Old Games download, Abandonware

 
Staré hry :: DJ OldGames
Thronebreaker: The Witcher Tales
Thronebreaker: The Witcher Tales

Old games :: Staré hry na stiahnutie, Abandonware, Retro, Časopisy

Powermonger
Powermonger

Castle Wolfenstein, Muse Software - PC DOS (1984)

Samozrejme že zahrať si túto hru nebol môj náhodný výber, ale dokopal som sa k nej na základe jedného z posledných Retro GamesPlay od Pavla Dobrovského pre Games.cz.

Casle Wolfenstein si pamätám, nebola to nijak komplikovaná hra, ale vo svojej dobe ma ničím nezaujala (pod "svojou dobou" rozumej zhruba dobu vydania Wolfenstein 3D :-) a nikdy som ju neprešiel.

 

Ak sa však na ňu pozriem s odstupom času, nachádzam v porovnaní s dobovou produkciou veľmi originálne a nadčasové herné prvky. Posúďte sami: nepriatelia nie sú hluchý - počujú steľbu, možnosť hrať bez zabíjania nepriateľských vojakov, prezliekanie do nacistickej uniformy, odomykanie dverí okrem kľúča aj za pomoci zbrane (platí aj pre truhlice), možnosť vytvárania priechodov ničením stien granátom v rámci obrazovky a mnoho ďalších. Všetky postupne vymenujem v "príručke hráča", čo bude vpodstate cieľom tohto článku.

 

Najskôr zopár slov o autorovi:

Silas S. Warner (1949-2004)

bol v 70-tych rokoch 20-teho storočia prototypom typického počítačového "geeka". Programoval a prispieval do systému PLATO, kde vytvoril hru RobotWar (hráči písali programy pre robotov, ktoré potom spolu bojovali v aréne) a v roku 1981 pod firmou Muse Software ju portoval aj pre domáce počítače Apple II. Hra bola veľmi populárna a viacero dobových časopisov o počítačových hrách (Byte, Computer Gaming World) organizovalo pre čitateľov súťaže v programovaní robotov pre RobotWar.

Warner tiež vytvoril jeden z prvých digitálnych zvukových systémov pre Apple II nazvaný "the Voice", ktorý umožňoval zaznamenávať zvuky a následne ich prehrávať na tomto počítači so všetkými jeho obmedzeniami. Túto technológiu použil aj pre vytvorenie hlasov nacistických vojakov v hre Castle Wolfenstein.

Pri vytváraní Castle Wolfenstein bol hodne inšpirovaný staršou bludiskovou hrou z hracích automatov - Berzerk.

 

Príbeh? Áno, máme! 

V Európe zúri II. Svetová Vojna, Nacisti zabrali hrad Wolfenstein a urobili si z neho svoj hlavný stan (HQ). Ty, neznámy spojenecký vojak si bol zajatý za nepriateľskou líniou a teraz čakáš na výsluch a mučenie vo väzení tohto hradu. Od svojho umierajúceho spoluväzňa dostávaš okrem inštrukcií a zbrane s 10-timi nábojmi aj dôležitú úlohu - násť dokumenty - bojové plány pre "Operáciu Rheingold", pritom samozrejme prežiť a uniknúť s nimi z hradu Wolfenstein.

 

Príručka hráča

Okrem prívlastku stealth-akcia tejto hre patrí aj ďalší a to rogue-like, nakoľko je bludisko kompletne generované a hráč tak musí pri každej novej hre - aj keď ju už pozná - určitým spôsobom improvizovať. 

Ovládanie

Mohlo by sa zdať zložité, nakoľko je nutná účasť oboch rúk na klávesnici, ale dá sa na to zvyknúť. Zvlášť sa ovláda pohyb postavy (9 kláves) a zvlášť ruka s namierenou zbraňou (9 kláves):

    

Q,A,Z,X,C,D,E,W = (ľavá strana klávesnice) pohyb v príslušnom smere, S = zastavenie pohybu

I,K,<,>,/,;,P,O = (ľavá strana klávesnice) namierenie zbrane príslušným smerom, L = výstrel

 

H =schovanie zbrane (vojaci reagujú na vytiahnutú zbraň v ich blízkosti a správnom smere)

T = hod granátom, granát pri dopade zabije všetko živé a dajú sa ním zničiť dvere alebo stena (okrem tej na okraji obrazovky)

U = zobratie/použitie predmetu z truhlice (hra to aj vypíše na obrazovku) po jej otvorení

