Old Games download, Abandonware

 
Staré hry :: DJ OldGames

Téma   Might and Magic séria

vytvoril: dj, 16.02.2012, 16:29
modifikoval: dj, 11.11.2015, 12:40
Diskusia k všetkým cRPG hrám z tejto výbornej série od New World Computing, počínajúc klasickými "krokovacími dungeonmi" Might & Magic 1-5 a nasledovaných časťami 6-9 spracovaných v novom grafickom 3D kabáte. Obsahom diskusie sú aj odkazy na denníky hráčov, prechádzajúcich niektorý diel...

Evils Doom

Vynikajúcim zdrojom informácii o tejto hernej sérii sú Elemirove stránky www.svetmightandmagic.cz

 

Tieto staré kúsky sa dajú aj dnes veľmi lacno zakúpiť v digitálnej distribúcii u GOG.com:

Denník hráča

 » Herní deník Mac verze Might&Magic I - výborne spracovaný, komplexný sprievodca hrou vo verzii pre Macintosh, autorka: Ali, stav: komplet

 » Herní deník Might&Magic I: The Secret of Inner Sanctum - denník vo wiki na českej fansite svetmightandmagic.cz, autor: StriderCZ, stav: komplet

 » Herní deník Might&Magic II: The gates to Another Worlds - denník písaný ako článok v systéme wiki (Corakovy zápisky) na českej fansite svetmightandmagic.cz, autor: StriderCZ, stav: komplet

 » Herní deník Might&Magic VI: The Chaos Conspiracy - modifikácia MM6, denník vo wiki na českej fansite svetmightandmagic.cz, autor: StriderCZ, stav: komplet

 

Hry súvisiace s touto témou (12)


Počet príspevkov : 50 / 71
Zoradené
 zobrazených: 50 [ 1-50/71 ]   «predchádzajúce 01 nasledujúce»
Petr Levák Petr Levák   | MM2: Amatér :) 22.11.2015, 20:16:01   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Birthdeath:
Na Yendorian Tales mě kdysi někdo navedl, že je to právě hodně podobné starším M&M. Jednou bych to chtěl dohrát, ale v současné chvíli mám rozehraný zrovna WoX. Recenzi bych ovšem určitě uvítal.
Birthdeath Birthdeath   | MM2: Amatér :) 21.11.2015, 23:06:37   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Richmond:
Téma je M&M, či? YT2+3 je ale absolútny obšľah Xeenu, a to nie je s nadsádzkou. Gameplayovo aj audiovizuálne presne to samé, dokonca ešte aj niektoré tie isté exploity čo sú aj v Xeene sú aj v tomto! (protivníci partiu nasledujú len, keď sa na nich pozerá, dajú sa zabiť navedením na lávu, atď.) aj efekty a názvy kúziel sú mnohokrát rovnaké (otázka za 5 forintov, aká iná RPG séria okrem M&M ešte má kúzla Shrapnel, Jump Over a Insect Spray/Repellent?). V niektorých drobnostiach je to od Xeenu trochu simplifikované - partia má 4 postavy, žiadni henchmeni, puzzly občas sú ale nie až tak moc ako v M&M...

YT: Book 1 je potom zaujímavá tým, že s ostatnými dielmi nemá spoločné skoro nič - viacmenej odvar Ultím 5-7 s šesťčlennou partiou a pár prvkami neskorších YT (napr. 6 statov namiesto Ultimovských 3), ale z prvého pohľadu by človek povedal že to je úplne iná séria; sú tam Ultimovské "šachové" ťahové súboje, v overworlde je pohľad krivý izometrický ako U7, postavy sa hýbu v realtime (YT2/3 sú čisto ťahové), v konverzáciach sa píšu otázky do text parseru (klasiky ako NAME, JOB samozrejme platia). Hral som to len kúsok, a hoci mi to celkovo príde ako ambicióznejší počin oproti YT2/3, vyzerá YT1 kus neohrabaná a ovládanie je dosť slabota.
Richmond Richmond   | MM2: Amatér :) 21.11.2015, 21:38:24   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Birthdeath:
To rad čtu, mám fakt velký očekávání od dvojky.

ad Yendorian Tales - proc bys byl mimo tema? Tema je akú hru hrajete :) Hele a je to fakt tak velka vykradacka? Je to aspon herne neco jineho?
Birthdeath Birthdeath   | MM2: Amatér :) 21.11.2015, 21:00:59   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Richmond:
MM2 mi príde z celej série taká "najepickejšia" a asi aj preto sa mi tak zapáčila. Zo všetkých aspektov hry je proste cítiť istú masívnosť, ešte väčšmi ako vo zvyšku série. Takisto aj súbojový systém je asi najdoladenejší a určite kus taktickejší ako neskoršia zábavná, ale relatívne primitívna smaženica tlačítok A/S.

