, neskúsený a korektor gramatických/štylistických chýb zrejme nebol o nič lepší :)

Dôležité odkazy:

 

Štartujeme

Vzbura Dónskych Rytierov je klasické, krokové RPG, dianie v jednotlivých úrovniach je real-time a čas plynie (NPC sa pohybujú) nezávisle na hráčových krokoch. Ten ovláda jedinú postavu s pevne danými charakteristikami. Súboje prebiehajú real-time s využitím 6 tlačidiel na klávesnici. Príbeh načrtnutý v manuáli a celkovo úvodná zápletka, kôli ktorej hráč vstupuje do hry je celkom zaujímavá. Po graficky (ale hlavne zvukovo) nie moc podarenom intre nasleduje vhodenie do hry.

Začínam ako budúci záchranca Dónskeho kráľovstva na hrade nášho úhlavného nepriateľa Raymonda s cieľom nájsť tajné dokumenty vedúce k odhaleniu piatich zradcov. Štartovacia miestnosť plná drevených sudov bude zrejme nejaký sklad...

Ovládanie

Je dôležité prijať za svoje prednastavené klávesy [ Insert, Home, Page Up, Delete, End, Page Down ] ktorými sa pohyb ovláda rovnako ako v klasických dungeonoch cez kurzorové klávesy alebo numpad. Pri boji majú tieto klávesy iný význam, viď obrázok z manuálu.

Ovladanie

 

Pohyb je teda relatívne vpohode, stačí si zvyknúť, alebo premapovať klávesy v DOSBoxe. Ťažkopádne a nepochopiteľné je používanie myši na klikanie vo výhľade, nikdy mi totižto nebolo jasné kedy stlačiť ľavé a kedy pravé tlačidlo (LTM, PTM), a preto pri akejkoľvek akcii stále stláčam jedno aj druhé. Príklad: a) mám kurzor ako kľúč, ak chcem odomknúť zámok, musím kliknúť ľavým, b) mám kurzor pohár, ak chcem nabrať vodu z fontánky musím kliknúť pravým. Proste som neustále zmätený.

 

Súboje

Myslím že po niekoľkohodinovom hraní ho môžem jasne prehlásiť za najhoršie spracovanú časť hry. Otrasné, nechce sa mi veriť, že to niekto z vývojárov "normálne" hral. Po stretnutí s nepriateľom sa vo výhľade zobrazí moja postava, chrbtom ku mne s efektom star-trekovského transportéru. Ak mám štít, môžem sa "držaním" klávesy INSERT brániť úderom a vo vhodných okamžikoch stlačiť najskôr naznačenie úderu (PgUP) a následne údrieť (HOME). Bohužiaľ v praxi sa mi nakoniec najviac osvedčilo absolútne zúrivé stláčanie náznaku a úderu, čím rýchlejšie tým lepšie. Ak držím iba úder, postava útočí automaticky, ale každý nepriateľ rany úspešne vykryje a nezraním ho. Silnejší nepriatelia ma zasahujú aj cez obranu a pri útoku. Zabiť prvého nepriateľa sa mi podarilo tamer po polhodine usilovného tréningu a to až s nájdením výbavy (Sekera, Ruby shield, Chain mail a kožené gate). Z boja sa dá uniknúť troma smermi (ak je na príslušných políčkach voľno) ale nepriatelia ma aj tak väčšinou opäť dobehli.

Update: po takmer dvojtýždňovom hraní už je to omnoho lepšie, dokážem v súbojoch uspieť, odhadnúť kedy sa nepriateľ kryje, útočí a podobne. Najjednoduchšou taktikou s dobrým brnením je tzv. oneskorený protiúder - vystihnúť útok protivníka a s malým oneskorením udrieť - vtedy sa nestihne kryť a ja ho zasiahnem. Dôležitá je sila - je zbytočné začínať boj so zníženou silou, nakoľko od tohto parametra sa odvíja veľkosť zranenia nepriateľa, stačí keď ju mám trochu zníženú a niektorých nepriateľov už vôbec nezraním. To isté platí aj pre nepriateľov, je dobré im znížiť silu čo najskôr, ideálne ešte pred súbojom (na diaľku - hodením zbrane), alebo kúzlom, a takto už po zásahu uberajú málo, alebo dokonca vôbec nedokážu zraniť (záleží od brnenia).

Pri súbojoch na blízko sa zvyšuje hodnota SKILL a zlepšujú sa tak reakcie postavy.

Výzbroj

Opäť veľmi nevyvážené. Oplatí sa nazbierať peniaze a kúpiť u kováča iba to najlepšie brnenie, ostatné nemajú význam. Prilba z môjho pohľadu až tak dôležitá nie je. Väčšinu času bola v inventári. To isté platí aj o zbrani, ideálne je čo najskôr kúpiť Magic Sword.

 

Tipy

  • V hrade sa dajú otvárať niektoré časti nábytku, príklad na obrázku...
  • Kľúče poväčšinou pasujú k viacerým zámkom, preto žiadny nevyhadzujte a pri zámkoch vyskúšajte vždy všetky.
  • Civilisti, t.j. bežné otravné postavy, ktoré sa pletú do cesty (a neslúžia k rozhovorom) je nejrozumnejšie zabiť (nevšimol som si že by bola za to nejaká penalizácia). Keďže útočiť na blízko sa z hráčovej iniciatívy nedá, je nutné sa ich zbaviť na diaľku, hádzaním zbrane (zobrať z ruky myšou a kliknúť do výhľadu). Väčšina bežných postáv v hrade sa dá zabiť 4-5x hodením dýky.
  • Predmety určitej hodnoty ako zlaté zvonce, svietniky, mešce a podobne, sa dajú okamžite zmeniť na peniaze, stačí s nimi kliknúť na malý mešec vľavo od portrétu postavy, na obrazovke so zobrazeným vybavením.
  • Nádoby (bowl, glass, mug) sa dajú napĺňať vodou z fontánok, malých sudov alebo mlák na zemi (krypta, jaskyňa). Okrem pitia je možné túto vodu použiť na uhasenie svietnikov na stenách, ktoré potom často fungujú ako tajný spínač, odtvárajúci stenu.
  • Fakľa (Torch) sa používa na osvetlenie tmavých oblastí (krypta, jaskyňa), nedá sa vložiť do inventára, ale je možné ju vložiť do ruky ako zbraň, alebo ju mať neustále ako kurzor, kedy svieti rovnako, avšak celkovo je manipulácia s fakľou vyriešená veľmi neštastne.

 

Mapy

Mapy nie sú kompletné, vznikajú behom hrania podľa toho, koľko toho objavíme a postupne ich dopĺňam. Ak narazíte na dôležité miesto/predmet/postavu proste čokoľvek chýbajúce, dodajte v diskusii screenshot aj s pozíciou na mape.