ENTER = inventár, zobrazí aktuálny stav nesených vecí ako náboje, granáty, uniforma, vesta, plány

SPACE = akčná klávesa, stlačením je možné:

                   - prešacovať živých nepriateľov pokiaľ je na nich namierená zbraň a zobrať im všetko čo majú

                   - prehľadávať mŕtvoly nepriateľov a zbierať ich veci

                   - odomykať dvere pokiaľ je na ne namierená zbraň, tiež je ich možné otvoriť výstrelom

                   - odomykať truhlice, trvá to určitý čas, ktorý je možné znížiť neustálym držaním medzerníka a tiež výstrelom do truhlice (pozor ak sú v nej granáty, hrozí výbuch a smrť)

ESC = uloženie pozície a návrat do hlavného menu

 

Nepriatelia

Guard (bežný nacista) - oblečený v uniforme s hákovým krížom, môžu sa pohybovať iba v rámci jednej miestnosti, dokážu odomykať dvere (čo sa dá občas využiť), zabiť sa dajú pištoľou - niekedy znesú aj viac výstrelov, v inventári majú náboje a kľúče.

SS Stormtrooper - oblečený v zelenej nepriestrelnej SS veste, môže sa pohybovať po celom hrade, zabiť sa dá iba pomocou granátu, generuje sa zriedkavo, zvyčajne je iba jeden

Nacisti sú obvykle v každej miestnosti, niekedy aj vo väčšom počte, reagujú na výstrel. Po namierení zbrane na nepriateľa zodvihnú ruky a je možné ich prešacovať - zobrať všetko čo majú v inventári, takto sa napríklad dá aj SS Stormtrooper okradnúť o nepriestrelnú vestu! Nepriatelia sú však aj po okradnutí stále nebezpečný pri kontakte.

 

Predmety

 • war plans - cieľom hry je násť v jednej z truhlíc truhlíc tieto dokumenty a nájsť východ z hradu, zobrazujú sa v inventári /ENTER/
 • bullets - náboje do zbrane, maximálne 10ks, zobrazujú sa v inventári
 • grenades - granáty, je možné s nimi zabiť SS Stormtroopera, zničiť stenu a urobiť priechod, maximálne 3ks, zobrazujú sa v inventári
 • bulletproof west - zelená nepriestrelná vesta SS, možno ju obliecť aj na na uniformu, zobrazuje sa v inventári
 • uniforms - nacistická uniforma, po oblečení nás bežný nacisti nepoznajú a nestrieľajú, problém je iba s SS stormtrooperom, zobrazuje sa v inventári
 • schnapps - nápoj, použitím sa spotrebuje (netuším či niečo dopĺňa)
 • liebfraumilch - spotrebák...
 • bratwurst - spotrebák...
 • sauerkraut - spotrebák...
 • cannonballs - nezistil som načo slúžia, nedajú sa zobrať z truhlice...
 • medals - takisto neviem načo slúžia, dajú sa zobrať, ale nezobrazujú sa v inventári...

Prostredie a mapa hradu Wolfenstein

Celý hrad Wolfenstein je pri novej hre náhodne vygenerovaný. Okrem prvej miestnosti so schodiskom v ktorej začíname, sú vygenerované ďalšie 4 poschodia prepojené schodiskami, každé o veľkosti 3x3 až 5x5 miestností. Miestnosť môže obsahovať okrem nepriateľov truhlice, dvere (zvislé čiary) - tie sa dajú odomknúť alebo zničiť gfranátom/niekoľkými výstrelmi z pištole a môžu z nej viesť maximálne 4 východy, jeden na každom okraji, prípadne schody na ďalšie poschodie. Pri prechádzaní sa tak dá celkom jednoducho kresliť mapa na štvorčekovaný papier, robením značiek na spojniciach štvorcov. V rámci jednej miestnosti sa dajú pomocou granátov ničiť aj steny a vytvárať tak priechody, nie však medzi miestnosťami.
Ja som sa opäť nechal uniesť a mapu som si robil skladaním screenshotov jednotlivých obrazoviek, tu si môžete urobiť prehľad ako asi vyzerá jeden náhodne vygenerovaný hrad Wolfenstein:


Mapa celého hradu Wolfenstein (1700x3580px)

Hranie

Nie je to nič zložitého, snáď až na to ovládanie, kedy je nutné klávesou "S" neustále pohybujúcu sa postavičku zastavovať. Pri hraní v DOSBoxe doporučujem znížiť počet cyklov fixne na 400 čo mi prišlo na priemerne rýchlom počítači optimálne.