Možno maličko mimo témy, ale dneska som pokoril Yendorian Tales 3: Tyrants of Thaine a.k.a. tretí diel zabudnutej sharewarovej maxi vykrádačky M&M3-5. :P Skoro taká istá hra ako YT2, akurát niektoré veci viac doladili (konečne jedlo vystupuje ako surovina, nie ako otravné predmety), je trochu kratšia a viac k veci. Recyklovali ten istý engine, vrátane tých istých gamebreaking exploitov (a niektoré ďalšie ešte dokonca popridávali). Celkovo asi z celej série najviac odporúčateľný diel. Môžem poskytnúť obrázky/dlhšiu recenziu ak sa to tu niekedy objaví.
Richmond Richmond   | MM2: Amatér :) 21.11.2015, 09:25:08   Odpovedať   edit   delete
Na to, že jsem s MM1 strávil skoro 8 měsíců, jsem sebe považoval za celkem odborníka. Včera jsem rozehrál MM2 a v prvním souboji jsem měl velký problémy i proto, že moje postavy bojovaly holejma rukama. Zapomněl jsem equipnout zbraně :) No což. Ale postavy vlastnoručně vygenerované, jsem hodně zvědavej na ninju, kerýmu jsem nahodil super atributy. Ale nemám robbera, takže otvírání truhel bude peklo na kolečkách, hned ta první skončila výbuchem a bezvědomím 2 postav :)

Jinak opět se dostavila extáze z hraní! Tahle série to prostě umí.
Richmond Richmond   | Dohráno! 14.11.2015, 21:15:52   Odpovedať   edit   delete
Tak MM:X pokořen! NA konci to trošku natahovali, ale loadoval jsme snad jen 2x, když jsem se včas nepřipravil. Ale měli to vymyšlené docela pěkně, že člověk byl v napětí. Za mě 85/100! Sice to nemá na MM1/3/4+5, ale rozhodně důstojný nástupce v sérii.
Petr Levák Petr Levák   | MM:X 11.11.2015, 19:38:27   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
Runepriesta jsem si do družiny zvolil úplně náhodou, vůbec jsem netušil, co dokáže. Jak jsem to hrál už od Early Acces, tak jsem chtěl prostě jen změnu. Nedávno jsem cvičmo rozehrál Press kit a tam už mám runepriesta a freemage. Do druhé rozehrávky hry určitě půjdu s obdobnou kombinací.

Karol - já se tomu poslednímu patchi stihl před finále vyhnout, takže za mě v tom finále nebylo to oplácení ještě tak vysoké.
Richmond Richmond   | MM:X 11.11.2015, 19:37:44   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Karol:
hm já už ve 4.aktu jsem a jak jsem pochopil cesta zpět už není :) Tak snad dožiju "rána" :)
Maros S Maros S   | MM:X 11.11.2015, 15:54:17   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Petr Levák:
Pri druhom hraní (skončil som kúsok pred koncom, v záverečnom dungeone) som si dal Runepriest + Freemage + Freemage + Druid, a neskôr už bolo vidieť ako Druid nemá taký Damage output ako ostatní 3 družníci, práve hlavne preto, že má obmedzený Focus iba na Master a netrénuje až do GM.

Pri prvom hraní som mal iba jedného Freemage a vzhľadom na to aké účinné bolo Implosion som si dal teraz 2 mágov a je to brutálny masaker.
Karol Karol   | MM:X 11.11.2015, 14:35:26   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Richmond:
"Ten můj barbard okr ke konci hry dává celkovou damage cca 1200-1600" - treba sa pripraviť na hlavne štvrtý akt, kde niektorí nepriateľia vracajú značné % utŕžených zranení priamo tvojej postave.
Petr Levák Petr Levák   | MM:X 11.11.2015, 12:30:52   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
Bohužel, neměl jsem lidského mága, takže Imploze se mi minula úplně. Ale s tím resistem máš pravdu, protože GM dokázal odmazat resisty haldy potvor a pak to vedlo až k podobným situacím, jaké popisuješ.

Ono obecně, nevzít si lidského mága je docela chyba, protože pak člověk zápasí mimo jiné právě s financemi :)
Maros S Maros S   | MM:X 11.11.2015, 12:22:42   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Petr Levák:
Navyse focus nielen že zvyšuje critical (čo je samo o sebe brutálne silné) ale aj zvyšuje ignoráciu Resistu u nepriatela, takže postava s vysokým GM Focusom dokáže napr. slušne hitovať aj Ohnivého elementála ohňom, pričom ten má normálne 100% Resist.

Mne sa ináč osvedčilo spamovanie Implosion, to v prípade criticalu dáva šlupky ako hovado a aj extrémne silným kreatúram bez problémov zoberie 1/3 života jednou ranou (ako critical). A do tobo Runepriestove Fire kúzla a nedá sa neprehrať. Akurát samozrejme človek musí do nemoty chlastať manapotiony ale to tak ako tak.
Petr Levák Petr Levák   | MM:X 11.11.2015, 10:48:17   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Richmond:
Já měl trošku výhodu v tom, že jsem dostal k dispozici prezentační video z alfa verze, takže ta nesrovnalost byla zřejmá a tušil jsem, že to někde bude mít háček. Ale normálně by mě to taky nenapadlo, celý Akt IV jsem protrpěl, protože u mě tu partu držel jen bladedancer. Když jsem pak četl poznámky k tomu, jak někdo neví, co na posledním patře dělat, protože bosse zabil hned v druhém kolem při prvním setkání, tak jsem si myslel, že si ze mě dělá legraci :D Potíž ti nastane spíše až s DLC, kde magie nabere úplně jiný rozměr. Takové zborcení z magie země umí dávat šlupky i přes 3k. Opravdu tam vznikne celkem nepříjemmý skok ve stylu hraní. Základní hra je vybalancována mnohem lépe a víc si s ní můžeš pohrát. Hlavně pro mě byl docela problém pochopit odlišnou roli paladina, což je jinak postava, která tu partu drží hodně nad vodou.
Richmond Richmond   | MM:X 11.11.2015, 10:21:33   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Petr Levák:
Hm, magický ohniska jsem asi podcenil, přisly mi takový nedomrlý :) Ten můj barbard okr ke konci hry dává celkovou damage cca 1200-1600 a proptože skoro každý úder ja kritickej, fakt stačí, aby ostatní dělali support (kouzla jako Nebeská zbroj, Tekutá membránam, různé ochrany proti magii, hrdisnký osud) a tento barbar je schopen nepřítele z 90% udolat sám :)
Petr Levák Petr Levák   | MM:X 10.11.2015, 22:29:48   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Richmond:
U útočné magie je zapotřebí mít souběžně vycvičené magické zaostřování a držet ty správné předměty v ruce (rukou). Tahle dovednost totiž zvyšuje šanci na kritický zásah a na velmistra navíc zvyšuje sílu kouzla. I dobře vycvičený bladedancer v tu chvíli zůstane notně pozadu.