Map, Floor 1 Map, Floor 2 Map, Floor 3 Map, Dungeon Map, Courtyard 1 Map, Courtyard 2 Map, Garden 1 Map, Garden 2 Map, The Crypt Map, The Cave


Pár slov na záver po prejdení hry

Osobne bolo pre mňa hranie Vzbury Dónskych Rytierov ako cesta časom späť do minulosti, v tom dobrom zmysle-slova. V prvom rade podotýkam, že išlo o hranie hry, o ktorej nebolo možné dodnes zohnať žiadne relevantné informácie. Od ničnehovoriacich recenzií (kde autor hre venoval pár minút) až po neexistenciu akéhokoľvek návodu, príručky, máp a podobne.
A z tohto vyplýva aj môj pocit z hrania, ktorý som už veľmi dávno nezažil. Po úvodnom, úmornom a frustrujúcom prekonávaní základných prekážok s ovládaním, herným interfejsom a viacerými hernými systémami (súboj, vývoj postavy), kedy som mal sto chutí to vzdať a hru vymazať, sa dostavil "vyšší level". Hru som myslím spoznal do detailu, po troch poschodiach hradu a podzemí sa dokážem pohybovať takmer naspamäť. Dostavil sa skvelý pocit z objavovania, riešenia puzzlov a nachádzania zaujímavých a originálnych dizajnérskych nápadov. Navyše, celý tento proces prebiehal "ako za starých časov". Keď som sa niekde zasekol a nevedel čo ďalej, nasledoval už pomaly zabudnutý boj so zákysom, čiže najskôr skúšanie všetkého možného vlastnými silami, všímanie si detailov, čím som zároveň hru a jej úrovne hlbšie spoznával, nasledované konzultovaním postupu v tejto diskusii na webe až po obligátne kontaktovanie vývojára (ktorý však bohužiaľ nepomohol), keď som bol už naozaj zúfalý. Žiadna možnosť typu - keď už naozaj neviem, kuknem do návodu / mapy / let's play videa - tu jednoducho nebola.
Konzultovanie postupu hrou v tejto diskusii s ďalšími hráčmi, menovite Saxon a Cantra (škoda že sa Vás nezapojilo viac) bolo výborné a spolupráca odsýpala na jednotku. Hru som si počas tých dvoch týždňov naozaj užil, je to typ herného zážitku, ktorý mi žiadny moderný interaktívny film nikdy neprinesie. Záver mi síce trochu pokazil fakt, že som ako jediný narazil na bug, znemožňujúci dohranie hry (zmiznutie šľachtického obleku), ale výsledný zážitok to už neovplyvnilo.
Svoje jednoznačne zohral aj fakt, že sme sa "pustili tam, kde ešte nikto nikdy nebol", výsledkom čoho je zmapovanie a zdokumentovanie tohto neznámeho miesta. Z môjho pohľadu je vytvorenie detailného návodu / máp k hre Revolt of Don's Knights po 17 rokoch od jej vydania významným historickým krokom.

Viacerí z Vás mali otázky ohľadom hodnotenia, či je to hra dobrá, či stojí za to a či je relevantné jej označenie ako "prepadák" krátko po vydaní. Pokúsim sa o to.

Vzbura Dónskych Rytierov je dobrá hra. Samozrejme, ako som už spomenul inde, treba sa najskôr do nej dostať a prekonať niekoľko jej nepríjemných vlastností.
 

Súboje: dalo by sa ich opísať jedným slovom, podobne ako množstvo iných parametrov tejto hry - NEVYVÁŽENOSŤ. Spočiatku ukrutne ťažké, po tréningu, získaní správneho vybavenia a skillu boli zaujímavé a navyše originálne. V ktorom starom dungeone v akčných real-time súbojoch môžete vidieť svoju postavu zozadu, používať "akčne" štít a náznaky úderov? Súboje na diaľku vo forme streľby s kuše, pri ktorých platí jeden šíp na jedného nepriateľa, pričom niektorí (vzhľadom na použité brnenie) sú voči šípom odolný. Tiež je možné do nepriateľov zbraň hodiť a tým ich oslabiť / zabiť. Ďalšou možnosťou je využitie klasických bômb so zápalnou šnúrou, ktoré sa dajú hodiť na nepriateľov a majú plošný efekt. Dá sa s nimi zničiť viac aj tých najsilnejších protivníkov súčasne.
 

Kúzla: mágia je opäť veľmi nevyváženou zložkou. Pritom graficky ide o výborne spracované kúzlenie, každé kúzlo má svoj vlastný efekt a je ich naozaj veľa. Bohužiaľ, vždy ide iba o zníženie nepriateľovej sily (útočné kúzla), alebo zvýšenie tej hrdinovej (obranné, healing), jedinou výnimkou je tak Teleport. Kúzla sa tu pripravujú po vzore Elvíry alchymistickým spôsobom - zberom byliniek a ich miešaním v kotlíku, čo je veľmi nepohodlné, zdĺhavé a po nazbieraní potrebných bylín si už aj tak podáte každého nepriateľa bez problémov mečom.
 

Leveldizajn: až na výnimky výborný. Celý hrad vrátane väzenia (dungeon) pod ním sú spracované skvele, miestnosti sú rozmiestnené logicky a zapamätateľne. Nechýbajú početné tajné miesta, prepínače, páky, zamknuté dvere ukrývajúce hodnotné predmety, pasce a podobne. Opäť sa mnohokrát stretnete s originálnymi prvkami (zhasínanie svietnikov vodou aby ich bolo možné otočením použiť ako tajný spínač a podobne). Naproti tomu Krypta je absolútne odfláknutá a nestojí za nič.
 

Ekonomika, obchodovanie: nič moc. Dá sa tu nájsť jediný obchodník so zbraňami a brnením - Kováč, u ktorého však je možné iba nakupovať za zlato, hra neumožňuje predaj predmetov. Nájdené cennosti sa automaticky v inventári dajú zmeniť na zlato. Ďalšími obchodníkmi do počtu sú pekári / krčmár, predávajúci niečo na uhasenie hladu/smädu a zbytočný fľaštičkár.
 

NPC: sú tu. Bežný civilisti pletúci sa pod nohy, ktorích jedinou úlohou je potupne zahynúť. Interakciou sa môže pochváliť iba niekoľko málo príbehovo dôležitých postáv (Biskup, Pisár, Poštár, Kováč...).
 

Grafika: veľmi pekná. Okrem nevydareného intra/outra vyrenderovanom v nejakom 3D programe ide o peknú, ručne kreslenú grafiku. V súbojoch vidno na postavách špecifické brnenie, štít aj zbraň, kúzla majú pekné grafické spracovanie, rovnako tak aj niektoré špeciálne efekty po vyriešení puzzlov.
 

Zvuky, hudba: nič moc. Hudbu je možné počuť iba pri animáciách v intre (bohužiaľ v DOSBoxe nie som schopný ju rozchodiť bez hnusného šumu), v samotnej hre sa nevyskytuje. Zvuky sú OK.
 

Gameplay: zaujímavý v mnohom originálny a navyše absolútne nelineárny. Nenájdete tu žiaden 10 podlažný dungeon s jasne definovanou cestou vpred, žiadneho nepriateľa typu Boss a od začiatku máte prístup takmer do všetkých lokalít.
 