Cieľom hry je teda nájsť v jednej z truhlíc tajné dokumenty a utiecť s nimi z hradu východom v miestnosti na poslednom poschodí. Z náznaku príbehu je jasné že stavba bludiska je koncipovaná smerom hore, začíname tak niekde v podzemnej kobke a postupne sa dostávame vyššie. Vpodstate ide predovšetkým o nájdenie uniformy čo najskôr, s ňou už to ide jednoduchšie, keďže nepriatelia neútočia, ale aj tak je treba byť pozorný. Truhlice je nutné otvoriť všetky až pokiaľ nenájdeme dokumenty (plans), môžu byť v ktorejkoľvek. Každá truhlica má svoj čas v sekundách, za ktorý je ju možné otvoriť, tento sa dá znížiť výstrelom, držaním medzerníka a samozrejme zvýšením cyklov v DOSBoxe [CTRL+F12, CTRL+F11] pretože občas je to aj cez 200 sekúnd!

Po zabití, alebo chytení sa hra našťastie negeneruje znova, ale aktuálny stav prostredia sa uloží (t.j. otvorené truhly, zabitý nepriatelia...) avšak začíname vždy v prvej miestnosti. Zdá sa mi že počet takýchto pokusov je obmedzený a existuje tu zrejme niečo ako životy, po ktorých vyčerpaní hra končí úplne, bez možnosti pokračovania, vygeneruje sa nové bludisko. Tiež je možné, že spotrebovateľné predmety (jedlo a pitie) tieto životy nejakým spôsobom dopĺňajú ale to len tipujem.

Po úspešnom prejdení hry sa zvýši obtiažnosť - rastie hodnosť hlavného hrdinu - ktorá má 8 úrovní.

Pri mojom hraní som mal veľké šťastie (viď mapa), v dvoch truhliciach v prvej miestnosti sa mi vygenerovala uniforma aj nepriestrelná vesta  ;-)

 

Okrem PC verizie som skúšal aj pôvodný originál pre Apple II, ale odradil ma hlavne nepríjemný dlhotrvajúci "blikajúco-pípajúci" efekt pri narazení na akúkoľvek prekážku, čo sa pri takomto type ovládania (nutnosti zastavovať) dialo takmer nepretržite.

Video

Pri niektorom z množstva pokusov sa náhodný generátor hecol a ja som našiel plány aj s uniformou hneď v prvom leveli, takže prejdené za niečo viac ako 8 minút. Rovnako ani SS Stormtroopera som nestretol...


 