Maros S - i na Warriora je to stále OP, hlavně magie ohně.
Karol Karol   | MM:X 10.11.2015, 19:54:04   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Richmond:
Zaciatok 2 aktu: to je este Seahaven alebo uz Karthal (cez kanalizaciu)?
Ja som si to znova rozohral, a idem po achievementoch (vyhrat len z bojovnikmi, len z hybridmi, len s magmi) teraz hram len s bojovnikmi
Bolo dost o nicom riesit pasce aj tajne miestnosti len cez zvitky (a mnohe pasce/skryse som nevedel aktivovat, ked bolo treba vysoku magiu..)
Mam Cloveka s obojrucnym mecom, elfa s dual-blade, dwarfa axe+shield, a orcovi som najprv zvysoval obojrucny palcat, ale teraz som sa zameral na obojrucny ostep
Mace moze omracit, ale ostep ignoruje 50% zbroje. Okrem toho som nasiel slusny relic-ostep.
Richmond Richmond   | MM:X 10.11.2015, 13:26:42   Odpovedať   edit   delete
Já už jsem v posledním aktu Might&Magic: Legacy. Zvolil jsem obtížnost Warrior a na začátku druhého aktu jsem měl slušné problémy především s financema. Ale nyní už celkem projíždím plynule lokacema. Útočná magie u mě nic moc, největší tank je můj ork barbar, velmistr palcátu a mistr boje se dvěma zbraněmi a mající na sobě/při sobě asi 5 relikvií :)

Už začínám přemýšlet o další hře. Dám si malou cRPG menopauzu, mezitím si střihnu nějakou adventuru a asi budovatelskou strategii, možná nějaké to první Anno.
Maros S Maros S   | MM I dohráno 05.11.2012, 12:01:29   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Richmond:
No, ono to nie je ani tak moc obdivuhodne ako proste je to len na Chocholouska :-).

Ale je rozdiel hrat nove veci a veci ktore som uz v minulosti presiel. Pri hrani Fate, ktore bolo uplnou novinkou pre mna som pocas toho nic ine nehral, ked nepocitam odreagovavacie jednohubky typu Turrican, skirmish mapa HOMAM alebo tak... ale nic vacsie alebo nebodaj ine RPG ani Strategie (TW, CIV...).

Ale toto co mam teraz je uz nadstandard aj pre mna, len sa to tak nejako vyvinulo.... A to som si teraz spomenul ze mam rozohrane aj World of Xeen (asi 20 minut a save) zpred par mesiacov, k tomu aj zaciatok tiez asi 20 minut Uukrula..... nerealne, ale postupne to nejako schrustam hadam.


Crash Crash   | MM I dohráno 05.11.2012, 08:52:50   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Richmond:
Tak to naprosto podepisuji, já vůbec jedu maximálně dvě hry, resp. hraju jednu a když z ní začínám být unaven tak si dám nějakou oddychovku. Neumím si dost dobře přesdstavit, že budu mít takhle rozehraných 5-6 příběhovek. Ve finále by to stejně skončilo tak, že bych je rozjel znovu od začátku...

Ale to namotávání je šílený, jako teď třeba mám velké cukání najít si na disku ten adresář s názvem Might & Magic... :-)
Ringo Ringo   | MM I dohráno 04.11.2012, 12:45:34   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Richmond:
pauza ve W8 uz je dvouleta, stejne takovou pauzu mam v Rogue Galasxy, v ktere jsem nekde v posledni ctvrtine, a taky mam rozehranou Ultimu 4 a na NDS finisuji ve FF4. Ja holt proste hraji to, na co mam momentalne chut. Kdybych mel rozehrat jedno RPG a nic vice, tak bych toho moc nezahral a ani nedohral. U maloceho umim vydrzet 50 hodin, kdyz behem toho kolem me prochazi tolik dalsich her, ktere hcci bezpodminecne hrat.
Richmond Richmond   | MM I dohráno 04.11.2012, 11:50:02   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
Mas muj obdiv! Ja uz nekolik let praktikuju zasadu - pouze jedno rozehrane RPG! Proste tam, kde je pribeh (tedy i adventury) nemuzu rozjizdet vice her, jinak v tom mam chaos
Laco Wolf Laco Wolf   | MM I dohráno 04.11.2012, 10:07:42   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
Ani nehovor, mne takto lezia ladom Ultimy 5 a 8, World of Xeen a Arcanum... Momentalne som rozohral Heroes of Might and Magic a vyzera to tak, ze sa v dohladnej dobe na nic ine nepreorientujem.
Maros S Maros S   | MM I dohráno 04.11.2012, 09:38:19   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Richmond:
on ma este rozohrane aj Wizardry 8? To je chlapik ako sa patri.... cely ja.....