Príbeh: rozhodne má niečo do seba. Sám hrdina ako špión vyslaný do nepriateľského stredovekého hradu s úlohou pozbierať dôkazy o konšpirácii proti kráľovskej korune. Po odhalení piatich mien sprisahancov a zabezpečení pomoci od spojencov, je jeho jedinou záverečnou úlohou z hradu uniknúť.

Celkovo sa mi hra hodnotí veľmi ťažko, nakoľko už mám k nej "vzťah".
Ale aspoň orientačne a so snahou o objektivitu: 50%

 

Reakcie médií
Hry súvisiace s touto témou (1)


Počet príspevkov : 50 / 123
Zoradené   
 zobrazených: 50 [ 51-100/123 ]   «predchádzajúce 012 nasledujúce»
DJ DJ   | Peer Costume lost 24.06.2013, 15:06:00     Odpovedať   edit   delete
Aaaaaaaaa...
WTF!? Vrchol drzosti, pred dvoma dnami tu ten kostym este visel a zrazu je prec!
Ja som vtedy ani netusil ze sa da zobrat, takze som ho nechal tak a nejaky kreten ho medzitym obliekol?

... ved ja toho hajzla najdem, najvyssi cas ist po tu vestecku gulu do jaskyne, nech ho mozem lokalizovat ...
Priloha Prílohy
dj_revolt_980.png
DJ DJ   | NPC 24.06.2013, 14:55:26     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Saxon:
Tak to som rad ze si ho nasiel. Ja mam zas o problem viac, niekde som polozil Cell Key (blbost) a fcul sa asi bez neho nedostanem do tej miestnosti s mrtvolou...

Inac pri pohlade na tvoju mapu s Orbom - co je to druhe volne pobehujuce a navyse priatelske NPC? Jedine o ktorom viem je predsa Mr.Smith, ze by to bol on? Jediny dovod preco nie je vo svojej dielni je zrejme ten ze mu doslo zelezo ;-)
Saxon Saxon   | cell key,ufff 24.06.2013, 14:36:08     Odpovedať   edit   delete
Rozhodol som sa vrhnuť na zahradu a začať kuzliť,hlavne kvôli kuzlu teleport,je sice mala pravdepodobnosť,že by ma hodilo k tomu guardovi s cell key,alebo do tej miestnosti v crypte,čo je teraz zatarasena guľou,ale nadej umiera posledná.Povyhadzoval som čo najviac vecí z batohu (inak okolie vychodu z hradu je jedno velke smetisko vecí čo som naznášal z celeho hradu)a ked som videl tu hromadu kľúčov nedalo mi to a zas som ich pozbieral a ešte raz skusil tie dvere vo väzení.Nechapem to,ale teraz jeden z nich fungoval.S cell key som teda navštívil väzňa dungeon(14) a dal mi dalšie meno zradcu sir Riven.Tu sa dostava k slovu orb of vision,ako je vidieť z mapy,vo väznici su dve priateľske npc ,ku druhemu sa tiež dostaneme s cell key ,ale bez orbu by som nikdy neprišiel na to,že to nie je len dekoracia,pretože takychto ukrižovanych väzňov je tu po stenach viac v celej väznici.Použitím elixiru života na neho nam povie dalšie meno zradcu:sir Wells Takže už mam mena troch a dve obalky (dokumenty).
Priloha Prílohy
Saxon_vze.png Saxon_revolt_070.png Saxon_kostlivec.png Saxon_revolt_071.png
DJ DJ   | Progres, Alchymia 24.06.2013, 13:22:51     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Saxon:
Pekne, a ta gula je fakt asi uzitocna, ked pozeram na tvoje mapy ;-)
Ja mam zatial 2 mena (to druhe od vazna z cely).
Zahrady su ludoprazdne, v kazdej je 1 medved a par tych slabsich bojovnikov so sekerou, sem tam pes...

Alchymia: tu som vyrobil prehladnu tabulku s popisom vsetkych ingrediencii (obrazok/meno)
Priloha Prílohy
dj_revolt_985.png
Saxon Saxon   | progres 24.06.2013, 12:55:08     Odpovedať   edit   delete
Z manualu:....tvojou úlohou je preniknúť na Raymondov hrad, pátrať tu po tajných dokumentoch a získať
mená piatich podlých zradcov.Takže získal som dva dokumenty (envelope) ale mam len jedno meno: sir Almer (prečítaním zvitku z floor1 (18)).Koľko mien už maš ty? Cantra písal ešte o nejakej bonusovej ulohe,ohľadom nejakej alliancie s cudzím kráľom,uvidime či sa podarí niečo nájsť.Ako veľmi su tie zahrady zahustene nepriateľmi a koľko medvedov je tam?(aby som vedel koľko šipiek si vziať)
Priloha Prílohy
Saxon_list.png Saxon_list_tunely.png Saxon_revolt_059.png
Saxon Saxon   | list č.2 24.06.2013, 12:32:28     Odpovedať   edit   delete
Po skompletizovaní galerie obrazkov sa otvorí tajna miestnosť s listom,ktorý pravdepodobne ukazuje plan tajnych chodieb do kraľovskeho hradu,spomínaný v zvitku od barona Almera.
Obrazky som našiel v truhle vo veži ako bola knight helma,v truhle v kraľovskej pokladnici na treťom poschodí(popísane mnou nižšie) a v truhle floor 1 (16),tento predpokladam maš.
Priloha Prílohy
Saxon_revolt_058.png Saxon_komplet_galeria.png Saxon_list_tunely.png Saxon_Almer.png
DJ DJ   | Obrazy 24.06.2013, 12:29:21     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Saxon:
Konecne som nasiel aj ja maly obraz (Small Picture), bol v truhle na prvom poschodi v tej temnej miestnosti (16).

Detail - 2 Poschodie miestnost 11: visia tu 3 obrazy, vsimol som si ze ten portret napravo ma cervene oci, zatial co tie prve dva cierne ;-)
?
Priloha Prílohy
dj_revolt_970.png dj_revolt_969.png dj_revolt_971.png dj_revolt_972.png
Saxon Saxon   | pozor v crypte, fakle 24.06.2013, 11:13:20     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od DJ:
Ano pochodeň je opruz,hodena na zem osvetluje miestnosť a čím si dalej od nej,tym je väčšia tma,ale ani v kurzore ani v ruke neposkytuje nejako extra veľa svetla.Možno autori chceli navodiť viac reality,takže je to take blikajuce slabe osvetlenie v temnote(pekna featura,ale radšej mohli tu cryptu a jaskyňu viac zaplniť) a neda sa dať do batohu.v Crypte sa ešte da nosiť aj v kurzore,ale v jaskyni,budeš musieť používať planky,takže ju budeš musieť dať do ruky,čo znamena,maj dosť miesta v batohu,aby si mal kam odložiť zbraň a nabrať dust,orb.
DJ DJ   | pozor v crypte, fakle 24.06.2013, 10:50:57     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Saxon:
Parada, vdaka za skvele info. Satku furt nosim so sebou, konecne teda viem kde ju pouzit ;-)
V krypte ani jaskyni som este nebol, mapoval som vonkajsie priestory a zahrady. Tiez doplnam mapu hradu a hladam kde som este neotvoril dvere/truhlu/stol a snazim sa v ramci moznosti oznacit aj kluce.