Aktuálne články  
King's Bounty: The Legend - Web
 autor: dj 05.05.2018   
Fansite web k výbornej ťahovej stratégii King's Bounty: The Legend od ruských vývojárov Katauri Interactive z roku 2008. Obsahuje prehľadné tabuľky predmetov, jednotiek, manželiek, detí s podrobnosťami, interaktívne (radarové) mapky všetkých oblastí s databázou väčšiny NPC postáv, budov, questov a ďalších ako markery na mape. Všetko v príjemnom modernom "responzívnom" dizajne ;-)
Ve stínu magie - deník hráče
 autor: perdol 27.01.2018   
Ke hře Ve stínu magie mám takový zvláštní vztah. V devadesátých letech jsem jako teenager hltal ve velkém časopisy jako Level a Score. Většinou jsem byl nadšený, ale také trošku smutný, že hry na mé Atari 800 XL v nich zmiňovány nebyly. V roce 1996 jsem pak koketoval, že bych rozbil prasátko a koupil Amigu. No a v té divoké, rozpolcené době jsem v Levelu objevil recenzi na tuto hru určenou výhradně právě pro Amigu. Nevím proč, ale uvízla mi v paměti. Asi to udělal ten název, prostě se mi vpil do mozku. Teď totiž, dámy a pánové, otevírám novou kapitolu svého života a tuto hru si zahraju. A dám do toho své srdce. Držte mi palce.
Wizardry 3: Denník hráča - Richmond
 autor: richmond 30.12.2017   
Ačkoliv jsem původně počítal s tím, že třetí díl rozehraju opět během letní dovolené, došlo k tomu, že se mi povedlo vzít si delší vánoční prázdniny a shodou okolností jsem těsně před vánocemi dohrál jiné rpg. Takže při přemýšlení, co dalšího, mě napadlo zkusit další deník, tentokrát o třetím dobrodružství v království Llylgamyn. Stejně jako v předešlých dílech hraji z balíčku ze stránek oldgames.sk (krabice Wizardry Archives je momentálně na cestě z USA). Také způsob vedení deníku bude podobný. Postup ve hře se budu snažit doplňovat o své postřehy, dojmy a názory. I nadále budou uplatňována má domácí pravidla při zvyšování úrovně postav. To znamená, že musím akceptovat takový vývoj, kde počet zvýšených statistik je vyšší nebo roven počtu snížených statistik...
Najnovšie pridané hry:
Bard's Tale Trilogy (Remastered)
75% / 80% ( pridaná: 31.08.2018 )  
[ Download Bard's Tale Trilogy @ GOG.com (buy) ]
2018, Krome Studios   [ RPG ]
The Bard's Tale Trilogy vydala v roku 2018 spoločnosť Briana Farga inXile Entertainment ako remaster pôvodných verzií z roku 1985 (1986,1988). Jedná sa o remaster z kategórie vydarených, vytvorený vývojármi z Krome Studios s úctou k originálu v engine Unity. Za vzor si zobrali verziu pre Apple IIgs/Atari ST, grafika animovaných 2D obrázkov bola ručne prekreslená v rovnakom štýle do vyššieho rozlíšenia, zatiaľ čo grafika 3D výhľadu je kompletne trojrozmerná. Všetky textúry sú verné originálu a celok pôsobí štýlovo, pohyb ostal klasický po štvorcoch s možnosťou plynulého rozhliadania sa v 3D. Z herného hľadiska remaster umožňuje (v Legacy Options sa dajú vypnúť) niekoľko zjednodušení, pridal prehľadnú automapu, nové portréty a napríklad hráč má možnosť vytvoriť si už aj ženské postavy...
Castle of the Winds I: A Question of Vengeance
65% / 52% ( pridaná: 11.05.2018 )  
[ Download Castle of the Winds 1+2 - Package v2.07 (exe) ]
1993, SaadaSoft - Rick Saada   [ RPG ]
Castle of the Winds s podtitulom A Question of Vengeance je prvá časť rogue-like RPG pre Windows 3.x ktorú vytvoril Rick Saada ako vývojár v Microsofte. Hra bola distribuovaná ako shareware v katalógu vydavateľa Epic Megagames a sám autor ju okolo roku 1998 uvoľnil ako freeware na svojom webe. Jedná sa o roguelike fantasy hru inšpirovanú severskou mytológiou v pohľade zhora s náhodne generovanými dungeonmi. O grafiku sa postaral Rickov kolega Paul Canniff a nesie sa v duchu okienok a ikoniek systému Windows 3.1...
LEO - Žhavá čísla
45% / 70% ( pridaná: 16.03.2018 )  
[ Download LEO: Žhavá čísla - Package v2.07 (exe) ]
1996, Vladimír Peníška Corporation   [ Logic ]
Leo - Žhavá čísla je jednoduchá logická hra s číslami, posunutá do kategórie pre dospelých. Vytvorila ju Česká programátorská skupina Vladimíra Peníška pre Petra Vochozku v spolupráci so známym rovnomenným časopisom od ktorého kúpil licenciu a fotky. Ide o hru pre 1-2 hráčov, kde na šachovnici obsahujúcej 7x7 políčok s číslami od -12 do +12 musí jeden v horizontálnom a druhý vo vertikálnom smere vyzbierať čo najvyšší súčet. Po kliknutí na políčko s číslom sa toto odkryje, pričom pozadie v každom leveli tvorí digitalizovaná erotická fotka niektorej slečny z Lea. Celkovo hra obsahuje 12 úrovní...
Ve stínu magie
50% / 68% ( pridaná: 29.01.2018 )  
[ Download Ve stínu magie pre Amigu (adf) ]
1996, Division   [ RPG ]
Ve stínu magie je klasický dungeon-crawler s pohybom po štvorcoch pre platformu Amiga, ktorý mala na svedomí jedna z najaktívnejších demo skupín 90.rokov v Čechách - Division. Hráč ovláda skupinu dvoch hrdinov, ktorých si môže vybrať z 8 prednastavených, vrátane originálne znejúceho mena (Žalud, Zefir, Křikloun, Erondil, Duclík, Čimbrak, Tyamin, Čáryfuk)...
David Wolf: Secret Agent
45% / 55% ( pridaná: 19.01.2018 )  
[ Download David Wolf: Secret Agent - Package v2.07 (exe) ]
1989, Dynamix, Inc.   [ Action ]
David Wolf: Secret Agent je akčný interaktívny film od špecialistov na simulácie - Dynamix. Grafika je vytvorená kombináciou vektorovej 3D animácie a digitalizovaných obrázkov v 16-farebnej EGA. Hra je charakteristická množstvom "filmových" cutscén do ktorých hráč zasahovať nemôže, vačšinou pozostávajúcich zo statických digitalizovaných scén a štyroch akčných "simulátorových" častí. Hlavný protagonista - David Wolf je kópiou Jamesa Bonda, tajný agent v službách organizácie Peregrine stojaci proti zločineckej organizácii Viper, ktorá ukradla neviditeľnú stíhačku SF-2a "Shadowcat", uniesla jej hlavného konštruktéra Dr. Kellyho O'Neila a plánuje dopraviť nukleárnu bombu priamo do Washingtonu D.C...
Vaporum
78% / 77% ( pridaná: 02.10.2017 )  
[ Download Vaporum @ GOG.com (buy) ]
2017, Fatbot Games   [ RPG ]
Vaporum je moderným ohliadnutim sa za originálnymi klasikami dungeon-crawler žánru od malého Slovenského vývojárskeho štúdia Fatbot Games. Ide o RPG spracované v unikátnom prostredí steam-punku s pohybom po štvorcoch, originálnymi súbojmi v reálnom čase a množstvom kvalitných priestorových puzzlov. Hráč ovláda vopred pripravenú postavu mužského hrdinu, s ktorým si už na začiatku vyberie svoju unikátnu špecializáciu oblečením sa do jedného zo štvorice ochranných oblekov. Príbej je ďalej podávaný prostredníctvom textových/hlasových záznamov obyvateľov komplexu v ktorom sa Vaporum odohráva...
Oddworld: Abe's Oddysee
85% / 86% ( pridaná: 12.08.2017 )  
[ Download Abe's Oddysee Demo (zip) ]
1997, Oddworld Inhabitants Inc.   [ Action ]
Abe's Oddysee je originálna 2D plošinovka od Oddworld Inhabitants, v ktorej hráč ovláda Mudokona menom Abe. Abe je spolu s ďalšími príslušníkmi svojej rasy otrokom v továrni produkujúcej mäsové výrobky RuptureFarms na čele ktorej stojí Glukkon Mullock, ktorý má osud Mudokonov na svedomí a plánuje ich nakoniec naporcovať do svojich produktov. Abe sa tomu bude snažiť v plošinkových úrovniach s množstvom (aj nepovinných) puzzlov zabrániť a cestou čo najviac Mudokonov oslobodiť. Hlavná postava ako taká nemá žiadnu zbraň a tak musí Abe na ničenie protivníkov (ak to už inak nejde) využívať originálne prvky ako telepatické ovládanie Sligov, vrhanie predmetov na výbušniny a podobne. Okrem klasických plošinovkových prvkov tu nechýba tu ani tiché plíženie, jednoduchá komunikácia s NPC postavami, alebo jazda na osedlanom Elumovi...
Najnovšie prílohy: (20)
Maps - Bard's Tale 1 (in-game) | 31.08.2018
 Bard's Tale Trilogy (Remastered)
Bard's Tale Guide (html website) [english] | 31.08.2018
 Bard's Tale Trilogy (Remastered)
Download Bard's Tale Trilogy @ GOG.com (buy) | 31.08.2018
 Bard's Tale Trilogy (Remastered)
Recenzia, Wartin [cz] | 07.07.2018
 Spellcross: The Last Battle
Video, Gameplay | 03.07.2018
 LEO - Žhavá čísla
Review by Zerodin [en] | 11.06.2018
 Terminator 2029, The
Download Castle of the Winds 1+2 - Package v2.07 (exe) | 11.05.2018
 Castle of the Winds I: A Question of Vengeance
Map - The Fizzbuttle Ocean (jpg) | 02.05.2018
 Spellcasting 101: Sorcerers get all the Girls
Download Ve stínu magie (HWA package) | 19.04.2018
 Ve stínu magie
Video, Let's play (en) | 19.04.2018
 Ve stínu magie
Download Ve stínu magie pre Amigu (adf) | 19.04.2018
 Ve stínu magie
Hint Book (pdf) | 16.04.2018
 Conquests of Camelot: The Search for the Grail
Diskety (2) | 19.03.2018
 LEO - Žhavá čísla
Download - Install disks (zip) | 19.03.2018
 LEO - Žhavá čísla
Download LEO: Žhavá čísla - Package v2.07 (exe) | 17.03.2018
 LEO - Žhavá čísla
Video, Apple IIgs - final battle (Mondain) | 08.02.2018
 Ultima I: The First Age of Darkness
Download (zip) | 19.01.2018
 David Wolf: Secret Agent
Download David Wolf: Secret Agent - Package v2.07 (exe) | 19.01.2018
 David Wolf: Secret Agent
Reference Card | 19.01.2018
 David Wolf: Secret Agent
Najnovšie originálky v zbierkach: (20)
kloki38 | 29.08.2018
 Ravenloft 2: Stone Prophet (1995)
halo123 | 15.08.2018
 Cyber Gladiators (1997)
halo123 | 14.08.2018
 Mechwarrior 4 Vengeance (2000)
halo123 | 14.08.2018
 Populous The Beginning (1998)
halo123 | 14.08.2018
 Need for Speed, The (1995)
halo123 | 14.08.2018
 Shellshock (1996)
halo123 | 14.08.2018
 Metaltech: Earthsiege 2 (1996)
halo123 | 14.08.2018
 Destruction Derby (1995)
halo123 | 14.08.2018
 Darklight Conflict (1997)
kloki38 | 10.08.2018
 Secret of the Silver Blades (1990)
kloki38 | 10.08.2018
 Pool of Radiance (1988)
kloki38 | 10.08.2018
 Windows 98 (1998)
kloki38 | 10.08.2018
 Windows 95 (1995)
kloki38 | 10.08.2018
 Giga Pack (1997)
kloki38 | 10.08.2018
 Super Games 1/2 (1998)
kloki38 | 10.08.2018
 Arcade Action 2 (2000)
kloki38 | 10.08.2018
 Joker II (1970)