Ja mam na notebooku (na desktope mi nejde spustit) rozohrane Wizards & Warriors. Na desktope Wizardry 8 a teraz som si na Helloween kupil New Vegas Ultimate a tiez som ho vo velkom style rozohral. Popri tom mam uz asi mesiac vytvorenu druzinu a zaciaocny save v Temple of elemental evil. Dalej mam pripraveny King of dragon pass do ktoreho chcem uz dlhsie perniknut a vyexpertit si skill na tuto hru. Do toho este prvy Dead space ktory som pred tym nikdy nehral, potom mam rozohranu kampan v Colonization 4 (Civ4 Col).

No proste optimista ako svina.
Richmond Richmond   | MM I dohráno 04.11.2012, 08:55:35   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Ringo:
A co pauza u Wizardry 8? :)
Maros S Maros S   | MM I dohráno 04.11.2012, 08:42:06   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Ringo:
Inac niekde som sa dozvedel, z ten typek co vytvoril svojho casu rekord v nepretrzitom hrani nejako okolo 126 hodin ci tak nejako ho vtedy urobil na nepretrzitom hrani Fate GOD. Neskor tento svoj rekord prekonal ale to uz hral viacero hier.
Ringo Ringo   | MM I dohráno 03.11.2012, 22:18:52   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
hehe, mas pradu, bude to nejaky rok, co jsem FATE rozehral. ale rozhodne jsem nepocital s tim, ze tuhle hru dohraji na jedn zatah. Stale jsem v Grottos. Pauza je zpusobena hodne tim, ze jsem si uvedomil, ze v Grottos jsem proste jeste byt nemel. Jako ja z tama asi zivy velezu, ale bude to na dlouhe lokte. Obzvlaste kdyz si od dungeonu celkove davam pauzu a chci si dojet par JRPG. Dal jsem si pauzu i od Daggerfallu:-) Ale pokracovani bude a tentokrate bez ztraty kontinuity, protoze vse mam zaznamenano v deniku:-) Pocitam, ze pres vanocni svatky se do toho zase opru:-)
StriderCZ StriderCZ   | Ještě jeden herní deník 03.11.2012, 17:27:29   Odpovedať   edit   delete
Ještě jeden herní deník (mnohem lepší, než ten můj):
http://www.databaze-her.cz/hry/might-and-magic-book-i-secret-of-the-inner-sanctum/odkazy/
StriderCZ StriderCZ   | Herní deníky 02.11.2012, 23:22:00   Odpovedať   edit   delete
Nejsem jediný "šílenec":
http://www.svetmightandmagic.cz/mmwiki/index.php/Hlavn%C3%AD_strana
DJ DJ   | MM I dohráno 02.11.2012, 23:19:44   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od StriderCZ:
Gratulujem a tesim sa na tvoj dennik. Daj vediet kde si ho mozeme precitat (alebo ho mozes vystavit aj tu v samostatnom clanku)...
StriderCZ StriderCZ   | MM I 02.11.2012, 23:16:54   Odpovedať   edit   delete
Čeština pro MM IV+V je hotová asi rok (od Majka). Podle posledního vyjádření Majka na češtině pro trojku pracuje, a do konce roku by měla být hotová.
A hraní v češtině je absolutně dokonalá oddychovka, s kouzelnou atmosférou.
Richmond Richmond   | MM I dohráno 02.11.2012, 22:31:15   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od StriderCZ:
Gratulace i tady! Hele a v jakem stavu je ta cestina pro MM4-5?
Maros S Maros S   | MM I dohráno 02.11.2012, 22:28:10   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od StriderCZ:
Na Fate si netrufas? Ci 200 hodin je na teba moc neuskutocnitelne? No ja viem, Ringo sa s tym zaobera uz ROK a je tak v cca 25-30% hry. Ringo inac niekedy teraz oslavujes vyrocie hrania FATE :-))). (podla datumov komentov v diskusii pri hre).

Ale zabavil by si sa kralovsky to je iste.... Pripadne pod do Uukrula alebo ak si totalne ujety nerdo-geeko-sialenec tak daj Wizardry 4 :-).

P.S.

Gratulujem za MM1, a opozdene gratulujem aj za MM2. Si spravny paran ako ma byt.
StriderCZ StriderCZ   | MM I dohráno 02.11.2012, 21:39:20   Odpovedať   edit   delete
Tak jsem dohrál (po Ali) MM I. Deník napsán, screenshoty uloženy.
Paráda, ten pocit- dohrát první i druhý díl: to se nedá s ničím srovnat.
Teďka si chvíli odpočinu, dohraju nějakou další hru (asi MM IV+V v češtině, na češtině pro MM III Majk už pracuje), a pak: kdo ví, jakou další herní vykopávku zkusím objevit, zprovoznit, oprášit a dohrát :D :D :D.


Maros S Maros S   |  M&M 7 dohrane 16.04.2012, 23:09:30   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Laco Wolf:
Wolfus> hej pribehova stranka je lepsia v M&M 7, ale vsetko ostatne je tam horsie... resp. aj ked je tam nieco lepsie tak je to tam spravene tak ze je to v konecnom dosledku horsie (nedobre vyvazene a rozdelene Mastery restrictions IMHO) a tu hlavne vycnievaju do vysky kuzla a obmedzenia zo systemu, ktory bol pouzity. Najviac ma sklamalo ze som za celu hru nezoslal ani jedno jedine kuzlo z Dark magic... Master som sa stal vlastne az kratko pred koncom hry takze ich nebolo ani kedy vyuzit. To iste plati aj o Loydovom majaku a podobne. Proste to obmedzenie ze sa nemozes naucit kuzla bez vytrenovania na Mater/Grad M nebolo dobre riesenie, lebo kym sa clovek stal Master ci G Master tak uz vlastne bol pred koncom hry.