Otazka na Fakle (Torch): uz s tym teda bojujem dlho ale opytat sa musim, neda sa nejakym sposobom vlozit ta skurvena fakla do inventara? Pripadne neda sa ich zobrat naraz viac? Zatial som ju teda vlacil iba po vonku koli tej kope sena, ale je to hrozne nepohodlne, pri kazdom suboji aby som ju zahadzoval. A ako to funguje v temnote (krypta) osvetluje miestnost aj hodena na zemi?
Saxon Saxon   | peer kostým 24.06.2013, 10:45:47     Odpovedať   edit   delete
Hľadanie kľúča k dveram vo väzení zatiaľ neuspešne,škoda ,hra ma docela chytila,ale na novy replay to bude chcieť určite prestávku.Takže držím palec,nech sa Ti to podarí úspešne dokončiť.Ja budem už len taky okukavač a hodím sem občas nejaku zaujímavosť.
Na treťom poschodí sa nachadza figurína s šľachtickým kostýmom (peer costume),s ktorým môžeš bezpečne pristúpiť k pisarovi,s prazdnymi rukami (scribe(floor 3 (8))) a on sa Ta opyta či potrebuješ napísať dopis,že by pre poslíčka barona Raymonda? (floor3 (10))
Priloha Prílohy
Saxon_figurna.png Saxon_revolt_057.png Saxon_scribe.png
Saxon Saxon   | pozor v crypte 24.06.2013, 08:20:08     Odpovedať   edit   delete
DJ až pôjdeš do crypty daj pozor na otvorenie cesty ku vchodu do jaskyne na severe.Cestu blokuje velka guľa(boulder) a až ju uvoľníš tak poputuje na juh a zablokuje prístup do jednej miestnosti.Zabehni najprv tam či tam nie je niečo dôležité.Pekný efekt je pri otvaraní sarkofagu ,musíš mať šatku,pretože zo sarkofagu vypustíš nejaky zeleny plyn,čo Ta "len" uspí.
Priloha Prílohy
Saxon_crypt.PNG Saxon_plyn1.png Saxon_plyn2.png
Saxon Saxon   | Kluc, Obrazy 24.06.2013, 00:22:04     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od DJ:
Hmm tak to je pruser,skusim sa ešte raz poobzerať,ale podľa orbu jedine nepriateľske npc čo ešte žije v dungeone je prave guard čo ma cell key,potom je už tam len ten väzeň čo ma povedať meno a kostra čo tiež po elixire vyklopí meno,aby som sa dostal k nim potrebujem prave cell key :(.Pridam ešte chain lock v crypte :NW,SE,SW,NE su tam dve bomby a šesť šípov.
Priloha Prílohy
Saxon_revolt_055.png Saxon_chain_lock_crypta.png
Saxon Saxon   |  24.06.2013, 00:13:35     Odpovedať   edit   delete
Podľa napovedy čo sme našli u alchymistu som rozbil bielu skalu (white rock) svojim magic swordom (ak nahodou si tam ešte nebol DJ skus či sa da rozbiť aj obyčajnym mečom,alebo je nutne mať pri sebe magic sword,kedže napoveda hovorí o magic power,ja som už save prepísal a napadlo ma to neskôr)zostane nam biely prášok,ktorý po použití na nadobu s vodou vytvorí elixir of life.Druha časť napovedy hovorí,že vedľa dreveneho sarkofagu v jaskyni je ukryta mala krabička,lenže vedľa je kvapel,takže ho zničime mečom,siahneme do diery a čuduj sa svete drevena krabička a v nej orb of vision(skvela vecička,ukazuje npc na celej mape).
Priloha Prílohy
Saxon_revolt_013.png Saxon_elixir_of_life.png Saxon_wooden_box.png Saxon_orb_of_vision.png
DJ DJ   | Kluc, Obrazy 23.06.2013, 23:59:41     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Saxon:
Kluc k dveram do miestnosti v dungeone (6) na 90% vypadol zo strazcu ktoreho som zabil sipom niekde v oblasti tej mreze (5), bol pohyblivy.
O obrazoch nic neviem, vobec som ich zatial nenasiel ;-(
Saxon Saxon   |  23.06.2013, 23:59:27     Odpovedať   edit   delete
Pri prvej návšteve jaskyne som nemal pri sebe drevene dosky (plank) a tak som sa musel vrátiť do hradu kde som ich mal odložene.Našiel som ich tri,ale stačia dve.Teda nie stačia,ale musia byť minimalne dve,lebo su tu chodby jednopolíčkove s dierami za sebou,čiže je potrebne dosky po prejdení zobrať a dať pred seba,pričom na jednej stojíte.Dalšia povinna vybava bude kuša a dva šipky.Narazíme totiž na dvoch medveďov a dokazal som ich skoliť ,podobne ako DJ ,len kušou.Ohľadom nepriateľov je jaskyňa pomerne prazdna až na par netopierov a dvoch medveďov.Najdeme tu lavove jazierko,bielu skalu,dreveny sarkofag a tajný východ(vyzera to,že tadiaľto po skončení ulohy ujdeme z hradu).
Priloha Prílohy
Saxon_jazierko_lavy.png Saxon_white_rock.png Saxon_revolt_049.png Saxon_hidden_exit.png
Saxon Saxon   |  23.06.2013, 21:32:44     Odpovedať   edit   delete
Tak po vyzdvihnutí tej helmy ,ktoru si našiel vo veži (pride mi trošku svinstvo,že sa vola rovnako ako ta čo je na predaj a pritom je o dva stupne silnejšia) ,som skompletizoval brnenie na druhom poschodí(prilbu si potom môžeš samozrejme vziať a využívať) a v tajnej miestnosti som našiel black box (čo je vlastne špecialna "poštová" schranka s dvojitym dnom na obyčajny a špecialny kľúč,toto sme sa dozvedeli od posla,ktorý čaka na naš dopis s menami na treťom poschodí)a v stole bol kľúč s ktorým som otvoril truhly asi v kraľovskej pokladnici (tretie poschodie),lebo majetok v minciach,ktorý som tam získal bol cca 2500.V jednej z truhiel bol aj maly obrazok a spolu s obrazkom z truhlice vo veži kde bola helma mam už dva. Nenašiel si tretí? Inak nedokážem sa dostať v Dungeone (väznici)do miestnosti kde je guard s cell key (6),náhodou nevieš kde si získal kľúč k tymto dveram? Pritom mi príde,že Dungeon (väznicu) mam prejdenú skrz naskrz.
Priloha Prílohy
Saxon_komplet.png Saxon_black_box_a_key.png Saxon_pokladnica.png Saxon_2_z_3.png
DJ DJ   | Kuzlenie 23.06.2013, 15:52:56     Odpovedať   edit   delete
Tak mam za sebou prve uspesne kuzlo (vytvorenie aj pouzitie), notoricky znamy fireball, tentokrat zo skumavky ;-)

1) podla manualu, flasticku treba umiestnit na pravu stranu kotlika pod zliabok
2) fireball !!! (na zlozenie tohto bolo treba kliknut 2x)
Priloha Prílohy
dj_revolt_786.png dj_revolt_795.png
DJ DJ   | Arrow trap 23.06.2013, 13:48:22     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Saxon:
Odskusane a je to tak ako vravis, s poriadnym brnenim sa cez to da prejst. Zaujimave je to, ze ked som to skusal minule, sip zasiahol zrovna nepriatela co tam stal a zabil ho (cize je teoreticky sanca to takto prejst aj bez brnenia), skoda ze som vtedy cuvol nazad.