Najnovšie komentáre: (10)  
DJ | 17.10.2018, 15:52
 Vaporum
Za mna urcite ano, nadpriemerny dungeon-crawler s fajn subojovym systemom...
krank | 17.10.2018, 13:26
 Vaporum
Tak co je to dobre? Hraje to nekdo? Is it good? Anybody play it?
On to už naznačoval zdejší deníček k původní verzi. Já jsem vlezl do katakomb a je to strašně prázdné. U mně tedy zatím (i když tedy hraju původní verzi) kvalitou pod první Wizardry a už vůbec se to nedá srovnat s MM1.
DJ | 11.10.2018, 12:28
 Bard's Tale Trilogy (Remastered)
Aktualne som na druhom poschodi Mangarovej Veze, a zacinam stracat chut to hrat aj dohrat. Partiu mam myslim vyexpovanu/vygrindovanu dost, suboje mi uz problem (az na vynimky) nerobia. Horsie je to s unavnym prostredim, dizajn je od 3 poschodia hroz...
DJ | 11.10.2018, 12:19
 Shadowlands
Som to inac aj ocakaval, uz ho mam precitaneho ;-) Fakt je ten ze dohrat Shadowlands bude riadna tortura, svoje som si zazil ked som to sam hral a nedokoncil. Mozno to pri dobrej konstalacii hviezd este niekedy skusim, ako vyzvu. Navyse Chet na to vy...
Richmond | 10.10.2018, 08:51
 Shadowlands
Tak už i crpgaddict hru zkusil a po 8 hodinách s ní ztratil trpělivost :) Hodnocení dopadlo katastrofálně 20 bodů to je úplné dno! Bohužel jako barvoslepý asi nedocenil grafiku, 2 body za ní mi přijde málo. Se zbytkem asi souhlas, je to tortura to hr...
Já většinou vybírám dvoustránku, která se mi líbí, ale tady jsem nevím proč zvolil tu jednodušší variantu s prostředkem :)
Spiky | 29.09.2018, 20:01
 Severance: Blade of Darkness
vzhladom na to, ze uz sa hra na GOG nepredava a prava drzi bohvie kto, neslo by hru opat pridat na stiahnutie?
Skvely postreh ;-) No kedze je to stredova strana, ja to tak robim pri vacsine fotiek manualov, je to najjednoduchsie a najmenej ho tak znicim. A kukam za aj vy opakujete... ;-)
Koukám, že všichni 3 majitelé (mne nevyjímaje) nafotili z manuálu stejné 2 stránky :) To tam nejsou hezčí?! :)
Najnovšie príspevky v diskusii: (10)  
RoA3 - CZ (package) | Skus sa pozriet co pise okno DOSBoxu. Okienko s beziacim orkom nechaj tak len si ho presun, prepni sa do (cierneho) okna pod nim a napis co tam vidis, alebo nahraj screenshot...
RoA3 - CZ (package) | tak ne...jen tam běži ten ork na cedečku a nenajede to:(((
RoA3 - CZ (package) | Problem je vo Windowse, ak si to nainstaloval do defaultneho systemoveho adresara "Program Files (x86)" ako uzivatel tam nemas pravo zapisu a preto DOSBox nema pristup na obraz CD. Najjednoduchsie to vyriesis tak, ze kliknes na ikonku hry pravym mys...
RoA3 - CZ (package) | vše sem nainstaloval ale hra zatim nenajela běží mi ten ork po cd a přeskakuje ovci ...nenajelo to a nevim zda to najede:(((((
| jejda aasi to funguje staršně moooc děkujuuuuuuuuuuuuu
RoA3 | Ahoj novy, mal by si dostat email s pozitivnou spravou ;-)
| Ahoj bando,...jsem tu novej ..a nevim jak to tu chodi ale staršně bych si doma konečně zahral Stíny nad rivou 3 sehnal sem to v angličtině ui s dosboxem ale nemohu to sehnat v češtině kdysi sem to hral a strašně bych se na par chvilek k tomu vratil ...
| Zdravím priatelia. Dnes som oprášil zbierku starých CD a objavil som Score CD 39 s plnou verziou Wizardry 7. Tu v archíve som ho nenašiel, tak prikladám odkaz na obraz .iso https://webshare.cz/#/file/2oI9u1Z73g
Return of the Phantom disk 3 | Vdaka.S tymi disketami je to vzdy loteria.Hra navonok v top stave ako nova obsah tiez diskety akoby cerstvo z linky a bum error.Samozrejme po tolkych rokoch sa neni comu cudovat. Este raz vdaka.
Return of the Phantom disk 3 | Tu je : https://uloz.to/!Nm40tnrjf7nd/3-ima