Obrazky xichtov uz boli ovela lepsie, hoci ich stale bolo zufalo malo. V MM6 to bola fakt katastrofa. Za vsetko svedci aj jedna vec, totiz v tom saveeditore co som mal bola samozrejme aj moznost zmenit xichty, ale neboli tam priamo zobrazene obrazky ale len akesi pomenovania, ktore im dali autori editora. Napriklad ten vlasaty fighter tam bol nazvany "Val Kilmer like guy" a tak, pointa je v tom, ze ta zenska, ktoru som si zvolil s tym ze je to najkrajsa tvar zo vsetkych co sa dali tam bola pomenovana ako "Ugly woman 2".

Ale co musim opat vytknut hre M&M 7 je kvalita 3D enginu. Je skutocne uplne debilne priserny a pravom sa zaradil medzi to najhorsie co som kedy v celom zivote mal moznost vidiet. V sutazi o najdementnejsi priblbly 3D engine by zaberal take pozicie, ake zabera vo svete filmu "Robot Monster (1953)". Fuj, hnus odpad, katastrofa najvyssieho stupna. Aj preto bol moj pocitovy dojem z hrania M&M6 ovela lepsi. Mohlo by sa zdat ze obidve hry pouzivaju rovnaky engine, ale pri M&M 6 som vobec nezazival situacie, ktore boli v M&M 7 uplne beznym standardom a to co ma nastvalo v M&M6 raz za 2 hodiny ma tu stvalo tak asi raz za 10 minut.

Ale inac celkovo zabavna a dobra hra, hoci zabavnosti M&M 6 podla mna urcite nedosahuje. Skoda preskoda toho enginu, velmi to kazi dojem z hry a prinasa kopec zbytocnych situacii, ktore hraca hnevaju.

Priloha Prílohy
mazar1234_MM7_Dark_path_certificate.png
Laco Wolf Laco Wolf   | Zaciatky v M&M 10.04.2012, 11:51:16   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
MM7 ma podla mna lepsi pribeh a znesitelnejsie ksichty postav. Tie skarede baby v sestke ma dost deprimovali :)
Maros S Maros S   | Zaciatky v M&M 10.04.2012, 09:49:11   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od StriderCZ:
Strider> to ja som zacinal uplne smiesne z dnesneho uhlu pohladu. Este asi pred 12 rokmi som kupil klasicky z dlheho zoznamu od pirata hru M&M7, vedel som ze to ma byt nejaky RPG/Dungeon celkovo pomerne popularny a teda potencialne dobry na hranie. No ake bolo moje prekvapenie po spusteni. Pri pokuse vydat sa kanonom niekam z dediny som bol okamzite v priebehu par sekund zmasakrovany neuveritelne obrovskym rojom firefliesov. Toto sa opakovalo este tak 5-6 krat po loadingu a nic, ani som si nepipol a umrel som okamzite. Tak som to po marnej snahe zmazal s tym ze to je "absolutne nehratelna blbost prvej triedy a nechapem co na takejto posahanej magorine kto vidi".
Na hru som v podstate zabudol a seria M&M sa pre mna stala uplne nezaujimavou a vobec som nemal ziadnu snahu nejake M&M niekedy hrat, M&M sa pre mna stalo synonymom pre "nehratelna blbost".
Po dlhych rokoch ako som sa stal uzivatelom oldgames.sk tak som si pocas nejakej doby vsimal rozne komentare a tak na temu M&M, kde skuseni hraci vyzdvihovali tieto hry ako super, spica, nutnost a tak. Po nejakej dobe mi to uz nedalo a rozhodol som sa ze to predsa len skusim, najma islo o diel 6, som si myslel ze asi to len tu 7 tak poondiali tak uvidim. Lenze som skusobne nainstaloval M&M6 a vysledok bol rovnaky ako pri 7. Sialenost kde miliarda priser na kazdom kroku zmasakrovala moju druzinu v priebehu par sekund. Tak som opat krutil hlavou ze co to ako ma byt. Ako to ti ludia preboha mozu hrat, ved to sa vobec neda. Potom som si len tak precital manual (to som pred tym neurobil) a zrazu som tam objavil nasledujucu informaciu "press enter to start turn based combat mode". V tom momente sa vsetko zmenilo, aha povedal som si, tam sa da zapnut turn-based bojovanie, to asi meni celu vec. A skutocne, po dalsom pokuse o hru s vyuzivanim tahoveho boja sa zrazu dala hra normalne hrat. A tak som na stare kolena prisiel k hraniu Might and magic.

Ale kupodivu mi engine M&M6 pripada lepsi ako engine M&M7. Teda engine M&M obecne je uplne hrozny shit, ale v M&M7 az extremne hrozne hrozny. Pri M&M6 som nezazival situacie, ktore v M&M 7 zazivam neustale. Hlavne ide o strielanie a vypocet toho, ci sa sipy trafia do nejakej prekazky (murik, strom a pod.) alebo ci dokazu trafit nepriatela. Napriklad ak stoji nieco medzi dvomi stromami, ale opticky uplne v prazdne, engine mi pri zamiereni krizika napise "tree" hoci prisera stoji na viditelne bezproblemovom mieste, tak isto ked su nejake male kopceky a z priserky trci uplne obrovsky kus tela ale sipy triafaju do zeme a podobne. Ako principialne to bolo aj v M&M6, ale vobec som to nezazival v takej ukrutnej miere ako v M&M7. Tu mi to uplne bije do oci strasnym sposobom.