Sco Angel: teraz mi uz suboje idu, ale je to skor tym brnenim a zbranou ;-) Ked to opacim znova od zaciatku dam vediet ci som sa zlepsil aj osobne.
Vynechal som naozaj hodne priamych subojov, ako som uz pisal nizsie, trufal som si len na tych modrych strelcov, ostatnich na dialku (hadzanim zbrani, neskor kusou) alebo obchadzal...
Saxon Saxon   | Chessboard puzzle, Arrow trap 23.06.2013, 11:51:01     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od DJ:
DJ skušal si prebehnut tu šipku s max brnením a knight štítom? Ak je to ta čo vedie k puzzle tabulke,tak mi ubrala len tretinu života,kym som ukročil nabok.
Sco Angel Sco Angel   | pokrok 23.06.2013, 10:53:09     Odpovedať   edit   delete
Docela koukam na pokrok k této "priserne" hre.

Dj - zajímalo by me, když ses dostal tak daleko, musel jsi vynechat hodne primych souboju nebo ty melee combat ti uz jde?
DJ DJ   | Knight Helmet 23.06.2013, 10:49:58     Odpovedať   edit   delete
Nasiel som helmu, ktora asi bude pasovat na to nekompletne brnenie. Pekne je to, ze kazda prilba ma iny "overlay" vo vyhlade, cim lepsia tym menej toho vidno ;-)
Priloha Prílohy
dj_revolt_633.png dj_revolt_635.png dj_revolt_634.png
DJ DJ   | Chessboard puzzle, Arrow trap 23.06.2013, 10:45:51     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Cantra:
Cantra, we need help with that "chessboard" puzzle on the floor 3 (5),
and with the "arrow" trap in the dungeon - you marked as "G". It's impossible for me to pass by running and step aside. If I step on the trigger (white dot on my map), the missile is immediately in front of me, I'm not able to do step forward and left ;-(
Cantra Cantra   |  23.06.2013, 00:44:52     Odpovedať   edit   delete
I'm really happy to see the progress you're making through the game. If anyone can solve the mystery of the guy on Level 3 and the correct way to get the scroll for Sir Melen, I think that's all that's needed for a 100% walkthrough.

One (belated) tip for Door Keys is not to mix them - with the exception of the single Door Key in the Courtyard hay-cocks (which is used on Level 1), Door Keys are only used on the level you find them on. So I'd keep Level 1's keys together, and drop them at the bottom of the main stairs, before I explored Level 2.
DJ DJ   | otazky 23.06.2013, 00:07:40     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Saxon:
1) Kluce u civilistov: ano, nasiel som viacero klucov u civilistov v hrade, vsetko to boli myslim kluce od truhlic - Chest Key.
2) Aby som odlahcil inventaru, docasne som polozil vsetky kluce na zem a idem zbierat bylinky ;-)

Cell Key: ano, cell key vypadne zo zabiteho strazcu tej miestnosti (6) a otvara tu jedinu zamknutu celu s vaznom, ktory prezradi dalsie meno. Updatnem mapu...

Desk Key, Cupboard Key: presne tak, tieto kluce mam rad ;-) su iba v jednom vydani a otvaraju vsetky zamky svojho druhu.
Priloha Prílohy
dj_revolt_345.png dj_revolt_685.png
Saxon Saxon   | otazky 22.06.2013, 23:03:07     Odpovedať   edit   delete
Vo väzení je tabulka na stene ,ktora vysvetluje točenie kuželmi na Puzzle door (dungeon (12)).Neviem či si vedel DJ,ale voda sa da nabrať aj z tych malych vedier s vodou aj z mlaky na ceste.Kedže som nezabíjal civilistov,zaujímalo by ma,či z nich niekedy vypadli kľúče,alebo len cennosti.Na mape dungeon 6,píšeš o Cell key,nedostal som sa zatiaľ do tej miestnosti,ale neotvara ten Cell key toho väzňa čo Ti ma dať meno jedneho z rytierov? Na mape je to cela zo zatvorenými dverami.Inak desk key otvara aj zamknute desk na druhom poschodí,čiže zatiaľ jedine cupboard a desk key je len po jednom a odomykaju všade.
Priloha Prílohy
Saxon_puzzle.png
Saxon Saxon   | dungeon,crypt 22.06.2013, 22:53:40     Odpovedať   edit   delete
Vrhol som sa teda do podzemia,aby som nazbieral nejake mince na magic sword.Jasne,že som neočakaval nejake horibilne poklady vo väzení,ale snáď crypta bude vykradačov sen.Mnooo poviem to asi takto,je to skôr nočna mora ako krásny sen.Tak prázdne priestory som snad videl asi len v Amberstare.Ako je realne,že nie su po ceste všade pochodne,aby to tam osvetlovali,ale je to proste strašne tmavé,sivé.Svetlý moment je len nové npc Netopier a krasne vyzdobene hrobky drahymi kameňmi,ktore sa nedali nijako pobrať a su v celom poschodí asi len štyri.V celej crypte som nakoniec našiel myslím,že len dva diamanty!!!!Po prejdení crypty som sa dostal do jaskyne.Neskutočne príjemna zmena zo sivej na ružovu.Skusil som použiť meč na kvapel a on spadol a vyrobil dieru do podlahy,jaskyňa bude asi dutá.Skočenim do diery som zomrel,takže je predpoklad ,že využijem planky ktoré som našiel na hrade.
Priloha Prílohy
Saxon_netopier.png Saxon_hrobky.png Saxon_kvaple1.png Saxon_kvaple2.png
Saxon Saxon   | castle 22.06.2013, 22:32:58     Odpovedať   edit   delete
Tak hrad som prešiel cely,ale žial par dverí a ešte viac truhlíc ostalo neotvorených.Mince stačili len na zakupenie brnenia,ale prakvapivo s max skillom dokažem v podstate vyhrať skoro každy súboj,full platovy rytier je asi najväčší oriešok a rytier s halapartňou jedine s bombou.Nepodarilo sa mi nasadiť na nekompletne brnenie ani jednu z predavanych prilieb.Možno je treba najsť nejaku inú po ceste.Bishop a šachovnica tiež odoláva.V špehovacom hniezde s dierami do par miestnosti som sice našiel papier s časmi,ale nechce sa mi veriť,že by to malo nejaky vyznam ,lebo Tí civilisti mi pripadajú dosť tupý,aby vykonavali niečo ine ako poflakovaním po hrade zavadzať v ceste.ˇUsmevne bolo koľko posedavajucich šľachticov pofajčieva cigaro,ešte netušili,že fajčenie škodí zdraviu.V dnešnej dobe by hru hadam aj kvôli tomu zakazali.
Priloha Prílohy
Saxon_brnenie.png Saxon_fajiar.png Saxon_peep_time.png Saxon_peep_hole.png
DJ DJ   | Zaujimavosti 22.06.2013, 22:22:41     Odpovedať   edit   delete
Zopar fotiek:

1,2) Medved v zahrade, prekvapko. Mam full vybavu a skill na max, ale nablizko som si neskrtol, vcul kusa to istila ;-)
3) Vratne lahve - vymenim novu za rozbitu...
4) Jedna z mala priatelsky naklonenych postav, spojenec - messenger
Priloha Prílohy
dj_revolt_619.png dj_revolt_620.png dj_revolt_600.png dj_revolt_410.png
DJ DJ   | Kvalita hry 22.06.2013, 22:13:59     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
Rozhodne ma co ponuknut. Problem hry je v totalnej nevyvazenosti, pricom 99% hracov dokaze spolahlivo odradit hned na zaciatku.
Mozno je to aj tym ze nikde, nikdy nevysiel navod, mapy alebo nejaka klasicka prirucka/strategia ako na to. Je to presne ten typ hry kde na zaciatku trpis, ledva prezivas a neviec so dalej. Po preskumani a zmapovani dostupnych oblasti (aspon v hrade) by som uz teraz zrejme vedel ako na to, dala by sa vymysliet relativne najefektivnejsia cesta k bodu, kedy hra prestava byt frustrujuca predovsetkym nevyvazenym a nie velmi podarenym subojovym systemom. Aktualne s nim uz problem nemam (az na vynimky samozrejme :-)

Na zaciatku sa jednoducho treba subojom vyhybat. Neviem ci to bol zamer autorov s dorazom na survival prvok ;-), ale s uvodnou vybavou je neskutocne obtiazne niekoho zabit. To co vo vacsine dungeonov bezne nie je, v tejto hre je to u mna najvyuzivanejsi prvok - zdrhanie zo subojov a taktika s tym spojena, ako lakanie nepriatelov do miestnosti a odkladanie si ich tam "na neskor".

Hru teda hram uz cca 10 dni, a zda sa to neuveritelne, ale zacina ma bavit. Po uvodnej faze frustracie/beznadeje/vypinania/nadavok/nicenia periferii sa dostavila chut objavovat. A obsahuje viacero zaujimavych napadov...
Spiky Spiky   | Kvalita hry 22.06.2013, 20:27:08     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
Z obrazkov a z toho, cim nas zasobuju Saxon s DJom, ma to skutocne zaujalo a chodim pravidelne kontrolovat stranku, ci nepribudol nejaky novy prispevok :P Je len skoda tych niekolkych nelogickych veci
Maros S Maros S   | Kvalita hry 22.06.2013, 20:20:35     Odpovedať   edit   delete
Nejako zacinam mat pocit, ze ludia co to realne hraju pomenia hodnotenia a namiesto 0-10 sa zacnu objavovat nejake aspon 50-60.... ale to je len taky dojem. Asi ziadny recenzent tomu nedal viac ako par minut hrania pravdepodobne a hra je po vychytani featur mozno podstatne lepsia ako by sa mohlo zdat.
Saxon Saxon   |  22.06.2013, 11:39:37     Odpovedať   edit   delete
Už ma skill namaxovaný,ešte zbieram mince na max brnenie a zbraň,kedže nezabíjam civilistov,tak to ide trochu pomalšie,ale da sa to.Kľúče mi prídu v tejto hre ďalšia nelogicka vec,je ich naozaj príliš veľa,pritom by stačilo,aby sa dali pridavať na nejaky kružok.Nechapem,že autori si toto nevšimli,že zaberaju príliš veľa miesta v inventári.Grafiku pritom na to maju,ved vo väznici som získal Bunch of keys,tak stačilo aby sa dali zvyšne kľúče spájať a bol by Bunch of door(cupboard,chest,desk,..)keys.Na mape som Ti zakreslil bomby,su v troch truhlách a neviem či dvere boli zamknute,ale v prvej miestnosti bol oplatovany rytier a možno z neho vypadol kľúč k truhlam.S bombou som zlikvidoval aj stojace straže nad tronnov salou,vo vnutri je kniha,tu som položil na zem a PTM vybral z nej desk key na odomknutie desk floor 3 (6) ,zakreslil som Ti tam aj port svietnikom,Ta portne do tmavej miestnosti(nezabudni vziať pochodeň) s truhlicou a za ňou je plank.
Priloha Prílohy
Saxon_saxon.PNG
DJ DJ   | Alchymia 22.06.2013, 10:52:32     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Saxon:
Vacsinu prisad bude mozno najst zrejme v zahrade. Je to teda labyrint na celu mapu, a asi sa poloha byliniek bude generovat nahodne, tak neviem ci ma vyznam to zahrnat do mapy, ak sa tam dostanes skus to verit u seba.

V meste som nasiel obchodnika, ktory predava prazdne flasky, ALE iba vymenou za rozbite ;-)

Bombovy sklad: mozes mi ukazat polohu, v ktorej miestnosti sa nachadza? Ja som ho zatial nenasiel. Asi bude v niektorej zamknutej miestnosti od ktorej nemam kluc. A vobec tie kluce su strasny vopruz, uz mam 2 strany inventara nimi zapratane...
Priloha Prílohy
dj_revolt_611.png dj_revolt_612.png dj_revolt_615.png dj_revolt_616.png
Saxon Saxon   |  21.06.2013, 15:14:29     Odpovedať   edit   delete
Tak nejako aj u mňa je zatiaľ cieľ maxnuť skill ,brnenie a zbrane a potom hľadať tie rastliny na kuzlenie.Momentalne sa poflakujem ešte po hrade a po objavení bomboveho skladu (doslova) som sa rozhodol pozrieť do tronneho sálu,ktorý stražia stojace stráže s halapartňou(v súčasnej situacii mi davaju instantnú smrť,neviem ako s max brnením).Po ich likvidacii bombou som v sale kráľa nenašiel,len jeho šaša a tron,za ktorým sa nachadza vaza s kľúčom.Kľúč odomyka truhlu na Tvojej mape floor 1 (13) a je tam list s nejakou mapou.

Tabuľu z ktorej Cantra vyčítal ako točiť kuželmi na puzzle dverách som nenašiel,preto som písal,že som využil jeho hint.Prvý krok je nastaviť kužele podľa obrazku z alchymistickej miestnosti(odporúčam podľa praskliny) a druhy krok je presne točiť kuželmi podľa jeho napovedy.Objaví sa ten krížik v strede na vloženie magic cross čo ostal po smrti alchymistu.
Priloha Prílohy
Saxon_sklad_bmb.png Saxon_ao.png Saxon_trn.png Saxon_list.png
DJ DJ   | Progres - Mapy, Vyzbroj 21.06.2013, 13:07:09     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Saxon:
Puzzle Door: uz som tam, ale tieto dvere sa mi nepodarilo otvorit, zrejme robim daco zle. Cantra pisal o nejakej tabulke z ktorej to vycital, nevies kde sa nachadza? Pripadne mi to napis jak pre blbeho ako na to ;-)

Dalej som doplnil mapy 1,2,3 a dungeonu.