Najnovšie pridané časopisy a coverdisky: (10/312)
CGW Museum | 13.09.2018
 Computer Gaming World 5.5 [66]
CGW Museum | 13.09.2018
 Computer Gaming World 5.4 [50]
CGW Museum | 11.09.2018
 Computer Gaming World 5.3 [48]
CGW Museum | 10.09.2018
 Computer Gaming World 5.2 [48]
CGW Museum | 03.09.2018
 Computer Gaming World 5.1 [48]
CGW Museum | 03.09.2018
 Computer Gaming World 4.6 [48]
? | 25.06.2018
 GameStar 5/99 [98]
? | 12.04.2018
 Level 32 [120]
? | 07.01.2018
 Score 44 [132]
? | 27.12.2017
 Score 43 [132]
Najnovšie pridané diskmagy: (10/77)
Marek Olejník | 29.11.2017
 PC Engine 3-95 [40]
Marek Olejník | 13.08.2017
 PC Engine 2-95 [29]
Marek Olejník | 22.06.2017
 PC Engine 11-12/94 [28]
DJ | 12.05.2016
 PC Engine 10-94 [33]
DJ | 26.03.2016
 PC Engine 9-94 [34]
MiNH0 | 22.07.2015
 PC Engine 1-95 [56]
DJ | 16.07.2015
 PC Engine 8-94 [29]
DJ | 02.03.2015
 Pařeniště 30 [34]
DJ | 13.06.2014
 Pařeniště 29 [52]
DJ | 24.11.2013
 Guru 12 [60]