System dovednosti v 7 je oproti 6 ovela lepsi z pohladu RPG hrania, lebo nuti hraca viac rozmyslat nad druzinou a tak, ale samotne prevedenie uz take dobre nie je. Pride mi az moc prehnane obmedzene a osobne by som to urobil trosku inac, napriklad by som podstatne menej obmedzil moznosti trenovania na expertne vlastnosi. Cize system je dobry ale samotne prevedenie mi uz tak dobre nepride. Horsie je to s kuzlami, ktore sa nedaju naucit automaticky ale su obmedzene stupnami. Toto mi prislo v MM6 ovela lepsie, lebo takto vlastne v MM7 strasne dlho nemam moznost ani sa len naucit kopec kuziel.

Celkovo je gameplay M&M7 velmi podobny ako pri M&M6, hoci mam pocit v 7 je ta obtiaznost o nieco nizsia, hlavne skupiny nepriatelov na povrchu nie su take pocetne a ani nie su doslova na kazdom centimetri. V MM6 v podstate nejake prazdne plochy vobec neexistovali a v M&M7 su vsade. M&M7 je docela dobry dungeonak, ale M&M6 naozaj neprekonava.

Laco Wolf Laco Wolf   | pravda o MM serii 09.04.2012, 10:55:44   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Crash:
Troll detected...
Crash Crash   | pravda o MM serii 08.04.2012, 16:53:06   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od ludo8:
Tak pravil ludo8!!! Amen!

Ne nechci si z tebe dělat legraci, ale nezlob se na mě, hrál si tři díly pár hodin/dní, a máš pocit, že víš o sérii M&M vše? To že tebe to nebavilo, ještě neznamená, že to nemůže bavit někoho jiného. Ani ti nechci brát právo vyjádřit svůj názor, akorát, když už nám chceš sdělit "pravdu o sérii M&M" mohl bys svůj názor podpořit nějakým jiným argumentem, než "...mě to přestalo bavit!"
StriderCZ StriderCZ   |  08.04.2012, 15:25:09   Odpovedať   edit   delete
To: ludo8
Máš i nemáš pravdu. Když jsem poprvé hrál MM VI, tak jsem si říkal: Proboha, sotva vytáhnu paty z hradu Ironfirst, tak na mně (bezdůvodně) útočí kvanta nepřátel. Tohle je RPG? Po nějaké době jsem hru odložil. jenže pak MM VI hrála moje setra a mně to nedalo, říkal jsem si, co ji na tom tak baví- tlačítka v dungeonech velké jako kráva, žádné složité logické hádanky, či rébusy (jsem odchovaný dungeon crawlery typu Ishar, Black Crypt, Dungeon Master). A začal jsem hrát. Hra mně ohromným způsobem (podobně jako sestru) uchvátila. Po Isharu II je šestý díl tím, na které mám asi nejvíce památečních vzpomínek na nejrůznější údálosti a herní momenty. MM VI byla první hrou na PC, kde jsem měl pocit že konečně někdo využil kapacitu hardisku (oproti klasickým disketám), a vytvořil hru, kde nemusím absolutně nikam spěchat. Dokonalý systém kouzel, vývoje postav, dovedností. Postupné objevování herního světa- třeba zátoka pašeráků- malá mapa, s několika dungeony, obelisk, kouzelná fontána za kopcem. Jenže to není vše, až se naučíš kouzlo chůze po vodě, zjistíš , že lze prozkoumat několik ostrůvků v nedaleké zátoce (s vlastními questovými lokacemi a dungeony).

Zamiloval jsem si ohromné podzemní dunegeony. Pamatuji si, jak jsem byl uchvácen rozsáhlostí podzemí pod chrámem v Novém Sorpingalu- prostě mi to vyrazilo dech.
Máš pravdu, vybíjení draků ve Zlatých píscích je nuda a možný zdroj frustraceí (na druhou stranu stačí okolo nich jen proběhnout).
Zato MM VII jsem nikdy nedohrál- jak z důvodu mně nesedícího systému dovedností, tak i pro pocit dejavu. Osmý díl je naproti tomu vcelku komorním RPG, velký tak akorát, aby se dál v rozumné době dohrát.
Další na paškál je ohromně rozáhlý díl první a druhý. Jednička je téměř nehratelná, dvojku právě hraji (cca 2 měsíce času, postavy na 16. lvl). Trojka mi přišla zajímavá, kompaktní, intuitivní, s rychlým spádem. Čtvrtý díl + pětka- ohromný svět, dohrál jsem jen čtyřku, do pětky se mi už po těch měsících hraní MM moc nechtělo. Ale dohraji, to je jasné (navíc jsou oba díly v češtině, což je paráda). Na trojku se čeština údajně připravuje.
A jako bonbónek na konec- na šestý díl je rozsáhlý mod (cca 600 MB), včetně češtiny- během následujících měsíců dohraji
ludo8 ludo8   | pravda o MM serii 08.04.2012, 13:42:58   Odpovedať   edit   delete
hoši might and magic je velice dobre RPG , nedavno som si stiahol 7 diel a zo začiatku ma to veľmi bavilo, - hral som to asi týžden ale dostavila sa nuda a nezajem - to sa mi stalo u všetkých dielov čo som hral teda u 6,7,8 - zhrniem to - zo začiatku zábava ale asi po tyždni hrania som to odinstaloval ! a podla mna vy vsetci viete ze mam pravdu ! hra MM nieje hra ktora sa hra do konca.