Najvacsi uspech pre mna je vsak ten, ze konecne dokazem porazit takmer akehokolvek nepriatela. Nazbieral som dost zlata na najlepsie brnenie - Steel Armour a Knight Trousers a k tomu este aj ten Golden Shield. Skill pre suboje nablizko uz mam na maxime. Niektorych rytierov vsak este nedam...
Takze sa momentalne uz nicoho neobavam a mozem ist vybit a zmapovat nadvorie :-)

Zacina to byt zaujimave...
Priloha Prílohy
dj_revolt_441.png dj_revolt_442.png dj_revolt_580.png
Saxon Saxon   | Alchymista 21.06.2013, 11:36:20     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od DJ:
Žial nejedna sa o veľky progres,k alchymistovi sa dostaneš ako som písal nižšie docela ľahko,dokonca vďaka hintu od Cantry si otvoríš miestnosť za Puzzle dverami a tam najdeš množstvo prázdnych flaštičiek na kuzla,ale žial tak ako som predpokladal,ingrediencie,ktore su popísane v manuali som zatiaľ nikde nenašiel.Kedže sa jedna o rastliny,tak možno bude treba vybiť vonkajšie priestory,čo bude zatiaľ trošku problem.Som docela zvedavý či budu niekde v hradnej zahrade,alebo tam bude nejaky obchodnik,od ktoreho to budem musieť nakupiť.Preskumaním spellbooku,ktorý sa nachadza v miestnosti,zistíš ake rastliny potrebuješ,kolko nabití to dá a samozrejme sa ukazalo,že pri niektorych kúzlach nerozoznáš ingrediencie,takže aj položku wisdom,bude treba pravdepodobne postupne dvíhať asi zosielanim kuziel.

Inak otazka na Teba:Jediny spôson svietenia v crypte je mať v kurzore pochodeň?
Priloha Prílohy
Saxon_Kniha_kuziel.png Saxon_kuzlo1.png Saxon_kuzlo2.png
DJ DJ   | Alchymista 21.06.2013, 08:48:36     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Saxon:
Skvele! Konecne poriadny progres ;-)
Fakt som zvedavy ake je to funkcne, v manuali je kuziel zo 30. Asi sa fakt oplati kupit ten zlaty stit.
Ja uz som znova nasetril nejake zlato a rozmyslam ci nekupim radsej to najlepsie brnenie...

Daj vediet ako postupujes.
DJ DJ   | Floor 3 - Chessboard Puzzle 21.06.2013, 08:44:11     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od madhamster:
Dik za tip, odskusane, ale ani tento postup nefunguje...
madhamster madhamster   | Floor 3 - Chessboard Puzzle 20.06.2013, 17:04:39     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od DJ:
Ako som na to pozeral, skúšal si postup: A, F, C, B, G? Šiel som od dverí po diagonálach.
DJ DJ   | Floor 3 - Chessboard Puzzle 20.06.2013, 15:09:08     Odpovedať   edit   delete
Nejak sa mi nedari vyriesit tento puzzle na 3 poschodi. V stole je zvitok s napovedou "You are the Bishop. The floor is a Chessboard." na mape vyznaceny ako c.5.
Ide urcite o otocenie urcitych svietnikov v okoli (mozno aj v urcitom poradi) tak, aby sa otvorili dvere. Cantra sice napisal svoje riesenie ale podla jeho instrukcii to nejde. Alebo robim nieco zle...

Ako ja chapem sachovnicu som nakreslil na obrazku v prilohe 1. Zltym su oznacene svietniky na stenach, hnedym je volna chodba, cerveny bod je poloha hraca. Bishop sa podla mna po sachonici pohybuje iba sikmo (t.j. moze chodit iba po polickach jednej farby).

Priloha c.2 je su moje save pozicie, takze ak ma niekto chut pomoct, skusajte ;-)
Saxon Saxon   | Alchymista 20.06.2013, 13:27:41     Odpovedať   edit   delete
Takže ako som písal nižšie s takymto postupom v subojoch som sa v pohode dostal až k alchemistovi,ktorý začne kuzliť a vdaka zlatemu štítu,kuzlo odrazime na neho a zmení sa v prach.Ostane po ňom scroll s napovedou a magicky kríž.
Priloha Prílohy
Saxon_revolt_012.png Saxon_revolt_013.png Saxon_revolt_014.png Saxon_revolt_015.png
Saxon Saxon   |  20.06.2013, 12:13:14     Odpovedať   edit   delete
Tak som sa rozhodol skusiť to rozohrať znova,kedže asi fakt tych mincí nie je veľa(urobil som asi chybu tym nakupom knight shieldu,kedže Cantra píše,že sa da najsť v hre) a nejako sa mi nechce zabíjať civilistov.Škoda,že sa najdene veci(zbrane,štíty) nedaju predavať a tak získať mince na nakup lepších veci.Na suboj asi fakt bude mať vplyv ten skill,tak som sa skusil na to sustrediť a ano ,so zvyšujucim skillom su suboje ľahšie.Skill mi rastol len po vyhratom suboji,po zabití hadzanim zbraní nie,kušu som neskúšal.Takže sa vyplatí hadzaním zbraní znížiť silu/HP protivnika a doraziť ho v priamom suboji.Tymto spôsobom sa suboje stavaju o trochu ľahšie.Další ciel by mal byť,získať prístup k alchymii/magii,s ktorou by to teoreticky mohlo byť ešte ľahšie.
DJ DJ   | Suboje, Zlato, Jedlo 19.06.2013, 08:59:30     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Saxon:
Strucne skusenosti za doterajsi progres:
- zlata som doteraz nazbieral asi 2300, zabijanim civilistov (niektori maju zlato a sperky) a zbieranim cennosti v hrade (najviac asi na 2 poschodi) a popri tom som sa snazil vyhybat subojom ak to len slo.
- s jedlom zatial ziadne problemy, staci mi to co nachadzam. Cas v hre plynie a aj ked som uz viackrat spal, zatial mam hviezdne datum 2:6 (cize den 2 hodina 6)
- suboje - na zaciatku som so stastim dokazal zabijat strelcov (v modrom, zostavaju po nich sipy) a kuchara ;-)
odkedy mam Magic Sword, dokazem celkom spolahlivo zabit este aj poulicnych psov a vaznov v kobkach. Nikoho ineho som zatial v suboji na blizko neporazil. V katakombach som viac krat uspesne pouzil taktiku hadzania zbrani a takto sa mi podarilo skolit aj vojaka po ktorom ostal Golden Sword. Inac sa snazim v hrade nepriatelom vyhybat, pripadne ich zatvaram do prazdnych miestnosti.
- Kusa - Metodou Save/Load si najskor zistim, ci po zabiti nepriatela z neho nieco dolezite vypadne (hlavne kluce) a ak nie, necham ho tak, skoda sipov...
Saxon Saxon   |  18.06.2013, 19:57:42     Odpovedať   edit   delete
Osobne mi príde,že na udolanie každeho druhu nepriateľa treba mať určitú hodnotu armoru a zbrane.Kedže obyčajný drevený štít mi rytier v lepšom brnení prerazí a tym ma zrani aj pri obrane,kdežto s tym najlepším štítom sa dá uspešne braniť uderom.Samozrejme tu môže ešte hrať ulohu hodnota skillu,ktora ma rásť počas hry.Dobre je to vidieť ako po určitom čase,ked už mam lepšiu vybavu tak prisonera dam v pohode,naznačím uder,skrčí sa(jeho obrana) a stihnem ho udrieť a tym zraniť,každy uder ktorý sa stretne s jeho je navzajom blokovaný,čiže stačí len počkať až pri uderoch sa skrčí,potom naznačiť a udrieť ked je skrčeny(pripadne sa dvíha z obrany),dokonca jeho udery ani neprejdu cez lepšie brnenie,takže stačí len držať utok.Žiaľ rytier v platovom brnení nielenže ma zabije na dve rany,ale aj ked sa skrčí(schova za štít)pri naznaku uderu,kym ja dokončím ten naznak a chcem dať uder ,on ma medzitým už udrie.Možno tu rychlosť ovplyvňuje ten skill,alebo na tychto nepriateľov treba najprv zakuzliť nejake kuzlo a tu sa dostavame k dalšiemu problemu.Vyzera to,že kym sa nedostanem k alchymistovi,tak nemôžem kuzliť.Tabuľka na stene nedaleko Mr.Smitha radí obrniť sa zlatom ak chcem "navštíviť" alchymistu,čo vyzera na ten Golden shield,ktorý Mr.Smith predava.Lenže to nie je najlepší štít,peňazí nie je nazvyš a to ešte neviem odkiaľ budem brať tie ingrediencie potrebne na kuzlenie,popísane v manuale.Otazka na Teba DJ,kolko mincí si tak dokazal zatiaľ nahrabať?Jedla nachadzaš dosť,či si už musel nakupovať?
DJ DJ   | Questions for Cantra 18.06.2013, 13:24:59     Odpovedať   edit   delete
Cantra, firstly thank you for maps and other hepful hints!