Komentáre k obrázkom / stránkam časopisov: (10)
Richmond | 03.10.2018, 21:03
 Shadowlands
Excalibur 11 | V době, kdy se mi čerstvý výtisk tohoto čísla dostal do rukou, jsem fascinovaně zíral na tuhle dvoustránkovou recenzi na...
Ladislav | 03.09.2018, 17:12
 Úvodník
Score 12 | nevie niekto co je to za hra? Above a Lethal Sun, vyslo to niekedy? pamatam ze som sa na to tesil ked som to cital....
Swampy | 22.11.2017, 22:48
 Mercs
BiT 06/92 | Citujem: "Hru Mercs naprogramovala v roku 1991 programatorska skupina Capcom...atd." Bit, co clanok to perla....
Swampy | 22.11.2017, 22:43
 Chaos Strikes Back
BiT 03/92 | Aj v tomto clanku sa vyskytuje najslavnejsia chyba v dejinach cesko-slovenskej hernej zurnalistiky....
Richmond | 22.11.2017, 20:20
 Lands of Lore III
GameStar 4/99 | Lands of Lore 3 jako hra měsíce?? Co to bylo za období!? :)...
Ravenloft: Strahd's Possession | A dobře dělá, určitě má další ještě v batohu :D...
Ravenloft: Strahd's Possession | Ovšem tohle je luxusní obrázek! :) Autor patrně se připravuje na konec světa!...
Zoli | 13.03.2017, 00:09
 Poster: Dungeon Keeper
Level 31 | plagat som skenoval ja :)...
Zoli | 26.05.2016, 13:55
 reklama - Vision (DoomMania)
Score 10 | plagat + zadne strany v kvalite sken: https://webshare.cz/#/file/3dE54x2sV3 autor skenu: Štěpán Sekeráč...
Konvice | 10.01.2016, 16:29
 Amiga, Title
Whale's Voyage 2 | Vypadá to úžasně, tak tahle hra mě bohužel minula. :D...
Najnovšie obrázky pridané užívateľmi: (11)
dj | 17.10.2018, 09:55
 Ishar: Legend of the Fortress
PC, Final Boss - Krogh
dj | 17.10.2018, 09:55
 Ishar: Legend of the Fortress
PC, Monk
dj | 17.10.2018, 09:55
 Ishar: Legend of the Fortress
PC, Medusa
dj | 17.10.2018, 09:54
 Ishar: Legend of the Fortress
PC, Gas area
dj | 17.10.2018, 09:54
 Ishar: Legend of the Fortress
PC, Demons
dj | 17.10.2018, 09:54
 Ishar: Legend of the Fortress
PC, Zombies
dj | 17.10.2018, 09:53
 Ishar: Legend of the Fortress
PC, Morgula
dj | 17.10.2018, 09:52
 Ishar: Legend of the Fortress
PC, Zach
dj | 17.10.2018, 09:52
 Ishar: Legend of the Fortress
PC, Wizard in Valathar
dj | 17.10.2018, 09:51
 Ishar: Legend of the Fortress
PC, Erwan and Deloria
dj | 17.10.2018, 09:50
 Ishar: Legend of the Fortress
PC, Lich - Wizard