momentalne sa tesim na DARK SOULS (PC verzia ma vyjst v auguste) ,pri ktorej sa budem bavit zopar hodin ale pochybujem ze ju prejdem :-)
Laco Wolf Laco Wolf   | GoG 08.04.2012, 11:50:45   Odpovedať   edit   delete
Momentalne bezi akcia na vsetko M&M.
Wes P Wes P   | MM 8 08.04.2012, 11:06:20   Odpovedať   edit   delete
Já se potuluji na začátku a pořád mám všechny (zatím 3) postavy oslabený... z toho jeden spí permanentně...
Co s tím?
Laco Wolf Laco Wolf   | Dalsi diel 08.04.2012, 10:35:00   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
Kasli na nindzu, bojuj za dobro! :) Navyse nindza ma lepsie akurat tak kradnutie (ani raz som ho nepouzil) a odpascovanie a to sa da v poode utiahnut na expertovi.
Maros S Maros S   | Dalsi diel 07.04.2012, 23:24:28   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Laco Wolf:
Monk je chlap, aj ked nie vzdy mam vseobecne v hrach vylucne zeny magicke, hocikedy v EOB, Baldursgatoch a podobne mavam Paladinku, Fighter-thiefku alebo tak. Ale zatial v tychto 4-postavovych M&M som si to dal takto ze 2x chlap fighterny, 2x zena magicka.

Zatial je to este slabota, level mam 15 takze bodikov ledva na zakladne vylepsenie vsetkeho co treba na expertov aj ked taka Druidka nestiha lebo ma vlastne az 7 magickych skol takze tam ma este niektore na 1 a vsetky podkovy davam jej lebo potrebuje najviac skillpointov. U Monka tiez magiu nepreferujem a okrem toho som vycital ze aj tak budem musiet ist cestou zla, lebo ta mi vyprodukuje Ninju a toho teda z principu musim mat a Ninja ma magiu aj tak iba na basic urovni. Sakra ale to znamena ze mag bude Lich, to mi velmi sympaticke nie je ale co uz... Ninja je Ninja a to musi byt :-).
Grandmasterske skilly zatial v tazkom nedohladne, ale ved to pride a ta kombinacia bonusov hands+staff do jedneho utocneho cisla bude urcite zaujimava. Ale zasa na druhej strane ked bude mat Knight grandmaster ovladanie zbrani tak tiez bude asi dobra mlaticka este k tomu s dual swordami... tam tiez musia lietat zaujimave damage hodnoty.
Laco Wolf Laco Wolf   | Dalsi diel 07.04.2012, 22:39:59   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
A ten Tvoj monk je teraz vlastne chlap ci baba? Leo pokial baba, tak Ti to nabura statistiku ;) Ja som za cele hranie nezacaroval s monkom asi ani jedno kuzlo, ale nepriatelom nakopal prdele viacerym, ako sa podarilo knightovi ;)
Laco Wolf Laco Wolf   | Dalsi diel 07.04.2012, 01:53:09   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
Dobre si spravil, neolutujes. Stiahni si od Elemira tabulky s moznostami vycviku povolani, to je jediny dolezity dokument k tvorbe postav :)

Od WoXu som si dal momentalne pauzu, lebo sa mi strasne zaziadalo Vampire: The Masquerade - Bloodlines. A ked sa tato hra pyta na obrazovku, tak ide vsetko bokom, lebo lepsich je len velmi malo. Este som si dokupil Lovecraftov a Nekroskopov, co mi chybali v kniznici, takze skor citam, ako sa hram. Ku Xeenu sa teda vratim asi az po Grimrocku ;)
Maros S Maros S   | Dalsi diel 06.04.2012, 21:44:04   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Laco Wolf:
Hmmm, aj som chvilu nad Monkom uvazoval, ale potom som sa nechal zlakat vidinou battlemaga a dal som si nakoniec Archera. Ale je pravda, ze Monkovia spravidla byvaju na vysokych levelok ultrahusty a to prakticky v akejkolvek hre kde su. Si pamatam ako bracho hral Newerwinter nights za monka, zo zaciatku nejako extra vynimocny nebol, ale potom.... ruky brane ako +3 zbran zasahujuca vsetko, megadefence a podobne, vo Wizardry mal jednak Kirijutsu (critical hit) aj Ninjutsu (mega obrana).

Daleko este teda nie som, prejdeny harmondale a teraz sa pokusam cistit to trpazlicie udolie, ale restart sa mi ani v najmensom nechce davat.... jedine ze by som si preeditoval toho Archera na Monka, to by bolo rozumnejsie riesenie. Si mi dal chrobaka do hlavy, idem tusim este raz poriadne studovat manual a poriadne detailne sa na toho Monka pozriem.

Wolfus este hras World of Xeen, alebo si sa na to vykaslal. Pripadne daj nejaky report o hre aby mal clovek trosku predstavu co a ako. Ja som zatial uprednostnil M&M 7, lebo sa mi nechce dostavat do hry a v MM7 je vsjo jasno a nic nemusim riesit a na nic si nemusim zvykat.