About the "Dart Trap" in the Dungeon - you marked as "G". It's impossible for me to pass by running and step aside. If I step on the trigger (white dot on my map), the missile is immediately in front of me, I'm not able to do step forward and left ;-(

Damned fights...
After murdering and robbing many of poor civilist on the 2nd Castle floor, and getting 1800 in gold, I buy the best weapon (I think) from Mr.Smith - Magic Sword - and the fights are still extremely hard! After succesfully hit the oponent, I take only millimeter from his "strenght"...
Priloha Prílohy
dj_revolt_273.png
DJ DJ   | Progres - kusa 16.06.2013, 23:02:46     Odpovedať   edit   delete
Tak kusa je fakt skvela zbran, myslim ze so znalostou jej polohy sa da postup od zaciatku naplanovat aj jednoduchsie. Este zistit ako je to so sipami, mne sa podarilo najst zatial 8ks.
Co sa tyka lepsieho vybavenia, od strazcov v hrade zabitych kusou mam Heavy-Infantry Shield (190) a Mace of Power (160) ale suboje nablizko stale prehravam ;-)

Saxon: ano bude to tak, tieto predmety a tiez cennosti sa zrejme generuju nahodne. Asi bude najlepsie ked ich z mapy vyhodim...
Priloha Prílohy
dj_revolt_227.png dj_revolt_230.png
Maros S Maros S   | Vitaz 16.06.2013, 22:53:23     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od DJ:
Cheatmi? Akoze si editoval statistiky v savegame alebo co konkretne. Kedze oficialny trainer na toto urcite neexistuje....

Hej no, fakt sa mi do toho neche, priserny user-killing UI ma fakt demotivuje. Sice som to nikdy nehral, ale podla vsetkeho toto je naozaj ZLA hra po vsetkych strankach (snad okrem in-game napadov). Hranie tejto hry vo mne vyvolava pocit ako pozeranie filmu Robot Monster.
DJ DJ   | Vitaz 16.06.2013, 22:45:47     Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
Rozhodne nie je ukoncena! Cantra hru dohral prv ako bola sutaz vyhlasena a navyse si trochu pomahal cheatmi.
Stale riesime aktualne dohranie a zdokumentovanie prejdenia Vzbury od vyhlasenia sutaze. Cantra bude figurovat ako hint system ;-)

A ty co? Stale si makky ist do toho?
Maros S Maros S   | Vitaz 16.06.2013, 22:32:20     Odpovedať   edit   delete
Inac nie je uz sutaz vlastne ukoncena? Ked sa prihalasil clovek co to udajne dohral..... podla screenshotov to vyzera uveritelne, vyhral to Cantra alebo sutaz stale trva?
Saxon Saxon   |  16.06.2013, 11:15:31     Odpovedať   edit   delete
Nebyť tych subojov ,mohol to byť docela zaujimavy tuzemsky klon Elvíry.Inak bowl som našiel uplne inde ako to ma DJ zakreslené v mape,takže asi sa predmety spawnuju pri každej hre inde.Zaujímalo by ma,či predmety zo zlata,ktore maju nejake využitie (napr.ako píše Cantra amulet na otvorenie dverí)nejdú zpeňažiť,skúšal to niekto?Pretože ja skúšam všetko čo vyzera cenne vymeniť za mince.
 zobrazených: 50 [ 51-100/123 ]   «predchádzajúce 012 nasledujúce»

SKALD: Against the Black Priory - The Prologue - FREE
 možnosti podpory
🍺 Buy me a beer
 hľadaj v časopisoch
 hľadaj všade
 posledne pridané hry
Terminator, The, 02.06.2021
Star Wars (Namco), 12.05.2021
Star Wars, 10.05.2021
Miracle Warriors: Seal of the Dark Lord, 04.05.2021
Wonder Boy, 29.04.2021
Ghosts 'n Goblins, 27.04.2021
Curse of Monkey Island, The, 27.04.2021
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Arcade Game, 10.04.2021
Castlevania: Bloodlines, 03.04.2021
Moonshades, 31.03.2021
[ viac ]
 diskmagy
 Narsil
 Pařeniště
 KLAN
 PC Engine
 Bonus
 follow / sharing
 štatistiky
 Hry :: 1235
 Prílohy :: 7924
 Komentáre :: 7582
[ viac ]
Copyright © 2018 DJ, design & code by DJ
| OldGames | Online Hry | Časopisy | Diskmagy | Zberateľstvo | Diskusné fórum | Galérie obrázkov | Prílohy | PC hry | Mapa stránok | Odkazy | Kontakty |
| RSS-všetko | RSS-hry | RSS České hry | RSS-komentáre | RSS-diskusia | RSS-časopisy | RSS-prílohy | Facebook | Twitter |
 | Divinity: Original Sin | The Bard's Tale | Might & Magic X: Legacy | Legend of Grimrock II | King's Bounty: The Legend | Dune 2000 | Fix-It Felix Jr. online | DOSBox