Divinity: Original Sin 2 - Definitive Edition
The Bard's Tale Trilogy
 hľadaj v časopisoch
 hľadaj všade
 posledne pridané hry
Bard's Tale Trilogy (Remastered), 31.08.2018
Castle of the Winds I: A Question of Vengeance, 11.05.2018
LEO - Žhavá čísla, 16.03.2018
Ve stínu magie, 29.01.2018
David Wolf: Secret Agent, 19.01.2018
Vaporum, 02.10.2017
Oddworld: Abe's Oddysee, 12.08.2017
King's Bounty, 02.05.2017
Zurk's Learning Safari, 11.04.2017
Wizard's Crown, 03.02.2017
[ viac ]
 diskmagy
 Narsil
 Pařeniště
 KLAN
 PC Engine
 Bonus
 najnovšie galérie
 Bard's Tale 1 - Remaster (2018) [25], 17.08.2018
 EcoQuest: The Search for Cetus [9], 04.06.2018
 Castle of the Winds I: A Question of Vengeance [12], 11.05.2018
 Ve stínu magie [27], 19.04.2018
 LEO - Žhavá čísla [6], 17.03.2018
 David Wolf: Secret Agent [20], 19.01.2018
[ viac ]
 follow / sharing
 štatistiky
 Hry :: 1150
 Prílohy :: 8046
 Komentáre :: 7219
[ viac ]
Copyright © 2017 DJ, design & code by DJ
| OldGames | Online Hry | Časopisy | Diskmagy | Zberateľstvo | Diskusné fórum | Galérie obrázkov | Prílohy | PC hry | Mapa stránok | Odkazy | Kontakty |
| RSS-všetko | RSS-hry | RSS České hry | RSS-komentáre | RSS-diskusia | RSS-časopisy | RSS-prílohy | Facebook | Twitter |
 | DOSBox | Albion | Dune 2000 | Road Rash | Monkey Island | Doom | Bomberman | Daggerfall | Wizardry | Dangerous Dave