EDIT> Tak operacia sa podarila, pan uz je slecna... teda Archer uz je Monk, pohlavie ostalo zachovane lebo zenske mam na magiu a chlapov na boj. Aj tak som s tym Archerom vlastne ani vobec nekuzlil, kto vie kedy by som zacal mat peniaze na kuzla aj pre neho, ved Druid a Mag maju prazdne knihy a som rad ze vobec mam ako tak naucene zakladne skilly a maximalny level. Strasne drahe su tie kuzla, strasne strasne moc.
Laco Wolf Laco Wolf   | Dalsi diel 06.04.2012, 20:33:40   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od Maros S:
Maros, si uz daleko? :) Mal by si prevetrat mnicha. To je strasne strasne povolanie. Ked ziskas unarmed na grand mastrovi a vezmes si palicu... Uf... Rozdavat holymi rukami silnejsie rany ako rytier mecom, to staji za to ;)
Maros S Maros S   | Dalsi diel 06.04.2012, 11:38:00   Odpovedať   edit   delete
Po prejdeni M&M6 som zakonite zacal pozerat po dalsom diely. Jednak som zacal World of Xeen a potom skusobne aj M&M 7. Problem je, ze na WoX budem potrebovat nejaky cas aby som sa do neho dostal a zvykol si na system a vsetko okolo toho, kdezto v M&M7 mi je hned od zaciatku vsetko uplne jasne, a citim sa ako keby som iba pokracoval v hrani M&M6, co sa tyka interface, ovladania a tak. A paci sa mi aj zmena v trenovani, ktora je podla mna k lepsiemu z pohladu RPG hrania, pretoze hrac si musi lepsie vyberat druzinu a rozmyslat pri volbach z dovodu obmedzeni majstrovstva pri jednotlivych povolaniach, v M&M6 fakt akoby ani moc nezalezalo na zlozeni druziny, lebo okrem niekolkych malickosti mohol kazdy vsetko a na maximum.
Pre M&M7 som si zvolil uplne inu druzinu ako v M&M6, do M&M7 som si dal Knight/Archer/Druid/Sorcerer a to som uz skoro zacal hrat s Paladinom namiesto Knighta ale potom som si to nejako rozmyslel, ale mozno som to tak mal nechat.

Pre WoX mam zasa druzinu Knight/Paladin/Ninja/Cleric/Sorcerer/Sorcerer, vsetci nanovo vytvoreni samozrejme, co by som to bol za RPG-ckara keby som hral s akousi preddefinovanou druzinou, to nikdy nerobim.

Takze zatial ma to skor laka na M&M7 ako na WoX, pretoze na WoX potrebujem ten startovny rozkukavaci cas, ktory ale u M&M 7 nepotrebujem a hram ju od zaciatku naplno, ach ta poondiata pohodlnost a lenivost... sorry WoX, si v poradovniku.
ludo8 ludo8   | ludo8 18.03.2012, 03:27:40   Odpovedať   edit   delete
Zobraziť Odpoveď na príspevok od StriderCZ:
tak ja sem prvú z her začal hrát Might and magic 6 když sem si nahodou kupil LEVEL s cd a tam bol MM6. skusal som to hrat asi 6krat no ani raz som to nedohral do konca:-), potom som si stiahol MM7,8 , začal som hrat MM8 a je to dost komplikovane a zo začiatku som sa dosť bavyl , neskor som to vymazal. potom prisiel u mna na posledny diel MM7 (jasne ze nebol posledny ale ja som si ho zaradil ze si ho zahram ako posledny z serie MM) ale nesiel mi kvoli XP. tak po asi roku som nasiel verziu s XP patchom a pustil som sa do mojej poslednej hry zo sveta might and magic 7.uz som presiel smaragdovy ostrov a momentalne sidlim na hrade hammarldom .celkom sa mi to paci , uvydime ako bude hranie pokracovat a dam vediet ako to cele dopadlo ! :-) (neviem ale zo vsetkych dielov teda 6,7,8 co so mal moznost hrat je 6 bezesporu uz kultovou zalezitostou ,7 dobra hra ale zatial sa nestala kultom , 8 -moc sa mi nepaci -je tam az 5 postav a treba mat v tom systeme vazne prehlad ked chcete mat dobru druzinu!
 zobrazených: 50 [ 1-50/71 ]   «predchádzajúce 01 nasledujúce»

Vampire The Masquerade: Bloodlines
 hľadaj v časopisoch
 hľadaj všade
 posledne pridané hry
Tunnels & Trolls: Crusaders of Khazan, 14.04.2016
Abadía del Crimen Extensum, La, 02.04.2016
R-Type, 13.02.2016
Superbike Challenge, 30.10.2015
Lula: The Sexy Empire, 27.10.2015
Grand Prix 500 cc, 20.10.2015
Final Fantasy, 17.09.2015
Whale's Voyage II: Die Übermacht, 09.09.2015
Gorky 17, 18.08.2015
Dungeons of Avalon, 13.08.2015
[ viac ]
 diskmagy
 Narsil
 Pařeniště
 KLAN
 PC Engine
 Bonus
 najnovšie galérie
 Tunnels & Trolls: Crusaders of Khazan [7], 14.04.2016
 Abadía del Crimen Extensum, La [7], 02.04.2016
 R-Type [8], 10.02.2016
 Might and Magic: World of Xeen [15], 26.01.2016
 Lure of the Temptress [16], 03.01.2016
 Cannon Fodder [15], 03.12.2015
[ viac ]
 follow / sharing
 štatistiky
 Hry :: 1136
 Prílohy :: 8009
 Komentáre :: 6935
[ viac ]
Copyright © 2015 DJ, design & code by DJ
| OldGames | Online Hry | Časopisy | Diskmagy | Zberateľstvo | Diskusné fórum | Galérie obrázkov | Prílohy | PC hry | Mapa stránok | Odkazy | Kontakty |
| RSS-všetko | RSS-hry | RSS České hry | RSS-komentáre | RSS-diskusia | RSS-časopisy | RSS-prílohy | Facebook | Twitter |
 | DOSBox | Albion | Dune 2000 | Road Rash | Monkey Island | Doom | Bomberman | Daggerfall | Wizardry | Dangerous Dave | Recenzie Hier